Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      Σε καμία περίπτωση δεν είσαι παράλογη. Εμένα δεν θυμάμαι από ποια εβδομάδα μου είχε πει ο γιατρός να "ακουω-καταλαβαίνω" το μωρό ανά κάποιες ώρες αλλά ήταν σίγουρα πριν τη 30η εβδομάδα γιατί στην 30η όντως δεν το άκουσα μια μέρα. έφαγα γλυκό και εκεί κάπως τη κατάλαβα αλλά με έτρωγε η ανησυχία και πήγα στο γιατρό. κάτι μου έλεγε οτι δεν πάει καλά. δυστυχώς έπαθα το ίδιο με την ξαδέρφη σου 1 μέρα μετά. Δεν το λέω τώρα για να σε τρομοκρατήσω. Αλλά πρέπει να μας ακούνε. Για μένα να βρεις ένα γιατρό που καταλαβαίνει τις ανησυχίες σου και κυρίως να κρατά ένα πεαγγελαμτικό επίπεδο. δλδ θύμωσε η μαία που δεν είπες καλησπέρα και μετά σε διωχνει ο γιατρος;; πάνω στον πανικό σου, θα σκεφτείς τα τυπικα;; 

      😳Πόσο λυπάμαι.Εσύ από τι έχασες το μωράκι σου?Η ξαδέρφη μου θρόμβωση στον ομφάλιο λώρο περιμένουμε κ τα αποτελέσματα της νεκροψίας βέβαια αλλά μάλλον αυτό ήταν.

      Ακριβώς αυτό που είπες,θύμωσε η μαία κ ο γιατρός,μου έστειλε να με μαλώσει.

      πρίν από 8 λεπτά , Lila ki είπε:

      Μακάρι να πάνε όλα καλα !!! Χοριακη δεν ξέρω αλλά μάλλον όχι …. Θα με πάρουν το μεσημεράκι να μου πουν πως προχωράμε αλλά ρώτησα στην γραμματεία κ μ είπαν το επόμενο βήμα είναι σκαν στην 7η εβδομάδα…

      Καλή Ανασταση να έχουμε με υγεία να λέμε μόνο ευχάριστα !!! Χοριακη δεν θα κάνω μάλλον …. Μ είπαν για σκαν υην 7η εβδομάδα θα με πάρουν το μεσημεράκι να με ενημερώσουν ! 

      Α να σου πω... καλύτερα μου φαίνεται που δεν θα μπεις στο χώρο των χοριακων,πολύ αγχωτικό κομμάτι κ αυτό.

Μανούλες IVF 2023


Recommended Posts

11 ώρες πρίν, cool_girl είπε:

24 έχουμε κ εμείς το πρώτο μας υπέρηχο αν όλα πάνε κατ ευχήν!!!!!

Καλημέρα Χρόνια πολλά, Χριστός Ανέστη. Και του χρόνου με υγεία και με τα μωράκια μας αγκαλιά!!! 

Ααα τέλεια ίδια μέρα,η πρώτη σου χοριακη είναι αύριο ? 

Νωρίς σε έβαλε για υπέρηχο μακάρι και εμένα αλλά εμένα θέλει λίγο πιο αργά ο γυναικολόγος μου σε σχέση με τη χοριακη . Ήθελα και εγώ πιο νωρίς αλλά τι να πω δε πειράζει υπομονή 

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , Ria_ είπε:

Καλημέρα Χρόνια πολλά, Χριστός Ανέστη. Και του χρόνου με υγεία και με τα μωράκια μας αγκαλιά!!! 

Ααα τέλεια ίδια μέρα,η πρώτη σου χοριακη είναι αύριο ? 

Νωρίς σε έβαλε για υπέρηχο μακάρι και εμένα αλλά εμένα θέλει λίγο πιο αργά ο γυναικολόγος μου σε σχέση με τη χοριακη . Ήθελα και εγώ πιο νωρίς αλλά τι να πω δε πειράζει υπομονή 

Καλημέρα!!!!!!

Άνοιξη, Πάσχα, ομορφιά, η πιο μεγάλη σκόλη, σαν την ημέρα της Λαμπρής να’ ναι η ζωή σου όλη.

Χριστός ΑΝΕΣΤΗ!!
Καλό Πάσχα!!

 

5κ1 θα είναι ναι δεν θα ακούσουμε καρδιά αλλά θα επιβεβαίωση την εγκυμοσύνη αν όλα πάνε κατευχην!!!! Ναι η πρωτηηηηηη!!!! 

