Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 26 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και στις δυο μας !!! Θα ήμαστε κοντά κοντά πρώτα ο θεός κ εγω έχω ξεκινήσει είμαι 5η μέρα προετοιμασίας σήμερα !! 

      • Ευχή 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2023


Recommended Posts

10 hours ago, souz13 said:

Ευχομαι ολα καλα και σε σένα

24 οκτωβρη βγαινω σε άδεια και εγώ! Μου ειπε οτι το τελευταιο τρίμηνο γενικα ειναι συα υψη το σαχγαρο για αυτο κανουν και ολες οι γυναικες καμπυλη αυτο το διαστημα! Αλλα προσπαθω πολυ 🤩 εμας ηταν 850 γρ πριν δυο εβδομαδες που πηγαμε

ξερεις μετα τι διαδικασία για το επίδομα μητροτητας ;;;; 

Με το καλό!!! ♥️ Κι εγώ ή στις 24 ή στις 20 Οκτωβρίου βγαίνω, εξαρτάται από κάτι υπερωρίες. Για το επίδομα μου είπε η λογίστρια ότι θα μου το κάνει αυτή, τα υπόλοιπα για τις υπολοιπες αδειεσ Και επιδόματα θα πρέπει να τα κάνω εγώ. Επίσης για τα 2000 μας τα κάνουν στο νοσοκομείο. Νομίζω για το μητρότητας λοχίας το δηλώνουμε απο e-efka. 
 

Κουράγιο εύχομαι για τη διατροφή! Το θετικό είναι ότι με τόση προσοχή και το μωρό θα είναι καλά κι εσυ δε θα πάρεις βάρος! 😊😉 Εμάς πριν δυο βδομαδες ο μικρός ήταν 910 και η μικρή 750, ανυπομονώ να δω πώς θα είναι τώρα! 🙏🙏

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 657
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

11 hours ago, Miss_Pineapple said:

Με το καλό!!! ♥️ Κι εγώ ή στις 24 ή στις 20 Οκτωβρίου βγαίνω, εξαρτάται από κάτι υπερωρίες. Για το επίδομα μου είπε η λογίστρια ότι θα μου το κάνει αυτή, τα υπόλοιπα για τις υπολοιπες αδειεσ Και επιδόματα θα πρέπει να τα κάνω εγώ. Επίσης για τα 2000 μας τα κάνουν στο νοσοκομείο. Νομίζω για το μητρότητας λοχίας το δηλώνουμε απο e-efka. 
 

Κουράγιο εύχομαι για τη διατροφή! Το θετικό είναι ότι με τόση προσοχή και το μωρό θα είναι καλά κι εσυ δε θα πάρεις βάρος! 😊😉 Εμάς πριν δυο βδομαδες ο μικρός ήταν 910 και η μικρή 750, ανυπομονώ να δω πώς θα είναι τώρα! 🙏🙏

Τα 2000 τα κανεις και μέσω gov νομιζω δεν ειναι κατι! Της κυοφορίας το παιρνουμε πριν νομιζω με το που παιρνουμε την αδεια και μπαινει πριν γεννησεις και θελει κατι χαρτια απο εργοδοτη! Θα ρωτησω και εγω τη λογιστρια αλλα το κανεις και μονη σου νομίζω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, souz13 said:

Τα 2000 τα κανεις και μέσω gov νομιζω δεν ειναι κατι! Της κυοφορίας το παιρνουμε πριν νομιζω με το που παιρνουμε την αδεια και μπαινει πριν γεννησεις και θελει κατι χαρτια απο εργοδοτη! Θα ρωτησω και εγω τη λογιστρια αλλα το κανεις και μονη σου νομίζω

Ναι είναι εύκολη η διαδικασία να τα κάνεις online και μόνος χωρίς λογιστή, αν δεν κάνω λάθος μόνο το ΑΦΜ και αλλά δυο-τρία στοιχεία της εταιρείας χρειάζεται για να γίνει η αίτηση. Χαρτιά από εργοδότη εγώ ξέρω ότι του δίνουμε, όχι ότι μας δίνει. Πρέπει να τα ψάξω καλύτερα.  

