Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Ιδιωτική Φύλαξη Βλαστοκυττάρων


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους ! Ξέρει κάποια κοπέλα να με κατατοπίσει ως προς την ιδιωτική φύλαξη βλαστοκυττάρων (κόστος ,διαδικασία κλπ ); Επίσης από αυτές που επέλεξαν  τη φύλαξη με ποια εταιρία συνεργάστηκαν και γιατι την ξεχώρισαν από τις υπόλοιπες ! Ευχαριστώ 🙃

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, Fraoulitsa1 είπε:

Καλησπέρα σε όλους ! Ξέρει κάποια κοπέλα να με κατατοπίσει ως προς την ιδιωτική φύλαξη βλαστοκυττάρων (κόστος ,διαδικασία κλπ ); Επίσης από αυτές που επέλεξαν  τη φύλαξη με ποια εταιρία συνεργάστηκαν και γιατι την ξεχώρισαν από τις υπόλοιπες ! Ευχαριστώ 🙃

Εμας παντως για την φυλαξη μας είχαν ενημερώσει μέσα στο νοσοκομείο δεν πήραμε από πριν εταιρεία να πάει. Δηλαδη στο νοσοκομείο που γέννησα απλως δήλωσα οτι θα γίνει φυλαξη κ σου δίνουν εκει επιλογές. Παντως γενικα ολη αυτή η διαδικασία είναι λιγο αμφισβητουμενη δηλαδη δεν έχουν ακόμα βρει μέθοδο που να είναι χρήσιμα τα βλαστοκυτταρα σε κάποια κατάσταση.  Επίσης αν χτυπα ξύλο το παιδι αρρωστήσει δεν μπορεί  να χρησιμοποιησει τα δικα του βλαστοκυτταρα γιατί είναι κ αυτα προβληματικά κ δεν μπορούν να θεραπεύουν. Γενικα ειναι κατι πειραματικό που ακόμα άμεση χρησιμοτητα δεν υπάρχει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, linaa είπε:

Εμας παντως για την φυλαξη μας είχαν ενημερώσει μέσα στο νοσοκομείο δεν πήραμε από πριν εταιρεία να πάει. Δηλαδη στο νοσοκομείο που γέννησα απλως δήλωσα οτι θα γίνει φυλαξη κ σου δίνουν εκει επιλογές. Παντως γενικα ολη αυτή η διαδικασία είναι λιγο αμφισβητουμενη δηλαδη δεν έχουν ακόμα βρει μέθοδο που να είναι χρήσιμα τα βλαστοκυτταρα σε κάποια κατάσταση.  Επίσης αν χτυπα ξύλο το παιδι αρρωστήσει δεν μπορεί  να χρησιμοποιησει τα δικα του βλαστοκυτταρα γιατί είναι κ αυτα προβληματικά κ δεν μπορούν να θεραπεύουν. Γενικα ειναι κατι πειραματικό που ακόμα άμεση χρησιμοτητα δεν υπάρχει. 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση ; Σε ποιο νοσοκομείο γέννησες ; Έχω ακούσει ότι γίνεται αυτό στο Ιασώ αλλά στο μητέρα που θα γεννήσω εγώ δεν ξέρω καθόλου .. θα ρωτησω βέβαια όταν θα πάρω τηλ να ζητήσω και κάποιες άλλες πληροφορίες που χρειάζομαι ..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Fraoulitsa1 είπε:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση ; Σε ποιο νοσοκομείο γέννησες ; Έχω ακούσει ότι γίνεται αυτό στο Ιασώ αλλά στο μητέρα που θα γεννήσω εγώ δεν ξέρω καθόλου .. θα ρωτησω βέβαια όταν θα πάρω τηλ να ζητήσω και κάποιες άλλες πληροφορίες που χρειάζομαι ..

Στο ιασω γέννησα.  Πιστευω καπως παρόμοια θα ειναι τα πράγματα. Πάντως γενικα ρωτα γιατί σου λέω είναι απλα επιχειρηση ολο αυτο χωρίς αντίκρισμα ουσιαστικό.  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 20/3/2023 at 10:56 ΜΜ, Fraoulitsa1 είπε:

Καλησπέρα σε όλους ! Ξέρει κάποια κοπέλα να με κατατοπίσει ως προς την ιδιωτική φύλαξη βλαστοκυττάρων (κόστος ,διαδικασία κλπ ); Επίσης από αυτές που επέλεξαν  τη φύλαξη με ποια εταιρία συνεργάστηκαν και γιατι την ξεχώρισαν από τις υπόλοιπες ! Ευχαριστώ 🙃

Δεν έχει κανένα νόημα αυτό. Καλύτερα να δωρίσεις το ομφαλοπλακουντιακό αίμα (βλαστοκύτταρα). Ψάξε το λίγο παραπάνω. Ακόμα και ο γυναικολόγος μου, μέτοχος στο Ιασώ, αυτό μου πρότεινε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας

δείτε θέμα συζήτησης για την δωρεά στην δημόσια τράπεζα βλαστοκυττάρων

https://parents.org.gr/forum/topic/11682-dimosia-trapeza-vlastokyttaron/page/4/#comments

 

Παράλληλα δείτε και σε αυτή την εκπομπή μαρτυρία και της κας Στυλιανάκη (ιδιοκτήτρια ιστοσελίδων parents.org.gr/parentscafe.gr στο λεπτό 37:00 +  από συνέντευξη στην εκπομπή του κου Φυντανίδη 2008 καθώς το θέμα αυτό είχε τεθεί τότε το 2008 επίσης και από τους γονείς του φόρουμ του parents.org.gr και είχε γίνει ορατός ο προβληματισμός για τα κίνητρα και τα οικονομικά οφέλη που συνδέονται με την  ιδιωτική φύλαξη των  βλαστοκυττάρων. 

 

 

  • Μου αρέσει 1

Ακολουθήστε μας και στο Instagram!

follow_cafe.jpgfollow_insta.png

 💗LIFE, needs to be full of FUN. Η ζωή πρέπει να είναι γεμάτη από χαρά.💗

Link to comment
Share on other sites

Βρήκαμε και το επισημο φυλλάδιο της Ελληνικής Αιματολογικής Εταιρείας 

https://www.eae.gr/images/files/ethelontismos/MAK.PDF

 

image.png.bea2a866b2fce44fe4c1fe92f497fb1e.png

  • Μου αρέσει 1

Ακολουθήστε μας και στο Instagram!

follow_cafe.jpgfollow_insta.png

 💗LIFE, needs to be full of FUN. Η ζωή πρέπει να είναι γεμάτη από χαρά.💗

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...