Αλλά και με το γιατρό που μίλησα για ευχές κ του είπα ότι έκανα τεστ εγκυμοσύνης κατάλαβα από την αντίδραση του!!! Ότι όλα πάνε καλά!!!

Απορία!!!! Γτ όταν παίρνω την προγεστερόνη σταματάνε τα πονακια και όταν περασει το 3ωρο ως τη επόμενδοση  ξανά έχω πονακια; Είναι φυσιολογικό;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 4/15/2023 at 3:33 PM, cool_girl said:

Κορίτσια καλησπέρα Χριστός Ανέστη!!!! Κάθε καλό κάθε ευτυχία σε εσάς και τις οικογένειές σας!! 

2 ακόμα μέρες για την πολυπόθητη χοριακή οστοσο το τεστ εγκυμοσύνης το 4ο κατά σειρά και αυτό θετικό και μάλιστα πολύ πιο σκούρα η γραμμή 🥰♥️ 

Έχω ακόμα καφέ εκκρίσεις και αυτό είναι που με βάζει σε σκέψεις θα ήθελα πολύ να ακούσω τις εμπειρίες σας σχετικά με τις "καφέ εκκρίσεις" που άθελά τους μας στρεσαρουν απίστευτα πολυ!!!!!

Μην ανησυχείς, στο ξαναείπα, παρα πολλές κοπέλες βλέπουν καφέ αλλα και κόκκινο αιμα στις αρχές και ολα πάνε καλά. Ειδικά αν ειναι και διδυμα ειναι σχεδόν βέβαιο οτι θα δεις. Ειναι αγγειάκια που σπάνε καθώς τα έμβρυα καταλαμβάνουν χώρο στην μήτρα σου. Σταμάτα τωρα τα τεστ, δεν εχει κανένα νόημα, η θετική χοριακή ειναι βέβαιη, τωρα πια σε νοιάζει να δεις καλούς διπλασιασμούς 

  • Λουλούδια 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Μπράβο μπράβο!! Τα βλέπω τα διδυμάκια να έρχονται 😁

Λες; Μου ζήτησε και αύριο (γτ όμως και αύριο) χοριακή, οιστραδιόλη, προγεστερόνη 

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια θα γίνω γραφική ίσως το ξέρω , αλλά δεν έχω σχεδόν τίποτα από συμπτώματα . Μόνο κάτι πονάκια χαμηλά δεξιά ή αριστερά κάποιες φορές χτες λίγο πιο έντονα σήμερα ελάχιστα πχ , το στήθος μια πονάει μια περνάει αλλά κατά τα άλλα τίποτα ... Είναι λογικό???Δευτέρα έχω το πρώτο υπέρηχο θεωρητικά είμαι σήμερα 4+4

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 17/4/2023 at 2:57 ΜΜ, kateriiina25 είπε:

Μπράβο μπράβο!! Τα βλέπω τα διδυμάκια να έρχονται 😁

Καλησπέρα η χοριακή μου έφτασε 1407 οπότε και σταματάω το μέτρημα (πφφφ επιτέλους σιγα σιγά όλα περνούν το δρόμο τους) κ πέμπτη πρώτος υπέρηχος!!!!! συγκράτημενα αισιοδοξη!!!!!!!🥹🥰♥️

πρίν από 21 λεπτά , Ria_ είπε:

Αχ κορίτσια θα γίνω γραφική ίσως το ξέρω , αλλά δεν έχω σχεδόν τίποτα από συμπτώματα . Μόνο κάτι πονάκια χαμηλά δεξιά ή αριστερά κάποιες φορές χτες λίγο πιο έντονα σήμερα ελάχιστα πχ , το στήθος μια πονάει μια περνάει αλλά κατά τα άλλα τίποτα ... Είναι λογικό???Δευτέρα έχω το πρώτο υπέρηχο θεωρητικά είμαι σήμερα 4+4

@Ria_Κάθε άλλο παρά γραφική δεν γίνεσαι  εγώ έχω συμπτώματα όπως ζαλάδες ανακατοσουρες... Πονακια δεξιά αριστερά κ έχω υπέρηχο την Πέμπτη (στο Θεό η αγωνία μου) αλλά ξέρω κατά βάθος πως όλα θα είναι καλά!!! Το ίδιο να σκέφτεσαι και εσύ !!! Επίσης κανένας οργανισμός δεν είναι το ίδιο γι'αυτό μην σκέφτεσαι τι και πώς αλλά χάιδευε την κοιλίτσα σου μέχρι τη στιγμή που θα το δεις!!!! Και να κάνεις πράγματα που σε κάνουν ευτυχισμένη και σε κρατούν ήρεμη 🥰♥️🥰♥️🥰σου εύχομαι από καρδιάς τα καλύτερα!!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , cool_girl είπε:

