Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

Ιντερνετικοί γονείς εν δράση!!!


Recommended Posts

Θα ήθελα τη βοήθειά σας για αγορές για νεογέννητο από το next direct!

Θέλω να αγοράσω φορμάκια για το μπέμπη (εσώρουχα και εξώρουχα) και βλέπω ότι υπάρχει το μέγεθος newborn 50 cm και μετά το "μέχρι 1 μηνός-56cm". Αν έχει αγοράσει κάποια κοπέλα για νεογέννητο, το μέγεθος newborn μήπως είναι πολύ μικρό; Αν δηλ. γεννηθεί ο μπέμπης μου 50-51 cm λογικά δεν θα του μπαίνει ούτε το μέγεθος newborn, σωστά; Άρα μήπως πρέπει να κινηθώ κατευθείαν στο 56 (μέχρι 1 μηνός), που θα είναι σαν το δικό μας 00;

Η εμπειρία μου έχει δείξει πως το newborn πάει χαμένο έχοντας το φορέσει ΕΛΑΧΙΣΤΑ.Πάρε το 0-3 να το βολευτείς.Στην αρχή ίσως να είναι λίγο μεγάλο αλλά μεγαλώνουν τόσο γρήγορα!Με το καλό!


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κι εμένα το ίδιο με συμβούλευαν αλλά τελικά φορεσαμε τα newborn αρκετά λόγω χαμηλού βάρους.Και μεγαλα της ηταν πλάκα πλάκα.Επειδή γέννησα καλοκαίρι τα πιο μεγαλα δεν τα φορεσε γτ έτσι κι αλλιως αργότερα της εβαζα με μανίκι.Οποτε εξαρτάται απο το βαρος του μωρού και την εποχή θα έλεγα.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τη βοήθειά σας για αγορές για νεογέννητο από το next direct!

Θέλω να αγοράσω φορμάκια για το μπέμπη (εσώρουχα και εξώρουχα) και βλέπω ότι υπάρχει το μέγεθος newborn 50 cm και μετά το "μέχρι 1 μηνός-56cm". Αν έχει αγοράσει κάποια κοπέλα για νεογέννητο, το μέγεθος newborn μήπως είναι πολύ μικρό; Αν δηλ. γεννηθεί ο μπέμπης μου 50-51 cm λογικά δεν θα του μπαίνει ούτε το μέγεθος newborn, σωστά; Άρα μήπως πρέπει να κινηθώ κατευθείαν στο 56 (μέχρι 1 μηνός), που θα είναι σαν το δικό μας 00;

Θα συμφωνήσω με ΜΑΡΙΤΑ και evhgiorgos, δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος να πάρεις μέγεθος newborn...άλλωστε τα μωράκια μεγαλώνουν τόσο γρήγορα, πριν το καταλάβεις θα φοράει 3-6 !!! Θα σου έλεγα επίσης να περιμένεις λίγο ,να προχωρήσει η εγκυμοσύνη σου και να μπορέσεις να προβλέψεις έστω και στο περίπου πόσο θα γεννηθεί το μωρό, τουλάχιστον για να αποκλείσεις το newborn....γιατί όπως είπε και η Cacao, εξαρτάται και από το βάρος του μωρού.... Πάντως μην αγχώνεσαι γιατί από την εμπειρία μου, το Next τα στέλνει πολύ γρήγορα...


SW8up3.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω διαβάσει από την αρχή όλες τις δημοσιεύσεις που αφορούν τα capital controls και δεν ξέρω μήπως το έχει ήδη αναφέρει κάποιος αλλά έχετε δει καθόλου αυτή την κάρτα που λέγεται moneysafecard ? Εγώ σήμερα το ανακάλυψα και το σκέφτομαι πολύ σοβαρά, είναι προπληρωμένη κάρτα που δουλέυει και για αγορές από site του εξωτερικού απ'ότι λένε.........


SW8up3.png
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δίκιο Ντάλια κι εγώ τελευταια στιγμη ενω ειχα παρει αλλα αναγκάστηκα και ψωνισα τα μικρότερα νούμερα εφόσον μου έλεγαν οτι το μωρο δεν παιρνει βαρος.Φαντασου η μικρή τώρα είναι 15 μηνών κι ακόμα της κανουν τα 6-12.Μονο στο υψος μπορεί να μη της κανει κάποιο καλά.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν έχω διαβάσει από την αρχή όλες τις δημοσιεύσεις που αφορούν τα capital controls και δεν ξέρω μήπως το έχει ήδη αναφέρει κάποιος αλλά έχετε δει καθόλου αυτή την κάρτα που λέγεται moneysafecard ? Εγώ σήμερα το ανακάλυψα και το σκέφτομαι πολύ σοβαρά, είναι προπληρωμένη κάρτα που δουλέυει και για αγορές από site του εξωτερικού απ'ότι λένε.........
Για πες κι αλλά με ενδιαφερει:P

Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Για πες κι αλλά με ενδιαφερει:P

Κι εγώ στο ψαξιμο είμαι, πρώτον για να δω ποσο ακριβώς κοστίζει η χρήση της και αν αξίζει και δεύτερον για να καταλαβω αν θα μπορώ να την χρησιμοποιώ εκει που θέλω πχ amazon...ακομη δεν εχω καταληξει σε σίγουρες πληροφορίες, αν εσυ μπορεσεις να βρεις κατι επιβεβαιωμενο κ επίσημο.....βασικα σκέφτομαι πολύ σοβαρά να τους πάρω ένα τηλ να τελειώνουμε. ...Να τα μαθω απο πρωτο χέρι. ..


