Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      Σε καμία περίπτωση δεν είσαι παράλογη. Εμένα δεν θυμάμαι από ποια εβδομάδα μου είχε πει ο γιατρός να "ακουω-καταλαβαίνω" το μωρό ανά κάποιες ώρες αλλά ήταν σίγουρα πριν τη 30η εβδομάδα γιατί στην 30η όντως δεν το άκουσα μια μέρα. έφαγα γλυκό και εκεί κάπως τη κατάλαβα αλλά με έτρωγε η ανησυχία και πήγα στο γιατρό. κάτι μου έλεγε οτι δεν πάει καλά. δυστυχώς έπαθα το ίδιο με την ξαδέρφη σου 1 μέρα μετά. Δεν το λέω τώρα για να σε τρομοκρατήσω. Αλλά πρέπει να μας ακούνε. Για μένα να βρεις ένα γιατρό που καταλαβαίνει τις ανησυχίες σου και κυρίως να κρατά ένα πεαγγελαμτικό επίπεδο. δλδ θύμωσε η μαία που δεν είπες καλησπέρα και μετά σε διωχνει ο γιατρος;; πάνω στον πανικό σου, θα σκεφτείς τα τυπικα;; 

      😳Πόσο λυπάμαι.Εσύ από τι έχασες το μωράκι σου?Η ξαδέρφη μου θρόμβωση στον ομφάλιο λώρο περιμένουμε κ τα αποτελέσματα της νεκροψίας βέβαια αλλά μάλλον αυτό ήταν.

      Ακριβώς αυτό που είπες,θύμωσε η μαία κ ο γιατρός,μου έστειλε να με μαλώσει.

      πρίν από 8 λεπτά , Lila ki είπε:

      Μακάρι να πάνε όλα καλα !!! Χοριακη δεν ξέρω αλλά μάλλον όχι …. Θα με πάρουν το μεσημεράκι να μου πουν πως προχωράμε αλλά ρώτησα στην γραμματεία κ μ είπαν το επόμενο βήμα είναι σκαν στην 7η εβδομάδα…

      Καλή Ανασταση να έχουμε με υγεία να λέμε μόνο ευχάριστα !!! Χοριακη δεν θα κάνω μάλλον …. Μ είπαν για σκαν υην 7η εβδομάδα θα με πάρουν το μεσημεράκι να με ενημερώσουν ! 

      Α να σου πω... καλύτερα μου φαίνεται που δεν θα μπεις στο χώρο των χοριακων,πολύ αγχωτικό κομμάτι κ αυτό.

Μανούλες IVF 2023


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Μπραβο! Κι εγώ αυτήν περιμένω να ηρεμήσω. Φύλο είδατε;

Πω πω τι ωραία που το περιγράφεις! Ανυπομονώ να φτάσω σε αυτο το στάδιο να τα νιώσω κι εγώ 🥰

Γιατί στον οπίσθιο πλακούντα νιώθεις πιο έντονα;; Το αντίθετο δεν θα επρεπε να συμβαίνει; 

Όχι, όταν είναι μπροσθιος ο πλακούντας απορροφά τους κραδασμούς. Οπότε για να νιώσεις το μωράκι θα πρέπει να ξεπεράσει τα 500γρ δηλαδή να πας περίπου 6 μηνών και να έχει ανέβει η μήτρα σου στον ομφαλό. Αυτά γνωρίζω. Δηλαδή πρέπει να δίνει πιο δυνατές κλοτσιες. Στην αυχενική διαφάνεια μπορεί να σου πουν τι έχεις. Εσύ με δύο ότι και να έχεις θα τα νιώσεις πιο γρήγορα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Xristina96 είπε:

Ναι!!! Είναι μοναδικό!!! Όπου ναναι κάτι θα νιώσεις, ένα γουργουριτο κάτι σαν φούσκες. Σαν αέρα που σε μπερδεύει με έντερο. Μετά έρχονται οι κλοτσιτσες. 

