Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα! Μετα την παλινδρομη που ειχα βγηκε το αποτελεσμα του καρυοτυπου του εμβρυου και δειχνει οτι χρωμόσωμικα δεν ειχε καποια ανωμαλια, ηταν υγιες και αγορι.. επειδη στειλαμε μονο εμβρυικα στοιχεια ο γιατρός μου υποστηριζει οτι μπορει να ειχε καποιο προβλημα αλλα να μην κατάφεραν να το δουν απο το δείγμα που στειλαμε.. δεν ειχα φυσικη αποβολη, ο σακος μου μεγαλωνε απλως δεν υπηρχε εμβρυακι απο ενα σημειο και μετα,πραγμα που εμενα με ανακουφιζε οτι οντως υπηρχε θεμα με το εμβρυο .. περα απο το βασικο πακετο εξετασεων για θρομβοφιλια που βγηκε καθαρο, τωρα πρεπει να κανω το πακετο "12 παραγοντων" μου ειπε και να μιλησω με αιματολογο που μου συστησε. Στεναχωρηθηκα πολυ.. υπαρχει περίπτωση να ηταν υγιες και απλως να ηταν τυχαιο γεγονος; Φοβαμαι ότι ξεκιναει νεα αγνωστη μαχη πριν τη δεύτερη εξωσωματικη! Και αν βρεθει κατι σε αυτές τις εξετασεις εχω ελπιδες να κρατησω μωρακι; Θα παιρνω απλως αντιπηκτικες;; Ή Είναι πιο περίπλοκο,; Συνεβη σε καμία, αλλα να τα καταφερε τελικα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

      • Δύναμη! 3

Μανούλες Δεκεμβρίου 2023


Recommended Posts

On 26/8/2023 at 5:28 ΜΜ, mama16 είπε:

Παίζει ρόλο ο γιατρός, λίγο να μην το βάλει ακριβώς το μηχάνημα βγαίνει διάφορα σε μέρες. 1 εβδομάδα πάντως νομίζω ότι δεν είναι πολύ.. αιματωνεται σωστά? Αν ναι τότε δεν υπάρχει θέμα, σκέψου ότι ένα υγιές τέλειομηνο μπορεί να ζυγίζει από 2,5-4 κιλά περίπου, άλλα γεννιούνται πιο μικρά άλλα πιο μεγάλα.

Μου έδωσε salospir 160 και περιμένουμε την β επιπέδου σε 4 μέρες..

  • Μου αρέσει 1
  • Καλή τύχη! 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 657
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@roulas40 Λογικό να ανησυχείς και να αγχώνεσαι όμως εσυ να σκέφτεσαι θετικά και ολα θα πανε τέλεια, να ξεκουράζεσαι όλη μέρα κ όχι πολλα πολλα στο σπιτι με δουλειές. Όλα θα σου πανε καλα ❤️ 
 

@Melinaki7Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά στην εξέταση 🤞❤️ 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Melinaki7 είπε:

Μου έδωσε salospir 160 και περιμένουμε την β επιπέδου σε 4 μέρες..

Όλα θα πάνε καλά, μην ανησυχείς!! Καλή επιτυχία για τη β' επιπέδου σου!!

@souz13 εσυ πας κανονικά στη δουλειά;; 

Καλημέρα κιόλας!! Σε όλα τα κορίτσια και τα μπεμπεδάκια!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, roulas40 said:

Όλα θα πάνε καλά, μην ανησυχείς!! Καλή επιτυχία για τη β' επιπέδου σου!!

@souz13 εσυ πας κανονικά στη δουλειά;; 

Καλημέρα κιόλας!! Σε όλα τα κορίτσια και τα μπεμπεδάκια!!

Καλημέρα ! Ναι κανονικα! Ειμαι σε τηλεφωνικο οποτε ακομα δεν με επηρεάζει καππυ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 minutes ago, roulas40 said:

Ααααα καθιστική δουλεια.. Βοηθάει ωστε να μεινεις πιο πίσω.. 

ναι οποτε θα ρωτησω τη γυναικολόγο οταν παω στις 13 του μηνα να μου πει αν ξερει τη διαδικασία ή για το χαρτί που πρεπει να καταθέσουμε με την πητ

Link to comment
Share on other sites

Καλά θα κάνεις.. Πρέπει να αρχίσουμε να τα ψάχνουμε, ωστε να είμαστε έτοιμες.. Να μην "τρέχουμε" τελευταια στιγμή..

