Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Κορίτσια μια ερώτηση !!!

      αν έρθει η περίοδος πρωί πρωί αλλά όλη μέρα κατεβάζεις λίγο λίγο και πολύ κατεβάσεις τ βράδυ τα χάπια ποτέ τα ξεκινάς ; 

      Εγώ τα ξεκινουσα 2η μέρα περιόδου...φορες ομως που η περίοδος μου ερχοταν πολύ λίγη ή πολύ απόγευμα προς βράδυ ...πρώτη μέρα περιόδου θεωρούνταν η επόμενη που υπήρχε κανονική ροή. Καλύτερα όμως ρώτα τον γιατρό σου.

      .....

Ιντερνετικοί γονείς εν δράση!!!


Recommended Posts

Ακριβως αυτό.Νόμιζα οτι έφταναν γτ ηταν πολύ μικρο το ποσο και τελικά δεν μπόρεσα να πληρωσω.Η βλακεία είναι οτι με τοσα που έχω στο μυαλό μου δεν το ακυρωσα κιόλας γτ νομιζα πως θα ανοιξει το πευπαλ συντομα.Μετα το ξέχασα τελείως.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

http://www.newsbomb.gr/oikonomia/trapezes/story/628732/ti-isxyei-simera-sta-capital-controls#ixzz3n2W5UdkS

Δοκιμασε κανεις αν περνανε οι καρτες;;Αναρωτιεμαι τι εννοουν με το ορισμενες εξαιρεσεις.Δλδ θα τσεκαρουν τι αγοραζω και θα το μπλοκαρουν;Βλακεια μου ακουγεται...


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

http://www.newsbomb.gr/oikonomia/trapezes/story/628732/ti-isxyei-simera-sta-capital-controls#ixzz3n2W5UdkS

Δοκιμασε κανεις αν περνανε οι καρτες;;Αναρωτιεμαι τι εννοουν με το ορισμενες εξαιρεσεις.Δλδ θα τσεκαρουν τι αγοραζω και θα το μπλοκαρουν;Βλακεια μου ακουγεται...

Εγω κτ απορρυπαντικα που ηθελα δεν τα δεχοταν. Ενω παλια ερχοντουσαν κανονικα..


373234kxspip9z8o.gif693480a4hl3y389h.gif

You don't scare me. I have boys.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω αν έχει ψωνίσει κανείς από το bimbomarket; θα ήθελα να μάθω τις εντύπωσεις του και αν ανταποκρύνονται τα προϊόντα οπως περιγράφονται στην ιστοσελίδα τους;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω αν έχει ψωνίσει κανείς από το bimbomarket; θα ήθελα να μάθω τις εντύπωσεις του και αν ανταποκρύνονται τα προϊόντα οπως περιγράφονται στην ιστοσελίδα τους;

Είχα ψωνίσει εγώ πριν 6 και κάτι χρόνια όταν περιμέναμε τον γιο μου.

Πήραmr καρότσι chico, παρκοκρέβατο brevi, ριλάξ fischer price & αλλαξιέρα και έμεινα απόλυτα ικανοποιημένη. Τα πράγματα ήρθαν πολύ σύντομα, 2-3 μέρες μετά την παραγγελία, όλα άψογα πακεταρισμένα και σε πολύ καλές συσκευασίες. Το συστήνω :P


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

. Μπορώ να χρησιμοποιήσω την πιστωτική, χρεωστική ή/και προπληρωμένη μου κάρτα για να κάνω αγορές στο εξωτερικό ή από το internet; ΝΑΙ, εφόσον βρίσκεστε στο εξωτερικό μπορείτε να χρησιμοποιείτε τις κάρτες σας για αγορές αγαθών και υπηρεσιών: μέχρι το όριο που προβλέπει η σύμβασή σας με την τράπεζα, και εντός του ορίου ποσού το οποίο εγκρίνεται για κάθε τράπεζα ξεχωριστά από την Επιτροπή Εγκρίσεως Τραπεζικών Συναλλαγών. Για αγορές από το internet μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τις κάρτες σας χωρίς περιορισμούς εφόσον τα ηλεκτρονικά καταστήματα τηρούν λογαριασμό σε τράπεζα που λειτουργεί στην Ελλάδα. Εφόσον τα ηλεκτρονικά καταστήματα τηρούν λογαριασμό σε τράπεζα του εξωτερικού, μπορείτε να χρησιμοποιείτε τις κάρτες σας: μέχρι το όριο που προβλέπει η σύμβασή σας με την τράπεζα, και εντός του ορίου ποσού το οποίο εγκρίνεται για κάθε τράπεζα ξεχωριστά από την Επιτροπή Εγκρίσεως Τραπεζικών Συναλλαγών. Ωστόσο, εξακολουθούν να μην επιτρέπονται οι ακόλουθες γενικές κατηγορίες συναλλαγών μέσω internet εφόσον τα ηλεκτρονικά καταστήματα τηρούν λογαριασμό σε τράπεζα που λειτουργεί στην Ελλάδα: Μεταφορές χρημάτων στο εξωτερικό. Αγορά έργων τέχνης και δημοπρασίες. Συναλλαγές με εταιρείες στοιχηματισμού, τυχερά παιχνίδια και video games. Αγορές σε κοσμηματοπωλεία. Γενικοί κωδικοί στους οποίους εντοπίζεται πλειοψηφία συναλλαγών που αφορούν σε πορνογραφικό υλικό. Προσωπικές υπηρεσίες (συνοδοί και ραντεβού). Πληρωμές σε φιλανθρωπικές οργανώσεις. Αγορές ειδών ένδυσης και υπόδησης. Αγορές οικιακού εξοπλισμού. Αγορές ηλεκτρονικών ειδών/εξοπλισμού. Αγορές καλλυντικών.

www.dikaiologitika.gr


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους !

