Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα! Μετα την παλινδρομη που ειχα βγηκε το αποτελεσμα του καρυοτυπου του εμβρυου και δειχνει οτι χρωμόσωμικα δεν ειχε καποια ανωμαλια, ηταν υγιες και αγορι.. επειδη στειλαμε μονο εμβρυικα στοιχεια ο γιατρός μου υποστηριζει οτι μπορει να ειχε καποιο προβλημα αλλα να μην κατάφεραν να το δουν απο το δείγμα που στειλαμε.. δεν ειχα φυσικη αποβολη, ο σακος μου μεγαλωνε απλως δεν υπηρχε εμβρυακι απο ενα σημειο και μετα,πραγμα που εμενα με ανακουφιζε οτι οντως υπηρχε θεμα με το εμβρυο .. περα απο το βασικο πακετο εξετασεων για θρομβοφιλια που βγηκε καθαρο, τωρα πρεπει να κανω το πακετο "12 παραγοντων" μου ειπε και να μιλησω με αιματολογο που μου συστησε. Στεναχωρηθηκα πολυ.. υπαρχει περίπτωση να ηταν υγιες και απλως να ηταν τυχαιο γεγονος; Φοβαμαι ότι ξεκιναει νεα αγνωστη μαχη πριν τη δεύτερη εξωσωματικη! Και αν βρεθει κατι σε αυτές τις εξετασεις εχω ελπιδες να κρατησω μωρακι; Θα παιρνω απλως αντιπηκτικες;; Ή Είναι πιο περίπλοκο,; Συνεβη σε καμία, αλλα να τα καταφερε τελικα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

      • Δύναμη! 3

Μανούλες Δεκεμβρίου 2023


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια και τα μπεμπακια τους!! Εγώ ρώτησα τον λογιστή και μου είπε να μην ανησυχώ θα μου φτιάξει όλα τα χαρτιά στην ώρα τους , είμαι εποχιακή μπορεί να εχω σταματήσει την δουλειά αλλά ο άντρας μου έχει τουριστική επιχείρηση και βάζουμε ένσημα κανονικά για να μπω ταμείο , δεν ξέρω ακριβώς τι χρειάζεται θα το δούμε!  Σήμερα πήγαμε γυναικολόγο όλα τέλεια το μόνο που μου είπε είναι ότι εχω παχύνει λιγάκι να σταματήσω να τρωω ψωμί 😜 8 Σεπτέμβρη εχω την β επιπέδου να επιβεβαιώσουμε πως είναι καλά!! Λοιπόν κάτι άσχετο, μαγνήσιο σας έχουν γράψει;;εάν ναι ποιο σκεύασμα ακριβώς;; 

  • Μου αρέσει 1
  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 657
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Σμαραγδένια said:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια και τα μπεμπακια τους!! Εγώ ρώτησα τον λογιστή και μου είπε να μην ανησυχώ θα μου φτιάξει όλα τα χαρτιά στην ώρα τους , είμαι εποχιακή μπορεί να εχω σταματήσει την δουλειά αλλά ο άντρας μου έχει τουριστική επιχείρηση και βάζουμε ένσημα κανονικά για να μπω ταμείο , δεν ξέρω ακριβώς τι χρειάζεται θα το δούμε!  Σήμερα πήγαμε γυναικολόγο όλα τέλεια το μόνο που μου είπε είναι ότι εχω παχύνει λιγάκι να σταματήσω να τρωω ψωμί 😜 8 Σεπτέμβρη εχω την β επιπέδου να επιβεβαιώσουμε πως είναι καλά!! Λοιπόν κάτι άσχετο, μαγνήσιο σας έχουν γράψει;;εάν ναι ποιο σκεύασμα ακριβώς;; 

Ναι ισως ειναι αλλη περιπτωση η δικη σου , ισως μπεις ταμείο δλδ ;;; Μπραβο ολα καλα λοιπον! Ε κοψε οσο μπορείς υδατάνθρακες και θα δεις διαφορά!!!!

εγω παίρνω το cadelius ενα ασπρο μασώμενο χαπάκι! Το παιρνω καθε απόγευμα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@souz13 ναι ναι θα μπω ταμείο κανονικά γι’αυτο βάζουμε ένσημα να το έχω σίγουρο αυτό και βλέπουμε μετά για τα αλλά επιδόματα όπως είπα θα το κανονίσει ο λογιστής , εάν μάθω κάτι θα σας ενημερώσω! Θα κόψω τους υδατάνθρακες κι πιστεύω να ρύθμιση το βάρος μου! Θα το ψάξω το χαπάκι που μου έγραψες , δεν μπορώ τα αναβραζον και ψάχνω κάτι σε χάπι 

