Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Καλημέρα κορίτσια !!! Έχω θετικο τεστ !!! Είμαι συγκρατημένα αισιόδοξοι γιατί ίσως κάποιες να έχετε διαβάσει και παλαιότερα ότι δεν θπηρξε  εύκολος για μένα π δρόμος της μητρότητας … μου είπαν και εδώ θα το προσπαθήσουμε να τα καταφέρουμε και εύχομαι να φτάσουμε έως το τέλος γιατί είναι παρά πολύ νωρίς ακόμα και μιλάμε δ ξέρω πως θα αντέξω να μην πάθει ψυχολογικά χαχαχα ειλικρινά … σας ευχαριστω όλες που πριν ακόμα ξεκινησω διέγερση ήσασταν παρά πολύ αισιόδοξες και μου γράφατε ελπισοφορα μηνύματα και γενικά που προσπαθούμε να ηρεμουμε η μια την άλλη . Εύχομαι μεγάλη βδομάδα που είναι να καταφέρουμε όλες να κάνουμε την προσωπική μας ανασταση !!! 
       

      θα πάρω στο κέντρο να τους ενημερώσω να δούμε πως θα προσχωρήσουμε τι θα γίνει με τα καφέ εάν συνεχιστούν κλπ κλπ 

      Απαράδεκτος … θα έπρεπε να σε είχε πάρει τηλέφωνο να σε καλέσει στο γραφείο … ντροπή του που ξεστόμισε να ψαχτείς έξω είσαι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη … εγώ δεν θα απαντούσα καν και θα πήγαινα άλλου … δηλαδή η μαια τι έπαθε ;;;; Την πρόσβαλες της φώναξες της μίλησες  άσχημα ; Δεν ξέρουν ότι είναι η φύση της δουλειάς τέτοια που έχουν να φροντίσουν καθημερινά έγκυες μα κυρίως την ψυχολογία κάθε έγκυας που μέσα στο άγχος στην παράνοια κλπ είναι λογικό να κάνει ερωτήσεις ακόμα κ ανούσιες είναι ο ρόλος τους να απαντούν με ευγένεια … για μένα ήταν απαράδεκτος .. ποιος ήταν ; 

      Μπράβο!!!! Συγχαρητήρια!!! 🥰 Είδες που στο είχα πει? Αχνη γραμμη + καφέ = θετικη χοριακη.  Τώρα το πάμε βήμα βήμα....εγώ έχω επαναληπτική την Τετάρτη...το ίδιο άγχος θα έχω πάλι...

      9 ώρες πρίν, Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Απαράδεκτη συμπεριφορά και γιατρού και μαιας. Οφείλουν να έχουν παραπάνω ενσυναισθηση και αν κάτι τους ενοχλεί να παίρνουν τηλ σαν άνθρωποι και να μιλάνε με ευγένεια και ενδιαφέρον. Θα βρεις σίγουρα γιατρό!!!! Σκέψου αν θέλεις σίγουρα να αλλάξεις. Σκέψου τι θα σε στρεσάρει λιγότερο...να είσαι με αυτόν και να φοβασαι να ρωτήσεις κάτι ξανά ή να αλλάζεις γιατρό? Εσύ ξέρεις το καλύτερο για σένα! Αν αποφασίσεις να αλλάξεις σε οποια πόλη μένεις ρώτησε φίλες και γνωστές και θα δεις ποιον προτείνουν οι περισσότερες. 

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Καλημέρα κορίτσια !!! Έχω θετικο τεστ !!! Είμαι συγκρατημένα αισιόδοξοι γιατί ίσως κάποιες να έχετε διαβάσει και παλαιότερα ότι δεν θπηρξε  εύκολος για μένα π δρόμος της μητρότητας … μου είπαν και εδώ θα το προσπαθήσουμε να τα καταφέρουμε και εύχομαι να φτάσουμε έως το τέλος γιατί είναι παρά πολύ νωρίς ακόμα και μιλάμε δ ξέρω πως θα αντέξω να μην πάθει ψυχολογικά χαχαχα ειλικρινά … σας ευχαριστω όλες που πριν ακόμα ξεκινησω διέγερση ήσασταν παρά πολύ αισιόδοξες και μου γράφατε ελπισοφορα μηνύματα και γενικά που προσπαθούμε να ηρεμουμε η μια την άλλη . Εύχομαι μεγάλη βδομάδα που είναι να καταφέρουμε όλες να κάνουμε την προσωπική μας ανασταση !!! 
       

