Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα! Μετα την παλινδρομη που ειχα βγηκε το αποτελεσμα του καρυοτυπου του εμβρυου και δειχνει οτι χρωμόσωμικα δεν ειχε καποια ανωμαλια, ηταν υγιες και αγορι.. επειδη στειλαμε μονο εμβρυικα στοιχεια ο γιατρός μου υποστηριζει οτι μπορει να ειχε καποιο προβλημα αλλα να μην κατάφεραν να το δουν απο το δείγμα που στειλαμε.. δεν ειχα φυσικη αποβολη, ο σακος μου μεγαλωνε απλως δεν υπηρχε εμβρυακι απο ενα σημειο και μετα,πραγμα που εμενα με ανακουφιζε οτι οντως υπηρχε θεμα με το εμβρυο .. περα απο το βασικο πακετο εξετασεων για θρομβοφιλια που βγηκε καθαρο, τωρα πρεπει να κανω το πακετο "12 παραγοντων" μου ειπε και να μιλησω με αιματολογο που μου συστησε. Στεναχωρηθηκα πολυ.. υπαρχει περίπτωση να ηταν υγιες και απλως να ηταν τυχαιο γεγονος; Φοβαμαι ότι ξεκιναει νεα αγνωστη μαχη πριν τη δεύτερη εξωσωματικη! Και αν βρεθει κατι σε αυτές τις εξετασεις εχω ελπιδες να κρατησω μωρακι; Θα παιρνω απλως αντιπηκτικες;; Ή Είναι πιο περίπλοκο,; Συνεβη σε καμία, αλλα να τα καταφερε τελικα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

      • Δύναμη! 3

Μανούλες Δεκεμβρίου 2023


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 657
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

23 ώρες πρίν, Σμαραγδένια είπε:

Κι εμας είναι καλά τα νέα μας κορίτσια , μεγαλώνουμε κι εμείς τα βρήκε όλα καλά απλώς πρέπει να τρωω πρωτεΐνη από εδώ και πέρα , μοσχάρι και κοτόπουλο κάθε μέρα γιατί είναι λιγάκι αδύνατο το μωρό μας, σήμερα θα πάρω τηλέφωνο και για την β επιπέδου , περιμένω κ τις αιματολογικές αύριο με το καλό! Αχ κ κάτι ακόμα μου είπε ότι εοβαη χαμηλά ο πλακούντας μου κ πρέπει να μην κουράζομαι και τα σχετικά κ όχι σεξ κλασικά!! 

Μια χαρά τα νέα σου κορίτσι μου!! Μπράβο!! Λίγη προσοχή αν είναι ο πλακούντας χαμηλά κ όλα καλά!!

18 ώρες πρίν, souz13 είπε:

Με το σιδηρο πως ειστε με την τουαλετα; Εγω καθε δυο μερες πηγαινω ειναι φυσιολογικο; Ή να της πω να αρχίζω να παίρνω κατι

Μια χαρά είναι το κάθε δύο ημέρες.. Εγω πάω κάθε 3-4 ( είναι το φυσιολογικό μου) κ δεν έχει αλλάξει καθόλου, ούτε με το σίδηρο, ουτε με ένα φυτικό λάδι που μου είχε δώσει για να πηγαίνω καθημερινά.. τζάμπα το επαιρνα.. 

β' επιπέδου μου είπε θα την κανονίσουμε για τέλη Αυγουστου.. Θα έχουμε ραντεβου 21 ή 23 Αγούστου και εκεί θα την προγραμματίσουμε.. 

Εγω εχω θέμα με τον διαβητολόγο.. Ειναι σε διακοπές και θα επιστρέψει τη Δευτέρα.. Ακολουθω πιστά τη διατροφή που μου έδωσε η διατροφολόγος κ ελπίζω να είναι όλα καλα μέχρι να πάω..

Όσο για την κοιλία.. Δεν κρύβεται πια για κανένα λόγο.. Λες και είμαι 8 μηνών...

