Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

Μανούλες τον Ιούλιο 2024


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Christ_y είπε:

Καλώς ήρθες! Να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη. Σου έδωσε και μηχανήματα κι να μετράς το ζαχαρω πριν κ μετά τα γεύματα ; 

Καλώς σας βρήκα! Το ίδιο εύχομαι και σε εσένα!☺️

Προς το παρόν όχι...απλά διατροφή αυτή των 1800 θερμίδων. Φαντάζομαι θέλει να δει και την επόμενη μέτρηση γιατί πριν ένα μήνα το ζάχαρο ήταν οκ και η γλυκοζυμιλιώμενη επίσης.

Βέβαια λόγω αποκόλλησης είμαι 2 μήνες σπίτι οπότε δεν κινούμαι πολύ.Δεν ξέρω αν έπαιξε και αυτό ρόλο.Ελπίζω να πέσει στην επόμενη μέτρηση γιατί αλλιώς θα μπω σε άλλες διαδικασίες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 338
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αα ναι εγώ στην ίδια κατάσταση είμαι, ξαπλωμένη (όσο γίνεται) λόγω αίματος. Θα παω μέσα στη βδομάδα στον γιατρο. Πάντως έχω προβληματιστεί γιατί εμένα η ενδοκρινολόγος δεν μου έδωσε ούτε διατροφή. Θα πάρω και άλλη γνώμη. Εύχομαι πράγματι να είναι τυχαίες ο μετρήσεις 🙏

Link to comment
Share on other sites

@Christ_y εσένα πόσο ήταν το ζάχαρο;

Γενικά θέλει πάντα με τα γεύματα πολλή σαλάτα και πρωτεινη μαζί με υδατάνθρακα.Εγώ τρώω ανά 2-3 ώρες και εννοείται κομμένα τα γλυκά και τα junk, τα οποία έτσι και αλλιώς πρόσεχα από την αρχή.Αλλα δεν πρόσεχα καθόλου τους υδατάνθρακες και τα τυριά.

Είναι δύσκολο αυτό με την ξάπλα.

Link to comment
Share on other sites

Είχα 92. Δεν το είχα πάρει πολύ στα σοβαρά, θα έχει ανεβεί κι άλλο τώρα. Δευτέρα θα κάνω εξετασεις και εννοείται θα πάρω κι άλλη γνώμη. Γλυκά πάλι Καλα δεν τρώω, ο υδατάνθρακας όμως με βοηθούσε με τις ανατατοσουρες. 
 

Είναι δύσκολο γιατί εχω ακόμα ένα παιδάκι 4 χρόνων και δεν έχω βοήθεια εκτός απ τον άντρα μου που και αυτός λείπει την περισσότερη μέρα.  

Ελπιζω σε καλύτερες μέρες. 

Link to comment
Share on other sites

Ναι κατάλαβα! Και εγώ λόγω ναυτίας το είχα ρίξει στον υδατάνθρακα.Πάντως το 92 δεν είναι πολύ ίσως για αυτό δεν σου έδωσε ακόμα διατροφή.

Θα έρθουν καλύτερες μέρες!☺️🙏

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, anast. είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Καινούριο μέλος εδώ αν και σας διαβάζω καιρό.Έχω και εγώ ΠΗΤ μέσα Ιουλίου. 

Εμένα στις τελευταίες εξετάσεις βγήκε το ζάχαρο 96 και μου έδωσε ο γυναικολόγος διατροφή να ακολουθώ μέχρι να ξανακάνω επαναληπτική εξέταση.Ελπίζω να ήταν τυχαία μέτρηση γιατί έχει αρκετή στέρηση.

Τι περίπου σου έχει δώσει εμένα μου είπε να πάω σε διατροφολόγο και αν έχω και την επόμενη φορά ανεβασμένο να πάω ενδοκρινολόγο 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Mar122 είπε:

Τι περίπου σου έχει δώσει εμένα μου είπε να πάω σε διατροφολόγο και αν έχω και την επόμενη φορά ανεβασμένο να πάω ενδοκρινολόγο 

Μου έχει δώσει μια διατροφή των 1800 θερμίδων .

Τρως ανά 2 με 3 ώρες (6γεύματα συνολικά πρωινο,δεκατιανο που είναι φρούτο μεσημεριανό, απογευματινό πάλι φρούτο,βραδινό και πριν τον ύπνο). 

Το μεσημεριανό και το βραδινό πάντα με σαλάτα πρωτείνη και υδατάνθρακα. Σε όλα τα γεύματα μετράς τις ποσότητες.

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, anast. είπε:

Μου έχει δώσει μια διατροφή των 1800 θερμίδων .