      θα πάρω στο κέντρο να τους ενημερώσω να δούμε πως θα προσχωρήσουμε τι θα γίνει με τα καφέ εάν συνεχιστούν κλπ κλπ 

      Απαράδεκτος … θα έπρεπε να σε είχε πάρει τηλέφωνο να σε καλέσει στο γραφείο … ντροπή του που ξεστόμισε να ψαχτείς έξω είσαι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη … εγώ δεν θα απαντούσα καν και θα πήγαινα άλλου … δηλαδή η μαια τι έπαθε ;;;; Την πρόσβαλες της φώναξες της μίλησες  άσχημα ; Δεν ξέρουν ότι είναι η φύση της δουλειάς τέτοια που έχουν να φροντίσουν καθημερινά έγκυες μα κυρίως την ψυχολογία κάθε έγκυας που μέσα στο άγχος στην παράνοια κλπ είναι λογικό να κάνει ερωτήσεις ακόμα κ ανούσιες είναι ο ρόλος τους να απαντούν με ευγένεια … για μένα ήταν απαράδεκτος .. ποιος ήταν ; 

      Και να ξέρεις σε καταλαβαίνω...και γω συγκρατημένα αισιόδοξη ήμουν στην πρώτη χοριακη...στη δεύτερη το χάρηκα πιο πολυ. Όλα θα μας πανε μια χαρά!! ❤️

Μανούλες IVF 2023


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Κορίτσι μου κοντεύω να κλείσω το 1ο τρίμηνο και απο συμπτώματα εκτός απο το αιματάκι που ειχα στις αρχές έχω ακόμα μόνο ένα κάπως ευαίσθητο στήθος και μερικά πονάκια στην μέση κατα καιρούς. Και χαιρόμουν όποτε είχα αυτά τα λίγα γιατί μου υπενθύμιζαν οτι ειμαι έγκυος. Τωρα πια το εχω συνηθίσει, η κοιλιά εχει πάρει φόρα και το καταλαβαίνω απο εκεί πλέον 😁

Με το καλό ο υπέρηχος! Να μπεις να μας πεις τι είδατε 🙂

Η αλήθεια είναι ότι σε αυτή τη περίπτωση σε λες και τυχερή,αλλά εμείς της εξωσωματικής θέλουμε να έχουμε και κάτι λέει να λέμε οτι πάμε καλά χαχαχα,όχι ότι αν δεν έχουμε δε πάμε αλλά κατάλαβες τωρα ... ! Και έχεις και δίδυμα αν δεν κάνω λαθος ε ? 

Σε ευχαριστώ ,ηρέμησα κάπως γιατί η αλήθεια και εγώ τίποτα δεν έχω ,ένα ρέψιμο με έχει επισκεφτεί επισης εδώ και δύο μέρες οπότε τρώω και με εκνευρίζει χαχαχχα. Κατά τα άλλα τίποτα...! Απλά αυτή τη φορά έκανα τεστ ταινίες ανά 2 μέρες να δω ότι σκουρενει μου κόλλησε άλλο συνήθειο χαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 27 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Κορίτσι μου κοντεύω να κλείσω το 1ο τρίμηνο και απο συμπτώματα εκτός απο το αιματάκι που ειχα στις αρχές έχω ακόμα μόνο ένα κάπως ευαίσθητο στήθος και μερικά πονάκια στην μέση κατα καιρούς. Και χαιρόμουν όποτε είχα αυτά τα λίγα γιατί μου υπενθύμιζαν οτι ειμαι έγκυος. Τωρα πια το εχω συνηθίσει, η κοιλιά εχει πάρει φόρα και το καταλαβαίνω απο εκεί πλέον 😁

Με το καλό ο υπέρηχος! Να μπεις να μας πεις τι είδατε 🙂

Εννοείται δεν ξέρεις πόσο δύναμη πήρα με τις απαντήσεις σας εδώ μεσα!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ria_ said:

Η αλήθεια είναι ότι σε αυτή τη περίπτωση σε λες και τυχερή,αλλά εμείς της εξωσωματικής θέλουμε να έχουμε και κάτι λέει να λέμε οτι πάμε καλά χαχαχα,όχι ότι αν δεν έχουμε δε πάμε αλλά κατάλαβες τωρα ... ! Και έχεις και δίδυμα αν δεν κάνω λαθος ε ? 

