Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Δεκεμβρίου 2023


Recommended Posts

19 hours ago, roulas40 said:

Μην ανησυχείς, όπως τα λέει η Σμαραγδένια είναι.. Κ εγώ στην ίδια φάση..

Ενταξει γιατι δεν ηξερα τι φαση…μειωσα το χαπακι σε ενα το νουπεραλ απο δυο που επαιρνα το βραδυ οποτε ειναι καλο αυτό!!!! Νομίζω που ξαναανοιξε η ορεξη παλι….😂😂😂😂

  • Καλή τύχη! 1
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 657
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, Σμαραγδένια είπε:

Κορίτσια ελπίζω να είστε όλες καλά ερώτηση ποιο σκεύασμα σιδήρου παίρνετε; Μου έγραψε το viofer απλώς κάνω μια εργατιά να δω τι είναι καλύτερο για εμένα 

Καλησπερα κορίτσι μου! Στον γιο μου έπαιρνα βιοφερ κ με το ζόρι κρατιόμουν μην κάνω εμετό κάθε φορά! Τώρα ζήτησα από τον γιατρό να μην μου δώσει το ίδιο κ επειδή έχω καλο αιματοκρίτη μου έδωσε το gynotardiferon, αν όμως πέσει ο αιματοκρίτης θα ξεκινήσω βιοφερ! Από φάρμακα παίρνω fedolen, salospir, αντιπηκτικές, μαγνήσιο κ σίδηρο!! 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

@Olgali93 Κι εγώ κάνω αντιπηκτικές δεν είναι ότι καλύτερο αλλά αναγκαίο! Μίλησα με τον φαρμακοποιό μου και καταλήξαμε σε μορφή σπρέι το Nord Aid iron spray  συμφώνησε και η γυναικολόγος , δεν φέρνει ούτε ναυτία ούτε δυσκοιλιότητα , ευτυχώς 🤞 

  • Μου αρέσει 1
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια και τα μικράκια!! Καλή και ήρεμη εβδομάδα να έχουμε!!

Πως περάσατε το σαββατοκύριακο;; Κάνατε μπανάκια;; Εμείς πήγαμε και το Σάββατο και την Κυριακή. Και ενώ δεν είμαι πολύ της θάλασσας, το ευχαριστήθηκα πάαααααρα πολύ!!

 

On 7/7/2023 at 3:10 ΜΜ, Σμαραγδένια είπε:

ερώτηση ποιο σκεύασμα σιδήρου παίρνετε

Εμένα μου είχε γράψει αρχικά το gynotardyferon, που είναι σίδηρο και φυλλικό μαζί.. Επειδή όμως ήταν σε έλλειψη μου τα έδωσε χώρια και από τότε παίρνω το filicine και το tardyferon.. Στο φαρμακείο μου είπαν πως χωριστά κάνουν καλύτερη απορρόφηση από τον οργανισμό..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, roulas40 said:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια και τα μικράκια!! Καλή και ήρεμη εβδομάδα να έχουμε!!

Πως περάσατε το σαββατοκύριακο;; Κάνατε μπανάκια;; Εμείς πήγαμε και το Σάββατο και την Κυριακή. Και ενώ δεν είμαι πολύ της θάλασσας, το ευχαριστήθηκα πάαααααρα πολύ!!

 

Εμένα μου είχε γράψει αρχικά το gynotardyferon, που είναι σίδηρο και φυλλικό μαζί.. Επειδή όμως ήταν σε έλλειψη μου τα έδωσε χώρια και από τότε παίρνω το filicine και το tardyferon.. Στο φαρμακείο μου είπαν πως χωριστά κάνουν καλύτερη απορρόφηση από τον οργανισμό..

