Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 minutes ago, Fay_ said:

      Καλημερα κορίτσι μου! Καλά είμαι δεν έχω ξαναδεί. Πολύ πολύ ελαχιστο στο σκούπισμα. Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου!! 
      Εσυ πως είσαι; 

      Μπράβο υπέροχα !!! Όλα καλα είναι μην ανησυχείς !!! Εγώ καλα αναμένω να περάσουν οι μέρες ! 

      10 minutes ago, Blue Velvet said:

      Καλημέρα κορίτσι μου,πως είσαι σήμερα ?

      Καλημέρα κοπέλα μου ! Εδώ στην αναμονή … περιμένω να περάσουν οι μέρες ! Εαυ όλα καλα Ε ;;; 

      • Ευχή 1

ΟΡΜΟΝΟΛΟΓΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ


Maraki2891

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια. Έκανα έναν ελεγχο ορμονολογικων εξετάσεων και ο γιατρος μου είπε οτι μαλλον έχω ενδομητριωση επειδη ειναι ανεβασμένη μια ορμονη. Μπηκα και διαβασα συμπτώματα και δεν εχω τιποτα απο αυτα. Δεν θέλω να κάνω λαπαροσκοπηση πάλι.. (έχω απο πίσω ενδομητριο θάνατο στον 8ο, μια αποβολή και ενα εξωμητριο με αφαίρεση σαλπιγγας).. έχει συμβει σε καμία κατι αντίστοιχο; εννοώ να έχει ενδομητριωση και πως το αντιμετωπισε; 

Ευχαριστώ. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , Kobra1402 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Έκανα έναν ελεγχο ορμονολογικων εξετάσεων και ο γιατρος μου είπε οτι μαλλον έχω ενδομητριωση επειδη ειναι ανεβασμένη μια ορμονη. Μπηκα και διαβασα συμπτώματα και δεν εχω τιποτα απο αυτα. Δεν θέλω να κάνω λαπαροσκοπηση πάλι.. (έχω απο πίσω ενδομητριο θάνατο στον 8ο, μια αποβολή και ενα εξωμητριο με αφαίρεση σαλπιγγας).. έχει συμβει σε καμία κατι αντίστοιχο; εννοώ να έχει ενδομητριωση και πως το αντιμετωπισε; 

Ευχαριστώ. 

Η ενδομητριωση χειρουργητε ανάλογα την έκταση που εχει . Σίγουρα εκτός από την εξέταση c 125 πρέπει να εχει κ αλλα στοιχεία για να σου κάνει λαπαροσκοπηση. Δεν υπάρχει άλλη αντιμετώπιση για την ενδομητριωση . Κάποιοι λένε ότι πολλες φορες με την εξωσωματική όταν ειναι μικρή η έκταση της ξεπερνιέται κ μένεις εγκυος παρόλα με εξωσωματικη.  Κάποιοι άλλοι λένε ότι εμποδίζει παρόλα αυτά.  

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Kobra1402 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Έκανα έναν ελεγχο ορμονολογικων εξετάσεων και ο γιατρος μου είπε οτι μαλλον έχω ενδομητριωση επειδη ειναι ανεβασμένη μια ορμονη. Μπηκα και διαβασα συμπτώματα και δεν εχω τιποτα απο αυτα. Δεν θέλω να κάνω λαπαροσκοπηση πάλι.. (έχω απο πίσω ενδομητριο θάνατο στον 8ο, μια αποβολή και ενα εξωμητριο με αφαίρεση σαλπιγγας).. έχει συμβει σε καμία κατι αντίστοιχο; εννοώ να έχει ενδομητριωση και πως το αντιμετωπισε; 

Ευχαριστώ. 

Καλησπέρα, εντελώς προσωπική ιστορία, με ελαφρά ανεβασμένη την ca125 γύρω στο 40 είχα τις σάλπιγγες κολλημένες στα έντερα και κάποιες άλλες εστίες, φάνηκε στην σαλπιγγογραφία και στην ca. Συμπτώματα δεν είχα τίποτα, όταν λέμε τίποτα τίποτα. Έναν κλασικό πόνο περιόδου που δεν με εμπόδιζε σε τίποτα έφευγε με ένα απλό ντεπον. Μήπως να έκανες μία μαγνητική κάτω κοιλίας πριν μπεις στη διαδικασία ξανά της λαπαροσκόπησης; Επίσης η ορμόνη αυτή ανεβαίνει όταν είναι να αδιαθετήσεις όταν είναι παχύ το ενδομήτριο δεν ξέρω σε ποια μέρα την έκανες προσωπικά θα έκανα μια επαναληπτική. 

(Μετά την λαπαροσκόπηση έπεσε στο 7 αν θυμάμαι καλά και έκτοτε κυμαίνεται κάτω του 10. ) 


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...