Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

Επίδομα κυοφορίας


Recommended Posts

Κορίτσια μου καλησπέρα !

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν κατά τη διάρκεια της άδειας κυοφορίας καταβάλλεται  κάποιο ποσο από τον εργοδότη . Έχω λάβει από εφκα 899 ευρώ για αυτές τις 56 μέρες προ τοκετού και αναρωτιέμαι αν πρέπει να πληρώσει και ο εργοδότης κάτι μιας που είμαι πάνω από τρία  έτη στην ίδια  εταιρεία .

Ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

22 ώρες πρίν, Superwoman29 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα !

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν κατά τη διάρκεια της άδειας κυοφορίας καταβάλλεται  κάποιο ποσο από τον εργοδότη . Έχω λάβει από εφκα 899 ευρώ για αυτές τις 56 μέρες προ τοκετού και αναρωτιέμαι αν πρέπει να πληρώσει και ο εργοδότης κάτι μιας που είμαι πάνω από τρία  έτη στην ίδια  εταιρεία .

Ευχαριστώ πολύ 

Καλησπέρα. Κάλεσε στο 1555 24 ώρες λειτουργίας και θα σε εξυπηρετήσουν 

Just now, SpiridoulaK είπε:

Καλησπέρα. Κάλεσε στο 1555 24 ώρες λειτουργίας και θα σε εξυπηρετήσουν 

Η ρώτα λογιστή 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
On 16/9/2023 at 2:46 ΜΜ, souz13 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ελπίζω να στε όλες καλά!!! Εγώ έχω πητ 25/12 !! Εχω χαρτί απο το γυναικολόγο που γραφει την πητ ! Αυτο ξέρετε το παω κατευθειαν στο εργοδοτη;;;

Δεν χρειάζεται να το πας στον εργοδότη. Την ημέρα που θα ξεκινήσει η άδεια σου , θα μπεις ηλεκτρονικά να κάνεις την αίτηση. Θα σου ζητήσει το σύστημα να βάλεις τα στοιχεία του εργοδότη σου. Εκείνος θα ειδοποιηθεί από το σύστημα να μπει να κάνει αποδοχή του αιτήματος ( καλό είναι να τον ενημερώσεις κιόλας σε περίπτωση που δεν το δεί)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Mariam23 said:

Δεν χρειάζεται να το πας στον εργοδότη. Την ημέρα που θα ξεκινήσει η άδεια σου , θα μπεις ηλεκτρονικά να κάνεις την αίτηση. Θα σου ζητήσει το σύστημα να βάλεις τα στοιχεία του εργοδότη σου. Εκείνος θα ειδοποιηθεί από το σύστημα να μπει να κάνει αποδοχή του αιτήματος ( καλό είναι να τον ενημερώσεις κιόλας σε περίπτωση που δεν το δεί)

Σε ευχαριστω πολυ! Εδωσα το χαρτί εγω να το δούνε και λογικα το ιδιο θα μου πούνε! Οποτε μετα κανω αιτηση για το επίδομα νομιζω;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, souz13 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ! Εδωσα το χαρτί εγω να το δούνε και λογικα το ιδιο θα μου πούνε! Οποτε μετα κανω αιτηση για το επίδομα νομιζω;

Σωστά. Ακριβώς στις 56 ημέρες πριν την Πητ μπορεις να κάνεις την αίτηση. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mariam23 said:

Σωστά. Ακριβώς στις 56 ημέρες πριν την Πητ μπορεις να κάνεις την αίτηση. 

Και την αίτηση για το επίδομα και για την αδεια εννοείς ε ; 
επισης γνωρίζεις το ποσο του επιδόματος αραγε;

Link to comment
Share on other sites

On 18/9/2023 at 7:26 ΜΜ, souz13 είπε:

Και την αίτηση για το επίδομα και για την αδεια εννοείς ε ; 
επισης γνωρίζεις το ποσο του επιδόματος αραγε;

56 ημέρες πριν την πητ κάνεις αίτηση για το επίδομα κυοφορίας. Αφότου γέννησης και θα χεις αντίστοιχα και το ΑΜΚΑ του παιδιού μπορείς να κάνεις την αίτηση για το επίδομα λοχείας. 

Το επίδομα γέννησης πού είναι τα 2.000 Ευρώ θα στο κάνουν στο μαιευτήριο. 

Το ποσο εξαρτάται από την δική σου μισθοδοσία οπότε δεν είναι στάνταρ. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mariam23 said:

56 ημέρες πριν την πητ κάνεις αίτηση για το επίδομα κυοφορίας. Αφότου γέννησης και θα χεις αντίστοιχα και το ΑΜΚΑ του παιδιού μπορείς να κάνεις την αίτηση για το επίδομα λοχείας. 

Το επίδομα γέννησης πού είναι τα 2.000 Ευρώ θα στο κάνουν στο μαιευτήριο. 

Το ποσο εξαρτάται από την δική σου μισθοδοσία οπότε δεν είναι στάνταρ. 

Σε ευχαριστω πολυ!!! Αρα για την αδεια κυοφορίας δε χρειάζεται κατι αλλο να κανω; Μονο αιτηση για το επιδομα κανω;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...