Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Angot είπε:

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

      Μέχρι πόσα κιλά είναι υγιές να πάρουμε? Μιλώ για ένα μωρό όχι για δίδυμα.

      1 hour ago, Nima21 είπε:

      Καλησπέρα σε όλες!

      Ετοιμάζομαι για εμβρυομεταφορά τις επόμενες μέρες και σήμερα ξεκίνησα κολπικά το utrogestan των 200 3 φορες τη μέρα.. 

      Ερώτηση: αν το παίρνεις από το στόμα δεν σημαίνει οτι είναι και πιο δραστικό απο το κολπικό σωστά; Μου το άφησαν ανοιχτό στον τρόπο χορήγησης, αλλα επειδη εχω ακούσει για την υπνηλία που προκαλεί προτίμησα προφανώς να το παίρνω κολπικά. Αλλά δεν καταλαβαίνω ποια η διαφορά και πότε σου συστήνουν να τα παιρνεις απο το στόμα; Επίσης σημερα καταλαβα ότι το κουτί των 200 είναι και για τους 2 τροπους.. νομιζα οτι ειναι αλλης μορφης τα χάπια..

      Εγώ σε αυτή την εμβρυομεταφορα τα πήρα τα utrogestan από το στόμα και μου έφεραν τρελή θολούρα και ζάλη...δυσκολεύομουν πολύ στη δουλειά...σε παλιότερες φορές δε με είχαν επηρεάσει τόσο. Παρολαυτα τα προτιμω απο το στομα ...κολπικα βάζω vasclor και cyclacur και με αγχώνει...και γιατι πεφτουν καποιες φορες αρα δε ξέρω αν απορροφάται όλο και μαζεύει η περιοχή vasclor μετά από πολλές μέρες, δεν απορροφάται όλη και είναι μια μόνιμη υγρασία στην περιοχή που ευνοεί την ανάπτυξη μυκητων...καπου το διαβασα. ..δε ξερω αν ισχυει 100%. Άρα παρολη τη θολούρα αν μπορούσα θσ τα έπαιρνα όλα από στόμα.. 

      πρίν από 8 λεπτά , Nima21 είπε:

      Τους εχω ενημερώσει ήδη, απλως ειχα απορια ποια η διαφορά στον τρόπο χορήγησης  και αν γνωριζει καποια κοπελα .. Γιατι ας πουμε δεν τα παιρνουν ολες κολπικά εφόσον ειναι μικρότερες και οι πιθανές παρενεργειες λογικά;

      *Μία νυστα παντως και εγω την έχω.. 😝

      Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!! Ό,τι καλύτερο και σε σένα! 

      Όλα να σου πάνε καλά!!! Να πάρεις μια τεράστια χοριακη!!!! 🙏

Μανουλες Αυγούστου 2024


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια! Τελικά ήταν πολύ νωρίς εχθές να κάνω την αυχενικη, όποτε έβαλα το ραντεβού την άλλη Παρασκευή. Ωστόσο κάναμε υπέρηχο και είδαμε αίμα το οποίο δεν ανησύχησε τον γιατρο. Έκανα και γλυκόζιωμενη. Αυτά τα νέα! Έμεινα με τη χαρά.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 272
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια. Εγώ έκλεισα για 19 του μηνός αυχενική. Νωρίς αργά θα σας γελάσω. Έχω χάσει τα αυγά και τα πασχαλια με τις εβδομάδες. 😂 Anyway αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής. Έχω εδώ καιρό αρχίσει να φουσκώνω. Είναι νωρίς γιατι από ότι μου είπαν είμαι 9 και κάτι ακόμα. Με το που ξυπνάω και φάω πρωινό το στομάχι μου γίνεται μπαλόνι. Δεν πονάω καθόλου ευτυχώς. Τα κιλά μου βέβαια κατεβαίνουν οπότε είμαι καλά. Απλά με απασχολεί και με μπερδεύει το γιατί. Σας έχει τύχει;