Είδα στα Post ότι κάποιος ήθελε να παραγγείλει στο κατάστημα Next και ήθελα να σας πω την εμπειρία μου. Προσπάθησα αρκετές φορές με πιστωτική αλλά δεν την έπαιρνε καθόλου λόγω capital controls (αυτό πριν από κανένα μήνα περίπου). Τους πήρα λοιπόν τηλέφωνο , τους είπα το πρόβλημα και μου καταχώρισαν την παραγγελία κανονικά, τους είπα έναν έναν τους κωδικούς που ήθελα και τα στοιχεία της κάρτας και όλα καλά, παρέλαβα και τα ρουχαλάκια !! Προφανώς όταν γίνεται τηλεφωνικά η συναλλαγή δεν ισχύουν οι περιορισμοί αφού ειναι σα να είσαι στο κατάστημα...υποθέτω.....Κάντε μια ερώτηση πάντως δεν χάνετε τίποτα ;)


SW8up3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν είναι αυτό Ντάλια. Είτε ηλεκτρονικά είτε τηλεφωνικά είτε αυτοπροσώπως, αν η πιστωτική σου είναι ελληνικής τράπεζας που ΔΕΝ συνεργάζεται το κάθε κατάστημα, δεν θα γίνει η συναλλαγή. Δυο τεινά... Είτε το σύστημα έχει κάποιο σφάλμα και δεν αναγνωρίζει την τράπεζα είτε ο υπάλληλος έκανε απερισκεψία και δέχτηκε τη συναλλαγή. Μου έχουν τύχει και τα δυο 7 χρόνια τώρα που ψωνίζω πολύ συχνά από εξωτερικό.


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Ντάλια!

Πολύ ενδιαφέρον αυτό που αναφέρεις!

Ποιον αριθμό κάλεσες?

Καλησπέρα σε όλους !

Είδα στα Post ότι κάποιος ήθελε να παραγγείλει στο κατάστημα Next και ήθελα να σας πω την εμπειρία μου. Προσπάθησα αρκετές φορές με πιστωτική αλλά δεν την έπαιρνε καθόλου λόγω capital controls (αυτό πριν από κανένα μήνα περίπου). Τους πήρα λοιπόν τηλέφωνο , τους είπα το πρόβλημα και μου καταχώρισαν την παραγγελία κανονικά, τους είπα έναν έναν τους κωδικούς που ήθελα και τα στοιχεία της κάρτας και όλα καλά, παρέλαβα και τα ρουχαλάκια !! Προφανώς όταν γίνεται τηλεφωνικά η συναλλαγή δεν ισχύουν οι περιορισμοί αφού ειναι σα να είσαι στο κατάστημα...υποθέτω.....Κάντε μια ερώτηση πάντως δεν χάνετε τίποτα ;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Ντάλια!

Πολύ ενδιαφέρον αυτό που αναφέρεις!

Ποιον αριθμό κάλεσες?

Να σου πω την αλήθεια, δε θυμάμαι...αυτό που θυμάμαι είναι ότι είχα θεματάκι μέχρι να τους πετύχω και τελικά πήρα σε κάποιο τηλέφωνο στα κεντρικά, τους είπα ότι παίρνω από Ελλάδα και θέλω να κάνω τηλεφωνική παραγγελία και με συνέδεσαν αυτοί με το αρμόδιο τμήμα....


SW8up3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Θα ήθελα τη βοήθειά σας για αγορές για νεογέννητο από το next direct!

Θέλω να αγοράσω φορμάκια για το μπέμπη (εσώρουχα και εξώρουχα) και βλέπω ότι υπάρχει το μέγεθος newborn 50 cm και μετά το "μέχρι 1 μηνός-56cm". Αν έχει αγοράσει κάποια κοπέλα για νεογέννητο, το μέγεθος newborn μήπως είναι πολύ μικρό; Αν δηλ. γεννηθεί ο μπέμπης μου 50-51 cm λογικά δεν θα του μπαίνει ούτε το μέγεθος newborn, σωστά; Άρα μήπως πρέπει να κινηθώ κατευθείαν στο 56 (μέχρι 1 μηνός), που θα είναι σαν το δικό μας 00;


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τη βοήθειά σας για αγορές για νεογέννητο από το next direct!

Θέλω να αγοράσω φορμάκια για το μπέμπη (εσώρουχα και εξώρουχα) και βλέπω ότι υπάρχει το μέγεθος newborn 50 cm και μετά το "μέχρι 1 μηνός-56cm". Αν έχει αγοράσει κάποια κοπέλα για νεογέννητο, το μέγεθος newborn μήπως είναι πολύ μικρό; Αν δηλ. γεννηθεί ο μπέμπης μου 50-51 cm λογικά δεν θα του μπαίνει ούτε το μέγεθος newborn, σωστά; Άρα μήπως πρέπει να κινηθώ κατευθείαν στο 56 (μέχρι 1 μηνός), που θα είναι σαν το δικό μας 00;

Τα πρώτα μας εσώρουχα ήταν από mothercare 0-3 μηνών, μπορεί το πρώτο μήνα να μας ήταν μεγάλα αλλά τα είχαμε για καιρό και τα ευχαριστηθήκαμε ( τα δώσαμε στον ξαδερφούλη μας σαν καινούρια).

Τα 50 εκ. είναι πολύ πολύ μικρά, μη το σκέφτεσαι καν κατά τη γνώμη μου.

Αλήθεια μπορείς να κάνεις αγορές από το νεξτ; Λύθηκε το πρόβλημα με τις κάρτες; Αν τα καταφέρεις ενημερώσε μας σε παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...