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
11 hours ago, souz13 said:

Καλε κορίτσια τι κανετε ;;;;

Καλησπεραααα! Εμείς καλά! Φουσκώνουμε!! Τα μωρά μεγάλωσαν είμαστε 28 και 3 σήμερα και την προηγούμενη βδομάδα η μικρή ήταν στα 1050 (20στιαια) και ο μικρός στα 1450 (93η) γενικά των άκρων.. χαχαχαχαχ Κλωτσιά στο φουλ, ανυπομονώ που σε 2 βδομαδες τελειώνω δουλειά και επιτέλους θα αρχίσω να οργανώνομαι για τα μωρά και θα ξεκουραστώ.. Μόνο μου ζήτησε ο γιατρός να είμαι προσεκτική για τις επίμενες 3 βδομάδες γιατί κόντυνε λίγο ο τράχηλος μέσα σε τρεις βδομαδες και πήγε από 36 σε 31 αλλά κατά τα αλλά σούπερ.. Εσύ @souz13και εσείς κορίτσια, πώς είστε;;

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 hours ago, Miss_Pineapple said:

Καλησπεραααα! Εμείς καλά! Φουσκώνουμε!! Τα μωρά μεγάλωσαν είμαστε 28 και 3 σήμερα και την προηγούμενη βδομάδα η μικρή ήταν στα 1050 (20στιαια) και ο μικρός στα 1450 (93η) γενικά των άκρων.. χαχαχαχαχ Κλωτσιά στο φουλ, ανυπομονώ που σε 2 βδομαδες τελειώνω δουλειά και επιτέλους θα αρχίσω να οργανώνομαι για τα μωρά και θα ξεκουραστώ.. Μόνο μου ζήτησε ο γιατρός να είμαι προσεκτική για τις επίμενες 3 βδομάδες γιατί κόντυνε λίγο ο τράχηλος μέσα σε τρεις βδομαδες και πήγε από 36 σε 31 αλλά κατά τα αλλά σούπερ.. Εσύ @souz13και εσείς κορίτσια, πώς είστε;;

Μπραβο πολυ χαίρομαι!!!!

Εγω εχω ραντεβου στις 16 του μηνα και ανυπομονω! Ειχαμε παει στις 14 περιπου τηυ προηγουμενου μηνα! Τοτε ηταν 860 γρ η μικρη!!! Τελος του μηνα θα κανουμε και το ντόμπλερ λογικα μου ειχε πει! Σημερα ειμαι 29και1! Γενικα ειμαι καλα μου εδωσε ενα σιδηρο παραπανω να παιρνβ εκτος της μιας αμπούλας γιατι μου είχε πέσει! Και λιγο δυσκολεύομαι οταν παω να σηκωθω απο κρεβατι η λιγο στον υπνο οταν αλλαζω πλευρο, εχω και ενα μαξιλαρι θηλασμου που βοηθάει! Και εγω την ακουω καθε μερα και το πρωι θα ελεγα περισσοτερο, οταν ομως κανει κανα διωρονα εμφανιστει περναω δυσκολα😢

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στα κορίτσια μου και τα μπεμπακια τους!! Εμείς είχαμε γυναικολόγο σήμερα , πήραμε βάρος φτάσαμε στα 1090 μου είπε ότι είναι λιγάκι αδύνατο να τρωω περισσότερη πρωτεΐνη , εσείς κορίτσια τρώτε κάθε μέρα κρέας;δεν αντέχω άλλο αηδιάζω πλέον 🤢 γενικά όλα καλά απλώς μου βγήκε μια κήλη στην βουβωνική χώρα , μάλλον πως  προϋπήρχε και τώρα δέχονται πιάσει τα έντερα και βγήκε προς τα έξω , θέλει προσοχή θα το παρακολουθούμε , όχι βαρύ και ξεκούραση κ μετά την γεννά με το καλό θα δουμε τι θα κάνουμε!! Κλείσαμε Doppler 4 Νοέμβρη!! Έχω άλλη μια άλλη ερώτηση βρε κορίτσια , σας είπε ο ιατρός σας να κάνετε κανένα εμβόλιο;;μου συνέστησε να κάνω ένα δεν θυμάμαι ονομασία πλέον αλλά δεν είμαι σίγουρη εάν θέλω να το κάνω 🤔🤔 Αααα εγώ είμαι 28 ακριβώς σήμερα 🙏🙏❤️

