Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      Σε καμία περίπτωση δεν είσαι παράλογη. Εμένα δεν θυμάμαι από ποια εβδομάδα μου είχε πει ο γιατρός να "ακουω-καταλαβαίνω" το μωρό ανά κάποιες ώρες αλλά ήταν σίγουρα πριν τη 30η εβδομάδα γιατί στην 30η όντως δεν το άκουσα μια μέρα. έφαγα γλυκό και εκεί κάπως τη κατάλαβα αλλά με έτρωγε η ανησυχία και πήγα στο γιατρό. κάτι μου έλεγε οτι δεν πάει καλά. δυστυχώς έπαθα το ίδιο με την ξαδέρφη σου 1 μέρα μετά. Δεν το λέω τώρα για να σε τρομοκρατήσω. Αλλά πρέπει να μας ακούνε. Για μένα να βρεις ένα γιατρό που καταλαβαίνει τις ανησυχίες σου και κυρίως να κρατά ένα πεαγγελαμτικό επίπεδο. δλδ θύμωσε η μαία που δεν είπες καλησπέρα και μετά σε διωχνει ο γιατρος;; πάνω στον πανικό σου, θα σκεφτείς τα τυπικα;; 

      😳Πόσο λυπάμαι.Εσύ από τι έχασες το μωράκι σου?Η ξαδέρφη μου θρόμβωση στον ομφάλιο λώρο περιμένουμε κ τα αποτελέσματα της νεκροψίας βέβαια αλλά μάλλον αυτό ήταν.

      Ακριβώς αυτό που είπες,θύμωσε η μαία κ ο γιατρός,μου έστειλε να με μαλώσει.

      πρίν από 8 λεπτά , Lila ki είπε:

      Μακάρι να πάνε όλα καλα !!! Χοριακη δεν ξέρω αλλά μάλλον όχι …. Θα με πάρουν το μεσημεράκι να μου πουν πως προχωράμε αλλά ρώτησα στην γραμματεία κ μ είπαν το επόμενο βήμα είναι σκαν στην 7η εβδομάδα…

      Καλή Ανασταση να έχουμε με υγεία να λέμε μόνο ευχάριστα !!! Χοριακη δεν θα κάνω μάλλον …. Μ είπαν για σκαν υην 7η εβδομάδα θα με πάρουν το μεσημεράκι να με ενημερώσουν ! 

      Α να σου πω... καλύτερα μου φαίνεται που δεν θα μπεις στο χώρο των χοριακων,πολύ αγχωτικό κομμάτι κ αυτό.

Μανούλες IVF 2023


Recommended Posts

13 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Μην σε ανησυχούν τα συμπτώματα. Πέρασα κι εγώ από αυτή την φάση που σκεφτόμουν συνεχώς αν θα νιώσω κάτι αλλά μέχρι και τώρα που είμαι 10+1 δεν έχω νιώσει τίποτα απολύτως από αναγούλες, μυρωδιές, ναυτίες κτλ. Τα μόνα μου συμπτώματα είναι το ευαίσθητο στήθος, λίγοι πόνοι περιόδου που και που και πιο συχνά πονάκια στην μέση. Όμως όλα πάνε καλά και μάλιστα έχω και δίδυμα που υποτίθεται τα συμπτώματα είναι διπλάσια. Δεν νομίζω πλέον ότι θα αλλάξει κάτι αν και έχω ακούσει και κάποιες κοπέλες που τους ξεκίνησαν κάπου στην 12η αλλά πλέον το έχω πάρει απόφαση. 

Εμείς αρχίσαμε να το λέμε σταδιακά. Δηλαδή σε κάθε βήμα το λέγαμε και σε λίγους ακόμα. Τώρα το ξέρουν όλοι οι κοντινοί μας πια. Η αλήθεια είναι πως δεν μπορούσα να κρατηθώ και από ένα σημείο και μετά μου φαινόταν και χαζό να μην το λέω. Δεν είμαι προληπτική, το μόνο που με φόβιζε ήταν μην γίνει κατι κακό και μπω στην θέση να ανακοινώνω τέτοιου είδους νέα. Ελπίζω να μην χρειαστεί κάτι τέτοιο 🤞

Καλησπέρα! Οι εξετάσεις αυτές δεν δηλώνουν κάτι σε σχέση με την εγκυμοσύνη όμως είναι πολύ καλές για την περίπτωση που έχει πάει καλά. Πότε είναι η χοριακή σου; 

Δευτέρα του Πάσχα!!!!! Είναι η χοριακή!!!! Καλημεραααα κορίτσια μόλις είδα καφέ εκκρίσεις!!! Ξέρω ότι είναι ένα κάποιο σημάδι!!! Ευχηθειτε μου να πάνε όλα καλά!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Καλή τύχη! 3
  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

14 hours ago, cool_girl said:

Δευτέρα του Πάσχα!!!!! Είναι η χοριακή!!!! Καλημεραααα κορίτσια μόλις είδα καφέ εκκρίσεις!!! Ξέρω ότι είναι ένα κάποιο σημάδι!!! Ευχηθειτε μου να πάνε όλα καλά!!!