Σε ευχαριστώ ,ηρέμησα κάπως γιατί η αλήθεια και εγώ τίποτα δεν έχω ,ένα ρέψιμο με έχει επισκεφτεί επισης εδώ και δύο μέρες οπότε τρώω και με εκνευρίζει χαχαχχα. Κατά τα άλλα τίποτα...! Απλά αυτή τη φορά έκανα τεστ ταινίες ανά 2 μέρες να δω ότι σκουρενει μου κόλλησε άλλο συνήθειο χαχα

Ναι δίδυμα έχω, φαντάσου. Που λένε κιόλας οτι τα συμπτώματα είναι τα διπλάσια. Η αλήθεια είναι πως όλες θέλουμε λίγα συμπτώματα για να ξέρουμε ότι όλα πάνε καλά. Αν και ποτέ δεν είναι τίποτα σίγουρο, το άγχος δεν σταματάει ποτέ. Άντε να φτάσει και ο δικός σου υπέρηχος να ηρεμήσεις κάπως 

  • Καλή τύχη! 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Ναι δίδυμα έχω, φαντάσου. Που λένε κιόλας οτι τα συμπτώματα είναι τα διπλάσια. Η αλήθεια είναι πως όλες θέλουμε λίγα συμπτώματα για να ξέρουμε ότι όλα πάνε καλά. Αν και ποτέ δεν είναι τίποτα σίγουρο, το άγχος δεν σταματάει ποτέ. Άντε να φτάσει και ο δικός σου υπέρηχος να ηρεμήσεις κάπως 

Ε τελικά ναι κάθε οργανισμός δεν είναι ίδιος!!! Ασχέτως δίδυμης κύησης καμιά φορά συμβαίνει και αυτό. 

Σε ευχαριστώ πολύ ,ναι ανυπομονώ η αλήθεια !! Είμαι συγκρατημένη αλλά αρκετά αισιόδοξη θα έλεγα ,απλά να φύγει αυτό το άγχος του πρώτου υπερήχου. Δε φαντάζομαι ότι μετά σταματάει ποτέ το άγχος αλλά τουλάχιστον να ξέρω ότι όλα είναι καλά και προχωράει . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 16/4/2023 at 3:55 ΜΜ, silvy22 είπε:

Χριστός Ανέστη !!! Με το καλό τα μωράκια μας !!!

It’s a boy 👦💙💙😎🍼😎

Χρόνια πολλά, Αληθώς ο Κύριος!! Με το καλό να τον κρατήσεις αγκαλιά σου :) 

5 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Αχ κορίτσια θα γίνω γραφική ίσως το ξέρω , αλλά δεν έχω σχεδόν τίποτα από συμπτώματα . Μόνο κάτι πονάκια χαμηλά δεξιά ή αριστερά κάποιες φορές χτες λίγο πιο έντονα σήμερα ελάχιστα πχ , το στήθος μια πονάει μια περνάει αλλά κατά τα άλλα τίποτα ... Είναι λογικό???Δευτέρα έχω το πρώτο υπέρηχο θεωρητικά είμαι σήμερα 4+4

Μην αγχώνεσαι @Ria_  η κάθε εγκυμοσύνη είναι τόσο διαφορετική, μπήκα αισίως στην 15η εβδομάδα με κανένα σύμπτωμα, άντε λίγη ενόχληση στο στήθος και υπνηλία νωρίς το βράδυ. :) Με το καλό να πας για τον υπέρηχό σου.

@kateriiina25 Χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη. Την αυχενική την έκανες ή περιμένεις αυτές τις ημέρες;

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 20 λεπτά , EvgeniaCher είπε:

Χρόνια πολλά, Αληθώς ο Κύριος!! Με το καλό να τον κρατήσεις αγκαλιά σου :) 

Μην αγχώνεσαι @Ria_  η κάθε εγκυμοσύνη είναι τόσο διαφορετική, μπήκα αισίως στην 15η εβδομάδα με κανένα σύμπτωμα, άντε λίγη ενόχληση στο στήθος και υπνηλία νωρίς το βράδυ. :) Με το καλό να πας για τον υπέρηχό σου.

@kateriiina25 Χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη. Την αυχενική την έκανες ή περιμένεις αυτές τις ημέρες;

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ κορίτσι μου ,αμήν μακάρι να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, EvgeniaCher said:

Χρόνια πολλά, Αληθώς ο Κύριος!! Με το καλό να τον κρατήσεις αγκαλιά σου :) 

Μην αγχώνεσαι @Ria_  η κάθε εγκυμοσύνη είναι τόσο διαφορετική, μπήκα αισίως στην 15η εβδομάδα με κανένα σύμπτωμα, άντε λίγη ενόχληση στο στήθος και υπνηλία νωρίς το βράδυ. :) Με το καλό να πας για τον υπέρηχό σου.

