Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 minutes ago, Blue Velvet said:

      Όταν έπεσε από το 29 στο 7,είχες σταματήσει τα φάρμακα?Εμένα μου είπε να τα πάρω σήμερα και αύριο να κάνω τη χοριακη.

      Έχεις δίκιο,καλύτερα που σταμάτησε τώρα και δεν παλινδρομησε πιο μετά.Ετσι κ αλλιώς δεν το πίστεψα,δεν ξέρω γιατί..Ελπίζω να ήταν απλά θέμα τύχης και να μην ήταν υγιές το έμβρυο και να μην φταίει κάτι στη μήτρα.Εχω ένα ακόμα,θα κάνω εμβρυομεταφορά μόλις μου πει ο γιατρός ότι είναι όλα οκ

      Συνέχισα να παίρνω τα φάρμακα μέχρι να επαναλάβω τη χοριακή. Μετά ήταν πλέον ξεκάθαρο. 

      Είναι ο φόβος μας πιστεύω, εγώ κάθε φορά που πήγαινα στον γιατρό μετά από όλα αυτά φοβόμουν κ είχα την αίσθηση ότι κάτι πάει στραβά. Νομίζω είναι φυσιολογικό, όταν περάσεις κάποια τραυματικα γεγονότα. 

      Ναι σίγουρα θα σε κατευθύνει ο γιατρός σου. Έχεις κατεψυγμένα έμβρυα?

Μόλις χώρισα


Recommended Posts

Γεια σας!

Συγγνώμη αν το ποστ είναι σε λάθος κατηγορία όμως είναι η πρώτη φορά που γράφω εδώ!

Είμαι 23 χρονών και έχω σχέση με έναν άντρα 15 χρόνια μεγαλύτερό μου. Είμαστε μαζί τρία χρόνια! Εκείνος είναι γιατρός και εγώ σε λίγους μήνες θα πάρω το πτυχίο μου στη φυσική! Πριν λίγους μήνες, μου έκανε πρόταση γάμου την οποία και δέχθηκα του ζήτησα όμως να μην βιαστούμε και ότι μπορούμε να παντρευτούμε και σε έναν χρόνο πράγμα το οποίο δεν το δέχθηκε και επέμενε να γίνει μέσα στον Αύγουστο κάτι το οποίο εγώ δεν ήθελα γιατί λίγο το άγχος της εξεταστικής και η προετοιμασία της ορκομωσίας, λίγο το ότι θα πρέπει να γνωριστούν οι οικογένειές μας δεν θα ήθελα να τα έχω όλα μαζί... Φυσικά και τον συζήτησα αλλά ανένδοτος... Έλα όμως που αγαπάει ο Θεός τον κλέφτη αλλά αγαπάει και τον νοικοκύρη... Έμαθα πριν λίγες ημέρες ότι με έχει απατήσει τρεις φορές με μία συνάδελφό του (γιατρός και εκείνη όπως καταλαβαίνετε). Έχασα τη γη κάτω από τα πόδια μου, του ζήτησα να χωρίσουμε από τότε με παίρνει τηλέφωνα, παρακαλάει για να είμαστε ξανά μαζί, λέει ότι δεν θα το κάνει ξανά κτλ... Να σημειώσω ότι είναι αρκετά ζηλιάρης μαζί μου και μου ζήτησε όταν παντρευτούμε να μην δουλέψω γιατί τα χρήματά του φτάνουν και περισσεύουν εννοείται ότι δεν το δέχθηκα και μου είπε ότι θα το ξανασυζητήσουμε (φυσικά αυτό συνέβη μετά την πρόταση γάμου) τόσο καιρό μου ζητούσε αμέσως μετά τον γάμο να κάνουμε παιδί κάτι το οποίο εγώ δεν θέλω ακόμα και του το ξεκαθάρισα εκείνος εννοείται ότι δεν κάνει πίσω σε τίποτα... Είναι ο πρώτος άντρας που έκανα σχέση μαζί του και τον ερωτεύτηκα πολύ...! Οι φίλες μου, μου λένε να μην επιστρέψω πίσω σε αυτόν και να τον ξεχάσω καθώς και ότι έχουμε αρκετά χρόνια διαφορά ηλικίας και δεν θα έπρεπε να συμπεριφέρεται έτσι σε ένα κοριτσάκι... (Τις ζήλευε και αυτές και μου ζητούσε να μην βγαίνω μαζί τους). Έχω γνωρίσει τους γονείς του και δεν με συμπαθούν ήθελαν ο γιος τους να παντρευτεί γιατρό και όχι κάποια που θέλει να ασχοληθεί με την εκπαίδευση (όπως καταλαβαίνετε δεν τους αρέσει που σπουδάζω φυσική)... Εκείνος με υποστηρίζει στους δικούς του όμως δεν αλλάζει και κάτι... Στην αρχή ήταν όλα αρκετά καλά μεταξύ μας αλλά όσο πλησίαζα στο τελευταίο έτος του πανεπιστημίου η ζήλια του χειροτέρευε... Η αλήθεια είναι ότι είμαι ακόμα ερωτευμένη μαζί του όμως δεν θέλω να επιστρέψω κοντά του... Γράφω εδώ γιατί θα ήθελα να διαβάσω τη γνώμη σας τόσο για εκείνον όσο και για τους γονείς του!