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , maria2022 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Εγώ έκλεισα για 19 του μηνός αυχενική. Νωρίς αργά θα σας γελάσω. Έχω χάσει τα αυγά και τα πασχαλια με τις εβδομάδες. 😂 Anyway αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής. Έχω εδώ καιρό αρχίσει να φουσκώνω. Είναι νωρίς γιατι από ότι μου είπαν είμαι 9 και κάτι ακόμα. Με το που ξυπνάω και φάω πρωινό το στομάχι μου γίνεται μπαλόνι. Δεν πονάω καθόλου ευτυχώς. Τα κιλά μου βέβαια κατεβαίνουν οπότε είμαι καλά. Απλά με απασχολεί και με μπερδεύει το γιατί. Σας έχει τύχει;

Γιατί φουσκώνεις Κ τρως λιγότερο οπότε χάνεις κιλά 

Το φούσκωμα είναι από την εγκυμοσύνη 

Link to comment
Share on other sites

Αν σας πω τι έπαθα δεν θα το πιστέψετε!είδατε που έκανα καμπύλη και βγήκε υψηλή! Πήγα σε ενδοκρινολόγο την επόμενη μέρα Μ εξέτασε είδε τις τιμές έπαθε πλάκα..Μ ελέγχει ήταν μεσημέρι μετά από φαγητό και ζαχαρο δεν είχα ..μου λέει δεν γίνεται κάτι άλλο παίζει..θα κάνεις επαναληπτική ..έκανα χτες βγήκαν σήμερα τ αποτελέσματα και μια χαρά η καμπύλη! Είχαν κάνει λάθος στο πρώτο μικροβιολογικό!εγκεφαλικό εγώ...εν τω μεταξυ εγώ μετριομουν ανά διαστήματα και δεν μου έβγαζε ποτέ πολύ..ε τώρα θα γίνει χαμός Μ εκείνη εκεί ..πόλεμος...

3 ώρες πρίν, Christ_y είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Τελικά ήταν πολύ νωρίς εχθές να κάνω την αυχενικη, όποτε έβαλα το ραντεβού την άλλη Παρασκευή. Ωστόσο κάναμε υπέρηχο και είδαμε αίμα το οποίο δεν ανησύχησε τον γιατρο. Έκανα και γλυκόζιωμενη. Αυτά τα νέα! Έμεινα με τη χαρά.. 

Οοο πραγματικά έμεινες με τη χαρά! Κοντά θα τις κάνουμε..εγώ θα πάω την παραπάνω Δευτέρα!🥰🥰

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, linaa είπε:

Γιατί φουσκώνεις Κ τρως λιγότερο οπότε χάνεις κιλά 

Το φούσκωμα είναι από την εγκυμοσύνη 

Είναι φυσιολογικό όμως; στην κοιλιά δεν φουσκώνω ακόμα από το μωράκι. Μόνο το στομάχι.

 

2 ώρες πρίν, Mommy10875 είπε:

Αν σας πω τι έπαθα δεν θα το πιστέψετε!είδατε που έκανα καμπύλη και βγήκε υψηλή! Πήγα σε ενδοκρινολόγο την επόμενη μέρα Μ εξέτασε είδε τις τιμές έπαθε πλάκα..Μ ελέγχει ήταν μεσημέρι μετά από φαγητό και ζαχαρο δεν είχα ..μου λέει δεν γίνεται κάτι άλλο παίζει..θα κάνεις επαναληπτική ..έκανα χτες βγήκαν σήμερα τ αποτελέσματα και μια χαρά η καμπύλη! Είχαν κάνει λάθος στο πρώτο μικροβιολογικό!εγκεφαλικό εγώ...εν τω μεταξυ εγώ μετριομουν ανά διαστήματα και δεν μου έβγαζε ποτέ πολύ..ε τώρα θα γίνει χαμός Μ εκείνη εκεί ..πόλεμος...

🥰🥰

Πωω τι πέρασες και εσύ. Τουλάχιστον τώρα βγήκε το σωστο αποτέλεσμα.


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλα εντάξει!!!! Από τη μια βέβαια είναι πολύ ευχάριστο ότι δεν έχεις ζαχαρω αλλά τραγικό το λάθος, να πράξεις τα δέοντα! Μήπως @maria2022 σε φουσκώνει κάποια συγκεκριμένη τροφή ; Το ψωμί ίσως;; Η προϊόντα με γλουτένη; Πάντως δεν νομίζω να είναι ανησυχητικό. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, maria2022 είπε:

Είναι φυσιολογικό όμως; στην κοιλιά δεν φουσκώνω ακόμα από το μωράκι. Μόνο το στομάχι.