Πότε έχεις υπέρηχο;

Μ Τρίτη 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Xristina96 είπε:

Πρώτα από όλα να πω ότι μίλησα με την μαία γιατί αγχώθηκα που δεν την καταλαβαίνω και το ίδιο απόγευμα την ένιωσα. Λοιπόν νιώθω σπρωξίματα από μέσα προς τα έξω, δηλαδή και με το χέρι το αισθάνομαι κάποιες φορές. Πως σου πετάει το μάτι; Έτσι. Όχι στο ίδιο σημείο. Δηλαδή καταλαβαίνεις ότι μάλλον είναι τα πόδια, έχουν ένα ωραίο Ρυθμό με απόσταση σαν να περπατάει. Την νιώθω όταν ξυπνάω το πρωί που είμαι ήρεμη ή με ξυπνάει εκείνη, όταν γυρνάω από την δουλειά και το βράδυ. Όταν χαλαρώνω πολύ. Όταν πίνω κάτι δροσερό, όταν τρώω φρούτα και κανένα γλυκάκι. Το συναίσθημα είναι απίστευτο. Λαμπω πραγματικά!! Έτυχε και ο άντρας μου να την νιώσει ενώ χάιδευε την κοιλιά μου. Ένα Τσικ. 

Δεν ξέρω εάν στο εξηγώ σωστά. Το συναίσθημα είναι απίστευτο!! 

Ααααα και πρώτη φορά ένιωσα 15η εβδομάδα σαν μπουρμπουλιθρες.

Έχω οπίσθιο πλακούντα να πω που σημαίνει ότι οι κινήσεις γίνονται πιο γρήγορα και εύκολα αντιληπτές.

Εσύ τι πλακούντα έχεις; 

Τέλος την νιώθω από την Πέμπτη, Παρασκευή έκλεισα 19 εβδομάδων και τώρα διανύω δηλαδή την 20η. 

Πω πω είναι τρέλα, είναι εκπληκτικό!! Ανυπομονώ και εγώ να τον/την νοιώσω :) 

4 ώρες πρίν, Xristina96 είπε:

 

11η εβδομάδα και τα δύο, έκοψα ασβέστιο 5 μέρες πριν την αυχενική και τα ξανά ξεκίνησα. Μαγνήσιο μου έδωσε γιατι είχα περίεργες κράμπες για μια μέρα. 

Προς το παρόν σε εμένα δεν μου έχει δώσει κάτι από τα παραπάνω.

2 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Μπραβο! Κι εγώ αυτήν περιμένω να ηρεμήσω. Φύλο είδατε;

Ξεκάθαρα φύλο δεν μπόρεσε να δει, μας είπε ότι μάλλον είναι κοριτσάκι αλλά θα το γνωρίζουμε σε 2 εβδομάδες περίπου. 

Πραγματικά Κατερίνα όταν έρθει η στιγμή αυτή να απολαύσεις την ξενάγηση που θα σου κάνει ο ιατρός σου, θα δείτε σχεδόν τα πάντα, αυτάκια, μυτούλα, χεράκια, ποδαράκια, σπλάχνα, θα μετρήσετε δαχτυλάκια. Την αυχενική θα την κάνεις στον ιατρό σού ή σου έχει συστήσει αλλού; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, EvgeniaCher said:

Πω πω είναι τρέλα, είναι εκπληκτικό!! Ανυπομονώ και εγώ να τον/την νοιώσω :) 

Προς το παρόν σε εμένα δεν μου έχει δώσει κάτι από τα παραπάνω.

Ξεκάθαρα φύλο δεν μπόρεσε να δει, μας είπε ότι μάλλον είναι κοριτσάκι αλλά θα το γνωρίζουμε σε 2 εβδομάδες περίπου. 

