Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα! Μετα την παλινδρομη που ειχα βγηκε το αποτελεσμα του καρυοτυπου του εμβρυου και δειχνει οτι χρωμόσωμικα δεν ειχε καποια ανωμαλια, ηταν υγιες και αγορι.. επειδη στειλαμε μονο εμβρυικα στοιχεια ο γιατρός μου υποστηριζει οτι μπορει να ειχε καποιο προβλημα αλλα να μην κατάφεραν να το δουν απο το δείγμα που στειλαμε.. δεν ειχα φυσικη αποβολη, ο σακος μου μεγαλωνε απλως δεν υπηρχε εμβρυακι απο ενα σημειο και μετα,πραγμα που εμενα με ανακουφιζε οτι οντως υπηρχε θεμα με το εμβρυο .. περα απο το βασικο πακετο εξετασεων για θρομβοφιλια που βγηκε καθαρο, τωρα πρεπει να κανω το πακετο "12 παραγοντων" μου ειπε και να μιλησω με αιματολογο που μου συστησε. Στεναχωρηθηκα πολυ.. υπαρχει περίπτωση να ηταν υγιες και απλως να ηταν τυχαιο γεγονος; Φοβαμαι ότι ξεκιναει νεα αγνωστη μαχη πριν τη δεύτερη εξωσωματικη! Και αν βρεθει κατι σε αυτές τις εξετασεις εχω ελπιδες να κρατησω μωρακι; Θα παιρνω απλως αντιπηκτικες;; Ή Είναι πιο περίπλοκο,; Συνεβη σε καμία, αλλα να τα καταφερε τελικα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

      • Δύναμη! 3

Μανούλες Δεκεμβρίου 2023


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Alexandrath είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!!!! Και εγω εχω 2 μερες που το νιώθω, ειδικά απο το μεσημερι κ μετα που τρωω πιο καλα κ φουσκωνω, σα να κανει κωλοτούμπες ειναι 😁

@roulas40Ασβέστιο ξεκίνησα μασώμενο, σαν καραμέλα με γευση πορτοκαλι και δεν το καταλαβαινω. 
 

25Αυγουστου εχω β’επιπέδου. 
 

Μα δεν έχει πολύ πλάκα όταν το καταλαβαίνεις να κινείται;;!! 

Ασβέστιο μασώμενο είχα πάρει κάποια περίοδο.. Το ίδιο με ενοχλούσε..

Καλή επιτυχία στη β΄ επιπέδου..

 

1 ώρα πρίν, souz13 είπε:

Εγω ειμαι 17 και 3 αλλα ακομα δεν εχω ακουσει κατι!!!! Η ετσι νομιζω δηλαδη! Σαν φτερουγισμα μου ειπε θα  νοιωσω αλλα ακομα τιποτα νομιζω 🥹

Μην ανησυχείς θα το καταλάβεις κ εσυ σύντομα!! καλή επιτυχία με τη β' επιπέδου!!!

 

πρίν από 51 λεπτά , Σμαραγδένια είπε:

Έχετε κλείσει όλες την β επιπέδου;;λογικά Δευτέρα θα μου πει κι εμένα η γυναικολόγος να κλείσω 

Ούτε εγώ έχω κλείσει, μη ανησυχείς!! Πιστεύω κ εγώ πως θα συνεννοηθούμε τη Δευτέρα που έχουμε ραντεβού..

  • Καλή τύχη! 1
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 657
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια!!! Πώς είστε;; ♥️ Τι ωραία νέα είναι αυτά με μωράκια που κινούνται!!! ♥️♥️ Και εγώ τα νιώθω εδώ και 1,5 βδομάδα και τα δυο!! Στην αρχή δεν ήμουν σίγουρη αλλά αυτή τη βδομάδα σιγουρεύτηκα!! 🤣🤣 

@roulas40μην ανησυχείς για το σάκχαρο.. Είμαι βέβαιη ότι όλα θα πάνε καλά!! Με σωστή διατροφή και με την ινσουλίνη σου θα το ρυθμίσεις!! 🙏 Επίσης σε ευχαριστώ πολύ για το θηλασμό!! Αυτό κατάλαβα κι εγώ ότι οι παιδίατροι μπορεί να σου λένε βλακείες… Γιατί η συννυφάδα μου τα απέκλεισε όλα από το διατροφολογιο της με συμβουλή του παιδιάτρου και τώρα έχει θέμα με την ποιότητα και την παραγωγή. 
 