@Miss_Pineapple με το καλό να σταματήσεις την δουλειά και  να χαρείς το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης ❤️ να ξεκουράζεσαι και να προσεχείς και όλα είναι τέλεια 🤞🙏❤️

@souz13 με το καλό να πας στον ιατρό σου να δεις το μπαμπάκι σου!!! Ποσο σε καταλαβαίνω κι εγώ εάν δεν τον ακούσω με πιάνει κρύος ιδρώτας αλλά πρέπει να κοιμηθούν και αυτά , να μην ανησυχείς όλα καλά θα πάνε μέχρι τέλους , πρέπει να σκεφτόμαστε θετικά 🤞❤️

  • Μου αρέσει 1
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Σμαραγδένια said:

Καλησπέρα στα κορίτσια μου και τα μπεμπακια τους!! Εμείς είχαμε γυναικολόγο σήμερα , πήραμε βάρος φτάσαμε στα 1090 μου είπε ότι είναι λιγάκι αδύνατο να τρωω περισσότερη πρωτεΐνη , εσείς κορίτσια τρώτε κάθε μέρα κρέας;δεν αντέχω άλλο αηδιάζω πλέον 🤢 γενικά όλα καλά απλώς μου βγήκε μια κήλη στην βουβωνική χώρα , μάλλον πως  προϋπήρχε και τώρα δέχονται πιάσει τα έντερα και βγήκε προς τα έξω , θέλει προσοχή θα το παρακολουθούμε , όχι βαρύ και ξεκούραση κ μετά την γεννά με το καλό θα δουμε τι θα κάνουμε!! Κλείσαμε Doppler 4 Νοέμβρη!! Έχω άλλη μια άλλη ερώτηση βρε κορίτσια , σας είπε ο ιατρός σας να κάνετε κανένα εμβόλιο;;μου συνέστησε να κάνω ένα δεν θυμάμαι ονομασία πλέον αλλά δεν είμαι σίγουρη εάν θέλω να το κάνω 🤔🤔 Αααα εγώ είμαι 28 ακριβώς σήμερα 🙏🙏❤️

@Miss_Pineapple με το καλό να σταματήσεις την δουλειά και  να χαρείς το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης ❤️ να ξεκουράζεσαι και να προσεχείς και όλα είναι τέλεια 🤞🙏❤️

@souz13 με το καλό να πας στον ιατρό σου να δεις το μπαμπάκι σου!!! Ποσο σε καταλαβαίνω κι εγώ εάν δεν τον ακούσω με πιάνει κρύος ιδρώτας αλλά πρέπει να κοιμηθούν και αυτά , να μην ανησυχείς όλα καλά θα πάνε μέχρι τέλους , πρέπει να σκεφτόμαστε θετικά 🤞❤️

Ολα καλα και σε σένα. Εγω τρωω παραπνω μοσχαρι γιατι επεσε ο σιδηρος οποτε σε καταλαβαινω και σενα ! Προσπαθω και καμια φακη και σπανακι για το σιδηρο

  • Μου αρέσει 1
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Σμαραγδένια είπε:

Καλησπέρα στα κορίτσια μου και τα μπεμπακια τους!! Εμείς είχαμε γυναικολόγο σήμερα , πήραμε βάρος φτάσαμε στα 1090 μου είπε ότι είναι λιγάκι αδύνατο να τρωω περισσότερη πρωτεΐνη , εσείς κορίτσια τρώτε κάθε μέρα κρέας;δεν αντέχω άλλο αηδιάζω πλέον 🤢 γενικά όλα καλά απλώς μου βγήκε μια κήλη στην βουβωνική χώρα , μάλλον πως  προϋπήρχε και τώρα δέχονται πιάσει τα έντερα και βγήκε προς τα έξω , θέλει προσοχή θα το παρακολουθούμε , όχι βαρύ και ξεκούραση κ μετά την γεννά με το καλό θα δουμε τι θα κάνουμε!! Κλείσαμε Doppler 4 Νοέμβρη!! Έχω άλλη μια άλλη ερώτηση βρε κορίτσια , σας είπε ο ιατρός σας να κάνετε κανένα εμβόλιο;;μου συνέστησε να κάνω ένα δεν θυμάμαι ονομασία πλέον αλλά δεν είμαι σίγουρη εάν θέλω να το κάνω 🤔🤔 Αααα εγώ είμαι 28 ακριβώς σήμερα 🙏🙏❤️

@Miss_Pineapple με το καλό να σταματήσεις την δουλειά και  να χαρείς το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης ❤️ να ξεκουράζεσαι και να προσεχείς και όλα είναι τέλεια 🤞🙏❤️

@souz13 με το καλό να πας στον ιατρό σου να δεις το μπαμπάκι σου!!! Ποσο σε καταλαβαίνω κι εγώ εάν δεν τον ακούσω με πιάνει κρύος ιδρώτας αλλά πρέπει να κοιμηθούν και αυτά , να μην ανησυχείς όλα καλά θα πάνε μέχρι τέλους , πρέπει να σκεφτόμαστε θετικά 🤞❤️

Καλησπέρα,εμάς μας σύστησε να κάνουμε το εμβόλιο της γρίπης εκεί προς τα τέλη του οκτωβρη😃

On 28/9/2023 at 9:05 ΠΜ, souz13 είπε:

Τα 2000 τα κανεις και μέσω gov νομιζω δεν ειναι κατι! Της κυοφορίας το παιρνουμε πριν νομιζω με το που παιρνουμε την αδεια και μπαινει πριν γεννησεις και θελει κατι χαρτια απο εργοδοτη! Θα ρωτησω και εγω τη λογιστρια αλλα το κανεις και μονη σου νομίζω

Για το επίδομα κυοφορίας το κάνουμε την 56η μερα πριν το τοκετό? 

  • Μου αρέσει 1
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Alsan33 said:

Καλησπέρα,εμάς μας σύστησε να κάνουμε το εμβόλιο της γρίπης εκεί προς τα τέλη του οκτωβρη😃

Για το επίδομα κυοφορίας το κάνουμε την 56η μερα πριν το τοκετό? 

Ναι ετσι ξερω μέσω εφκα και νομιζω βάζεις μονο το αφμ εργοδότη και το χαρτί του γυναικολόγου ! Την ημέρα που βγαίνεις σε άδεια το κανεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


18 hours ago, souz13 said:

Ναι ετσι ξερω μέσω εφκα και νομιζω βάζεις μονο το αφμ εργοδότη και το χαρτί του γυναικολόγου ! Την ημέρα που βγαίνεις σε άδεια το κανεις

Ξερετε κατι διαφορετικο εσείς;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Πώς είστε;;; Πολύ καλά νέα όλες με τα μικρούλια!!! ♥️♥️

@souz13σε νιώθω απόλυτα!! Με το καλό να το δεις τη Δευτέρα!! Εγώ αν δε τα νιώθω ή τους μιλάω, ή τα σκουντάω ή στα μεγάλα κέφια τρώω γλυκάκι ή ακόμη και έναν χουρμά να χαρούν.. 🤣 Επίσης ξαπλώνω γιατί τότε αυτά ξεκινούν το πάρτυ! 
 

@Σμαραγδένιαη αλήθεια είναι ότι κι εμένα κάπου τόσο ήταν η μικρή στην 20εα. Ο γιατρός μου είπε γενικά να μην ανησυχούμε εφόσον δεν είναι κάτω από 10η. Εγώ τρώω κάτι σε κρεατικό σίγουρα 3 φορές τη βδομάδα, αβγά, γιαούρτι και γαλακτομικά σχεδόν κάθε μέρα. Για εμβόλια εμένα μου είπε δυο οπωσδήποτε της γρίπης και εγώ και ο σύζυγος και μετά του κοκκύτη για να δώσουμε αντισώματα στα μωρά. Είναι τραταρισμένα και είναι γενική συμβουλή της αμερικανικής ένωσης γυναικολόγων. Το είχαν πει και στην αδερφή μου που γέννησε πέρυσι. 
 