Πραγματικά Κατερίνα όταν έρθει η στιγμή αυτή να απολαύσεις την ξενάγηση που θα σου κάνει ο ιατρός σου, θα δείτε σχεδόν τα πάντα, αυτάκια, μυτούλα, χεράκια, ποδαράκια, σπλάχνα, θα μετρήσετε δαχτυλάκια. Την αυχενική θα την κάνεις στον ιατρό σού ή σου έχει συστήσει αλλού; 

Θα την κάνω με τον Παπαπαναγιωτου στο Γεν. Όλες αυτο μου λέτε, οτι ευχαριστιέσαι μωράκια και δεν περνάνε οι μέρεεεες 😬

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, silvy22 είπε:

Μ Τρίτη

Αχ λίγο έμεινε ❤️

1 hour ago, EvgeniaCher είπε:

Πω πω είναι τρέλα, είναι εκπληκτικό!! Ανυπομονώ και εγώ να τον/την νοιώσω :) 

Προς το παρόν σε εμένα δεν μου έχει δώσει κάτι από τα παραπάνω.

Ξεκάθαρα φύλο δεν μπόρεσε να δει, μας είπε ότι μάλλον είναι κοριτσάκι αλλά θα το γνωρίζουμε σε 2 εβδομάδες περίπου. 

Πραγματικά Κατερίνα όταν έρθει η στιγμή αυτή να απολαύσεις την ξενάγηση που θα σου κάνει ο ιατρός σου, θα δείτε σχεδόν τα πάντα, αυτάκια, μυτούλα, χεράκια, ποδαράκια, σπλάχνα, θα μετρήσετε δαχτυλάκια. Την αυχενική θα την κάνεις στον ιατρό σού ή σου έχει συστήσει αλλού; 

Πόσο είσαι τώρα; Θα το νιώσεις όπου ναναι. 

Στομάχι βλέπεις, καρδούλα , κρανίο, τον αυχένα. Μετρήσατε και δάχτυλα; Είναι πολύ μικρά στην αυχενική. Εμένα μου είπαν όλα αυτά θα τα δούμε αναλυτικά στην β επιπέδου.

 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , Xristina96 είπε:

Αχ λίγο έμεινε ❤️

Πόσο είσαι τώρα; Θα το νιώσεις όπου ναναι. 

Στομάχι βλέπεις, καρδούλα , κρανίο, τον αυχένα. Μετρήσατε και δάχτυλα; Είναι πολύ μικρά στην αυχενική. Εμένα μου είπαν όλα αυτά θα τα δούμε αναλυτικά στην β επιπέδου.

 

Είμαι 13 και 3 μέρες, ναι μπορέσαμε να τα μετρήσουμε καθώς μας άνοιξε την παλάμη 😁😅, στην αρχή κοιμόταν έκανε τις βασικές μετρήσεις, εν συνεχεία ξύπνησε και μετά μας τα έδειχνε από μόνο του :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, EvgeniaCher είπε:

Είμαι 13 και 3 μέρες, ναι μπορέσαμε να τα μετρήσουμε καθώς μας άνοιξε την παλάμη 😁😅, στην αρχή κοιμόταν έκανε τις βασικές μετρήσεις, εν συνεχεία ξύπνησε και μετά μας τα έδειχνε από μόνο του :)

Ε εντάξει, συνεργάστηκε ❤️ 

Υπέροχα, σε λίγες εβδομάδες θα αρχίσεις και εσύ να τον/την καταλαβαίνεις!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! 

Μπαινω κ εγω στο γκρουπ. Εγω διανυω την  6 εβδομαδα. Ακούσαμε καρδούλα απο την προηγούμενη βδομάδα. Δεν εχω ιδιαίτερα συμπτώματα κ ανησυχω. Είναι νωρίς λετε?

Εχω γεμίσει προβληματισμόυς όπως ολες μαλλον για τις επερχόμενες εξετάσεις κ αν τρωω σωστα, αν κανω κατι που δεν πρέπει κτλ..