Το πρώτο μου σύμπτωμα και μένα. Μόλις το είδα ήξερα ότι θα έχω θετικό. Εύχομαι το ίδιο και για σένα!!


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Το πρώτο μου σύμπτωμα και μένα. Μόλις το είδα ήξερα ότι θα έχω θετικό. Εύχομαι το ίδιο και για σένα!!

Είναι η δεύτερη μέρα που το ίδιο βλέπω καφέ εκκρίσεις λες να πρέπει να ανησυχώ; Οστοσο έχω κ πόνους περιόδου....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα !!!! Πόσες μέρες κρατάει η "αιμορραγία" εμφύτευσης και επίσης τα τεστ εγκυμοσύνης είναι αξιόπιστα για τα θετικά αποτελέσματα; Εγώ ας πούμε έχω κάνει ειδη δύο κ τα δυο θετικά αυτό είναι καλό σημάδι;🤔

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, cool_girl είπε:

Κορίτσια καλημέρα !!!! Πόσες μέρες κρατάει η "αιμορραγία" εμφύτευσης και επίσης τα τεστ εγκυμοσύνης είναι αξιόπιστα για τα θετικά αποτελέσματα; Εγώ ας πούμε έχω κάνει ειδη δύο κ τα δυο θετικά αυτό είναι καλό σημάδι;🤔

Φυσικά και είναι καλό σημάδι!! Υπομονή να περάσουν οι μέρες για να κάνεις την χοριακή σου. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 hours ago, cool_girl said:

Κορίτσια καλημέρα !!!! Πόσες μέρες κρατάει η "αιμορραγία" εμφύτευσης και επίσης τα τεστ εγκυμοσύνης είναι αξιόπιστα για τα θετικά αποτελέσματα; Εγώ ας πούμε έχω κάνει ειδη δύο κ τα δυο θετικά αυτό είναι καλό σημάδι;🤔

Εμένα μου κράτησε το καφέ περίπου 2 εβδομάδες και μετα είχα και 2 φορές κόκκινο. Συμβαίνουν αυτα, δεν χρειάζεται να ανησυχεις, ποσο μάλλον σε τοσο πρώιμο στάδιο. Απλώς να μην κουράζεσαι. 
Τα δυο θετικά τεστ δεν ειναι “καλό σημάδι” 😅 είναι γεγονός πλέον οτι εισαι έγκυος 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Εμένα μου κράτησε το καφέ περίπου 2 εβδομάδες και μετα είχα και 2 φορές κόκκινο. Συμβαίνουν αυτα, δεν χρειάζεται να ανησυχεις, ποσο μάλλον σε τοσο πρώιμο στάδιο. Απλώς να μην κουράζεσαι. 
Τα δυο θετικά τεστ δεν ειναι “καλό σημάδι” 😅 είναι γεγονός πλέον οτι εισαι έγκυος 

@kateriiina25 καλημερααααααα!!!!! Απλά μου έκανε εντύπωση που το πρώτο τεστ έδειξε τόσο γρηγορα θετικό λες να σημαίνει δίδυμη κύηση;

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, cool_girl said:

@kateriiina25 καλημερααααααα!!!!! Απλά μου έκανε εντύπωση που το πρώτο τεστ έδειξε τόσο γρηγορα θετικό λες να σημαίνει δίδυμη κύηση;

Βλαστοκύστες είχες βάλει; Αν ναι πόσες μέρες μετά την ετ έκανες το τεστ; Ειναι παντως πιθανή η δίδυμη κύηση. Εμένα 7η μέρα μου βγήκε πολυ πολύ αχνό και είχα δίδυμα ☺️ 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kateriiina25 είπε:

Βλαστοκύστες είχες βάλει; Αν ναι πόσες μέρες μετά την ετ έκανες το τεστ; Ειναι παντως πιθανή η δίδυμη κύηση. Εμένα 7η μέρα μου βγήκε πολυ πολύ αχνό και είχα δίδυμα ☺️ 

Και την 5η και την 7η μέρα ....οι βλαστοκυστες ήταν 5ης μέρας!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια τα πρώτα συμπτώματα εγκυμοσύνης ποτέ τα είχατε γτ εγώ σήμερα έχω ένα μετέωρο συναισθήμα αναγουλες .. δεν ξέρω νιώθω περίεργα οστοσο και τα τρία τέστ είναι θετικά κ δεν έχω κάνει οβιτρελ!!!!!

