Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Eflenew είπε:

      Και οι 2 Τετάρτη είμαστε! Εύχομαι να έχουμε διπλασιασμους!!! Καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος και τις σκέψεις που έχετε. Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι υπομονή και την προσευχή μας. 

      Είναι η 8η εμβρυομεταφορά μου! Μακάρι να έχω διπλασιασμο την Τετάρτη. 17η ε? Πέρασες πολλά και συ...έχεις άλλο παιδάκι? Εγώ όχι.

      Σε ποιο κέντρο είσαι;;

      Μακάρι να τα καταφέρουμε το θέλουμε τόσο πολύ σαν όνειρο το βλέπω απλά όλα αυτά δεν σε αφήνουν να χαρείς ας τα καταφέρουμε και δεν με νοιάζει. 

SOS ιδιωτική ασφάλεια και τοκετός


Μαρια123

Recommended Posts

Κορίτσια θέλω τη βοήθεια σας αυτή τη στιγμή είμαι χώρος ασφάλεια!! Πρέπει να κάνω ασφάλεια η οποία να καλύπτει τις εξετάσεις μου και σε 8 μήνες την γεννά στο ΙΑΣΩ ..αν γνωρίζετε κάποια εταιρεία να μου προτείνετε ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Μαρια123 είπε:

Κορίτσια θέλω τη βοήθεια σας αυτή τη στιγμή είμαι χώρος ασφάλεια!! Πρέπει να κάνω ασφάλεια η οποία να καλύπτει τις εξετάσεις μου και σε 8 μήνες την γεννά στο ΙΑΣΩ ..αν γνωρίζετε κάποια εταιρεία να μου προτείνετε ευχαριστώ πολύ 

Γέννα κορίτσι μου δεν την καλύπτει καμία ασφάλεια έχει καταργηθεί πλέον. Μόνο αν γεννήσεις σε ιδιωτικό νοσοκομείο. Τις εξετάσεις αν είσαι ήδη έγκυος δεν θα σε ασφαλησουν τώρα για να τις κάνεις δωρεάν έπρεπε να είχες ασφαλιστεί πριν μείνεις έγκυος Κ δεν καλύπτουν ακριβώς όλες τις εξετάσεις λόγο εγκυμοσύνης 

Μόνο αν γεννήσεις σε δημόσιο νοσοκομείο εννοούσα θα είναι δωρεάν 

Γενικά δωρεάν Κ χωρίς ασφάλεια μπορείς να κάνεις εξετάσεις σε δημόσια νοσοκομεία . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Μαρια123 είπε:

Κορίτσια θέλω τη βοήθεια σας αυτή τη στιγμή είμαι χώρος ασφάλεια!! Πρέπει να κάνω ασφάλεια η οποία να καλύπτει τις εξετάσεις μου και σε 8 μήνες την γεννά στο ΙΑΣΩ ..αν γνωρίζετε κάποια εταιρεία να μου προτείνετε ευχαριστώ πολύ 

 

πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

Γέννα κορίτσι μου δεν την καλύπτει καμία ασφάλεια έχει καταργηθεί πλέον. Μόνο αν γεννήσεις σε ιδιωτικό νοσοκομείο. Τις εξετάσεις αν είσαι ήδη έγκυος δεν θα σε ασφαλησουν τώρα για να τις κάνεις δωρεάν έπρεπε να είχες ασφαλιστεί πριν μείνεις έγκυος Κ δεν καλύπτουν ακριβώς όλες τις εξετάσεις λόγο εγκυμοσύνης 

Μόνο αν γεννήσεις σε δημόσιο νοσοκομείο εννοούσα θα είναι δωρεάν 

Γενικά δωρεάν Κ χωρίς ασφάλεια μπορείς να κάνεις εξετάσεις σε δημόσια νοσοκομεία . 