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

@roulas40 εφόσον ακολουθείς την διατροφή πιστά να μην ανησυχείς όλα καλά θα είναι. Τουαλέτα πηγαίνω κι εγώ κάθε 2-3 ημέρες !! Βγήκαν οι αιματολογικές μου όλα καλά περιμένω την καλλιέργεια ούρων μόνο κ περιμένω να με πάρουν τηλ για την β επιπέδου , θα λείπει ο γιατρός και θέλει να δει ποτε μπορεί να με βάλει , θα το κοιτάξουν κ από εχθές περιμένω!! Όσο για την κοιλιτσα εχει φουσκώσει αρκετά αλλά μπορώ να το κρύψω ακόμα 😜

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, roulas40 said:

Μια χαρά τα νέα σου κορίτσι μου!! Μπράβο!! Λίγη προσοχή αν είναι ο πλακούντας χαμηλά κ όλα καλά!!

Μια χαρά είναι το κάθε δύο ημέρες.. Εγω πάω κάθε 3-4 ( είναι το φυσιολογικό μου) κ δεν έχει αλλάξει καθόλου, ούτε με το σίδηρο, ουτε με ένα φυτικό λάδι που μου είχε δώσει για να πηγαίνω καθημερινά.. τζάμπα το επαιρνα.. 

β' επιπέδου μου είπε θα την κανονίσουμε για τέλη Αυγουστου.. Θα έχουμε ραντεβου 21 ή 23 Αγούστου και εκεί θα την προγραμματίσουμε.. 

Εγω εχω θέμα με τον διαβητολόγο.. Ειναι σε διακοπές και θα επιστρέψει τη Δευτέρα.. Ακολουθω πιστά τη διατροφή που μου έδωσε η διατροφολόγος κ ελπίζω να είναι όλα καλα μέχρι να πάω..

Όσο για την κοιλία.. Δεν κρύβεται πια για κανένα λόγο.. Λες και είμαι 8 μηνών...

Κανε και καμια μετρηση καθημερινα να δεις που βρισκεσαι μην το έχεις αγχος !!! Εμένα ετσι και ετσι η κοιλιά ανυπομονω να μεγαλώσει και αλλο! Βλεπω διαφορα σαν φούσκωμα απο γουρουνόπουλο!!!!! 

2 minutes ago, Σμαραγδένια said:

@roulas40 εφόσον ακολουθείς την διατροφή πιστά να μην ανησυχείς όλα καλά θα είναι. Τουαλέτα πηγαίνω κι εγώ κάθε 2-3 ημέρες !! Βγήκαν οι αιματολογικές μου όλα καλά περιμένω την καλλιέργεια ούρων μόνο κ περιμένω να με πάρουν τηλ για την β επιπέδου , θα λείπει ο γιατρός και θέλει να δει ποτε μπορεί να με βάλει , θα το κοιτάξουν κ από εχθές περιμένω!! Όσο για την κοιλιτσα εχει φουσκώσει αρκετά αλλά μπορώ να το κρύψω ακόμα 😜

Και εγω τα ίδια…σημερα ειμαι 18 και 2 ! Απο χθες άρχισα και το μαγνήσιο το βράδυ και ειναι ολοκληρο χαπι δεν καταπίνετε με τιποτα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα και από εμένα!! Πώς είστε όλες και εσείς και τα μικρούλια σας;;; ♥️ @Σμαραγδένια παρτο όσο πιο χαλαρά μπορείς, αν μπορείς και εχεις τη δυνατότητα και να μη κάνεις δουλειές του σπιτιού ακόμη καλύτερα..

Κορίτσια κι εγώ με τουλέτα ευτυχώς καλά! Πάω κάθε δυο μέρες, ταλαιπωρήθηκα περισσότερο εκεί κοντά στην 8η βδομάδα. Για έγκυος δεν το συζητώ αν φαίνομαι.. Χαχαχαχ με ρωτάνε αν είμαι στον 6ο 🤣 το θετικό είναι ότι είναι όλο κοιλιά και στήθος. Έβαλα 4,5 κιλά όποτε τώρα προσέχω να μην ανέβω πολύ και απότομα.  Εγώ σήμερα είμαι 17 και 4, τα μωρά κλωτσάνε κάθε μέσα όλο και πιο πολύ! ♥️♥️ Έχω ραντεβού 3 Αυγούστου για υπέρηχο και 17 Αυγούστου για Β επιπέδου! Νιώθω οι μέρες θα περάσουν πολύ γρήγορα… Ξεκίνησα σιγά σιγά να κάνω και λίστα με πράγματα που χρειάζομαι για τα μωρά για να έχουμε μια εικόνα του budget. Ως τώρα τα έχω δει όλα!! 🤪🤪 

 

  • Καλή τύχη! 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Miss_Pineapple said:

Κορίτσια καλησπέρα και από εμένα!! Πώς είστε όλες και εσείς και τα μικρούλια σας;;; ♥️ @Σμαραγδένια παρτο όσο πιο χαλαρά μπορείς, αν μπορείς και εχεις τη δυνατότητα και να μη κάνεις δουλειές του σπιτιού ακόμη καλύτερα..

