Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

      Όλα με το καλό!!!! ❤️

      3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και στις δυο μας !!! Θα ήμαστε κοντά κοντά πρώτα ο θεός κ εγω έχω ξεκινήσει είμαι 5η μέρα προετοιμασίας σήμερα !! 

      Θα είναι η τυχερή σας!!!! 🥰

      7 ώρες πρίν, Angot είπε:

      πήγε στο 2 από 2,5 σε 14 ημέρες 30η εβδομάδα ! ο γιατρός μου το έχει πει ότι θα γεννήσω πιο νωρίς! είπε ως 35 θα φτάσουμε.   τώρα τι να σ πω

      Σε βλέπω για 35 μέσα στο νερό!!!! Κάνει από τώρα το δικα του 😆αλλά δε θα βιαστεί !!! Και 35 καλά δεν είναι? Δε γνωρίζω....

      On 10/5/2024 at 6:24 ΜΜ, Angot είπε:

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

      Μέθη και ξερο ψωμί!!!! 😁

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2023


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια! Πώς είστε;; Μεγάλωσαν τα μπεμπακια και πλησιάζει η ώρα μας με το καλό!!! 🫶🏻🫶🏻 Κι εγώ κουράζομαι αρκετά, η κοιλιά με ενοχλεί γιατί είναι τεράστια και γενικά ζορίζομαι αρκετά.. Εγώ ντόπλερ δεν θα κάνω γιατί οι γυναικολόγοι που με παρακολουθούν είναι εξειδικευμένοι σε Α, Β και Γ επιπέδου όποτε σε κάθε υπέρηχο που κάνω μου κάνουν ντόπλερ. Τα μωρά έχουν μεγαλώσει!! Ο μικρός μας είναι χοντρουλης στην 91η και είναι ήδη 2100 και η Μπέμπα μας είναι μινιόν στη 10η και είναι 1500 σχεδόν.. Σήμερα και αύριο έχω ενέσεις κορτιζόνης για να ωριμάσουν οι πνεύμονες και από βδομάδα εμβόλιο κοκκύτη και μετά γρίπης.. Ο γιατρός πιστεύει θα γεννήσω Νοέμβριο.. Θα δείξει..

Εγω βγήκα σε άδεια προχθές αλλά χαρτιά δεν έκανα ακόμη είναι να τα κάνω στις 3 Νοεμβρίου μαζί με την άδεια αν κατάλαβα καλά. Θα το δω αύριο-μεθαύριο. 

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 657
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Miss_Pineapple τελεια τα νέα σου κπράβο!!! Εγω έκανα του κοκκύτη και τελος του μηνα θα κανω της γρίπης! Την αλλη τετάρτη εχουμε το ντόμπλερ εμεις και ανυπομονώ! Ο γιατρός ο διαβητολογος μ ειπε σιγουρα 15 μερες πριν την πιθανη ημερομηνία δλδ κατα τις 10 δεκεβριου αλλα θα το δει και η γυναικολόγος !! 
εγω θα κανω την δευτέρα το επίδομα κυοφορίας επειδη απο δευτέρα ξεκινα η αδεια μου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Miss_Pineapple θυμησε μου σε ποια εβδομάδα είσαι ακριβώς γιατί δεν θυμάμαι!! Όμορφα τα νέα σου , μεγάλωσαν και τα μωρακια σου ❤️❤️🙏 άντε με το καλό να πάνε όλα καλά μέχρι τέλους , λογικό να σε ζορίζει η κοιλιτσα σου 2 έχεις εμείς με ένα και αρχίζουμε να ζοριζόμαστε!! Δηλαδή σου είπε οδι θα γεννήσεις Νοέμβριο γι’αυτο θα κανεις τις ενέσεις κορτιζόνης;;; όλα θα πάνε καλά λιγάκι υπομονή!! 
@souz13 με το καλό να δεις το μωράκι σου στην εξέταση  ❤️❤️  κι εγώ την επόμενη βδομάδα έχω και ανυπομονώ , θα δούμε τότε εμείς το ποτε θα γεννήσουμε με το καλό γιατί κι εγώ εμφάνισα διαβήτη κύησης αλλά με διατροφή πάει καλά όποτε δεν έχουμε συζητήσει κάδο λογικά από βδομάδα!! Τα εμβόλια δεν τα έχω κάνει ακόμα θα δούμε λιγάκι αργότερα!!! Όταν κάνετε τα χαρτιά σας με το καλό στείλτε γιατί κι εγώ απολύομαι τεκος του μηνός κ πρέπει να τα καταθέσω!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

