Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Αρχή εγκυμοσύνης σκέψεις και απορίες


Recommended Posts

Καλημέρα σας ανοίγω αυτό το θέμα μιας και εγώ πολλές απορίες έχω δύο βδομάδες που έμαθα ότι είμαι έγκυος και το κεφάλι μου πάει να εκραγεί από όλα αυτά που σκέφτομαι! Χθες έκανα τον πρώτο υπέρηχο 4 εβδομάδων και 4 ημερών όλα τέλεια ενδομήτριο κτλπ όλα τέλεια ..και κλείσαμε ραντεβού 2 Νοεμβρίου για να ακούσουμε καρδιά .. δηλαδή 6 εβδομάδων ( ο γιατρός μου είναι από τους καλύτερους γενικά Θεσσαλονίκη σε ότι έχει να κάνει εγκυμοσύνη υποβοηθούμενη κτλπ ) το είπε με τόση σιγουριά ... Αλλά εγώ ξέρω μέχρι και 9 εβδομάδων μπορεί να φτάσεις για να ακούσεις καρδιά απλά φοβάμαι μην απογοητεύω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , katka είπε:

Καλημέρα σας ανοίγω αυτό το θέμα μιας και εγώ πολλές απορίες έχω δύο βδομάδες που έμαθα ότι είμαι έγκυος και το κεφάλι μου πάει να εκραγεί από όλα αυτά που σκέφτομαι! Χθες έκανα τον πρώτο υπέρηχο 4 εβδομάδων και 4 ημερών όλα τέλεια ενδομήτριο κτλπ όλα τέλεια ..και κλείσαμε ραντεβού 2 Νοεμβρίου για να ακούσουμε καρδιά .. δηλαδή 6 εβδομάδων ( ο γιατρός μου είναι από τους καλύτερους γενικά Θεσσαλονίκη σε ότι έχει να κάνει εγκυμοσύνη υποβοηθούμενη κτλπ ) το είπε με τόση σιγουριά ... Αλλά εγώ ξέρω μέχρι και 9 εβδομάδων μπορεί να φτάσεις για να ακούσεις καρδιά απλά φοβάμαι μην απογοητεύω 

Μην ανχωνεσε αυτο εξαρτάτε πιο πολύ από το πότε έγινε η σύλληψη  τι είδε ο γιατρός στον υπέρηχο Κ πόσο είναι η χοριακη σου. Αυτα τα συνιπολογιζεις Κ βλέπεις . 

9 εβδομάδων είναι πάρα πολύ για να ακούσεις καρδιά αν ο γιατρός έχει δει σάκο από τις 4 εβδομάδες . Όλα εξαρτώνται από το τι έχει δει ο γιατρός τώρα νωρίς . 

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, linaa είπε:

Μην ανχωνεσε αυτο εξαρτάτε πιο πολύ από το πότε έγινε η σύλληψη  τι είδε ο γιατρός στον υπέρηχο Κ πόσο είναι η χοριακη σου. Αυτα τα συνιπολογιζεις Κ βλέπεις . 

9 εβδομάδων είναι πάρα πολύ για να ακούσεις καρδιά αν ο γιατρός έχει δει σάκο από τις 4 εβδομάδες . Όλα εξαρτώνται από το τι έχει δει ο γιατρός τώρα νωρίς . 

Α εντάξει γιατί διάβαζα για άλλες κοπέλες και τα έλεγαν και λέω κάτσε μην πάω δεν ακούσουμε και πανικοβληθώ ! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , katka είπε:

Α εντάξει γιατί διάβαζα για άλλες κοπέλες και τα έλεγαν και λέω κάτσε μην πάω δεν ακούσουμε και πανικοβληθώ ! 

Όχι αν μεγαλώνει φυσιολογικά Κ να μην ακούσεις καρδιά στις 6 εβδομάδες σίγουρα στις 7 θα ακούσεις . Μην ανχωνεσε . 

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, katka είπε:

Καλημέρα σας ανοίγω αυτό το θέμα μιας και εγώ πολλές απορίες έχω δύο βδομάδες που έμαθα ότι είμαι έγκυος και το κεφάλι μου πάει να εκραγεί από όλα αυτά που σκέφτομαι! Χθες έκανα τον πρώτο υπέρηχο 4 εβδομάδων και 4 ημερών όλα τέλεια ενδομήτριο κτλπ όλα τέλεια ..και κλείσαμε ραντεβού 2 Νοεμβρίου για να ακούσουμε καρδιά .. δηλαδή 6 εβδομάδων ( ο γιατρός μου είναι από τους καλύτερους γενικά Θεσσαλονίκη σε ότι έχει να κάνει εγκυμοσύνη υποβοηθούμενη κτλπ ) το είπε με τόση σιγουριά ... Αλλά εγώ ξέρω μέχρι και 9 εβδομάδων μπορεί να φτάσεις για να ακούσεις καρδιά απλά φοβάμαι μην απογοητεύω 

Καλησπέρα. Αν έχεις δύο εβδομάδες που έμαθες ότι είσαι έγκυος είσαι παραπάνω από 4+4. Λογικά διανύεις την πέμπτη ή έκτη εβδομάδα. Είδατε σάκο να φανταστώ κλπ; Εκτός αν εννοείς δύο μέρες και μπερδεύτηκες. 


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

20 ώρες πρίν, λουκουμαδακι είπε:

Καλησπέρα. Αν έχεις δύο εβδομάδες που έμαθες ότι είσαι έγκυος είσαι παραπάνω από 4+4. Λογικά διανύεις την πέμπτη ή έκτη εβδομάδα. Είδατε σάκο να φανταστώ κλπ; Εκτός αν εννοείς δύο μέρες και μπερδεύτηκες. 

Όχι μου είπε ότι για 4 εβδομάδες και 4 μέρες  είμαστε τέλεια .  2 Νοεμβρίου έρχεσαι να ακούσουμε καρδιά .σήμερα ειμαι 4 εβδομάδες και 6 μέρες. πρώτη μέρα περιόδου 18 Σεπτεμβρίου και προγραμματισμένη οωριξία με ένεση 28 Σεπτέμβριου . Ήταν μικρός ο κύκλος μου τον Σεπτέμβριο 

21 ώρες πρίν, λουκουμαδακι είπε:

Καλησπέρα. Αν έχεις δύο εβδομάδες που έμαθες ότι είσαι έγκυος είσαι παραπάνω από 4+4. Λογικά διανύεις την πέμπτη ή έκτη εβδομάδα. Είδατε σάκο να φανταστώ κλπ; Εκτός αν εννοείς δύο μέρες και μπερδεύτηκες. 

Είδαμε ένα στρογγυλό πράγμα μέσα ακόμα δεν είχε δημιουργηθεί κάτι μου είπε όταν πάμε για καρδιά θα φαίνεται ίσα ίσα  πολύ μικρό το έμβρυο ..

21 ώρες πρίν, λουκουμαδακι είπε:

Καλησπέρα. Αν έχεις δύο εβδομάδες που έμαθες ότι είσαι έγκυος είσαι παραπάνω από 4+4. Λογικά διανύεις την πέμπτη ή έκτη εβδομάδα. Είδατε σάκο να φανταστώ κλπ; Εκτός αν εννοείς δύο μέρες και μπερδεύτηκες. 

8 Οκτωβρίου έκανα το πρώτο τεστ που βγήκε αχνό θετικό και δεν ήμουν σίγουρη αν είναι θετικό η γραμμή εξάτμισης μετά  από 3 μέρες έκανα χοριακη και ήταν 38 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...