Συγγνώμη για το σεντόνι όμως ήθελα να διαβάσω τις γνώμες ανθρώπων που είναι έξω από όλο αυτό!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , Marietta_Ts είπε:

Γεια σας!

Συγγνώμη αν το ποστ είναι σε λάθος κατηγορία όμως είναι η πρώτη φορά που γράφω εδώ!

Είμαι 23 χρονών και έχω σχέση με έναν άντρα 15 χρόνια μεγαλύτερό μου. Είμαστε μαζί τρία χρόνια! Εκείνος είναι γιατρός και εγώ σε λίγους μήνες θα πάρω το πτυχίο μου στη φυσική! Πριν λίγους μήνες, μου έκανε πρόταση γάμου την οποία και δέχθηκα του ζήτησα όμως να μην βιαστούμε και ότι μπορούμε να παντρευτούμε και σε έναν χρόνο πράγμα το οποίο δεν το δέχθηκε και επέμενε να γίνει μέσα στον Αύγουστο κάτι το οποίο εγώ δεν ήθελα γιατί λίγο το άγχος της εξεταστικής και η προετοιμασία της ορκομωσίας, λίγο το ότι θα πρέπει να γνωριστούν οι οικογένειές μας δεν θα ήθελα να τα έχω όλα μαζί... Φυσικά και τον συζήτησα αλλά ανένδοτος... Έλα όμως που αγαπάει ο Θεός τον κλέφτη αλλά αγαπάει και τον νοικοκύρη... Έμαθα πριν λίγες ημέρες ότι με έχει απατήσει τρεις φορές με μία συνάδελφό του (γιατρός και εκείνη όπως καταλαβαίνετε). Έχασα τη γη κάτω από τα πόδια μου, του ζήτησα να χωρίσουμε από τότε με παίρνει τηλέφωνα, παρακαλάει για να είμαστε ξανά μαζί, λέει ότι δεν θα το κάνει ξανά κτλ... Να σημειώσω ότι είναι αρκετά ζηλιάρης μαζί μου και μου ζήτησε όταν παντρευτούμε να μην δουλέψω γιατί τα χρήματά του φτάνουν και περισσεύουν εννοείται ότι δεν το δέχθηκα και μου είπε ότι θα το ξανασυζητήσουμε (φυσικά αυτό συνέβη μετά την πρόταση γάμου) τόσο καιρό μου ζητούσε αμέσως μετά τον γάμο να κάνουμε παιδί κάτι το οποίο εγώ δεν θέλω ακόμα και του το ξεκαθάρισα εκείνος εννοείται ότι δεν κάνει πίσω σε τίποτα... Είναι ο πρώτος άντρας που έκανα σχέση μαζί του και τον ερωτεύτηκα πολύ...! Οι φίλες μου, μου λένε να μην επιστρέψω πίσω σε αυτόν και να τον ξεχάσω καθώς και ότι έχουμε αρκετά χρόνια διαφορά ηλικίας και δεν θα έπρεπε να συμπεριφέρεται έτσι σε ένα κοριτσάκι... (Τις ζήλευε και αυτές και μου ζητούσε να μην βγαίνω μαζί τους). Έχω γνωρίσει τους γονείς του και δεν με συμπαθούν ήθελαν ο γιος τους να παντρευτεί γιατρό και όχι κάποια που θέλει να ασχοληθεί με την εκπαίδευση (όπως καταλαβαίνετε δεν τους αρέσει που σπουδάζω φυσική)... Εκείνος με υποστηρίζει στους δικούς του όμως δεν αλλάζει και κάτι... Στην αρχή ήταν όλα αρκετά καλά μεταξύ μας αλλά όσο πλησίαζα στο τελευταίο έτος του πανεπιστημίου η ζήλια του χειροτέρευε... Η αλήθεια είναι ότι είμαι ακόμα ερωτευμένη μαζί του όμως δεν θέλω να επιστρέψω κοντά του... Γράφω εδώ γιατί θα ήθελα να διαβάσω τη γνώμη σας τόσο για εκείνον όσο και για τους γονείς του!



