Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Βγήκε η αμη και είναι στα πατώματα..2,40pmol/L..πως γίνεται μέσα σε 2,5 χρόνια να έπεσε από το 9 στο 2,40? Δεν ξέρω αν αξίζει να κάνω διέγερση..από βδομάδα θα κλείσω ραντεβού με το γιατρό να δούμε πως θα πορευτούμε..πάντως το ένα εμβρυακι που μου έμεινε,φοβάμαι να το βάλω,για κάποιο λόγο πιστεύω πως δεν θα πιάσει,οπότε προτιμώ να κάνω πρώτα ωοληψια-ες..Ήδη με τον άντρα μου κάνουμε εξετάσεις και μαζεύουμε τα δικαιολογητικα..Μεγάλο χαστούκι η ΑΜΗ,ειλικρινά τόσο χαμηλή δεν την περίμενα με τπτ...

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

ρευματοειδης αρθριτιδα και αποβολες


Recommended Posts


Διαφημίσεις

πρίν από 51 λεπτά , maraki1992 είπε:

Καλησπέρα σε όλη την παρέα. Γνωρίζει κάποια κοπέλα αν η ρευματοειδης αρθριτιδα μπορεί να προκαλέσει αποβολες πρώτου τριμήνου? 

Από τα λίγα που ξέρω για το συγκεκριμένο αυτοανοσο(λόγω φιλης) ίσως να επηρεάζει την εγκυμοσύνη στο τελευταίο τρίμηνο,δλδ η συγκεκριμένη κοπέλα είχε λίγο πιο μικρό μωράκι  κ της είχαν μιλήσει για πρόωρο τοκετό.παρ'ολα αυτά γέννησε κανονικά κ το μωράκι της υγιέστατο. Αυτό που ξέρω σίγουρα είναι ότι ένα τρίμηνο πριν μείνει κάποια έγκυος ,πρεπει να είναι ελεγχόμενο το νόσημα κ με το πρώτο θετικό τεστ,ενημερώνεις γιατρό για να σου αλλάξει την φαρμακευτική αγωγή.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , MumMaria είπε:

Από τα λίγα που ξέρω για το συγκεκριμένο αυτοανοσο(λόγω φιλης) ίσως να επηρεάζει την εγκυμοσύνη στο τελευταίο τρίμηνο,δλδ η συγκεκριμένη κοπέλα είχε λίγο πιο μικρό μωράκι  κ της είχαν μιλήσει για πρόωρο τοκετό.παρ'ολα αυτά γέννησε κανονικά κ το μωράκι της υγιέστατο. Αυτό που ξέρω σίγουρα είναι ότι ένα τρίμηνο πριν μείνει κάποια έγκυος ,πρεπει να είναι ελεγχόμενο το νόσημα κ με το πρώτο θετικό τεστ,ενημερώνεις γιατρό για να σου αλλάξει την φαρμακευτική αγωγή.

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.  ❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,τυγχάνει να είμαι γιατρός η ρευματοειδής αρθρίτιδα δεν επηρεάζει ούτε στην σύλληψη αλλά ούτε στην κυοφορία ενός εμβρύου…θα μπορούσε να επηρεάσει ο ρευματοειδής λύκος (Σελ)κι αυτός όμως εάν παρακολουθείται από ιατρούς δεν επηρεάζει 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...