Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

11 εβδομαδες 3 ημέρες


Recommended Posts

Καλημέρα απανταχού μανούλες του Forum.

Είμαι η Γεωργία και κάποιες μπορεί να με θυμάστε,  τελικά μετά από 1,5 χρόνο καταφέραμε και μείναμε έγκυος.

Ωστόσο μέχρι τον τελευταίο υπέρηχο στης 9 εβδομαδες που είδαμε το σπορακι ότι μεγάλωσε ακούσαμε καρδούλα κλπ ,τώρα για κάποιο λόγο φοβάμαι ότι δεν πάει,καλά,  ειδικά σήμερα,  ξαφνικά το στήθος μου δεν είναι όσο πρησμένο ήταν εχθές, η κοιλίτσα ναι οκ φουσκωμένη αλλά φοβάμαι,  τι να κάνω??? Σε 1 εβδομάδα έχω την αυχενική διαφανεια αλλά δεν μπορώ να πάω πιο νωρίς στην γιατρό γιατί είναι μακριά και δεν έχω αμάξι ( βγήκα σε άδεια από,την αρχή γτ η εργασία μου ήταν ακαταλληλη) πως μπορψ να καταλάβω και από το σπίτι ότι το μωράκι είναι καλά και να ξε-αγχωθω? Ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , gkougioumtzi είπε:

Καλημέρα απανταχού μανούλες του Forum.

Είμαι η Γεωργία και κάποιες μπορεί να με θυμάστε,  τελικά μετά από 1,5 χρόνο καταφέραμε και μείναμε έγκυος.

Ωστόσο μέχρι τον τελευταίο υπέρηχο στης 9 εβδομαδες που είδαμε το σπορακι ότι μεγάλωσε ακούσαμε καρδούλα κλπ ,τώρα για κάποιο λόγο φοβάμαι ότι δεν πάει,καλά,  ειδικά σήμερα,  ξαφνικά το στήθος μου δεν είναι όσο πρησμένο ήταν εχθές, η κοιλίτσα ναι οκ φουσκωμένη αλλά φοβάμαι,  τι να κάνω??? Σε 1 εβδομάδα έχω την αυχενική διαφανεια αλλά δεν μπορώ να πάω πιο νωρίς στην γιατρό γιατί είναι μακριά και δεν έχω αμάξι ( βγήκα σε άδεια από,την αρχή γτ η εργασία μου ήταν ακαταλληλη) πως μπορψ να καταλάβω και από το σπίτι ότι το μωράκι είναι καλά και να ξε-αγχωθω? Ευχαριστώ πολύ 

Με το καλό η αυχενική σου. Όπως καταλαβαίνεις από μακριά σε αυτές τις εβδομάδες είναι αδύνατο να καταλάβεις αν το μωρό είναι καλά κάνεις δεν μπορεί να το καταλάβει εκτός απτόν υπέρηχο . 

Το στήθος ξεπρηζετε το πρωί Κ το βράδυ ξαναπρηζετε . Επίσης παιζει ρόλο στο πρήξιμο Κ πόσο νερό έχεις πιει αν είσαι ξεκούραστη το στήθος διαφοροποίητε δεν γίνετε Κ τους 9 μήνες κάθε μέρα να είναι τίγκα πρησμενο Κ να πονάει θα εσκαγε. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , linaa είπε:

Με το καλό η αυχενική σου. Όπως καταλαβαίνεις από μακριά σε αυτές τις εβδομάδες είναι αδύνατο να καταλάβεις αν το μωρό είναι καλά κάνεις δεν μπορεί να το καταλάβει εκτός απτόν υπέρηχο . 

Το στήθος ξεπρηζετε το πρωί Κ το βράδυ ξαναπρηζετε . Επίσης παιζει ρόλο στο πρήξιμο Κ πόσο νερό έχεις πιει αν είσαι ξεκούραστη το στήθος διαφοροποίητε δεν γίνετε Κ τους 9 μήνες κάθε μέρα να είναι τίγκα πρησμενο Κ να πονάει θα εσκαγε. 

Δεν έχω πόνο στο στήθος,  αλλά αυτό για το νερό δεν το ήξερα,  επίσης βγήκα σε επαπειλουμενη αδεια από την αρχή, οπότε είμαι ξεκούραστη.

