Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Επαναλαμβανόμενες μυκητιάσεις και εγκυμοσύνη


Recommended Posts

Καλησπέρα σας. Από πάντα είχα προβλήματα με τον Candida Alb. μύκητα και όλα τα επακόλουθα του. Αφού κουράστηκα να παίρνω φάρμακα κάθε μήνα για 3 χρόνια στην σειρά, όλως τυχαίως το ενδιαφέρον μου έπεσε πάνω στα Donafil. Αφού τα δοκίμασα να για να μην μακρηγορώ με έσωσαν. Ο κάθε μήνας έγινε μήνα παρά μήνα και μετά κάθε 4 και στο τέλος ΤΊΠΟΤΑ. Αλλά ήρθε η ευλογημένη ώρα που έμεινα έγκυος και το πρόβλημα ήρθε ξανά με την ίδια συχνότητα. Τα Donafil δεν φαίνεται να είναι πολύ καλή ιδέα σύμφωνα με τις οδηγίες που μας δίνει στο χαρτί και ο γιατρός ( αφού και ο ίδιος διάβασε το χαρτί χωρίς να έχει κάποια δικιά του γνώμη). Η ερώτηση μου είναι αν κάποια έχει ανάλογη εμπειρία. Αν τελικά δεν είναι τόσο κακή ιδέα να το δοκιμάσω ξανά. Αν υπάρχει κάτι που δεν ξέρω. Έχει ξανά κλονιστεί η ψυχολογία μου και η ερωτική ζωή με τον σύζυγό μου κάτι που σίγουρα δεν μου κάνει καλό after all!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 hours ago, Theanor said:

Καλησπέρα σας. Από πάντα είχα προβλήματα με τον Candida Alb. μύκητα και όλα τα επακόλουθα του. Αφού κουράστηκα να παίρνω φάρμακα κάθε μήνα για 3 χρόνια στην σειρά, όλως τυχαίως το ενδιαφέρον μου έπεσε πάνω στα Donafil. Αφού τα δοκίμασα να για να μην μακρηγορώ με έσωσαν. Ο κάθε μήνας έγινε μήνα παρά μήνα και μετά κάθε 4 και στο τέλος ΤΊΠΟΤΑ. Αλλά ήρθε η ευλογημένη ώρα που έμεινα έγκυος και το πρόβλημα ήρθε ξανά με την ίδια συχνότητα. Τα Donafil δεν φαίνεται να είναι πολύ καλή ιδέα σύμφωνα με τις οδηγίες που μας δίνει στο χαρτί και ο γιατρός ( αφού και ο ίδιος διάβασε το χαρτί χωρίς να έχει κάποια δικιά του γνώμη). Η ερώτηση μου είναι αν κάποια έχει ανάλογη εμπειρία. Αν τελικά δεν είναι τόσο κακή ιδέα να το δοκιμάσω ξανά. Αν υπάρχει κάτι που δεν ξέρω. Έχει ξανά κλονιστεί η ψυχολογία μου και η ερωτική ζωή με τον σύζυγό μου κάτι που σίγουρα δεν μου κάνει καλό after all!

Δεν ξέρω ακριβώς τι επιτρέπεται στην εγκυμοσύνη αλλά εμένα με βοήθησαν τα ενδοκολπικα προβιοτικα. Τα donafil ειναι προβιοτικα ;

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Theanor είπε:

Καλησπέρα σας. Από πάντα είχα προβλήματα με τον Candida Alb. μύκητα και όλα τα επακόλουθα του. Αφού κουράστηκα να παίρνω φάρμακα κάθε μήνα για 3 χρόνια στην σειρά, όλως τυχαίως το ενδιαφέρον μου έπεσε πάνω στα Donafil. Αφού τα δοκίμασα να για να μην μακρηγορώ με έσωσαν. Ο κάθε μήνας έγινε μήνα παρά μήνα και μετά κάθε 4 και στο τέλος ΤΊΠΟΤΑ. Αλλά ήρθε η ευλογημένη ώρα που έμεινα έγκυος και το πρόβλημα ήρθε ξανά με την ίδια συχνότητα. Τα Donafil δεν φαίνεται να είναι πολύ καλή ιδέα σύμφωνα με τις οδηγίες που μας δίνει στο χαρτί και ο γιατρός ( αφού και ο ίδιος διάβασε το χαρτί χωρίς να έχει κάποια δικιά του γνώμη). Η ερώτηση μου είναι αν κάποια έχει ανάλογη εμπειρία. Αν τελικά δεν είναι τόσο κακή ιδέα να το δοκιμάσω ξανά. Αν υπάρχει κάτι που δεν ξέρω. Έχει ξανά κλονιστεί η ψυχολογία μου και η ερωτική ζωή με τον σύζυγό μου κάτι που σίγουρα δεν μου κάνει καλό after all!

Δεν έχω σχετική εμπειρία για να σε βοηθήσω, αλλά μήπως πρέπει να πάρει αγωγή και ο άντρας σου ? Αν θερσπευεσαι με τις σντιβιωσεις και μετά ξανά πάλι τα ίδια, ενδεχομένως να έχει κ εκείνος το μικρόβιο και να 'ξανακολλας'   

δεν ξέρω αν στέκει αυτό που λέω, αλλά σαν σκέψη στην μεταφέρω...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Και γω το ίδιο θα σου έλεγα ..πρέπει να πάρει αγωγή και ο σύντροφος αλλιώς θα κόλλας συνέχεια..μετά την εγκυμοσύνη μου εγώ είχα μύκητες κι ο γυναικολόγος μου έγραψε αντιβίωση και κολπική κρέμα με την προϋπόθεση να τα χρησιμοποιήσει κι ο σύντροφος αλλιώς δεν έχει ουσία..

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...