Συγγνώμη για το σεντόνι όμως ήθελα να διαβάσω τις γνώμες ανθρώπων που είναι έξω από όλο αυτό!!!

Καλησπέρα,

Δεν θα σχολιάσω την διαφορά ηλικίας, το θεωρώ απλά νούμερο, εκτός εάν ξεπερνάει τα 25 χρόνια, τότε θεωρώ ότι υποβόσκουν αλλά πράγματα και κάποιος μπλέκει με μια τόσο μικρότερη του. 

Με βάση τα λεγόμενά σου φαίνεται χειριστηκος. Να μην δουλεύεις; Να ζηλεύει; Και τις φίλες σου; Και να σε έχει απατήσει; Δεν θα το ξανά κάνει; 

Τι να πω κορίτσι μου. Προσπάθησε να ηρεμήσεις, είσαι από το σοκ τώρα. Τα συναισθήματα είναι λογικό ακόμα να είναι έντονα. Έτσι είναι ο χωρισμός. Στην αρχή τα ξεχνάς όλα και θες να είσαι μαζί του, μετά περνάς στην φάση του θυμού, μετά το ξεπερνας και βρίσκεις τον εαυτό σου. Είναι οι τρεις φάσεις που περνάει κάποιος που είναι ερωτευμένος. 

Τέλος, μπορείς να είσαι με έναν άνθρωπο που σε έχει απατήσει; Να τον παντρευτείς και να κάνεις και παιδί μαζί του; Θα λείπει σε δουλειά και θα σκέφτεσαι ότι σε απατάει. Πάει η εμπιστοσύνη, τα διέλυσε όλα. Άπαξ και χαθεί αυτό έπεσε το Jenga.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσι μου, πέρα από το κέρατο, αυτό ας πούμε ότι ήσουν διατεθειμένη να το επεξεργαστείς και να το συγχωρέσεις, με αυτό τον άνθρωπο σε τι ταιριάζετε; Αυτός βιάζεται να παντρευτεί, και λογικό, άλλη ηλικία άλλοι στόχοι, εσύ θες ακόμα χρόνο για να πετύχεις τους στόχους σου.. αυτός θέλει παιδί άμεσα, πιθανότατα για να σε ελέγχει κι εσένα καλύτερα, εσύ θες να κάνεις πρώτα αλλά πράγματα. Εσύ ονειρεύεσαι απασχόληση στην εκπαίδευση, που σημαίνει τρέξιμο όλη μέρα και ακόμα και αν διοριστείς μπορεί και ένα διάστημα να πρέπει να ζήσεις στην επαρχία, αυτός σε φαντάζεται κυρία ιατρού να του κρατάς το σπίτι...

Γοητευτικοι είναι οι μεγαλύτεροι και η εμπειρία πάντα κερδίζει για λίγο, αλλά θα σου έλεγα να το αφήσεις σαν μια ωραία ανάμνηση της μετεφηβικης σου ηλικίας και να κοιτάξεις τον εαυτό σου και τα θέλω σου.

Και είναι και λίγο καραγκιοζιλικι και κλισέ το κέρατο... Θα το ξανακάνει σίγουρα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

τωρα δεν το βλεπεις,αλλα να ξερεις εισαι παρα πολυ τυχερη!