Τρως ανά 2 με 3 ώρες (6γεύματα συνολικά πρωινο,δεκατιανο που είναι φρούτο μεσημεριανό, απογευματινό πάλι φρούτο,βραδινό και πριν τον ύπνο). 

Το μεσημεριανό και το βραδινό πάντα με σαλάτα πρωτείνη και υδατάνθρακα. Σε όλα τα γεύματα μετράς τις ποσότητες.

 

Καταλαβα θα πάω και εγώ από βδομάδα αλλά έχω ακόμα πάρα πολλές αναγουλες δεν αντέχω να τρώω πραγματικά με ενοχλούν όλα. Πότε έχεις Πητ?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Mar122 είπε:

Καταλαβα θα πάω και εγώ από βδομάδα αλλά έχω ακόμα πάρα πολλές αναγουλες δεν αντέχω να τρώω πραγματικά με ενοχλούν όλα. Πότε έχεις Πητ?

Στις 11 Ιουλίου. Ναι οι αναγούλες είναι δύσκολες μαζί με διατροφή. Εμένα ευτυχώς  από την 10η εβδομάδα σταμάτησαν.

Εσύ πόσο είσαι;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!! Καλώς σας βρήκα!)) Κάποτε ήμουν και στο φόρουμ Αυγουστομανουλες 2014 .. Είμαι στην 15η εβδομάδα και αυτό είναι το 3ο μωράκι μου!! Εχω δυο κοριτσακια 9 και 7 ετών και κατά 80℅ ο γιατρός μας είπε στην αυχενικη ότι κι αυτό το μωρό κοριτσάκι είναι!))) 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


17 ώρες πρίν, anast. είπε:

Στις 11 Ιουλίου. Ναι οι αναγούλες είναι δύσκολες μαζί με διατροφή. Εμένα ευτυχώς  από την 10η εβδομάδα σταμάτησαν.

Εσύ πόσο είσαι;

Αχ είσαι τυχερή εμένα ακόμα καλά κρατούν με ενοχλούν τόσο πολύ οι μυρωδιές κιόλας.

2 ώρες πρίν, Ναταλια1990 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!! Καλώς σας βρήκα!)) Κάποτε ήμουν και στο φόρουμ Αυγουστομανουλες 2014 .. Είμαι στην 15η εβδομάδα και αυτό είναι το 3ο μωράκι μου!! Εχω δυο κοριτσακια 9 και 7 ετών και κατά 80℅ ο γιατρός μας είπε στην αυχενικη ότι κι αυτό το μωρό κοριτσάκι είναι!))) 

Καλώς ήρθες.! Με το καλό το μωράκι σού.!!! 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ναταλια1990 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!! Καλώς σας βρήκα!)) Κάποτε ήμουν και στο φόρουμ Αυγουστομανουλες 2014 .. Είμαι στην 15η εβδομάδα και αυτό είναι το 3ο μωράκι μου!! Εχω δυο κοριτσακια 9 και 7 ετών και κατά 80℅ ο γιατρός μας είπε στην αυχενικη ότι κι αυτό το μωρό κοριτσάκι είναι!))) 

Καλώς ήρθες! Να σου ζήσουν τα κορίτσια σου και με το καλό το μωράκι σου! 

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ, ευχομαι σε όλες μια τελειομηνη εγκυμοσύνη όσο το δυνατόν πιο ευκολη!! Έχετε αποφασίσει που θα γεννησετε? 

2 ώρες πρίν, Mar122 είπε:

Αχ είσαι τυχερή εμένα ακόμα καλά κρατούν με ενοχλούν τόσο πολύ οι μυρωδιές κιόλας.

Καλώς ήρθες.! Με το καλό το μωράκι σού.!!! 

Πόσο εβδομάδων είσαι? Εμένα μέχρι την 11 εβδομάδα με ενοχλουσαν πολυ οι μυρωδιές και είχα αναγουλες.. Τώρα είμαι καλά, μόνο καουρες έχω όταν παραφαω... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ναταλια1990 είπε:

Σας ευχαριστω πολυ, ευχομαι σε όλες μια τελειομηνη εγκυμοσύνη όσο το δυνατόν πιο ευκολη!! Έχετε αποφασίσει που θα γεννησετε? 

Πόσο εβδομάδων είσαι? Εμένα μέχρι την 11 εβδομάδα με ενοχλουσαν πολυ οι μυρωδιές και είχα αναγουλες.. Τώρα είμαι καλά, μόνο καουρες έχω όταν παραφαω... 

Είμαι 12 εβδομάδων ρε συ ενώ δύο μέρες ήμουν πολύ καλά σήμερα είναι χάλια. Έφαγα λίγο με το ζόρι το μεσημέρι και είμαι χάλια τρελή ναυτία. Εσύ πόσο είσαι τώρα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...