Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Πρώτη εξωσωματική - Αίμα


Recommended Posts

Κορίτσια μου καλησπέρα σας. Ξεκίνησα και εγω για πρώτη φορά αυτό τον μακρύ και επώδεινο δρόμο της εξωσωματικής όπως πολλές άλλες γυναίκες και θα ήθελα την συμβουλή σας. Το πρόβλημα μέχρι τώρα που είχα ήταν η χαμηλή ποσότητα ωαρίων, λογο ηλικίας (40 σχεδον) . Τα υπολοιπα όλα μια χαρα. Κατάφερα και εβαλα 2 εμβρυακια που ηταν αριστης ποιοτητας οπως ειπαν οι γιατροι. Ολα πηγαιναν τελεια, ειχα ολα τα συμπτώματα εγκυμοσυνης  και τη 10 μερα (απο την εμβρυομεταφορα) ξαφνικα άρχισα να εχω απιστευτο αιμα οπως ακριβως αυτό της περιοδου. Πηγα στον γιατρο και μου ειπε οτι η μήτρα μου ηταν πολυ μεγάλη που αν ηταν περιοδος θα ηταν η μιση και οτι την αιμοραγια  την προκάλεσε η Clexan. Μου ειπε να την σταματησω και να αρχισω καποια χαπια που σταματουν την αιμορααγια. Εγω δεν ποναω το στήθος μου οπως πριν, ουτε την πλατη μου, ουτε νιωθω αυτη την συνεχες κουραση που ενιωθα πριν και νιωθω απελπισμενη. Μου ειπε να παω σε 3 μερες να με δει ξανα αλλα εγω θα πεθανω απο το αγχος μου... Εχει κάποια παρόμια εμπειρία; Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, GeorgiaE είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα σας. Ξεκίνησα και εγω για πρώτη φορά αυτό τον μακρύ και επώδεινο δρόμο της εξωσωματικής όπως πολλές άλλες γυναίκες και θα ήθελα την συμβουλή σας. Το πρόβλημα μέχρι τώρα που είχα ήταν η χαμηλή ποσότητα ωαρίων, λογο ηλικίας (40 σχεδον) . Τα υπολοιπα όλα μια χαρα. Κατάφερα και εβαλα 2 εμβρυακια που ηταν αριστης ποιοτητας οπως ειπαν οι γιατροι. Ολα πηγαιναν τελεια, ειχα ολα τα συμπτώματα εγκυμοσυνης  και τη 10 μερα (απο την εμβρυομεταφορα) ξαφνικα άρχισα να εχω απιστευτο αιμα οπως ακριβως αυτό της περιοδου. Πηγα στον γιατρο και μου ειπε οτι η μήτρα μου ηταν πολυ μεγάλη που αν ηταν περιοδος θα ηταν η μιση και οτι την αιμοραγια  την προκάλεσε η Clexan. Μου ειπε να την σταματησω και να αρχισω καποια χαπια που σταματουν την αιμορααγια. Εγω δεν ποναω το στήθος μου οπως πριν, ουτε την πλατη μου, ουτε νιωθω αυτη την συνεχες κουραση που ενιωθα πριν και νιωθω απελπισμενη. Μου ειπε να παω σε 3 μερες να με δει ξανα αλλα εγω θα πεθανω απο το αγχος μου... Εχει κάποια παρόμια εμπειρία; Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας... 

Καλησπέρα,

Έχεις θετικό τεστ; 

Εγώ είχα πολύ αίμα και κράτησε 5 εβδομάδες. Μέχρι στιγμής πάνε όλα καλά με την εγκυμοσύνη μου. 

Τα συμπτώματα εγκυμοσύνης που είχες είναι από τα χάπια, συνήθως τα συμπτώματα ξεκινούν μετά την 6η εβδομάδα;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Xristina96 είπε:

Καλησπέρα,

Έχεις θετικό τεστ; 

Εγώ είχα πολύ αίμα και κράτησε 5 εβδομάδες. Μέχρι στιγμής πάνε όλα καλά με την εγκυμοσύνη μου. 

Τα συμπτώματα εγκυμοσύνης που είχες είναι από τα χάπια, συνήθως τα συμπτώματα ξεκινούν μετά την 

Δυστυχώς η εξέταση ήταν αρνητική. Μου είπε ο γιατρός να την κάνω την 14 μέρα και την έκανα σήμερα στην 11 και η χοριακη μου ήταν 2…

ειμαι σίγουρη πολλές από εσάς καταλαβαίνετε πως νιώθω…. Ήταν υποτίθεται όλα τέλεια μέχρι τώρα… τέλεια έμβρυα, τέλεια μήτρα κτλ… αλλά παρόλα αυτά δεν ξέρω τι έγινε…💔

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

 Ναι έπαιρνα ενέσιμη Prolurex. Έιχα τεράστια αιμορραγία την δέκατη μέρα. Άλλαζα σερβιέτα κάθε μια ωρα. Μου είπε ο γιατρός ότι αιμορραγούσε η μήτρα μου λόγο της αντιπηκτικής ένεσης. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , GeorgiaE είπε:

 Ναι έπαιρνα ενέσιμη Prolurex. Έιχα τεράστια αιμορραγία την δέκατη μέρα. Άλλαζα σερβιέτα κάθε μια ωρα. Μου είπε ο γιατρός ότι αιμορραγούσε η μήτρα μου λόγο της αντιπηκτικής ένεσης. 

Δηλαδή δεν χρειαζόσουν αντιπηκτικη? Προληπτικά στην είχαν βάλει? Εύχομαι την επόμενη φορά να προσαρμοσουν καλύτερα την αγωγή να μην έχεις τα ίδια και ταλαιπωρεισαι.. 

Link to comment
Share on other sites

Ναι προληπτικά δεν είχα κάποιο θέμα.
Παρόλη την αιμορραγία η μήτρα μου ήταν αρκετά μεγάλη 12εκ πράγμα θετικό για τον γιατρό.

Κανονικά ο γιατρός μου είπε να κάνω την εξέταση την 14 μέρα και την έκανα σήμερα αλλά δεν νομίζω να γίνει θαύμα σε 3 μέρες και να βγει η χοριακη μου από το 2 που είναι σήμερα 

πρίν από 27 λεπτά , Neverstop είπε:

Δηλαδή δεν χρειαζόσουν αντιπηκτικη? Προληπτικά στην είχαν βάλει? Εύχομαι την επόμενη φορά να προσαρμοσουν καλύτερα την αγωγή να μην έχεις τα ίδια και ταλαιπωρεισαι.. 

Ναι προληπτικά δεν είχα κάποιο θέμα.
Παρόλη την αιμορραγία η μήτρα μου ήταν αρκετά μεγάλη 12εκ πράγμα θετικό για τον γιατρό.

Κανονικά ο γιατρός μου είπε να κάνω την εξέταση την 14 μέρα και την έκανα σήμερα αλλά δεν νομίζω να γίνει θαύμα σε 3 μέρες και να βγει η χοριακη μου από το 2 που είναι σήμερα 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...