@Alsan33αυτο κατάλαβα και εγώ ότι και για την άδεια και για το επίδομα κανεις τα χαρτιά ακριβώς τη μέρα που ξεκινάει. 

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!! Πως είστε;;; Κοντεύουμε σιγά σιγά 😁🙃🥰

Είναι μέρες που δεν μπορώ να κουνηθώ κ αλλες μέρες που δεν καταλαβαίνω οτι είμαι εγκυος 🤪

Η μικρή ακόμη ζωηρή, έχει πάρει θέση κ ξεκίνησα περπάτημα σιγά σιγά. Παλι καλα δεν εχω παρει πολλα κιλα οπως στην πρωτη εγκυμοσυνη και νιωθω πιο ανετα. Εσείς τι κάνετε; 

  • Μου αρέσει 1
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alexandrath said:

Καλημέρα κορίτσια!!!! Πως είστε;;; Κοντεύουμε σιγά σιγά 😁🙃🥰

Είναι μέρες που δεν μπορώ να κουνηθώ κ αλλες μέρες που δεν καταλαβαίνω οτι είμαι εγκυος 🤪

Η μικρή ακόμη ζωηρή, έχει πάρει θέση κ ξεκίνησα περπάτημα σιγά σιγά. Παλι καλα δεν εχω παρει πολλα κιλα οπως στην πρωτη εγκυμοσυνη και νιωθω πιο ανετα. Εσείς τι κάνετε; 

Μπραβο χαίρομαι! Και εμειδ καλα! 1 νοεβριου εχουμε το ντόμπλερ ! Ειναι 1μιση κιλο η μικρή! Τριτη σταματαω τη δουλεια εγώ αλλα και λογω διαβητη που εχω πρέπει γενικα να περπαταω καμια ωρα τη μέρα μου κανει καλό..εγω δυσκολευόμαι να σηκωθώ απο το κρεβάτι και προσπαθώ να σηκωνομαι απο το πλαι…ειναι η σληθεια δυσκολεύεται η φαση 🤣 αλλα κατα τα αλλα κανω τα παντα ακόμα !!!! Και στον υπνο δλδ να αλλαξω πλευρο με ενοχλει

εχει κανεις καποια απο εμας την αιτηση για το επιδομα;;

 

@Miss_Pineapple @roulas40 

@Σμαραγδένια εσεις κοριτσια;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου @souz13 @Alexandrath χαίρομαι που είστε καλά εσείς και τα μπεμπακια σας!!  όντως κοντεύουμε σιγά σιγά ανυπομονώ να γνωρίσω το μωράκι μου ❤️ Ντοπλερ έχω 4 Νοέμβρη , έχω λιγάκι άγχος βέβαια!!! Μια από τα ίδια κι εγώ , υπάρχουν μέρες που νιώθω κουρασμένη και μέρες που λέω καλά είμαι έγκυος εγώ τώρα , δυσκολεύομαι λιγάκι στην αντοχή λαχανιάζω εύκολα και προσπαθώ να κοιμάμαι στο πλάι βρε κορίτσια ειδικά αριστερά αλλά υπάρχουν πρωινά που ξυπνάω πιασμένη και δυσκολεύομαι στο να αλλάξω πλευρό πλέον!! Σήμερα το συζητούσα με τον άντρα μου για το θέμα του επιδόματος  κ έχω λιγάκι αγχωθεί , εγώ είμαι εποχιακή κ συμπληρώνω τα απαιτούμενα ένσημα τέλος του μηνός γι’αυτο δεν τα έχω κάνει ακόμα τα χαρτιά μου  , έχει μιλήσει καμία με τον γυναικολόγο της για το απαιτούμενο χαρτί;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...