 

Πωω τι πέρασες και εσύ. Τουλάχιστον τώρα βγήκε το σωστο αποτέλεσμα.

Ναι βρε στο στομάχι εννοώ είναι από την εγκυμοσύνη. Θα έχεις φουσκώματα Κ ξυνιλες Κ ρεψίματα Κ όλα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 24/1/2024 at 11:56 ΠΜ, Christ_y είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Σήμερα το πρωί είδα πάλι καφέ κομματάκια! Αααααντε πάλι! Νόμιζα πως το είχα ξεπεράσει. Αχ ουφ! Αύριο έχω την αυχενική, όποτε βλέπουμε.. @MELENIA αυχενικη εγώ κάνω στο μητέρα .. 

@Christ_y Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Σε ποιον γιατρό στο Μητέρα θα κάνεις την αυχενική; Στις πόσες εβδομάδες έχεις κλείσει ραντεβού. Και ποιον έχεις γυναικολόγο; 

On 24/1/2024 at 3:39 ΜΜ, anast. είπε:

Εμένα ο γυναικολόγος μου με έστειλε στον Τζώρτζη Εμμανουήλ.Είναι στο Κολωνάκι.

 

@anast. Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Θα μπορούσες να μου πεις ποιος είναι ο γυναικολόγος σου; Καταλαβαίνω ότι όλοι οι γυναικολόγοι συνεργάζονται με κάποιον που κάνει την αυχενική και αργότερα τη Β επιπέδου. Γενικά είμαι στην αναζήτηση μαιευτήρα-γυναικολόγου σε κάποιο από τα Ιασώ ή Μητέρα. Αυχενική μου πρότειναν τον κύριο Σαρηκωστα αλλά δεν τον έχω ακουστά. Και προσπαθώ να μάθω πληροφορίες. Επίσης μια φίλη μου έκανε αυχενική στον κύριο Λίβανο και μου είπε ότι είναι πολυ καλός. Αν κάποια κοπέλα γνωρίζει κάτι για αυτούς τους δυο γιατρούς, ευχαρίστως να την ακούσω! 

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Christ_y είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Τελικά ήταν πολύ νωρίς εχθές να κάνω την αυχενικη, όποτε έβαλα το ραντεβού την άλλη Παρασκευή. Ωστόσο κάναμε υπέρηχο και είδαμε αίμα το οποίο δεν ανησύχησε τον γιατρο. Έκανα και γλυκόζιωμενη. Αυτά τα νέα! Έμεινα με τη χαρά.. @Christ_y

@Christ_y θύμισε μου πόσο ήσουν όταν πήγες να κάνεις την αυχενική; Επίσης, ποιος σου έκλεισε το ραντεβού για αυχενική και σε έβαλε νωρίς; Ο γυναικολόγος σου ή μόνη σου; 

Link to comment
Share on other sites

Την αυχενικη γενικά την κλείνεις μόνη σου, σε προωθεί σε κάποιον ο γυναικολόγος σου και ανάλογα τα διαθέσιμη ραντεβού κλείνεις. Εσυ σε ποια εβδομάδα είσαι ; Ο γυναικολόγος σου ποιος είναι ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, MELENIA είπε:

@Christ_y θύμισε μου πόσο ήσουν όταν πήγες να κάνεις την αυχενική; Επίσης, ποιος σου έκλεισε το ραντεβού για αυχενική και σε έβαλε νωρίς; Ο γυναικολόγος σου ή μόνη σου; 

Την αυχενική την κάνεις 11η με 13 η εβδομάδα ...είτε πας σε κάποιον που συνεργάζεται ο γυναικολόγος σου είτε σε κάποιον δικό σου ...και γενικά καλό είναι να την κλείσεις κάνα 2 εβδομάδες νωρίτερα...εγώ 3 εβδομάδες νωρίτερα την έκλεισα ..θα είμαι 12+2 όταν την κανω


preg.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Christ_y είπε:

Την αυχενικη γενικά την κλείνεις μόνη σου, σε προωθεί σε κάποιον ο γυναικολόγος σου και ανάλογα τα διαθέσιμη ραντεβού κλείνεις. Εσυ σε ποια εβδομάδα είσαι ; Ο γυναικολόγος σου ποιος είναι ; 