@Σμαραγδένιακαι @souz13 εμενα μου είχε πει ο γυναικολόγος οτι τοξόπλασμα από γατιά κολλάς μόνο από το να καθαρίσεις τα κακακια τους και μόνο αν αυτά είναι μολυσμένα, όχι από την επαφή με γατιά. Πιο πιθανό είναι από κακοπλυμένα φρούτα και λαχανικά. 

 

 

  • Δύναμη! 1
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miss_Pineapple said:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Πώς είστε;; ♥️ Τι ωραία νέα είναι αυτά με μωράκια που κινούνται!!! ♥️♥️ Και εγώ τα νιώθω εδώ και 1,5 βδομάδα και τα δυο!! Στην αρχή δεν ήμουν σίγουρη αλλά αυτή τη βδομάδα σιγουρεύτηκα!! 🤣🤣 

@roulas40μην ανησυχείς για το σάκχαρο.. Είμαι βέβαιη ότι όλα θα πάνε καλά!! Με σωστή διατροφή και με την ινσουλίνη σου θα το ρυθμίσεις!! 🙏 Επίσης σε ευχαριστώ πολύ για το θηλασμό!! Αυτό κατάλαβα κι εγώ ότι οι παιδίατροι μπορεί να σου λένε βλακείες… Γιατί η συννυφάδα μου τα απέκλεισε όλα από το διατροφολογιο της με συμβουλή του παιδιάτρου και τώρα έχει θέμα με την ποιότητα και την παραγωγή. 
 

@Σμαραγδένιακαι @souz13 εμενα μου είχε πει ο γυναικολόγος οτι τοξόπλασμα από γατιά κολλάς μόνο από το να καθαρίσεις τα κακακια τους και μόνο αν αυτά είναι μολυσμένα, όχι από την επαφή με γατιά. Πιο πιθανό είναι από κακοπλυμένα φρούτα και λαχανικά. 

 

 

Εγω δεν εχω ακουσει κατι ακομα 🥹 εκτος αμα δεν το καταλαβαινω τι να πω 🤣

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια πως ειστε καλη εβδομαδα !!!! 
εγω μπηκα σημερα 18η!!!!! Εχω κατι υγρακια τα πρωινα σαν ασπρα , το ειχα πει στη γυναικολογο και μου ειπε οτι μπορει και να ειναι μυκητες , αλλα να το δούμε μετα το καλοκαιρι! Τωρα τι να σας πω ελπιζω να μην ειναι κατι

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, souz13 είπε:

Καλημερα κοριτσια πως ειστε καλη εβδομαδα !!!! 
εγω μπηκα σημερα 18η!!!!! Εχω κατι υγρακια τα πρωινα σαν ασπρα , το ειχα πει στη γυναικολογο και μου ειπε οτι μπορει και να ειναι μυκητες , αλλα να το δούμε μετα το καλοκαιρι! Τωρα τι να σας πω ελπιζω να μην ειναι κατι

Καλημέρα!! Και εγω το εχω παρατηρήσει αυτό, 2-3 μερες καθε μηνα και ο γιατρος ειπε οτι γινεται στην αλλαγη του μηνα. Αλλαζει το ph λογω και λογω της θαλασσας. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 hours ago, souz13 said:

Καλημερα κοριτσια πως ειστε καλη εβδομαδα !!!! 
εγω μπηκα σημερα 18η!!!!! Εχω κατι υγρακια τα πρωινα σαν ασπρα , το ειχα πει στη γυναικολογο και μου ειπε οτι μπορει και να ειναι μυκητες , αλλα να το δούμε μετα το καλοκαιρι! Τωρα τι να σας πω ελπιζω να μην ειναι κατι

Καλησπέρα!! Αν είναι άοσμα ή δε μυρίζουν διαφορετικά από τα υγρά σου είσαι οκ.. Είναι φυσιολογικό να έχεις πολλά και αρκετά λευκά υγρά, λέγεται λευκόρροια. Εγώ τα έχω καθημερινά αλλά εφόσον είναι άοσμα δε με ανησυχούν.  