Παράθεση

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα Χριστός Ανέστη!!!! Κάθε καλό κάθε ευτυχία σε εσάς και τις οικογένειές σας!! 

2 ακόμα μέρες για την πολυπόθητη χοριακή οστοσο το τεστ εγκυμοσύνης το 4ο κατά σειρά και αυτό θετικό και μάλιστα πολύ πιο σκούρα η γραμμή 🥰♥️ 

Έχω ακόμα καφέ εκκρίσεις και αυτό είναι που με βάζει σε σκέψεις θα ήθελα πολύ να ακούσω τις εμπειρίες σας σχετικά με τις "καφέ εκκρίσεις" που άθελά τους μας στρεσαρουν απίστευτα πολυ!!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, cool_girl είπε:

Κορίτσια καλησπέρα Χριστός Ανέστη!!!! Κάθε καλό κάθε ευτυχία σε εσάς και τις οικογένειές σας!! 

2 ακόμα μέρες για την πολυπόθητη χοριακή οστοσο το τεστ εγκυμοσύνης το 4ο κατά σειρά και αυτό θετικό και μάλιστα πολύ πιο σκούρα η γραμμή 🥰♥️ 

Έχω ακόμα καφέ εκκρίσεις και αυτό είναι που με βάζει σε σκέψεις θα ήθελα πολύ να ακούσω τις εμπειρίες σας σχετικά με τις "καφέ εκκρίσεις" που άθελά τους μας στρεσαρουν απίστευτα πολυ!!!!!

Καλησπέρα κορίτσι μου , αρχικά συγχαρητήρια είσαι σίγουρα εγκυούλα!!! ❤️❤️ Και εγώ είχα καφέ και ροζ επίσης στη πρώτη μου έμβρυομεταφορα μάλιστα ξεκίνησαν αμέσως μετά το θετικό τεστ την 8η μέρα ο γιατρός μου είχε πει ότι είναι απολύτως φυσιολογικα και να μην ανησυχώ καθόλου . Μετά από 2 μέρες έκανα χοριακη και ητνα 250.  Άσχετα με τη κατάληξη που είχε τελικά για άλλο λόγο σε αυτό το κομμάτι των καφεροζ ήταν ότι είναι καλό σημάδι και δεν υποδηλώνει κάτι κακό και ειδικά σε εμάς της εξωσωματικής και να μην ανησυχώ . 

Έχω κάνει και εγώ τώρα τη 2η έμβρυομεταφορα μου δειλά δειλά είπα να γράψω εδώ έχω κάνει 2 χοριακες και διπλασιάστηκε, 24 έχω υπέρηχο τώρα. Είμαι συγκρατημένη αλλα αισιόδοξη ότι αυτή τη φορά θα πάνε όλα καλά ❣️

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου , αρχικά συγχαρητήρια είσαι σίγουρα εγκυούλα!!! ❤️❤️ Και εγώ είχα καφέ και ροζ επίσης στη πρώτη μου έμβρυομεταφορα μάλιστα ξεκίνησαν αμέσως μετά το θετικό τεστ την 8η μέρα ο γιατρός μου είχε πει ότι είναι απολύτως φυσιολογικα και να μην ανησυχώ καθόλου . Μετά από 2 μέρες έκανα χοριακη και ητνα 250.  Άσχετα με τη κατάληξη που είχε τελικά για άλλο λόγο σε αυτό το κομμάτι των καφεροζ ήταν ότι είναι καλό σημάδι και δεν υποδηλώνει κάτι κακό και ειδικά σε εμάς της εξωσωματικής και να μην ανησυχώ . 

Έχω κάνει και εγώ τώρα τη 2η έμβρυομεταφορα μου δειλά δειλά είπα να γράψω εδώ έχω κάνει 2 χοριακες και διπλασιάστηκε, 24 έχω υπέρηχο τώρα. Είμαι συγκρατημένη αλλα αισιόδοξη ότι αυτή τη φορά θα πάνε όλα καλά ❣️

24 έχουμε κ εμείς το πρώτο μας υπέρηχο αν όλα πάνε κατ ευχήν!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...