@Christ_y εγώ είμαι σχεδόν 9 εβδ. Δεν έχω καταλήξει ακόμα σε ποιο γυναικολόγο θα γεννήσω. Έχω κλείσει ραντεβού στον κύριο Λίβανο από μόνη μου, βασικά έχω ακούσει από μια φίλη μου που την έκανε εκεί και έτσι το αποφασίσαμε με το σύζυγο. Θα είμαι 12η εβδομάδα, κλεισμένη, όταν πάω να την κάνω. Σχεδόν σαν τη @Mommy10875. Για αυτό ρωτάω να μάθω για καλό έμβρυομητρικό γιατρό και γυναικολόγο. Έχω ένα άγχος, να πάω σε κάποιον καλό. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, MELENIA είπε:

@Christ_y εγώ είμαι σχεδόν 9 εβδ. Δεν έχω καταλήξει ακόμα σε ποιο γυναικολόγο θα γεννήσω. Έχω κλείσει ραντεβού στον κύριο Λίβανο από μόνη μου, βασικά έχω ακούσει από μια φίλη μου που την έκανε εκεί και έτσι το αποφασίσαμε με το σύζυγο. Θα είμαι 12η εβδομάδα, κλεισμένη, όταν πάω να την κάνω. Σχεδόν σαν τη @Mommy10875. Για αυτό ρωτάω να μάθω για καλό έμβρυομητρικό γιατρό και γυναικολόγο. Έχω ένα άγχος, να πάω σε κάποιον καλό. 

Εντάξει αφού έκλεισες μια χαρά ..κι εγώ στην αρχή με γυναικολόγο είχα θέμα ..γιατί αυτός που είχα ήταν έξω κι εγώ ήθελα στο νοσοκομείο..δεν μου περισσευουν 2.500 χιλιάρικα τωρα..ο πρώτος που είχα γεννήσει έχει πάει σε ιδιωτικό τώρα οπότε καταλαβαίνεις...τελικά μου είπαν για μια στο νοσοκομείο πήγα εκεί και θα συνεχίσω Μ αυτήν..δεν το έψαξα και πάρα πολύ βέβαια...μου φαίνεται όσο περισσότερο το ψάχνεις τόσο μπερδεύεσαι κιολας

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

On 26/1/2024 at 7:37 ΜΜ, Christ_y είπε:

Καλα εντάξει!!!! Από τη μια βέβαια είναι πολύ ευχάριστο ότι δεν έχεις ζαχαρω αλλά τραγικό το λάθος, να πράξεις τα δέοντα! Μήπως @maria2022 σε φουσκώνει κάποια συγκεκριμένη τροφή ; Το ψωμί ίσως;; Η προϊόντα με γλουτένη; Πάντως δεν νομίζω να είναι ανησυχητικό. 

Γενικά το έχω. Ότι και να φάω.


preg.png

Link to comment
Share on other sites

On 23/1/2024 at 9:50 ΜΜ, MELENIA είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Θα ήθελα τα φώτα σας! Είμαι 8 εβδ και 2 ημ. Μπορείτε να μου δώσετε πληροφορίες για καλούς και πιστοποιημένους γιατρούς για αυχενική διαφάνεια; Οι περισσότερες πληροφορίες που βρίσκω είναι από το 2009-2010.

Καλημέρα εγώ κάνω στον Λίβανο στο Ψυχικό. 

Έχω ραντεβού 13 για αυχενική. Έχω μείνει πολύ ευχαριστημένη , είναι πολύ προσεκτικός, προσιτός μπορείς να ρωτήσεις τα πάντα. Πήγα εκεί γιατί συνεργάζεται ο γυναικολόγος μου αλλά είμαι πολύ ευχαριστημένη. Επίσης σε μια δυσάρεστη εμπειρία που είχα φέρθηκε πολύ ανθρώπινα και είναι κάτι που δεν θα ξεχάσω ποτέ 

 

13 ώρες πρίν, maria2022 είπε:

Γενικά το έχω. Ότι και να φάω.

Γενικά στην εγκυμοσύνη θα παρατηρήσεις φουσκώματα, αέρια πολλά. Δεν είναι κάτι ανησυχητικό 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...