Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΕΠΙΛΟΓΗ ΟΝΟΜΑΤΟΣ ΑΓΟΡΙΟΥ


Recommended Posts


Διαφημίσεις

1 hour ago, Anastasia123 είπε:

Καλησπέρα σας, μπορείτε να μου προτείνετε σπάνια ονόματα για αγοράκι και να μου πείτε αν σας αρέσει το Αλκίνοος; Ευχαριστώ!

Μου αρεσει το Αλκινοος αρκετα.

Το προσωπικο μου αγαπημενο ειναι Έκτορας.. Ερμής, Άρης, Φοίβος.

Πιο συνηθισμενα αλλα πολυ αγαπημενα μου επισης Φιλιππος, Παυλος, Πετρος

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μ αρέσει το Αλκίνοος.

Επίσης μου αρέσουν τα Θαλής, Λύσανδρος, Αρίωνας και Φοίβος, κι από πιο συνηθισμένα, Μάρκος και Μάνος, ακόμη και Νίκολας.

Τα αγοράκια μου λέγονται Ορφέας και Αλέξανδρος. ❤️

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι και μένα μου αρέσει το Αλκίνοος! 

Τα δυο αγαπημένα μου μακράν είναι Ορφέας και Ορέστης και μετά μου αρέσει αρκετά το Αίας (Αίαντας). 

Άλλες ιδέες πιο σπάνιων ονομάτων είναι Έκτορας, Κίμωνας, Ωρίωνας, Άρης, Άλκης, Ιάσονας, Οδυσσέας και Σωκράτης.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 1/5/2023 at 6:29 ΜΜ, Anastasia123 είπε:

Καλησπέρα σας, μπορείτε να μου προτείνετε σπάνια ονόματα για αγοράκι και να μου πείτε αν σας αρέσει το Αλκίνοος; Ευχαριστώ!

Θα σου πω εγώ τι θα έβγαζα αν έκανα δευτερο γιο όταν το σκεφτομασταν(αλλά ήρθε η κόρη μου)

Άγις από το αρχαίο ελληνικό άγω =καθοδηγω. Μου αρέσει γιατί είναι μικρό,το άλφα για πρώτο γράμμα το ξεχωρίζω για κάποιον λόγο κ έχει κ μια δυναμικότητα. Απλά δεν έχει γιορτή,των αγίων πάντων δλδ. Εμάς αυτό δεν μας ένοιαζε.

Το Αλκίνοος όμορφο όνομα .Με το καλό!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Δυστυχώς, αν και θα ήθελα ένα σπάνιο όνομα, παρατηρώ ότι τα ωραία ονόματα όπως Ορφέας, Ιάσονας, Μάξιμος δεν είναι και τόσο σπάνια πλέον και δυσκολεύομαι να βρώ σπάνια αλλά όχι ιδιαίτερα ονόματα. Έχω καταλήξει στα εξής Αλκίνοος (Άλκης), Ιάσονας, Φίλιππος. Αν έχετε κορίτσια να προτείνετε κάποιο ακόμα ή να μου πείτε ποιο απο τα τρια σας αρέσει περισσότερο, θα με βοηθούσατε αρκετα, ευχαριστώ πολύ!❤

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Anastasia123 είπε:

Δυστυχώς, αν και θα ήθελα ένα σπάνιο όνομα, παρατηρώ ότι τα ωραία ονόματα όπως Ορφέας, Ιάσονας, Μάξιμος δεν είναι και τόσο σπάνια πλέον και δυσκολεύομαι να βρώ σπάνια αλλά όχι ιδιαίτερα ονόματα. Έχω καταλήξει στα εξής Αλκίνοος (Άλκης), Ιάσονας, Φίλιππος. Αν έχετε κορίτσια να προτείνετε κάποιο ακόμα ή να μου πείτε ποιο απο τα τρια σας αρέσει περισσότερο, θα με βοηθούσατε αρκετα, ευχαριστώ πολύ!❤

αν δωσεις το αλκινοος που ειναι πολυ ωραιο,μην τον φωναζετε αλκη

 

με αυτην την σειρα

αλκινοος

ιασων

φιλιππος

θελεις οπωσδηποτε αρχαιο;θελεις να γιορταζει;εμενα θα μου αρεζε να ειναι αντιθετη εποχη απο τα γενεθλια αν εχει γιορτη πχ

μου αρεσει κ το νεκταριος πχ,οπως κ εβραικα,οπως συμεων.αλλα δ ξερω αν θες κτ τετοιο

 

μου αρεσουν επισης φαιδωνας κ ιωνας

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 1 month later...
On 24/5/2023 at 3:46 ΜΜ, Anastasia123 είπε:

Δυστυχώς, αν και θα ήθελα ένα σπάνιο όνομα, παρατηρώ ότι τα ωραία ονόματα όπως Ορφέας, Ιάσονας, Μάξιμος δεν είναι και τόσο σπάνια πλέον και δυσκολεύομαι να βρώ σπάνια αλλά όχι ιδιαίτερα ονόματα. Έχω καταλήξει στα εξής Αλκίνοος (Άλκης), Ιάσονας, Φίλιππος. Αν έχετε κορίτσια να προτείνετε κάποιο ακόμα ή να μου πείτε ποιο απο τα τρια σας αρέσει περισσότερο, θα με βοηθούσατε αρκετα, ευχαριστώ πολύ!❤

επισης μου αρεσουν Αστερίωνας κ Θάος

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...