  • Μου αρέσει 3
  • Λουλούδια 2
Link to comment
Share on other sites

On 9/4/2023 at 11:27 ΠΜ, teenthybell είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Μπαινω κ εγω στο γκρουπ. Εγω διανυω την  6 εβδομαδα. Ακούσαμε καρδούλα απο την προηγούμενη βδομάδα. Δεν εχω ιδιαίτερα συμπτώματα κ ανησυχω. Είναι νωρίς λετε?

Εχω γεμίσει προβληματισμόυς όπως ολες μαλλον για τις επερχόμενες εξετάσεις κ αν τρωω σωστα, αν κανω κατι που δεν πρέπει κτλ..

Καλημέρα και συγχαρητηρια για την εγκυμοσύνη σου!

Μην ανησυχείς, σε κάθε μία μας τα συμπτώματα είναι διαφορετικά. Εγώ είμαι στη 10η βδομάδα και μόνο πρήξιμο στήθους, πονακια στη μήτρα, ταχυκαρδία και υπνηλια είχα μέχρι την 8η. Ε κάτι απο αυτά θα το έχεις κι εσύ λογικά. Αλλά δεν ήταν κάτι ιδιαίτερο, εκτός της υπνηλιας που οφειλόταν και στα ουτροτζεσταν που ευτυχώς τα σταμάτησα. Και εγώ ανησυχούσα με το πού άκουσα καρδουλα οποτε για να είμαι ήρεμη έκανα κάθε βδομάδα υπερηχο. Πλεον ο γιατρός είπε ότι ξεπεράσαμε τον κινδυνο οπότε ραντεβού ξανά στην α επιπέδου σε 2+ βδομάδες.

Τις 2 τελευταίες βδομάδες έχω μόνο πρησμενο στήθος και ελάχιστες αναγουλες, σταμάτησαν και τα πονακια και η εντονη υπνηλία. Νομιζω ότι με τόση δυσκολία που έχουμε περάσει για να τα καταφέρουμε καμία μας δε θα έχει ξέγνοιαστη εγκυμοσυνη.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Nels είπε:

Καλημέρα και συγχαρητηρια για την εγκυμοσύνη σου!

Μην ανησυχείς, σε κάθε μία μας τα συμπτώματα είναι διαφορετικά. Εγώ είμαι στη 10η βδομάδα και μόνο πρήξιμο στήθους, πονακια στη μήτρα, ταχυκαρδία και υπνηλια είχα μέχρι την 8η. Ε κάτι απο αυτά θα το έχεις κι εσύ λογικά. Αλλά δεν ήταν κάτι ιδιαίτερο, εκτός της υπνηλιας που οφειλόταν και στα ουτροτζεσταν που ευτυχώς τα σταμάτησα. Και εγώ ανησυχούσα με το πού άκουσα καρδουλα οποτε για να είμαι ήρεμη έκανα κάθε βδομάδα υπερηχο. Πλεον ο γιατρός είπε ότι ξεπεράσαμε τον κινδυνο οπότε ραντεβού ξανά στην α επιπέδου σε 2+ βδομάδες.

Τις 2 τελευταίες βδομάδες έχω μόνο πρησμενο στήθος και ελάχιστες αναγουλες, σταμάτησαν και τα πονακια και η εντονη υπνηλία. Νομιζω ότι με τόση δυσκολία που έχουμε περάσει για να τα καταφέρουμε καμία μας δε θα έχει ξέγνοιαστη εγκυμοσυνη.

 

Ναι έτσι νομίζω και εγω. Ολο μου μπαίνουν κακες σκέψεις στο μυαλό. Την Τετάρτη εχω παλι υπερηχο κ φοβάμαι τοσο πολύ μήπως δεν είναι εκεί!!! Συμπτώματα λιγο συχνοουρια κ υπνηλία απο τα utrogestan τίποτα ιδιαίτερο.