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και απο εμένα. Με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας. 
Θα ήθελα να μου πει κάποια αν γνωρίζει τι γίνεται όταν το μεγάλο παιδί θα πάει προνήπια με νεογέννητο στο σπιτι; Γεννάω και εγω μέσα στο Δεκέμβριο που σημαίνει μέσα στις ιώσεις και δε ξέρω τι να κάνω με τη μεγάλη μου. Να τη σταματήσω ένα διάστημα έστω μέχρι το πρώτο εμβόλιο του μωρού ; Ή συνεχίζουμε κανονικά ; Ανάλογες εμπειριες ; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Σμαραγδένια είπε:

@souz13 ναι ναι θα μπω ταμείο κανονικά γι’αυτο βάζουμε ένσημα να το έχω σίγουρο αυτό και βλέπουμε μετά για τα αλλά επιδόματα όπως είπα θα το κανονίσει ο λογιστής , εάν μάθω κάτι θα σας ενημερώσω! Θα κόψω τους υδατάνθρακες κι πιστεύω να ρύθμιση το βάρος μου! Θα το ψάξω το χαπάκι που μου έγραψες , δεν μπορώ τα αναβραζον και ψάχνω κάτι σε χάπι 

Εγώ παίρνω trofocart μαγνησιο 2 χάπια την ημέρα! Ένα πρωί ένα βράδυ. 
 

@Katarina271219 το ιδιο σκεφτομαι κ εγω για τον μεγαλο που ειναι 3! Αν κ περυσι δεν αρρωστησε πολυ νομίζω οτι δε θα τον σταματησω το σχολειο. Σιγουρα θα θελει εκτονωση κ μεσα στο χειμωνα η παιδική χαρά και οι παιδότοποι δεν θα ειναι η καλυτερη λύση. Εννοειται οτι θα του κανω κ το εμβολιο της γριπης, οπως περυσι κ θεωρω οτι τον βοηθησε αρκετα να μην κολλάει καθε τρεις κ λιγο. Βεβαια δεν ξερεις πως θα ερθουμ τα πραγματα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Alexandrath είπε:

Εγώ παίρνω trofocart μαγνησιο 2 χάπια την ημέρα! Ένα πρωί ένα βράδυ. 
 

@Katarina271219 το ιδιο σκεφτομαι κ εγω για τον μεγαλο που ειναι 3! Αν κ περυσι δεν αρρωστησε πολυ νομίζω οτι δε θα τον σταματησω το σχολειο. Σιγουρα θα θελει εκτονωση κ μεσα στο χειμωνα η παιδική χαρά και οι παιδότοποι δεν θα ειναι η καλυτερη λύση. Εννοειται οτι θα του κανω κ το εμβολιο της γριπης, οπως περυσι κ θεωρω οτι τον βοηθησε αρκετα να μην κολλάει καθε τρεις κ λιγο. Βεβαια δεν ξερεις πως θα ερθουμ τα πραγματα. 

Λίγο που μίλησα με τον παιδιατρο μας,μου είπε θα δούμε πως θα παει ο χειμώνας τι έξαρση θα υπάρχει με ιώσεις κτλ και θα συζητήσουμε τότε αν θα τη κρατήσω για λίγο ή όχι. Όποτε βλέποντας και κάνοντας. 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα,με το καλό τα μπέμπακια μας,θα ήθελα να σας ρωτήσω αν γνωρίζετε αν υπάρχει περίπτωση να υπάρχει λάθος στη διάγνωση του φύλου στη β επιπέδου,έχουμε κοριτσάκι ,φαντάζομαι θα βγάζει μάτι αν ήταν κάτι διαφορετικό🤪

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Alsan33 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα,με το καλό τα μπέμπακια μας,θα ήθελα να σας ρωτήσω αν γνωρίζετε αν υπάρχει περίπτωση να υπάρχει λάθος στη διάγνωση του φύλου στη β επιπέδου,έχουμε κοριτσάκι ,φαντάζομαι θα βγάζει μάτι αν ήταν κάτι διαφορετικό🤪

Δεν νομιζω να κάνουν λάθος σε τόσο μεγάλη εβδομάδα κύησης εκτός κ αν πχ βρίσκεσαι σε κανένα μικρό νησί, κάνεις σε νοσοκομείο που δεν έχουν καλό μηχάνημα. Εμένα σε όλα τα παιδιά μου απ' την αυχενική ήδη έβλεπαν το φύλο χωρίς λάθος 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Alsan33 said:

Κορίτσια μου καλησπέρα,με το καλό τα μπέμπακια μας,θα ήθελα να σας ρωτήσω αν γνωρίζετε αν υπάρχει περίπτωση να υπάρχει λάθος στη διάγνωση του φύλου στη β επιπέδου,έχουμε κοριτσάκι ,φαντάζομαι θα βγάζει μάτι αν ήταν κάτι διαφορετικό🤪

Καλημέρα σας ! Ευχομαι ολα τα καλά και σε σένα! Νομιζω και εγω οτι δύσκολα να γινει λαθος !!!! Μηπως κρυφα κρυφα ήθελες αγορακι; 😁😁

και εμεις κοριτσάκι εχουμε 💜💜

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια κ τα μπεμπάκια!! Πως είστε σήμερα;;!!