Πάντως κ γω ξερω αυτό που είπε εχθές η @Alexandrath, πως είναι 56 ημέρες πριν και αν δεν κάνω λάθος 36 ημερες μετα..

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, roulas40 said:

Καλά θα κάνεις.. Πρέπει να αρχίσουμε να τα ψάχνουμε, ωστε να είμαστε έτοιμες.. Να μην "τρέχουμε" τελευταια στιγμή..

Πάντως κ γω ξερω αυτό που είπε εχθές η @Alexandrath, πως είναι 56 ημέρες πριν και αν δεν κάνω λάθος 36 ημερες μετα..

56 και 63 μετά ! Και μετα ειναι το εννιάμηνο του οαεδ που δικαιούμαστε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , souz13 είπε:

56 και 63 μετά ! Και μετα ειναι το εννιάμηνο του οαεδ που δικαιούμαστε 

56 ημέρες πριν τον τοκετό, 63 ημέρες μετά, 1 μήνα την άδεια του 24 απο την δουλειά σου και μετά το 9μηνο! Καλές αρχές του 25 γυρίζουμε δουλειά! 
Εγώ έχω πητ 23/12, 56 ημέρες πριν ειναι 27/10 που πρέπει να σταματήσω κ θα ζητήσω και ενα μηνα αναρρωτική-επαπειλούμενη. Μαζί με υπολειπόμενες μερες που εχω, 18/9 σταματάω την δουλεια κ ανυπομονώ!! Εκμεταλευτείτε το κορίτσια τώρα που μπορείτε!! 😁

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Alexandrath said:

56 ημέρες πριν τον τοκετό, 63 ημέρες μετά, 1 μήνα την άδεια του 24 απο την δουλειά σου και μετά το 9μηνο! Καλές αρχές του 25 γυρίζουμε δουλειά! 
Εγώ έχω πητ 23/12, 56 ημέρες πριν ειναι 27/10 που πρέπει να σταματήσω κ θα ζητήσω και ενα μηνα αναρρωτική-επαπειλούμενη. Μαζί με υπολειπόμενες μερες που εχω, 18/9 σταματάω την δουλεια κ ανυπομονώ!! Εκμεταλευτείτε το κορίτσια τώρα που μπορείτε!! 😁

Εγω εχω 4 ακομα για το 23 οποτε θα τις παρω και εγω πριν αν ειναι!!! Εμενα ειναι 25/12 αλλα επειδη θα ειναι με καισαοκη θα ειναι πιο νωρις λογικα οποτε θα μιλησω και με τη γιατρο τωρα ππυ θα παω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι βρε παιδιά, 63 μετα!! Εγω το έγραψα λάθος!!

Εγω εχω ΠΗΤ 30/12.. Όπως τα κοιταξα λίγο, αρχές Νοέμβρη βγαίνω σε άδεια μητρότητας... Θα κοιτάξω να παρω κ γω αναρρωτική νωρίτερα γιατι δεν παλεύεται.. Με το υπόλοιπο κανονικής που έχω υπολογίζω να βγώ τέλη Σεπτέμβρη...

Ααααααα κορίτσια, κατι που έμαθα σήμερα μόλις.. Δικαιούμαστε κ ημέρες ειδικής άδειας προγεννετικού ελέγχου.. Δηλαδή εγω που θα πάω να μετρήσω τον τράχηλο την Πέμπτη, όπως και την Παρασκευή που θα κάνω την καμπύλη ζαχάρου, θα τις πάρω ειδική άδεια ... Δεν το ήξερα κ πήρα κανονικές για την αυχενική κ τη β' επιπέδου..

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, roulas40 said:

Ναι βρε παιδιά, 63 μετα!! Εγω το έγραψα λάθος!!

Εγω εχω ΠΗΤ 30/12.. Όπως τα κοιταξα λίγο, αρχές Νοέμβρη βγαίνω σε άδεια μητρότητας... Θα κοιτάξω να παρω κ γω αναρρωτική νωρίτερα γιατι δεν παλεύεται.. Με το υπόλοιπο κανονικής που έχω υπολογίζω να βγώ τέλη Σεπτέμβρη...

Ααααααα κορίτσια, κατι που έμαθα σήμερα μόλις.. Δικαιούμαστε κ ημέρες ειδικής άδειας προγεννετικού ελέγχου.. Δηλαδή εγω που θα πάω να μετρήσω τον τράχηλο την Πέμπτη, όπως και την Παρασκευή που θα κάνω την καμπύλη ζαχάρου, θα τις πάρω ειδική άδεια ... Δεν το ήξερα κ πήρα κανονικές για την αυχενική κ τη β' επιπέδου..