Κορίτσια κι εγώ με τουλέτα ευτυχώς καλά! Πάω κάθε δυο μέρες, ταλαιπωρήθηκα περισσότερο εκεί κοντά στην 8η βδομάδα. Για έγκυος δεν το συζητώ αν φαίνομαι.. Χαχαχαχ με ρωτάνε αν είμαι στον 6ο 🤣 το θετικό είναι ότι είναι όλο κοιλιά και στήθος. Έβαλα 4,5 κιλά όποτε τώρα προσέχω να μην ανέβω πολύ και απότομα.  Εγώ σήμερα είμαι 17 και 4, τα μωρά κλωτσάνε κάθε μέσα όλο και πιο πολύ! ♥️♥️ Έχω ραντεβού 3 Αυγούστου για υπέρηχο και 17 Αυγούστου για Β επιπέδου! Νιώθω οι μέρες θα περάσουν πολύ γρήγορα… Ξεκίνησα σιγά σιγά να κάνω και λίστα με πράγματα που χρειάζομαι για τα μωρά για να έχουμε μια εικόνα του budget. Ως τώρα τα έχω δει όλα!! 🤪🤪 

 

Εσυ τρως για τρεις οχι για δυο 😂😂 εγω 10 αυγουστου εχω την β επιπεδου και αγωνιω οσο δε φανταζεσαι!!!! Νομιζω πριν λιγο κατι ακουσα και εγώ αλλα δε ξερω αν ειναι η ιδέα μου ή η εντονη επιθυμία να το ακούσω🙄 γιατι ενοιωσα απανοτά μαζι 2 σαν κλοτσιές αλλα δεν ξερω και παλι

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

@Miss_Pineapple εσυ πρέπει να ταΐσεις δυο μωράκια λογικό να πάρεις αυτά τα κιλά και πάλι δεν είναι πολλά απλώς προσοχή μετά τον 7ο που εκεί θα πάρουμε πολλά! Τα νιώθεις τόσο νωρίς αλήθεια;; Είμαστε κοντά κι εγω δεν νιώθω τίποτα και ανυπομονώ όσο τίποτα άλλο , τότε θα πιστέψω πραγματικά ότι ειμαι έγκυος και θα φέρω στον κόσμο ένα μωράκι!!! @souz13 με το καλό να το νιώσεις κι εσυ που μπορεί να ήταν αυτό, σιγά σιγά θα το καταλαβαίνεις όλο και περισσότερο! Μου είπε η γυναικολόγος ότι μετά τον 5ο μήνα θα το νιώσω αλλά θέλω νωρίτερα 😅 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Σμαραγδένια said:

@Miss_Pineapple εσυ πρέπει να ταΐσεις δυο μωράκια λογικό να πάρεις αυτά τα κιλά και πάλι δεν είναι πολλά απλώς προσοχή μετά τον 7ο που εκεί θα πάρουμε πολλά! Τα νιώθεις τόσο νωρίς αλήθεια;; Είμαστε κοντά κι εγω δεν νιώθω τίποτα και ανυπομονώ όσο τίποτα άλλο , τότε θα πιστέψω πραγματικά ότι ειμαι έγκυος και θα φέρω στον κόσμο ένα μωράκι!!! @souz13 με το καλό να το νιώσεις κι εσυ που μπορεί να ήταν αυτό, σιγά σιγά θα το καταλαβαίνεις όλο και περισσότερο! Μου είπε η γυναικολόγος ότι μετά τον 5ο μήνα θα το νιώσω αλλά θέλω νωρίτερα 😅 