Ωωωωω τέλεια καλά αποτελέσματα με τα ντόπλερ @souz13 και @Σμαραγδένια!!! 🙏🙏 Περιμένουμε τα νέα σας!!! Υπομονή και κουράγιο και σε εσάς!!! 🫶🏻🫶🏻 Εγώ τώρα έχω ξανά υπέρηχο στις 8 Νοέμβρη! Αύριο είμαι 31η βδομάδα ακριβώς και ο γιατρός μου είπε να υπολογίζω 34η με 35η και 36η θα μου τα πάρει.. Αυτό βγαίνει από 18 Νοεμβρίου μέχρι 2 Δεκεμβρίου περίπου ή ισως μου δώσει και όλη την πρώτη βδομάδα του Δεκέμβρη. Βέβαια όλα εξαρτώνται και από τη μικρή και αν θα πέσει και άλλο στις μετρήσεις.. Πάντως τώρα το βάρος και των δυο μωρών είναι 3600 όποτε είμαι σαν να είμαι ετοιμόγεννη.. 

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

@Miss_Pineapple κουράγιο λιγάκι έμεινε , ελπίζω η μικρή να μην πέσει στις μετρήσεις της!!! Είναι απίστευτο πως πέρασε τόσος καιρός και είσαι τόσο κοντά άντε με το καλό όλα θα πάνε καλά μέχρι τέλους ❤️ ναι ναι θα σου γράψουμε ελπίζω να τα βρει ο γιατρός όλα καλά γιατί με έχει πιάσει ένα άγχος!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 minutes ago, Σμαραγδένια said:

@Miss_Pineapple κουράγιο λιγάκι έμεινε , ελπίζω η μικρή να μην πέσει στις μετρήσεις της!!! Είναι απίστευτο πως πέρασε τόσος καιρός και είσαι τόσο κοντά άντε με το καλό όλα θα πάνε καλά μέχρι τέλους ❤️ ναι ναι θα σου γράψουμε ελπίζω να τα βρει ο γιατρός όλα καλά γιατί με έχει πιάσει ένα άγχος!! 

Εγω δευτερα θα κανω τη αιτηση και θα σας πω τι αλλο χρειάζεται!!! Ελπιζω να μπουν γρήγορα τα λεφτα 🤣 αφηστε οσο περνάει ο καιρός αρχίζω και αγχώνομαι επικίνδυνα🙂🙄🙄

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Alsan33 said:

Κορίτσια πως είστε? Λίγο εμεινε για να συναντήσουμε τα μπεμπακια μας,έχει κάνει καμία το αντιγριπικο εμβόλιο??

 

Εγω θα το κάνω την αλλη εβδομαδα , εχω κανει του κοκκύτη! Εσείς; Ολα καλα; Εμεις καναμε το ντομπλερ , η μικρη ειναι 2,300 ολα καλα μας ειπε ! Σημερα ειμαι 32 και 5

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, souz13 είπε:

Εγω θα το κάνω την αλλη εβδομαδα , εχω κανει του κοκκύτη! Εσείς; Ολα καλα; Εμεις καναμε το ντομπλερ , η μικρη ειναι 2,300 ολα καλα μας ειπε ! Σημερα ειμαι 32 και 5

Εμείς έχουμε τη τρίτη τη doppler είμαστε λίγο ανήσυχοι γιατι η μικρούλα πριν 2 βδομάδες ήταν 1200 gr και γενικά η κοιλίτσα της είναι λίγο μικρότερη,οπότε ξεκίνησα και αντιπηκτικες

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Alsan33 said:

Εμείς έχουμε τη τρίτη τη doppler είμαστε λίγο ανήσυχοι γιατι η μικρούλα πριν 2 βδομάδες ήταν 1200 gr και γενικά η κοιλίτσα της είναι λίγο μικρότερη,οπότε ξεκίνησα και αντιπηκτικες

Ενταξει μην αγχώνεσαι αφου τις άρχισες θα πανε όλα καλά!!!

@Miss_Pineapple @Σμαραγδένια εσεις κορίτσια τι κάνετε ;;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια ελπίζω να είστε καλά εσείς και τα μωρακια σας!! Κοντεύουμε σιγά σιγά ❤️!! Εμείς κάναμε το ντόπλερ σήμερα , όλα σούπερ πάλι καλά γιατί με είχε φάει η αγωνία , είμαι 31+2 σήμερα  στα 1650 γρ , είμαι αρκετά αδύνατη αλλά αγχωνόμουν γιατί είμαστε λίγες ημέρες πίσω αλλά είναι λογικό με τον σωματότυπο που έχω     @souz13 χαίρομαι χαίρομαι  που πήγαν όλα καλά με την εξέταση , το μωράκι σου έχει μεγαλώσει αρκετά και είναι καλά στα κιλάκια του ❤️ 