Κορίτσια εσείς σε ποια φαση το ανακοινωσατε σε γονείς αδέρφια? Εμείς όταν ακούσαμε καρδούλα αλλά πιστεύω ήταν νωρίς.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 19 λεπτά , teenthybell είπε:

Ναι έτσι νομίζω και εγω. Ολο μου μπαίνουν κακες σκέψεις στο μυαλό. Την Τετάρτη εχω παλι υπερηχο κ φοβάμαι τοσο πολύ μήπως δεν είναι εκεί!!! Συμπτώματα λιγο συχνοουρια κ υπνηλία απο τα utrogestan τίποτα ιδιαίτερο.

Κορίτσια εσείς σε ποια φαση το ανακοινωσατε σε γονείς αδέρφια? Εμείς όταν ακούσαμε καρδούλα αλλά πιστεύω ήταν νωρίς.

Εκεί θα είναι και μετά θα είναι ελάχιστες οι πιθανότητες να πάει κάτι στραβά!

Κι εμείς σε γονείς το είπαμε όταν ακούσαμε καρδούλα αλλά επειδή έχω κάνει και προεμφυτευτικο ήμουν λίγο πιο αισιόδοξη οτι θα πάει καλά αυτή τη φορά. Αλλιώς μπορεί να το καθυστερούσαμε κάνα 2 βδομάδες αν και δύσκολο γιατί οι γονείς μου μένουν κοντά και τους βλέπω και ηδη κάτι είχαν καταλάβει. Ο μπαμπάς μου μια βδομάδα μετά την εμβρυομεταφορα με ρώτησε τι έκανα και ομορφυνα/γλυκηνα (τα οιστρογόνα σε έξαρση!) και η δε μαμα μου κάθε φορά που έσκυβα ή έκανα καμία απότομη κίνηση άρχιζε τις παρατηρήσεις. Δεν τους ξεγελας με τιποτα αν σε βλέπουν!

Το ξέρανε και απο τη δουλειά για να μπορώ να πάρω τις άδειες και να είμαι πιο χαλαρά και τώρα και λιγοι στενοί φίλοι που γνωρίζανε ότι ημασταν πάλι σε διαδικασία εξωσωματικης. Στους υπόλοιπους φίλους, θειους κλπ θα τους το πούμε μετά την Α επιπέδου.

 

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια είμαι νέο μέλος στην ομάδα σας εγώ περιμένω την χοριακη μου μετά από εξωσωματική γονιμοποίηση!!!! Ήθελα να ρωτήσω αν κάποια ξέρει σήμερα έκανα ορμονικές εξετάσεις και τα αποτέλεσμα ήταν τα εξής Ε2 302 και PRG 78 ξέρει κάποια αν η τιμή αυτή είναι ένδειξη θετική ;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, teenthybell είπε:

Ναι έτσι νομίζω και εγω. Ολο μου μπαίνουν κακες σκέψεις στο μυαλό. Την Τετάρτη εχω παλι υπερηχο κ φοβάμαι τοσο πολύ μήπως δεν είναι εκεί!!! Συμπτώματα λιγο συχνοουρια κ υπνηλία απο τα utrogestan τίποτα ιδιαίτερο.

Κορίτσια εσείς σε ποια φαση το ανακοινωσατε σε γονείς αδέρφια? Εμείς όταν ακούσαμε καρδούλα αλλά πιστεύω ήταν νωρίς.

Έχω και εγώ μια ανησυχία για τον υπέρηχο της Μ. Τετάρτης και εύχομαι να είναι όλα καλά και να αναπτύσσεται το εμβρυάκι. Εμείς, προσωπικά το ανακοινώσαμε αποκλειστικά και μόνο σε γονείς και αδέρφια αφού είχαν βγει τα αποτελέσματα της αυχενικής. 