@kateriiina25 Χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη. Την αυχενική την έκανες ή περιμένεις αυτές τις ημέρες;

Χρόνια πολλά κορίτσι μου! Την άλλη Τρίτη είναι και περιμένω πως και πως 😬💗

  • Καλή τύχη! 1
  • Ευχή 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Χρόνια πολλά κορίτσι μου! Την άλλη Τρίτη είναι και περιμένω πως και πως 😬💗

Άντε με το καλό να πας και να είναι όλα υπέροχα!! Αναμένουμε εντυπώσεις 🙂

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, EvgeniaCher είπε:

Άντε με το καλό να πας και να είναι όλα υπέροχα!! Αναμένουμε εντυπώσεις 🙂

ΠΚορίτσια καλημέρα?!!!!!!!!Πρώτος Υπέρηχος όλα καλά Δόξα τω θεώ!!!! Ενδομήτρια κύηση βέβαια μικρούλης σάκος ακόμα θα Μ ου πεις 4+6 είσαι .... Αλλά Δόξα τω θεώ είδαμε !!!! Θα πάμε ξανά την πέμπτη!!!!♥️♥️♥️♥️

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 4
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσι. 

12+3 εγω σημερα. Τα συμπτώματα συνεχίζονται ακάθεκτα. Ειμαι τοσο χαρούμενη που τα καταφερα αλλα ειμαι μόνιμα στο κρεβατι απο 07/03. 

Εύχομαι να συνέλθω σιγα σιγα.

Την αλλη εβδομαδα εχω την αυχαινικη. 

Εύχομαι να παμε ολες καλα ως το τελος κορίτσια, ταλαιπωριθηκαμε πολυ για να τα καταφερουμε!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , anna.k είπε:

Καλημέρα κορίτσι. 

13+4 εγω σημερα. Τα συμπτώματα συνεχίζονται ακάθεκτα. Ειμαι τοσο χαρούμενη που τα καταφερα αλλα ειμαι μόνιμα στο κρεβατι απο 07/03. 

Εύχομαι να συνέλθω σιγα σιγα.

Την αλλη εβδομαδα εχω την αυχαινικη. 

Εύχομαι να παμε ολες καλα ως το τελος κορίτσια, ταλαιπωριθηκαμε πολυ για να τα καταφερουμε!

Λίγο υπομονή ακόμα!! 

Εγώ συνήλθα στην 18η εβδομάδα. Και εγώ μέχρι την 14η ήμουν μόνο ξάπλα. Μετά σηκώθηκα σιγά σιγά, έκανα εμετό, είχα ζαλάδες και πονοκεφάλους. 18η ηρέμησα. 

Είμαι 21+6. 

Καλή εγκυμοσύνη σου εύχομαι και καλά αποτελέσματα στην αυχενική σου ❤️

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, cool_girl said:

ΠΚορίτσια καλημέρα?!!!!!!!!Πρώτος Υπέρηχος όλα καλά Δόξα τω θεώ!!!! Ενδομήτρια κύηση βέβαια μικρούλης σάκος ακόμα θα Μ ου πεις 4+6 είσαι .... Αλλά Δόξα τω θεώ είδαμε !!!! Θα πάμε ξανά την πέμπτη!!!!♥️♥️♥️♥️

Ηταν πολύ νωρίς, πράγματι. Και την επόμενη Πέμπτη πάλι νωρίς ειναι φαντάσου, ίσως να μην ακούσετε καρδούλα ακόμα. Ποσο χρονών εισαι; Το 1ο σου παιδάκι ειναι;


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , kateriiina25 είπε:

Ηταν πολύ νωρίς, πράγματι. Και την επόμενη Πέμπτη πάλι νωρίς ειναι φαντάσου, ίσως να μην ακούσετε καρδούλα ακόμα. Ποσο χρονών εισαι; Το 1ο σου παιδάκι ειναι;

Ναι ήταν νωρίς την άλλη Πέμπτη θα μαι 6 εμβδομαδων οπότε σίγουρα πρώτα ο Θεός θα έχει φανεί ο σάκος !!!!32 είμαι κ ο Γιωργάκης μου 17 μηνών πάλι με εξωσωματική γονιμοποίηση!!!! ♥️

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, τι σκέφτεστε να κάνετε ή τι έχετε κάνει με τα ρούχα εγκυμοσύνης; Κοίταζα κυρίως μέσω διαδικτύου αλλά δεν μπορώ να πω ότι τρελάθηκα με κάτι συγκεκριμένο, έχετε να προτείνετε κάτι;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , EvgeniaCher είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, τι σκέφτεστε να κάνετε ή τι έχετε κάνει με τα ρούχα εγκυμοσύνης; Κοίταζα κυρίως μέσω διαδικτύου αλλά δεν μπορώ να πω ότι τρελάθηκα με κάτι συγκεκριμένο, έχετε να προτείνετε κάτι;

Κι εγώ την ίδια απορία έχω γιατί έχω και μια βάπτιση να παω, νομίζω ότι τώρα που θα ανοίξει ο καιρός θα τη βγάλουμε με φορεματάκια που είναι άνετα. Μέχρι τότε είδα ότι γνωστό γερμανικό σούπερ μάρκετ έχει τζινακι εγκυμοσύνης.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...