Αλλά σε ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά 

Link to comment
Share on other sites

οπως λεει κ η λινα,τα συμπτωματα ερχονται κ φευγουν

δ θα ειναι πρησμενο καθε μερα το στηθος το ιδιο

δ μπορεις να εισαι σιγουρη οτι ολα ειναι καλα

αλλα εφοσον ξεκουραζεσαι,δ εχεις πονους,αιμα κλπ,μπορεις να σκεφτεσαι θετικα κ να κανεις υπομονη μεχρι την αυχενικη

κοπελες που εοχαν παλινδρομη,λενε οτι τα συμπτωματα εξακολουθουσαν,οποτε δ ειναι αντιπροσωπευτικο αυτο

με το καλο!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, gkougioumtzi είπε:

Καλημέρα απανταχού μανούλες του Forum.

Είμαι η Γεωργία και κάποιες μπορεί να με θυμάστε,  τελικά μετά από 1,5 χρόνο καταφέραμε και μείναμε έγκυος.

Ωστόσο μέχρι τον τελευταίο υπέρηχο στης 9 εβδομαδες που είδαμε το σπορακι ότι μεγάλωσε ακούσαμε καρδούλα κλπ ,τώρα για κάποιο λόγο φοβάμαι ότι δεν πάει,καλά,  ειδικά σήμερα,  ξαφνικά το στήθος μου δεν είναι όσο πρησμένο ήταν εχθές, η κοιλίτσα ναι οκ φουσκωμένη αλλά φοβάμαι,  τι να κάνω??? Σε 1 εβδομάδα έχω την αυχενική διαφανεια αλλά δεν μπορώ να πάω πιο νωρίς στην γιατρό γιατί είναι μακριά και δεν έχω αμάξι ( βγήκα σε άδεια από,την αρχή γτ η εργασία μου ήταν ακαταλληλη) πως μπορψ να καταλάβω και από το σπίτι ότι το μωράκι είναι καλά και να ξε-αγχωθω? Ευχαριστώ πολύ 

Δυστυχώς δεν μπορείς σε αυτές τις εβδομάδες να καταλάβεις. Εγώ στον γιο μου που τα παρατηρούσα όλα,ξεπρηζοταν το στήθος κάνα δυο τρεις μέρες κ μετά ξανά πρηζοταν. Το ίδιο ίσχυε κ για τους εμετούς κ τις ναυτιες. Έρχονταν κ φεύγανε.  Να μην αγχώνεσαι,ήδη έκλεισες κ την 9η εβδομάδα,όσο πλησιάζεις αυχενική,μειώνονται οι πιθανότητες κάτι να στραβώσει.δεν ξέρω αν έχεις κάνα νοσοκομείο κοντά σου ή κέντρο υγείας που θα μπορούσαν να σε δούνε πιο άμεσα για να χαλαρώσεις.αλλιως υπομονή,μια βδομάδα έμεινε. Με το καλό!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 53 λεπτά , MumMaria είπε:

Δυστυχώς δεν μπορείς σε αυτές τις εβδομάδες να καταλάβεις. Εγώ στον γιο μου που τα παρατηρούσα όλα,ξεπρηζοταν το στήθος κάνα δυο τρεις μέρες κ μετά ξανά πρηζοταν. Το ίδιο ίσχυε κ για τους εμετούς κ τις ναυτιες. Έρχονταν κ φεύγανε.  Να μην αγχώνεσαι,ήδη έκλεισες κ την 9η εβδομάδα,όσο πλησιάζεις αυχενική,μειώνονται οι πιθανότητες κάτι να στραβώσει.δεν ξέρω αν έχεις κάνα νοσοκομείο κοντά σου ή κέντρο υγείας που θα μπορούσαν να σε δούνε πιο άμεσα για να χαλαρώσεις.αλλιως υπομονή,μια βδομάδα έμεινε. Με το καλό!

Κοντεύω να τελειώσω την 11η εβδομάδα όχι την 9η .

Όχι το πιο κοντινό νοσοκομειο είναι 35χλμ. Οπότε υπομονή την Τρίτη έχω αυχενική διαφανεια να μου φύγει το άγχος 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...