  • Μου αρέσει 1
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/9/2023 at 11:27 AM, teenthybell said:

Καλημέρα κορίτσια! 

Μπαινω κ εγω στο γκρουπ. Εγω διανυω την  6 εβδομαδα. Ακούσαμε καρδούλα απο την προηγούμενη βδομάδα. Δεν εχω ιδιαίτερα συμπτώματα κ ανησυχω. Είναι νωρίς λετε?

Εχω γεμίσει προβληματισμόυς όπως ολες μαλλον για τις επερχόμενες εξετάσεις κ αν τρωω σωστα, αν κανω κατι που δεν πρέπει κτλ..

Καλησπέρα κορίτσι μου! Μην σε ανησυχούν τα συμπτώματα. Πέρασα κι εγώ από αυτή την φάση που σκεφτόμουν συνεχώς αν θα νιώσω κάτι αλλά μέχρι και τώρα που είμαι 10+1 δεν έχω νιώσει τίποτα απολύτως από αναγούλες, μυρωδιές, ναυτίες κτλ. Τα μόνα μου συμπτώματα είναι το ευαίσθητο στήθος, λίγοι πόνοι περιόδου που και που και πιο συχνά πονάκια στην μέση. Όμως όλα πάνε καλά και μάλιστα έχω και δίδυμα που υποτίθεται τα συμπτώματα είναι διπλάσια. Δεν νομίζω πλέον ότι θα αλλάξει κάτι αν και έχω ακούσει και κάποιες κοπέλες που τους ξεκίνησαν κάπου στην 12η αλλά πλέον το έχω πάρει απόφαση. 

Εμείς αρχίσαμε να το λέμε σταδιακά. Δηλαδή σε κάθε βήμα το λέγαμε και σε λίγους ακόμα. Τώρα το ξέρουν όλοι οι κοντινοί μας πια. Η αλήθεια είναι πως δεν μπορούσα να κρατηθώ και από ένα σημείο και μετά μου φαινόταν και χαζό να μην το λέω. Δεν είμαι προληπτική, το μόνο που με φόβιζε ήταν μην γίνει κατι κακό και μπω στην θέση να ανακοινώνω τέτοιου είδους νέα. Ελπίζω να μην χρειαστεί κάτι τέτοιο 🤞

4 hours ago, cool_girl said:

Γεια σας κορίτσια είμαι νέο μέλος στην ομάδα σας εγώ περιμένω την χοριακη μου μετά από εξωσωματική γονιμοποίηση!!!! Ήθελα να ρωτήσω αν κάποια ξέρει σήμερα έκανα ορμονικές εξετάσεις και τα αποτέλεσμα ήταν τα εξής Ε2 302 και PRG 78 ξέρει κάποια αν η τιμή αυτή είναι ένδειξη θετική ;

Καλησπέρα! Οι εξετάσεις αυτές δεν δηλώνουν κάτι σε σχέση με την εγκυμοσύνη όμως είναι πολύ καλές για την περίπτωση που έχει πάει καλά. Πότε είναι η χοριακή σου; 

  • Λουλούδια 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, cool_girl είπε:

Γεια σας κορίτσια είμαι νέο μέλος στην ομάδα σας εγώ περιμένω την χοριακη μου μετά από εξωσωματική γονιμοποίηση!!!! Ήθελα να ρωτήσω αν κάποια ξέρει σήμερα έκανα ορμονικές εξετάσεις και τα αποτέλεσμα ήταν τα εξής Ε2 302 και PRG 78 ξέρει κάποια αν η τιμή αυτή είναι ένδειξη θετική ;

Μάλλον σου είπε να κάνεις αυτές τις εξετάσεις για να δει εάν σε καλύπτουν  τα φάρμακα που σου δίνει, cyclacur, utrogestan, prolutex και τέτοια. Εύχομαι να έχεις σύντομα πολύ ευχάριστα νέα!!!Καλά αποτέλεσματα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...