Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Αμνιακό υγρό, ούρα 'η ιδρώτας?


Rainbow2023

Recommended Posts

Καλησπέρα. 

Είμαι στην 18 εβδομάδα και σήμερα ενώ ήμουν έξω για καφέ, κάποια στιγμή κατουριομουν αρκετά οπότε και πήγα τουαλέτα. Είδα το εσώρουχο μου βρεγμένο (όχι μούσκεμα αλλά είχε την στάμπα της 'υγρασιας '). Έπαθα σοκ. Γύρισα σπίτι και πήρα την γυναικολόγο μου. 

Μου είπε να αλλάξω εσώρουχο και να την πάρω τηλ μετά από μισή ώρα να δούμε αν θα ξανά λερωθεί. 

Την πήρα μετά από μια ώρα και όλα καλά δόξα το θεό. Μου είπε ότι το πιο πιθανό είναι να ήταν ουρα. Συμβαίνει σε πολλές γυναίκες. 

Το θέμα είναι ότι δεν κατάλαβα καν , να μου φεύγει κάτι. Όπως ούτε επίσης ότι ήμουν υγρή. 

Έχουν περάσει 6 ώρες με το ίδιο εσώρουχο (το καινούργιο) και ευτυχώς είναι στεγνό. Έχω κατα τρομάξει. Αύριο θα πάω να με δει. 

Έκανα όμως το εξής 'πειραμα' . 

Κατουρησα λίγο το εσώρουχο το 'παλιο' που φόραγα στην καφετέρια να δω πως θα φαίνεται. Πράγματι μετά από 1 λεπτό περίπου ήταν το ίδιο με αυτό που αντίκρισα. 

Άοσμο και αυτή την φορά που είχε ούρα, άοσμο και την πρώτη φορά που το είδα. 

Σας έχει τύχει να έχετε ακρατεια χωρις να το καταλάβετε? 

Εξέταση μικροβίων στον κόλπο είχα κάνει περίπου την 12 εβδομάδα και όλα καθαρά όπως και των ούρων που έκανα πριν ένα μήνα. Αύριο ξανά πάω για έλεγχο ουρων. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Rainbow2023 είπε:

Καλησπέρα. 

Είμαι στην 18 εβδομάδα και σήμερα ενώ ήμουν έξω για καφέ, κάποια στιγμή κατουριομουν αρκετά οπότε και πήγα τουαλέτα. Είδα το εσώρουχο μου βρεγμένο (όχι μούσκεμα αλλά είχε την στάμπα της 'υγρασιας '). Έπαθα σοκ. Γύρισα σπίτι και πήρα την γυναικολόγο μου. 

Μου είπε να αλλάξω εσώρουχο και να την πάρω τηλ μετά από μισή ώρα να δούμε αν θα ξανά λερωθεί. 

Την πήρα μετά από μια ώρα και όλα καλά δόξα το θεό. Μου είπε ότι το πιο πιθανό είναι να ήταν ουρα. Συμβαίνει σε πολλές γυναίκες. 

Το θέμα είναι ότι δεν κατάλαβα καν , να μου φεύγει κάτι. Όπως ούτε επίσης ότι ήμουν υγρή. 

Έχουν περάσει 6 ώρες με το ίδιο εσώρουχο (το καινούργιο) και ευτυχώς είναι στεγνό. Έχω κατα τρομάξει. Αύριο θα πάω να με δει. 

Έκανα όμως το εξής 'πειραμα' . 

Κατουρησα λίγο το εσώρουχο το 'παλιο' που φόραγα στην καφετέρια να δω πως θα φαίνεται. Πράγματι μετά από 1 λεπτό περίπου ήταν το ίδιο με αυτό που αντίκρισα. 

Άοσμο και αυτή την φορά που είχε ούρα, άοσμο και την πρώτη φορά που το είδα. 

Σας έχει τύχει να έχετε ακρατεια χωρις να το καταλάβετε? 

Εξέταση μικροβίων στον κόλπο είχα κάνει περίπου την 12 εβδομάδα και όλα καθαρά όπως και των ούρων που έκανα πριν ένα μήνα. Αύριο ξανά πάω για έλεγχο ουρων. 

Καλησπέρα,

Θυμάμαι ότι είχα ακράτεια στην εγκυμοσύνη και φορούσα σερβιετακια συνέχεια . Όταν ειχα μπει στον 7ο,ένα βράδυ ήταν μούσκεμα το εσώρουχο μου,σε βαθμό που με έπιασε πανικός. Ήμασταν στο χωριό,παίρνω το γιατρό και μου λέει " γρήγορα στην κλινική να κάνεις εξέταση". Μέσ' στο άγχος με τον άντρα μου πηγαίνουμε στην κλινική,με εξέτασαν οι μαίες(καρδιοτοκογραφημα και εξέταση αμνιακού)και ευτυχώς ήταν ούρα.Όσο μεγαλώνει η κοιλίτσα σου,τόσο πιο συχνά θα σου φεύγουν ούρα,απλά θέλει προσοχή γιατί αν συνδυάζονται με συσπάσεις,τοτε ίσως είναι αμνιακό υγρό. Να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και με το καλό το μπεμπακι σου ❤️

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα,

Θυμάμαι ότι είχα ακράτεια στην εγκυμοσύνη και φορούσα σερβιετακια συνέχεια . Όταν ειχα μπει στον 7ο,ένα βράδυ ήταν μούσκεμα το εσώρουχο μου,σε βαθμό που με έπιασε πανικός. Ήμασταν στο χωριό,παίρνω το γιατρό και μου λέει " γρήγορα στην κλινική να κάνεις εξέταση". Μέσ' στο άγχος με τον άντρα μου πηγαίνουμε στην κλινική,με εξέτασαν οι μαίες και ευτυχώς ήταν ούρα και όχι αμνιακό υγρό.Όσο μεγαλώνει η κοιλίτσα σου,τόσο πιο συχνά θα σου φεύγουν ούρα,απλά θέλει προσοχή γιατί αν συνδυάζονται με συσπάσεις,τοτε ίσως είναι αμνιακό υγρό. Να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και με το καλό το μπεμπακι σου ❤️

Άρα ούτε εσύ το κατάλαβες ότι σου έφυγαν τα τσισα έτσι?

Συσπάσεις έχω αραιά και που. Η γυναικολόγος μου είπε ότι είναι φυσιολογικές λόγω το ότι μεγαλώνει η μήτρα. Μετράμε κάθε φορά το μήκος τραχήλου και είναι πολύ καλό. 

Παίρνω μαγνήσιο μόνο προς το παρόν. 

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες:)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Rainbow2023 είπε:

Άρα ούτε εσύ το κατάλαβες ότι σου έφυγαν τα τσισα έτσι?

Συσπάσεις έχω αραιά και που. Η γυναικολόγος μου είπε ότι είναι φυσιολογικές λόγω το ότι μεγαλώνει η μήτρα. Μετράμε κάθε φορά το μήκος τραχήλου και είναι πολύ καλό. 

Παίρνω μαγνήσιο μόνο προς το παρόν. 

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες:)

Μου έφευγαν όλη μέρα από ένα σημείο και μετά,φορούσα δύο XL σερβιετακια γιατί και με ένα απλό φτέρνισμα κατουριομουν🤣 Το μαγνήσιο είναι απαραίτητο και λογικά θα στο κόψει όταν μπεις στο μήνα σου. Να σαι καλά και με το καλό το μωράκι σου ❤️

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...