 

On 30/8/2023 at 5:18 ΜΜ, Σμαραγδένια είπε:

Σήμερα πήγαμε γυναικολόγο όλα τέλεια το μόνο που μου είπε είναι ότι εχω παχύνει λιγάκι να σταματήσω να τρωω ψωμί 😜 8 Σεπτέμβρη εχω την β επιπέδου να επιβεβαιώσουμε πως είναι καλά!! Λοιπόν κάτι άσχετο, μαγνήσιο σας έχουν γράψει;;εάν ναι ποιο σκεύασμα ακριβώς;; 

Αν προσέξεις λίγο τη διατροφή σου, λογικά θα σταθεροποιηθείς κάπως.. Είναι τόοοοοσοοοοο δύσκολο όμως, πόσο σε νοιώθω να'ξερες... Όσο για το μαγνήσιο κ γω trofocard παίρνω, 3 χάπια την ημέρα... 

4 μερούλες για τη β' επιπέδου, έτσι;;!! Καλή επιτυχία!!

 

On 31/8/2023 at 3:04 ΠΜ, Katarina271219 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και απο εμένα. Με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας. 
Θα ήθελα να μου πει κάποια αν γνωρίζει τι γίνεται όταν το μεγάλο παιδί θα πάει προνήπια με νεογέννητο στο σπιτι; Γεννάω και εγω μέσα στο Δεκέμβριο που σημαίνει μέσα στις ιώσεις και δε ξέρω τι να κάνω με τη μεγάλη μου. Να τη σταματήσω ένα διάστημα έστω μέχρι το πρώτο εμβόλιο του μωρού ; Ή συνεχίζουμε κανονικά ; Ανάλογες εμπειριες ; 

Με το καλό να έρθει κ το δικό σου το μικράκι!! Την ίδια αγωνία έχω κ εγώ, αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να τα κρατήσω από το σχολείο.. Είμαι μεγάλα.. Βέβαια έχω ξεκινήσει ήδη από τώρα να τα ζαλίζω πως πρέπει να προσέχουν.. Για να δούμε...

 

On 1/9/2023 at 5:53 ΜΜ, Alsan33 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα,με το καλό τα μπέμπακια μας,θα ήθελα να σας ρωτήσω αν γνωρίζετε αν υπάρχει περίπτωση να υπάρχει λάθος στη διάγνωση του φύλου στη β επιπέδου,έχουμε κοριτσάκι ,φαντάζομαι θα βγάζει μάτι αν ήταν κάτι διαφορετικό🤪

Με το καλό να έρθει κ το δικό σας μικράκι!! Η αλήθεια είναι πως δεν γίνεται εύκολα λάθος σε αυτή την ηλικία κύησης, είναι εξαιρετικά δύσκολο.. Γιατί το λες όμως;; Είδες κάτι που να σε προβλημάτισε;;

 

Κορίτσια μου, εγω αυριο μπαινω τελικά για περίδεση.. Δεν τη γλίτωσα κ ο τράχηλος έχει μικρύνει αρκετά.. Δεν μπορούμε να το ρισκάρουμε.. Πήγα εχθές, έκανα μοριακό τέστ κ αιματολογικές κ αυριο πρωι πρωί, μπαίνουμε.. Wish me luck!!! 

 

 

  • Καλή τύχη! 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


28 minutes ago, roulas40 said:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια κ τα μπεμπάκια!! Πως είστε σήμερα;;!!

 

Αν προσέξεις λίγο τη διατροφή σου, λογικά θα σταθεροποιηθείς κάπως.. Είναι τόοοοοσοοοοο δύσκολο όμως, πόσο σε νοιώθω να'ξερες... Όσο για το μαγνήσιο κ γω trofocard παίρνω, 3 χάπια την ημέρα... 

4 μερούλες για τη β' επιπέδου, έτσι;;!! Καλή επιτυχία!!

 

Με το καλό να έρθει κ το δικό σου το μικράκι!! Την ίδια αγωνία έχω κ εγώ, αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να τα κρατήσω από το σχολείο.. Είμαι μεγάλα.. Βέβαια έχω ξεκινήσει ήδη από τώρα να τα ζαλίζω πως πρέπει να προσέχουν.. Για να δούμε...