Ναι δε ξερω ισως και οχι και να ηταν η ιδεα μου…θα φανει αμα ηταν αυτο 🥹

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!! @souz13εγώ είμαι σίγουρη ότι ήταν κλωτσιές, χιχιχιχ ♥️κάτσε ήρεμα ξαπλωμένη μια δυο ώρες και θα αρχίσεις να το καταλαβαίνεις περισσότερο!! Υπομονή 2 εβδομάδες έμειναν μεχρι τις 10.. Θα δεις το μωρό σου σε 3D, το προσωπάκι του και θα σε αποζημιώσει!! 🥹@Σμαραγδένιαμακαρι να το νιώσεις κι εσύ σύντομα!! 🙏 Εγώ την πρώτη βδομάδα ελάχιστα μόνο όταν ήμουν ξαπλωμένη και κάθε μέρα δυνάμωνε. Τώρα τα αισθάνομαι και τα δυο μέσα στην ημέρα στο γραφείο, όταν κάνω Meetings είναι πολύ περίεργο! 🥹

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια και στα μωράκια τους , ελπίζω να είστε όλες καλά!!!! Χαθήκαμε λιγάκι ναιιι 😅 όχι όχι δεν έφυγα απλώς είχα κι εγώ δουλειές! Σήμερα νομίζω ότι με κλώτσησε το μωράκι μου απλώς δεν είμαι σίγουρη εάν ήταν αυτό , μου είπε η γυναικολόγος πως θα το νιώσω σαν φτερούγισμα λέει ναι σιγά κανονική κλωτσιά 😅 δεν είμαι σίγουρη όπως είπα!! Εσείς πως είστε όλες καλά;; @souz13πως είσαι;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Σμαραγδένια said:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια και στα μωράκια τους , ελπίζω να είστε όλες καλά!!!! Χαθήκαμε λιγάκι ναιιι 😅 όχι όχι δεν έφυγα απλώς είχα κι εγώ δουλειές! Σήμερα νομίζω ότι με κλώτσησε το μωράκι μου απλώς δεν είμαι σίγουρη εάν ήταν αυτό , μου είπε η γυναικολόγος πως θα το νιώσω σαν φτερούγισμα λέει ναι σιγά κανονική κλωτσιά 😅 δεν είμαι σίγουρη όπως είπα!! Εσείς πως είστε όλες καλά;; @souz13πως είσαι;;

Ουτε εγω εφυγα ακομα το αλλο σκ! Εγω τελικα αυτα που ενοιωθα ηταν το μπεμπε! Γιατι το νοιώθω καθε μερα! Ηταν δηλαδη σα φυσαλίδα να στο η μπουρμπουληθρα κάπως ακομα ! Καποιες φορες πιο εντονο καποιες πιο ηπιο!!!!! Αγχωνομαι τωρα να το ακουω καθε μερα 🥲 

ανυπομονώ για την πεμπτη την αλλη που εχουμε β επιπεδου!!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@souz13 έχεις δίκιο βασικά κι εγώ το ένιωσα σαν φυσαλίδα κάρι τέτοιο , μακαρι να ήταν αυτό! Ποσο χαίρομαι για εσένα θα είναι τέλειο το συναίσθημα , μην αγχώνεσαι όλα καλά είναι κάθε μέρα θα το ακούς όλο και δυνατότερα , β επιπέδου ε;;άντε με το καλό περνάνε οι ημέρες!!! Εγώ έκλεισα 8 Σεπτέμβρη μακριά είναι , θα έχει άδεια λέει δεν μπορεί νωρίτερα ο ιατρός απλώς την επόμενη Τρίτη έχω γυναικολόγο και θα δούμε εάν μπορέσουμε να το κάνουνε νωρίτερα!! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Ωωωω δεν είναι τέλειο;;; Τι καλά νέα βρε κορίτσια!!! 😊😊 Εγώ εντωμεταξύ δεν θα το παρομοίαζα με φτερούγισμα, δε μου κολλούσε.. @Σμαραγδένια αυτό είναι σίγουρα, αν κάτσεις ξαπλωμένη θα δεις ότι θα το ξανά νιώσεις!! @souz13μια εβδομάδα ακόμη!! Έρχεται!! Ως τότε θα νιώθεις τις κλωτσιές για παρηγοριά 🤣 

Εμείς φεύγουμε Σεπτέμβριο, όποτε έχουμε ακόμη. Σήμερα είχαμε γυναικολόγο και τα μωράκια μας πάνε σούπερ!! Έχουν μεγαλώσει και γενικά μας είπαν ότι είναι μεγάλα μωρά! Σε βάρος έβγαιναν 305 και 310 αντίστοιχα. Το αγόρι μας έχει τεράστια κοιλιτσα εκτός καμπύλων.. 🤣 Δυο βδομαδες υπομονή τώρα για Β’επιπεδου!! 

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...