Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Προληπτική Περίδεση τραχηλου


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Paris.33 είπε:

Μια εβδομάδα μετά κ ειδα λίγα καφε κόκκινα υγρα ετυχε σε καμια;;; Ευτυχως εχω ραντεβού αύριο με τον γιατρό βέβαια αλλα αγχωθηκα ομολογώ 

Νομίζω είναι φυσιολογικό. Είχα και γω για μέρες μετά....ειδικά καφέ. Παίρνεις και προγεστερονη? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , Della21 είπε:

Νομίζω είναι φυσιολογικό. Είχα και γω για μέρες μετά....ειδικά καφέ. Παίρνεις και προγεστερονη? 

Η αλήθεια είναι πως είχα αποκολληση κ στις προηγούμενες εγκυμοσύνες  μου και μου ξεκίνησε την προγεστερονη αμέσως με τη θετική χοριακη. Επίσης 11η εβδομάδα είχα πάλι αποκολληση όπου μου διπλασίασε τη δόση κ έκανα κ 3 ενέσεις προγεστερονης! Κ εννοείται συνεχιζω τα 2 utrogestan την ημέρα! Απλά τοσες μερες δεν είχα τίποτα και θορυβηθηκα που ειχα μια εβδομάδα πιο μετά. Ελπίζω να ε ι ναι κάτι φυσιολογικό αρκετά περνάμε με την περιδεση κ το αγχος τους ραμματος 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Paris.33 είπε:

Η αλήθεια είναι πως είχα αποκολληση κ στις προηγούμενες εγκυμοσύνες  μου και μου ξεκίνησε την προγεστερονη αμέσως με τη θετική χοριακη. Επίσης 11η εβδομάδα είχα πάλι αποκολληση όπου μου διπλασίασε τη δόση κ έκανα κ 3 ενέσεις προγεστερονης! Κ εννοείται συνεχιζω τα 2 utrogestan την ημέρα! Απλά τοσες μερες δεν είχα τίποτα και θορυβηθηκα που ειχα μια εβδομάδα πιο μετά. Ελπίζω να ε ι ναι κάτι φυσιολογικό αρκετά περνάμε με την περιδεση κ το αγχος τους ραμματος 

Περνάμε πολύ άγχος με την περιδεση αστα ναι..και γω με το που έμαθα πως είμαι έγκυος άρχισα προγστερονη κολπικά και μετά την περιδεση συνεχίζω 2 φορές την ημέρα...και παίρνω και γαλακτοβακιλλους κολπικά για να διατηρείται καλή η χλωρίδα του κόλπου. Ελπίζω να ναι όλα καλά στο ραντεβού σου!! Μην αγχώνεσαι όσο γίνεται!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Della21 είπε:

Περνάμε πολύ άγχος με την περιδεση αστα ναι..και γω με το που έμαθα πως είμαι έγκυος άρχισα προγστερονη κολπικά και μετά την περιδεση συνεχίζω 2 φορές την ημέρα...και παίρνω και γαλακτοβακιλλους κολπικά για να διατηρείται καλή η χλωρίδα του κόλπου. Ελπίζω να ναι όλα καλά στο ραντεβού σου!! Μην αγχώνεσαι όσο γίνεται!

Ολα καλα ναι, υπολείμματα της αποκολλησης μου είπε ο γιατρός! Υπομονή μέχρι το επόμενο ραντεβού να μας φεύγει η αγωνία! 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...