@Alsan33 Εύχομαι να πάνε όλα καλά στην εξέταση , μην αγχώνεσαι για τα κιλάκια γιατί και εμάς κας βρήκε ελαφρός αδύνατους , καταλαβαίνω το άγχος σου όμως αλλά θα δεις πως θα είναι όλα καλά ❤️ 

@souz13 τα έκανες τα χαρτιά σου τελικά;;τα δικα μου τα έφτιαξε η λογίστρια όποτε δεν ξέρω ακριβώς τι χρειάστηκε

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Σμαραγδένια said:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια ελπίζω να είστε καλά εσείς και τα μωρακια σας!! Κοντεύουμε σιγά σιγά ❤️!! Εμείς κάναμε το ντόπλερ σήμερα , όλα σούπερ πάλι καλά γιατί με είχε φάει η αγωνία , είμαι 31+2 σήμερα  στα 1650 γρ , είμαι αρκετά αδύνατη αλλά αγχωνόμουν γιατί είμαστε λίγες ημέρες πίσω αλλά είναι λογικό με τον σωματότυπο που έχω     @souz13 χαίρομαι χαίρομαι  που πήγαν όλα καλά με την εξέταση , το μωράκι σου έχει μεγαλώσει αρκετά και είναι καλά στα κιλάκια του ❤️ 

@Alsan33 Εύχομαι να πάνε όλα καλά στην εξέταση , μην αγχώνεσαι για τα κιλάκια γιατί και εμάς κας βρήκε ελαφρός αδύνατους , καταλαβαίνω το άγχος σου όμως αλλά θα δεις πως θα είναι όλα καλά ❤️ 

@souz13 τα έκανες τα χαρτιά σου τελικά;;τα δικα μου τα έφτιαξε η λογίστρια όποτε δεν ξέρω ακριβώς τι χρειάστηκε

Nαι τ εκανα μονη μου τελικα και περιμενω τωρα να πληρωθω στις 21 του μηνα απο οτι το εψαξα!!!! Και εμενα καλα μ ειπε για τα κιλα αλλ σγρα θα πρει ακομα 1 !! Ειναι μεγαλο σχετικα αλλα οκ μου ειπε ! Μπορει και λογω του διαβητη! Θα δούμε και στις 22 του μηνα που θα το κανουμε παλι 

Link to comment
Share on other sites

@souz13 μετά από όσες μέρες δηλαδή πληρωνόμαστε;;;; Μια χαρά είναι στα κιλάκια του , σίγουρα θα πάρει ακόμα 1 κιλό όπως το δικό μου έχει να κάνει καο με τον σωματότυπο αλλά και με τον διαβήτη έχεις δίκιο , εγώ εμφάνισα διαβήτη κύησης και προσέχω λιγακι 

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Σμαραγδένια said:

@souz13 μετά από όσες μέρες δηλαδή πληρωνόμαστε;;;; Μια χαρά είναι στα κιλάκια του , σίγουρα θα πάρει ακόμα 1 κιλό όπως το δικό μου έχει να κάνει καο με τον σωματότυπο αλλά και με τον διαβήτη έχεις δίκιο , εγώ εμφάνισα διαβήτη κύησης και προσέχω λιγακι 

Εγώ έχω νεανικό και φαντάσου ειμαι ρυθμισμένη!!! Αν μπεις στο εφκα και γραψεις επιδομα μητροτητας με τους κωδικους ταξις νετ θα δεις την αιτηση και θα σου εχει μεσα την απόφαση που λεει το ποσο! Εμενα μ ειπαν 21 του μηνα θα μπούνε !αν εγινε και σενα τωρα λογικα τοτε 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα σας! Ελπίζω να είστε καλά! Διαβασα τα νέα σας με τα ντοπλερ και τα πλασματάκια σας και τα κιλάκια τους και εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα Κατ ευχήν! ♥️🙏🙏🙏 Εμείς τελικά γεννήσαμε ξημερώματα Σαββάτου 4/11 στις 32 εβδομάδες! Το αγοράκι μας είναι 2380 και το κοριτσάκι μας 1320! 🙏🙏🙏 είναι στη ΜΕΝΝ αλλά καλά στην υγεία τους! Το κορίτσι σούπερ και το αγόρι μας χρειάζεται αναπνευστική υποστήριξη μέχρι να ωριμάσουν καλύτερα οι πνεύμονες! Πολλά πρωτόγνωρα συναισθήματα, και είναι δύσκολο που δεν έχω τα μωράκια κοντά μου γιατί θα χρειαστούν σίγουρα να μείνουν μέσα για τις επόμενες 4 εβδομάδες. Προσεύχομαι και με νοιάζει να είναι μόνο καλά στην υγεία τους!!! 🙏🙏🙏 Σας εύχομαι κορίτσια να είστε καλά και να δεχτείτε σύντομα τα μωρά σας με υγεία!!! 🙏🙏

  • Ευχή 4
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...