Καλησπέρα η χοριακή μου έφτασε 1407 οπότε και σταματάω το μέτρημα (πφφφ επιτέλους σιγα σιγά όλα περνούν το δρόμο τους) κ πέμπτη πρώτος υπέρηχος!!!!! συγκράτημενα αισιοδοξη!!!!!!!🥹🥰♥️

@Ria_Κάθε άλλο παρά γραφική δεν γίνεσαι  εγώ έχω συμπτώματα όπως ζαλάδες ανακατοσουρες... Πονακια δεξιά αριστερά κ έχω υπέρηχο την Πέμπτη (στο Θεό η αγωνία μου) αλλά ξέρω κατά βάθος πως όλα θα είναι καλά!!! Το ίδιο να σκέφτεσαι και εσύ !!! Επίσης κανένας οργανισμός δεν είναι το ίδιο γι'αυτό μην σκέφτεσαι τι και πώς αλλά χάιδευε την κοιλίτσα σου μέχρι τη στιγμή που θα το δεις!!!! Και να κάνεις πράγματα που σε κάνουν ευτυχισμένη και σε κρατούν ήρεμη 🥰♥️🥰♥️🥰σου εύχομαι από καρδιάς τα καλύτερα!!!!!

Συγχαρητήρια κορίτσι μου ,με το καλό και ο πρώτος σου υπέρηχος !!!! ❣️❣️❣️

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ και για τις ευχές και για την απάντηση . Το ξέρω μωρέ απλά αγχώνομαι ,αργεί και ο υπέρηχος εμένα οπότε καταλαβαίνεις!!! Είχα φάει και την κρυάδα την προηγούμενη φορά οπότε ένα παραπάνω. Η αλήθεια είναι ότι και εγώ είμαι το ίδιο συγκρατημένη αλλά αισιόδοξη !!! 😊😊😊

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ria_ said:

Αχ κορίτσια θα γίνω γραφική ίσως το ξέρω , αλλά δεν έχω σχεδόν τίποτα από συμπτώματα . Μόνο κάτι πονάκια χαμηλά δεξιά ή αριστερά κάποιες φορές χτες λίγο πιο έντονα σήμερα ελάχιστα πχ , το στήθος μια πονάει μια περνάει αλλά κατά τα άλλα τίποτα ... Είναι λογικό???Δευτέρα έχω το πρώτο υπέρηχο θεωρητικά είμαι σήμερα 4+4

Κορίτσι μου κοντεύω να κλείσω το 1ο τρίμηνο και απο συμπτώματα εκτός απο το αιματάκι που ειχα στις αρχές έχω ακόμα μόνο ένα κάπως ευαίσθητο στήθος και μερικά πονάκια στην μέση κατα καιρούς. Και χαιρόμουν όποτε είχα αυτά τα λίγα γιατί μου υπενθύμιζαν οτι ειμαι έγκυος. Τωρα πια το εχω συνηθίσει, η κοιλιά εχει πάρει φόρα και το καταλαβαίνω απο εκεί πλέον 😁

1 hour ago, cool_girl said:

Καλησπέρα η χοριακή μου έφτασε 1407 οπότε και σταματάω το μέτρημα (πφφφ επιτέλους σιγα σιγά όλα περνούν το δρόμο τους) κ πέμπτη πρώτος υπέρηχος!!!!! συγκράτημενα αισιοδοξη!!!!!!!🥹🥰♥️

@Ria_Κάθε άλλο παρά γραφική δεν γίνεσαι  εγώ έχω συμπτώματα όπως ζαλάδες ανακατοσουρες... Πονακια δεξιά αριστερά κ έχω υπέρηχο την Πέμπτη (στο Θεό η αγωνία μου) αλλά ξέρω κατά βάθος πως όλα θα είναι καλά!!! Το ίδιο να σκέφτεσαι και εσύ !!! Επίσης κανένας οργανισμός δεν είναι το ίδιο γι'αυτό μην σκέφτεσαι τι και πώς αλλά χάιδευε την κοιλίτσα σου μέχρι τη στιγμή που θα το δεις!!!! Και να κάνεις πράγματα που σε κάνουν ευτυχισμένη και σε κρατούν ήρεμη 🥰♥️🥰♥️🥰σου εύχομαι από καρδιάς τα καλύτερα!!!!!

Με το καλό ο υπέρηχος! Να μπεις να μας πεις τι είδατε 🙂


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...