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια και τα μικράκια!! Πως είστε σήμερα;;!! Εγώ θέλω να βάλω τα κλάματα από τη ζέστη... Δεν την παλεύω ΚΑΘΟΛΟΥ!!

Εχθές είχα γιατρό!! Είδαμε το μπεμπεδάκι και είχε μεγαλώσει πολύ, έφτασε τα 200gr!!! Μας βρήκε πολύ καλά και για το διαβήτη με παρέπεμψε σε διαβητολόγο.. Σήμερα θα πάρω να κλείσω.. Φύλο δεν είδαμε, αλλα δεν πειράζει!!

@Σμαραγδένια κ εσύ δεν είχες εχθές ραντεβού;; Για πες!!

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, roulas40 said:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια και τα μικράκια!! Πως είστε σήμερα;;!! Εγώ θέλω να βάλω τα κλάματα από τη ζέστη... Δεν την παλεύω ΚΑΘΟΛΟΥ!!

Εχθές είχα γιατρό!! Είδαμε το μπεμπεδάκι και είχε μεγαλώσει πολύ, έφτασε τα 200gr!!! Μας βρήκε πολύ καλά και για το διαβήτη με παρέπεμψε σε διαβητολόγο.. Σήμερα θα πάρω να κλείσω.. Φύλο δεν είδαμε, αλλα δεν πειράζει!!

@Σμαραγδένια κ εσύ δεν είχες εχθές ραντεβού;; Για πες!!

Μπραβο όλα καλα λοιπόν!!! Σας ειπε για β επιπεδου;; Θα αρχίσεις ινσουλίνη δηλαδη και εσυ;; 
εμενα βγηκαν και οι αιματολογικες μια χαρά!!!! 
@Miss_Pineapple ναι αοσμα ειναι απο οτι καταλαβαίνω!!!

εγω αυριο δεν θα παω στη δουλεια γιατι γυρναω με λεωφορεια και δεν θα την παλέψω 

Link to comment
Share on other sites

@roulas40 Πολύ όμορφα τα νέα σου άντε με το καλό την επόμενη φορά να δείτε και το φύλο , όλα καλά δηλαδή ❤️ ο διαβητολόγος έχει να κάνει με την ινσουλίνη; @souz13 χαίρομαι που βγήκαν καλές οι αιματολογικές κι εγώ έκανα σήμερα έχω λιγάκι αγωνία! 
Κι εμας είναι καλά τα νέα μας κορίτσια , μεγαλώνουμε κι εμείς τα βρήκε όλα καλά απλώς πρέπει να τρωω πρωτεΐνη από εδώ και πέρα , μοσχάρι και κοτόπουλο κάθε μέρα γιατί είναι λιγάκι αδύνατο το μωρό μας, σήμερα θα πάρω τηλέφωνο και για την β επιπέδου , περιμένω κ τις αιματολογικές αύριο με το καλό! Αχ κ κάτι ακόμα μου είπε ότι εοβαη χαμηλά ο πλακούντας μου κ πρέπει να μην κουράζομαι και τα σχετικά κ όχι σεξ κλασικά!! 

Όσο για την ζέστη απλά δεν αντέχω , οσες δουλεύετε προσοχή αυτές της ημέρες! 

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Σμαραγδένια said:

@roulas40 Πολύ όμορφα τα νέα σου άντε με το καλό την επόμενη φορά να δείτε και το φύλο , όλα καλά δηλαδή ❤️ ο διαβητολόγος έχει να κάνει με την ινσουλίνη; @souz13 χαίρομαι που βγήκαν καλές οι αιματολογικές κι εγώ έκανα σήμερα έχω λιγάκι αγωνία! 
Κι εμας είναι καλά τα νέα μας κορίτσια , μεγαλώνουμε κι εμείς τα βρήκε όλα καλά απλώς πρέπει να τρωω πρωτεΐνη από εδώ και πέρα , μοσχάρι και κοτόπουλο κάθε μέρα γιατί είναι λιγάκι αδύνατο το μωρό μας, σήμερα θα πάρω τηλέφωνο και για την β επιπέδου , περιμένω κ τις αιματολογικές αύριο με το καλό! Αχ κ κάτι ακόμα μου είπε ότι εοβαη χαμηλά ο πλακούντας μου κ πρέπει να μην κουράζομαι και τα σχετικά κ όχι σεξ κλασικά!! 