SW8up3.png
Link to comment
Share on other sites

ενω καταφερα να ψωνισω κανονικα απο αμαζον δεν μπορω να ψωνισω απο sportsdirect :(

καταφερε καμια κοπελα να δωσεις παραγγελια στο sportsdirect????????

Καλημέρα !! Πως τα κατάφερες να ψωνίσεις από Amazon ??? Σε ρωτάω γιατί ταλαιπωρούμαι εδώ και μερικές μέρες με μια παραγγελία και δε μου δέχεται την κάρτα μου με τίποτα :(


SW8up3.png
Link to comment
Share on other sites

ψώνησα κανονικά από sports direct, κάνοντας το κόλπο με το πέιπαλ. Ψάξτε στο γκούγκλ το "πως να παρακάμψετε τα κάπιταλ κοντρόλς"" και θα βγάλει τις οδηγίες. Κι επειδή το δοκίμασαν κι άλλοι γνωστοί μου, πρόβλημα αντιμετώπισαν μόνο επειδή δεν είχαν διαβάσει σωστά τις οδηγίες και κάτι δεν έκαναν καλά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ψώνησα κανονικά από sports direct, κάνοντας το κόλπο με το πέιπαλ. Ψάξτε στο γκούγκλ το "πως να παρακάμψετε τα κάπιταλ κοντρόλς"" και θα βγάλει τις οδηγίες. Κι επειδή το δοκίμασαν κι άλλοι γνωστοί μου, πρόβλημα αντιμετώπισαν μόνο επειδή δεν είχαν διαβάσει σωστά τις οδηγίες και κάτι δεν έκαναν καλά

σε ευχαριστω θα το γκουκλαρω τωρα που ανοιξα υπολογιστη να βρω τον τροπο :D

Καλημέρα !! Πως τα κατάφερες να ψωνίσεις από Amazon ??? Σε ρωτάω γιατί ταλαιπωρούμαι εδώ και μερικές μέρες με μια παραγγελία και δε μου δέχεται την κάρτα μου με τίποτα :(

κανονικα εχω παραλαβει κιολας ηδη τρεις φορες, με eurobank χρεωστικη, τι να σου πω, μαλλον επειδη τους εχω χρυσωσει μου κανουν την χαρη και μου τα στελνουν :tongue:


373234kxspip9z8o.gif693480a4hl3y389h.gif

You don't scare me. I have boys.
Link to comment
Share on other sites

κανονικα εχω παραλαβει κιολας ηδη τρεις φορες, με eurobank χρεωστικη, τι να σου πω, μαλλον επειδη τους εχω χρυσωσει μου κανουν την χαρη και μου τα στελνουν :tongue:

H Amazon έχει και ελληνικό ΑΦΜ, κάπου στην Αγ. Παρασκευή εδρεύει η φορολογική της έδρα.

Γι αυτόν το λόγο οι αποδείξεις της περνούν στην εφορία (περνούν....τελοσπάντων, όπως όλες). Και μάλιστα αν τις παρατηρήσετε γράφουν και την ισοτομία λίρας-ευρώ τη στιγμή της χρέωσης.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Χθες βραδυ ολοκληρωσα αγορα από Sportsdirect ,μεσω Paypal! Διάβασα τις οδηγιες για την παρακαμψη των Capital controls,και όλα μια χαρα! Μονο που δεν μπορεσα να μεταφερω χρηματα από χρεωστικη καρτα της Εθνικής(Maestro) ,αλλα από Πειραιως χρεωστική.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Χθες βραδυ ολοκληρωσα αγορα από Sportsdirect ,μεσω Paypal! Διάβασα τις οδηγιες για την παρακαμψη των Capital controls,και όλα μια χαρα! Μονο που δεν μπορεσα να μεταφερω χρηματα από χρεωστικη καρτα της Εθνικής(Maestro) ,αλλα από Πειραιως χρεωστική.

Νομιζω γενικα η εθνικη εχει τα θεματα της με αγορες στο νετ. Οταν ειχα πιστωτικη εθνικης την επαιρνε παντου κανονικα, με χρεωστικη εθνικης δν καταφερα πυτε μιση φορα να ψωνισω απο ιντερνετ


373234kxspip9z8o.gif693480a4hl3y389h.gif

You don't scare me. I have boys.
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω γενικα η εθνικη εχει τα θεματα της με αγορες στο νετ. Οταν ειχα πιστωτικη εθνικης την επαιρνε παντου κανονικα, με χρεωστικη εθνικης δν καταφερα πυτε μιση φορα να ψωνισω απο ιντερνετ

Η χρεωστική κάρτα της Εθνικής έχει αναβαθμιστεί και φέρει το σήμα της Visa πια.Δίνει περισσότερες ευχέρειες ως debit.


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...