χωρισες πριν τον γαμο,κ το παιδι/παιδια,που θα ηταν κ πρακτικα δυσκολο χωρις εργασια

ελπιζω να μην παρεξηγηθω,φυσικα κ μπορεις να χωρισεις κ παντρεμενος,κ με παιδια,πολλες φορες επιβαλλεται

εισαι τοσο νεα,εχεις ολη την ζωη μπροστα σου

με το καλο να παρεις το πτυχιο σου,κ ευχομαι να σου ερθουν ολα βολικα κ με την καριερα σου

ουτε εγω εχω θεμα με την ηλικια

ομως ο πρωην σου εχει θεμα.κ 15χρ μεγαλυτερος,κ χειριστικος,κ απιστος

ειστε κ σε τελειως αλλη φαση

κ γενικως εγω το βλεπω σαν να γλιτωσες

ζησε την ζωη σου οπως θελεις,ελευθερη,να βρεις καποιον να προχωρατε μαζι,κ να θελει κ συ να προχωρας,οχι να σε κραταει πισω

ζησε κ τον χωρισμο,λογικο κ να πληγωθηκες,κ να στεναχωρηθηκες,κ να σου λειπει

αλλα μην τα ξαναβρεις μαζι του,προχωρα παρακατω

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Όχι κορίτσι μου, όταν παντρευόμαστε πρέπει να είναι με κάποιον που μας αγαπάει, τον αγαπάμε, στηρίζουμε ο ένας τον άλλον, υπάρχει κατανόηση κ επικοινωνία κ θέλουμε τα ίδια πράγματα... Είσαι μικρή ακόμα κ αν τον παντρευτείς σε λίγα χρόνια θα το έχεις σκυλομετανιωσει.. Θα σκέφτεσαι ότι μπορεί να σε ξανά απατήσει, θα λείπει όλη μέρα απ' το σπίτι, αν κάνεις πίσω κ δεν δουλεύεις θα εξαρτασαι από αυτόν σε όλα, θα είσαι όλη μέρα σπίτι κ θα τον περιμένεις, θα θέλει να ελέγχει την ζωή σου κ μπορεί να μην σε αφήνει να βγαίνεις με φίλες γιατί ζηλεύει. Αν τον παρακουσεις κ συνεχίσεις να εργάζεσαι θα τσακωνεστε όλη μέρα κ θα σε ζηλεύει μην τυχόν κ γνωρίσεις άλλο κόσμο..

Η ζωή είναι πολύ μικρή για να την χαραμιζουμε σε άτομα που δεν αξίζουν κ δεν μας σέβονται. Κ κάτι τελευταίο, οι γονείς του δεν σε θέλουν κ ποτέ δεν θα το κάνουν γιατί μπορεί να είναι διαφορετικού κοινωνικού στάτους. Τώρα σε υποστηρίζει προς το παρόν, αργότερα θα υποστηρίζει τους γονείς του κ θα σας δημιουργούν κ αυτοί θέμα.

Όπως ειπώθηκε, μπορεί τώρα να μην το καταλαβαίνεις αλλά είσαι πολύ τυχερή που χώρισες. Σου αξίζει ένας άνθρωπος που θα σε σέβεται, θα σε αγαπάει κ θα θέλετε τα ίδια πράγματα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δε θα πω πολλα.

Εισαι νεα, μορφωμενη, με παρεες και ζωη.

Μη σπαταλησεις ουτε ενα λεπτο σε αυτον τον ανθρωπο. Τωρα σου φαινεται βουνο, θα νιωθεις οτι δε θα αγαπησεις αλλον ετσι, οτι δε θα εισαι ξανα ευτυχισμενη κτλ. Τα εχουμε ζησει ολες. Μια μερα ομως θα σκεφτεσαι ολα αυτα κ θα λες τι μαλακας ημουν κ εσκαγα γι αυτον. Και θα εισαι πραγματικα ευτυχισμενη. Με ολα αυτα που διαβασα, πραγματικα, το κερατο ειναι το τελευταιο που θα με ανησυχουσε γι αυτον.

Χειριστικος, ανασφαλης, κομπλεξικος, ψευτης, ζηλιαρης, δεν ειναι ανθρωπος αυτος για να ζησεις μαζι του. ΓΛΙΤΩΣΕΣ. κανε στροφη κ ζησε τη ζωη σου!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Και μόνο που ένας άντρας 38 χρονών βιάζεται να δέσει μια μικρούλα που τώρα ξεκινάει τη ζωή της με παιδιά γάμους κτλ από εκεί να καταλάβεις για τι φρούτο πρόκειται! Ευτυχώς που χωρίσατε, σκέψου να έκανες οικογένεια μαζι του, ο τύπος θα έκανε τη ζωή του κι εσύ θα κατεστρεφες τη δική σου κλεισμένη μέσα χωρίς φίλες, δουλειά και δικούς σου ανθρώπους! Γλίτωσες κοινώς, μη γυρίσεις με τίποτα!! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...