 

Με το καλό να έρθει κ το δικό σας μικράκι!! Η αλήθεια είναι πως δεν γίνεται εύκολα λάθος σε αυτή την ηλικία κύησης, είναι εξαιρετικά δύσκολο.. Γιατί το λες όμως;; Είδες κάτι που να σε προβλημάτισε;;

 

Κορίτσια μου, εγω αυριο μπαινω τελικά για περίδεση.. Δεν τη γλίτωσα κ ο τράχηλος έχει μικρύνει αρκετά.. Δεν μπορούμε να το ρισκάρουμε.. Πήγα εχθές, έκανα μοριακό τέστ κ αιματολογικές κ αυριο πρωι πρωί, μπαίνουμε.. Wish me luck!!! 

 

 

Ολα καλα θα πάνε!!! Καλη επιτυχια να μας στειλεις να μας πεις οταν μπορεσεις!!! Εγω ακομα τα πρωινα εχω κατι ασπρα υγρα !!! Τα εχω καιρο!! Θα τη ρωτησω την αλλη εβδομαδα που θα ξαναπαω! Αλλα μονο πρωι! Σημερα ειμαι 24 εβδομαδα

  • Μου αρέσει 1
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, souz13 είπε:

Ολα καλα θα πάνε!!! Καλη επιτυχια να μας στειλεις να μας πεις οταν μπορεσεις!!! Εγω ακομα τα πρωινα εχω κατι ασπρα υγρα !!! Τα εχω καιρο!! Θα τη ρωτησω την αλλη εβδομαδα που θα ξαναπαω! Αλλα μονο πρωι! Σημερα ειμαι 24 εβδομαδα

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! 

Αν κ τα υγρά είναι φυσιολογικά στην εγκυμοσύνη, δε χάνεις τιποτα να ρωτήσεις.. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, roulas40 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια κ τα μπεμπάκια!! Πως είστε σήμερα;;!!

 

Αν προσέξεις λίγο τη διατροφή σου, λογικά θα σταθεροποιηθείς κάπως.. Είναι τόοοοοσοοοοο δύσκολο όμως, πόσο σε νοιώθω να'ξερες... Όσο για το μαγνήσιο κ γω trofocard παίρνω, 3 χάπια την ημέρα... 

4 μερούλες για τη β' επιπέδου, έτσι;;!! Καλή επιτυχία!!

 

Με το καλό να έρθει κ το δικό σου το μικράκι!! Την ίδια αγωνία έχω κ εγώ, αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να τα κρατήσω από το σχολείο.. Είμαι μεγάλα.. Βέβαια έχω ξεκινήσει ήδη από τώρα να τα ζαλίζω πως πρέπει να προσέχουν.. Για να δούμε...

 

Με το καλό να έρθει κ το δικό σας μικράκι!! Η αλήθεια είναι πως δεν γίνεται εύκολα λάθος σε αυτή την ηλικία κύησης, είναι εξαιρετικά δύσκολο.. Γιατί το λες όμως;; Είδες κάτι που να σε προβλημάτισε;;

 

Κορίτσια μου, εγω αυριο μπαινω τελικά για περίδεση.. Δεν τη γλίτωσα κ ο τράχηλος έχει μικρύνει αρκετά.. Δεν μπορούμε να το ρισκάρουμε.. Πήγα εχθές, έκανα μοριακό τέστ κ αιματολογικές κ αυριο πρωι πρωί, μπαίνουμε.. Wish me luck!!! 

 

 

Όχι απλά καταλαβαίνεις λόγω όλου του γενικού άγχους της εγκυμοσύνης επικρατεί μια αβεβαιότητα🤣🤣🤣

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Alsan33 είπε:

Όχι απλά καταλαβαίνεις λόγω όλου του γενικού άγχους της εγκυμοσύνης επικρατεί μια αβεβαιότητα🤣🤣🤣

Καταλαβαίνω πως το λες, αλλά δύσκολο να έχουν πέσει τόσο έξω σε τόσο προχωρημένη εγκυμοσύνη!!

Link to comment
Share on other sites

@roulas40 Καλή επιτυχία για αύριο , σου στέλνω όλη μου την  θετική ενέργεια 🤞🤞  όλα θα πάνε καλά!!! Στείλε μας να μας πως πήγε ❤️!!! Ναι ναι 4 ημέρες έμειναν για την β επιπέδου , επιτέλους πέρασαν οι ημέρες!!!! 
@souz13 κι εγώ λευκά υγρά ακόμα , είναι φυσιολογικό έτσι μου είχε πει η μαία τις προάλλες, μην σε ανησυχεί!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...