Για το Ιασώ λέω που είναι και η γυναικολόγος μου  εκεί . Δεν καλύπτουν τίποτα ποια; Εξετάσεις δεν καλύπτουν καθόλου πουθενά; 

Link to comment
Share on other sites

 

πρίν από 1 λεπτό , Μαρια123 είπε:

 

Για το Ιασώ λέω που είναι και η γυναικολόγος μου  εκεί . Δεν καλύπτουν τίποτα ποια; Εξετάσεις δεν καλύπτουν καθόλου πουθενά; 

Όχι γέννα δεν καλύπτετε . Τώρα να ασφαλιστείς έγκυος δεν νομίζω να σε ασφαλίσουν ο άντρας σου δεν έχει δημόσια ασφάλεια να σε βάλει στο βιβλιάριο?  . Γενικά δεν ασφαλίζουν αν υπάρχει κάτι που πρέπει να πληρώσουν . Μόνο αν πας σε δημόσιο νοσοκομείο για εξετάσεις. Δεν τα καληπτουν οι ασφαλιστικές αυτά τις εξετάσεις κτλ για τέτοιους λόγους Κ ειδικά αν είσαι ήδη έγκυος δεν σε ασφαλίζουν για αυτό το λόγο αποριπτουν τις εξετασςις . 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μαρια123 είπε:

 

Για το Ιασώ λέω που είναι και η γυναικολόγος μου  εκεί . Δεν καλύπτουν τίποτα ποια; Εξετάσεις δεν καλύπτουν καθόλου πουθενά; 

Δυστυχώς είναι όπως σου τα λέει η linaa.. εγώ ήμουν στην ιδιωτική ασφάλεια του άντρα μου από πριν μείνω έγκυος. Ασφάλεια τοκετού δεν κάνουν εδώ και πολλά χρόνια και εξετάσεις κάλυπταν κάποιες, αλλά και αυτό επειδή ήμουν ασφαλισμένη από πριν. Μπορείς να κρατήσεις το γιατρό σου για παρακολούθηση και τις εξετάσεις να τις κάνεις σε δημόσιο νοσοκομείο..αλλά και πάλι τη γέννα στο ιδιωτικό νοσοκομείο, δυστυχώς θα πρέπει να την καλύψετε εσείς.. 

Με το καλό το μωράκι σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας η αλήθεια είναι ότι δεν υπάρχει ασφάλεια αυτή τη στιγμή για κανέναν ήθελα να κάνω ασφάλεια και για τον γιο μπυ 2.5 ετών θα κοιτάξω να δω μήπως βρω κάτι που να καλύπτει έστω κάποιες εξετάσεις .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω ότι εγώ έχω κρατήσει την ιδιωτική μου ασφάλεια από το 2004 που πρωτοέκανα το συμβόλαιο, ναι την γεννά την έχουν αφαιρέσει όπως όλες οι ασφαλιστικές , αλλά εγώ πήρα ως αποζημίωση τοκετού 3.000 ευρώ ενα  ποσό που θα το έπαιρνα είτε πήγαινα σε μονόκλινο είτε στο δημόσιο να γεννήσω.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα από την ιδιωτική μου ασφάλεια επίδομα γέννας. Είναι η ιδιωτική ασφάλεια που παρέχει η δουλειά μου. Πήρε και ο άντρας μου από την δική του ιδιωτική ασφάλεια επίδομα γέννας. Σίγουρα δεν μπορείς να πάρεις κάτι; Δεν γνωρίζω καθόλου πως πάνε αυτά. 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω ιδιωτική ασφάλεια από τη δουλειά μου και αν και δεν μου κάλυπτε όλο το ποσό του τοκετού δικαιουμουν ένα επίδομα γέννας, ένα στάνταρτ ποσό, διαφορετικό για φυσιολογικό τοκετό και καισαρική.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ekavi είπε:

Κι εγώ έχω ιδιωτική ασφάλεια από τη δουλειά μου και αν και δεν μου κάλυπτε όλο το ποσό του τοκετού δικαιουμουν ένα επίδομα γέννας, ένα στάνταρτ ποσό, διαφορετικό για φυσιολογικό τοκετό και καισαρική.

Ναι αυτό ακριβώς. Εμείς με το επίδομα το δικό μου και του άντρα μου πληρώσαμε (σχεδόν) το ιδιωτικό μαιευτήριο που γέννησα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...