Καλημέρα και καλή εβδομάδα !!! Εμεις πηγαμε για μπανιο το σαββατο απογευματακι αλλα δε μπήκα…ηταν ζεστη αλλα ειχε κυματακι και δεν εκανα τελικα θα μπορουσα βεβαια αν ειναι πολυ κρυα νομιζω δεν πρεπει να μπαινουμε ε; 
Σημερα μπήκα 16η εβδομαδα !!!🥹🥹🥹

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , souz13 είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα !!! Εμεις πηγαμε για μπανιο το σαββατο απογευματακι αλλα δε μπήκα…ηταν ζεστη αλλα ειχε κυματακι και δεν εκανα τελικα θα μπορουσα βεβαια αν ειναι πολυ κρυα νομιζω δεν πρεπει να μπαινουμε ε; 
Σημερα μπήκα 16η εβδομαδα !!!🥹🥹🥹

Καλημέρα κορίτσια!!!! Και εμείς πήγαμε για μπάνιο αλλα δεν μπήκα, ο γιατρός είπε όχι σε κρύα θάλασσα. Το ένιωσε καμία το σποράκι της; Εγώ είμαι 16 & 3 αλλα δεν ενιωσα κατι ακομη. Βεβαια ετσι οπως τρεχω ολη μερα μονο σε ηρεμη θεση δεν ειμαι 🤪

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Alexandrath said:

Καλημέρα κορίτσια!!!! Και εμείς πήγαμε για μπάνιο αλλα δεν μπήκα, ο γιατρός είπε όχι σε κρύα θάλασσα. Το ένιωσε καμία το σποράκι της; Εγώ είμαι 16 & 3 αλλα δεν ενιωσα κατι ακομη. Βεβαια ετσι οπως τρεχω ολη μερα μονο σε ηρεμη θεση δεν ειμαι 🤪

Οχιιιι τιποτα ακομα!! Μονο το σκ ενοιωθα πονους στη μητρα λιγο και εφευγαν τωρα δε ξερω τι ηταν, τωρα μου εχουν σταματησει

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα κορίτσια, δεν άντεξα!! Ήταν τέλεια!! Αισθάνομαι τρομερή ζέστη γενικά, οπότε ήταν εξαιρετικά ανακουφιστικό το μπανάκι!! 😛😛

Ούτε εγω το έχω αισθανθεί κάτι ακόμα.. Δε θυμαμαι κ πότε περίπου ξεκινάει..

πρίν από 37 λεπτά , souz13 είπε:

Μονο το σκ ενοιωθα πονους στη μητρα λιγο και εφευγαν τωρα δε ξερω τι ηταν, τωρα μου εχουν σταματησει

Ίσως ήταν η μήτρα σου που μεγαλώνει.. Εγω έχω πονάκια κάθε Σάββατο που αλλάζω εβδομάδα..

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, roulas40 said:

Μπήκα κορίτσια, δεν άντεξα!! Ήταν τέλεια!! Αισθάνομαι τρομερή ζέστη γενικά, οπότε ήταν εξαιρετικά ανακουφιστικό το μπανάκι!! 😛😛

Ούτε εγω το έχω αισθανθεί κάτι ακόμα.. Δε θυμαμαι κ πότε περίπου ξεκινάει..

Ίσως ήταν η μήτρα σου που μεγαλώνει.. Εγω έχω πονάκια κάθε Σάββατο που αλλάζω εβδομάδα..

Στη μητρα παλι;; Και εγω σημερα μπηκα στην 16η ισως για αυτο! 
κοριτσια για επαφες τι σας εχει πει; Σε εμενα μας ειχε απαγορεψει για το πρωτο τριμηνο και τωρα που θα παμε θα την ρωτησω παλι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, souz13 είπε:

Και εγω σημερα μπηκα στην 16η ισως για αυτο! 

Πολύ πιθανόν.. Παρατήρησέ το..

Για επαφές κ εμάς μας τι έκοψε για το πρώτο 3μηνο.. Κ γω θα ρωτήσω όταν πάω, αλλά για να πω την αλήθεια δεν ξέρω τι θα κάνω αν μου δώσει το οκ.. φοβάμαι πολύ.. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, roulas40 said:

Πολύ πιθανόν.. Παρατήρησέ το..

Για επαφές κ εμάς μας τι έκοψε για το πρώτο 3μηνο.. Κ γω θα ρωτήσω όταν πάω, αλλά για να πω την αλήθεια δεν ξέρω τι θα κάνω αν μου δώσει το οκ.. φοβάμαι πολύ.. 