Εμενα στη αυχενικη μου ειχαν πει και χαρτι να φέρω δεν θα μου δικαιολογηθει!!! Τι να σου πω δε ξερω !!!!! Τι φαση !!! Γιατι ειχα ρωτήσει και μου ειπαν αυτο !!! Εγω οπως υπολογιζω μέσα οκτώβρη, θα ρωτησω και τη γυναικολογο για τη πητ αλλα σιγρα θα θελουμε χαρτι για να το καταθέσουμε στηνφορμα που θα κανουμε στο εφκα 

1 hour ago, Alexandrath said:

56 ημέρες πριν τον τοκετό, 63 ημέρες μετά, 1 μήνα την άδεια του 24 απο την δουλειά σου και μετά το 9μηνο! Καλές αρχές του 25 γυρίζουμε δουλειά! 
Εγώ έχω πητ 23/12, 56 ημέρες πριν ειναι 27/10 που πρέπει να σταματήσω κ θα ζητήσω και ενα μηνα αναρρωτική-επαπειλούμενη. Μαζί με υπολειπόμενες μερες που εχω, 18/9 σταματάω την δουλεια κ ανυπομονώ!! Εκμεταλευτείτε το κορίτσια τώρα που μπορείτε!! 😁

Η επαπειλουμενη τι ειναι;; Εσυ ξερεις αν θα πρεπει να παρουμε χαρτι της γυναικολογου για να καταθεσουμε σωστα;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , souz13 είπε:

Εμενα στη αυχενικη μου ειχαν πει και χαρτι να φέρω δεν θα μου δικαιολογηθει!!! Τι να σου πω δε ξερω !!!!! Τι φαση !!! Γιατι ειχα ρωτήσει και μου ειπαν αυτο !!! Εγω οπως υπολογιζω μέσα οκτώβρη, θα ρωτησω και τη γυναικολογο για τη πητ αλλα σιγρα θα θελουμε χαρτι για να το καταθέσουμε στηνφορμα που θα κανουμε στο εφκα 

Η επαπειλουμενη τι ειναι;; Εσυ ξερεις αν θα πρεπει να παρουμε χαρτι της γυναικολογου για να καταθεσουμε σωστα;

Η επαπειλουμενη ειναι σαν την αναρρωτική. Οτι για καποιο λογο δεν μπορεις να δουλεψεις αλλο. 
Ναι χαρτι γραφει ο γιατρος πια ειναι η τελικη ημερομηνια.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, souz13 είπε:

Εμενα στη αυχενικη μου ειχαν πει και χαρτι να φέρω δεν θα μου δικαιολογηθει!!! Τι να σου πω δε ξερω !!!!! Τι φαση !!! Γιατι ειχα ρωτήσει και μου ειπαν αυτο !!!

Κοίτα, εμένα μου το είπε εχθές μια συνάδελφος και μου το επιβεβαίωσαν από το γραφείο προσωπικού.. Λέγεται "ειδική άδεια προγεννητικού ελέγχου".. Ίσως ισχύει για του δήμους, αλλά εγω είμαι ιδοχ.. Δεν ξέρω τι να σας πω.. Απλά το έμαθα και είπα να το μοιραστώ..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Alexandrath πολυχρονη χρονια σου πολλα και με το καλο το μπεμπε σου !!!!! :) :)

 

6 hours ago, roulas40 said:

Κοίτα, εμένα μου το είπε εχθές μια συνάδελφος και μου το επιβεβαίωσαν από το γραφείο προσωπικού.. Λέγεται "ειδική άδεια προγεννητικού ελέγχου".. Ίσως ισχύει για του δήμους, αλλά εγω είμαι ιδοχ.. Δεν ξέρω τι να σας πω.. Απλά το έμαθα και είπα να το μοιραστώ..

Τι να σου πω οτι να ναι εγω ειχα ρωτησει και μ ειχαν πει δεν δικαιολογουνε οποτε μου την τραβηξε απο την αδεια !!! 
ισως παρω και εγω πριν αδεια μου δωσει ο διαβητολογος επειδη απο εδω και περα θα πρεπει να κανω πιο συχνα ινσουλινη και γενικα θα ειναι λιγο δυσκολη η ρυθμιση

  • Ευχαριστώ 1
  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...