Όσο για την ζέστη απλά δεν αντέχω , οσες δουλεύετε προσοχή αυτές της ημέρες! 

Αρα θες ξεκούραση δηλαδη ;;; Επηρεαζει ο πλακουντας και τις επαφες ε;;; Ενταξει ολα καλα τοτε !!!!!

εγώ άρχισα και το σιδηρο κατι απαίσια φιαλίδια που εχουν μια μυρωδια καφέ μαζι με κατι αλλο 😂 και το ασβεστιο το απογευμα και το βραδυ το μαγνησιο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@souz13 Μου είπε πως επηρεάζουν τώρα δεν ξέρω απλώς το θέμα μου είναι πως ποσο να ξεκουραστώ δεν κάνω και κάτι άλλο 😅 βαριέμαι πλέον σπίτι!! Μισώ τον σίδηρο καταλαβαίνω,  πήρα σπρέι υπογλώσσιο και ησύχασα γιατί με πείραζε στο έντερο το χάπι και το αναβράζον πέρα από την απαίσια γεύση! Το μαγνήσιο βράδυ το παίρνεις; 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Σμαραγδένια said:

@souz13 Μου είπε πως επηρεάζουν τώρα δεν ξέρω απλώς το θέμα μου είναι πως ποσο να ξεκουραστώ δεν κάνω και κάτι άλλο 😅 βαριέμαι πλέον σπίτι!! Μισώ τον σίδηρο καταλαβαίνω,  πήρα σπρέι υπογλώσσιο και ησύχασα γιατί με πείραζε στο έντερο το χάπι και το αναβράζον πέρα από την απαίσια γεύση! Το μαγνήσιο βράδυ το παίρνεις; 

Ναι μου ειπε βραδυ μαγνήσιο απόγευμα ασβεστιο το μεσημερι το σιδηρο και το σαλοσπιρ μετα το φαγητο και πρωι το φιλικό! Με το σιδηρο πως ειστε με την τουαλετα; Εγω καθε δυο μερες πηγαινω ειναι φυσιολογικο; Ή να της πω να αρχίζω να παίρνω κατι

Link to comment
Share on other sites

@souz13 είναι απολύτως φυσιολογικό να πηγαίνεις τουαλέτα κάθε 2 ημέρες νομίζω πως δεν υπάρχει λόγος να πάρεις κάτι , εγώ δυσκολεύομαι λιγάκι δεν παιρνω τίποτα προσπαθώ με διατροφή αλλά δεν είμαι όπως πριν , έχω κάτι φουσκώματα στο έντερο κ αυτό με ενοχλεί περισσότερο!! Φιλικό μου είπε να το σταματήσω δεν ξέρω γιατί δεν ρώτησα 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Σμαραγδένια said:

@souz13 είναι απολύτως φυσιολογικό να πηγαίνεις τουαλέτα κάθε 2 ημέρες νομίζω πως δεν υπάρχει λόγος να πάρεις κάτι , εγώ δυσκολεύομαι λιγάκι δεν παιρνω τίποτα προσπαθώ με διατροφή αλλά δεν είμαι όπως πριν , έχω κάτι φουσκώματα στο έντερο κ αυτό με ενοχλεί περισσότερο!! Φιλικό μου είπε να το σταματήσω δεν ξέρω γιατί δεν ρώτησα 

Και εγω λιγακι δυσκολεύομαι αλλα την παλεύω ακομα πιστεύω!! Και εγω λιγο η το στομάχι μου ή η κοιλιά μου καποιες φορές με ενοχλει ειναι η αληθεια! Κλεισατε β επιπεδου ; 

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο το μεσημέρι και μου είπε η φαρμακερές θα σας πάρω σε λιγάκι να σας πω τίποτα ακόμα , με ξέχασαν 😜θα ξανά πάρω αύριο εάν δεν με πάρει πίσω! 

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...