και εγω ειναι η αλήθεια

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα και από εμένα!! Πώς πάτε;; Αχχχχ τι καλά που πήγατε για μπάνιο!!!👏👏 Θέλω κι εγώ!! Εγώ δούλεψα την Κυριακή γιατί είχα κάτι deadline και έπρεπε να τα βγάλω! Ελπίζω να πάμε το επόμενο!!! 
Εγώ έχω την εντύπωση ότι τις ένιωσα την Παρασκευή αλλά χωρίς να είμαι σίγουρη ανυπομονώ να περάσουν λίγο οι βδομαδες και να σιγουρευτώ.. Μευθαυριο θα τις δω κιόλας όποτε πάρτυ!! Επαφές εμάς μας επιτρέπει συντηρητικά από το πρώτο τρίμηνο και τώρα κανονικά που τον ξανά ρώτησα στην αυχενική, γιατί παιδιά εγώ είχα τρομερή όρεξη, έβλεπα όνειρα και έκανα συσπάσεις και μου είπε ότι προτιμάει να έχω κανονικές επαφές για να ηρεμώ 🤣🤣 παρά να βλέπω όνειρα γιατί οι συσπάσεις εκεί είναι ανεξέλεγκτες. Πάντως εγώ που τον ρώτησα τον φοβίζει περισσότερο ο οργασμός παρά η διείσδυση. Πάντως δεν είχαμε δόξα το θεό κάποιο θέμα όσες φορές είχαμε.

  • Δύναμη! 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου ελπίζω κι εγώ να είστε όλα καλά και τα μπεμπακια σας!! Εμείς πήγαμε παραλία αλλά έκανα κυρίως ηλιοθεραπεία γιατί είχε κυματάκι δεν ήθελα να μπω! Όσο για τις επαφές κι εγώ όταν ξανά πάω θα ρωτήσω αλλά φοβάμαι πολύ και μάλλον πως μέχρι τέλους θα ξεχάσω πως είναι 😛 

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miss_Pineapple said:

Κορίτσια καλησπέρα και από εμένα!! Πώς πάτε;; Αχχχχ τι καλά που πήγατε για μπάνιο!!!👏👏 Θέλω κι εγώ!! Εγώ δούλεψα την Κυριακή γιατί είχα κάτι deadline και έπρεπε να τα βγάλω! Ελπίζω να πάμε το επόμενο!!! 
Εγώ έχω την εντύπωση ότι τις ένιωσα την Παρασκευή αλλά χωρίς να είμαι σίγουρη ανυπομονώ να περάσουν λίγο οι βδομαδες και να σιγουρευτώ.. Μευθαυριο θα τις δω κιόλας όποτε πάρτυ!! Επαφές εμάς μας επιτρέπει συντηρητικά από το πρώτο τρίμηνο και τώρα κανονικά που τον ξανά ρώτησα στην αυχενική, γιατί παιδιά εγώ είχα τρομερή όρεξη, έβλεπα όνειρα και έκανα συσπάσεις και μου είπε ότι προτιμάει να έχω κανονικές επαφές για να ηρεμώ 🤣🤣 παρά να βλέπω όνειρα γιατί οι συσπάσεις εκεί είναι ανεξέλεγκτες. Πάντως εγώ που τον ρώτησα τον φοβίζει περισσότερο ο οργασμός παρά η διείσδυση. Πάντως δεν είχαμε δόξα το θεό κάποιο θέμα όσες φορές είχαμε.

Χαχαχα θεα.  Και εμένα για τον οργασμό μου είχε πει δε θελει! Τωρα που θα πάμε τη δευτέρα την αλλη θα ρωτήσω να μαθω παλι!!! Ακομα καλ ειμαι κρατιέμαι αλλα δεν ξερω για πόσο και αν τελικα γινει κατι γιατι ειναι λιγο περίεργο τωρα θα φανει 😂😂 αντε με το καλό να τις δεις να ηρεμήσεις ! Εγω μεχρι την δευτέρα αγωνιώ!!!!

@Σμαραγδένια και εγω ειμαι καπως ετσι γιατι κανεις πολλές σκέψεις ταυτόχρονα δεν εισαι γιολο καταλαβες πως το λεω αλλα θα δούμε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...