Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Baby 26 είπε:

Καλημέρα κορίτσια δεν κρατήθηκα και έκανα ένα τεστ στο σπίτι μια βδομάδα μέτα την εμβρυομεταφορα και βγήκε θετικό έχω τρελαθειιι από την χαρά μου 

Πολλά συγχαρητήρια, με το καλό και μια τεράστια χοριακή 🥰

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

Καλημέρα, πήγα σήμερα για υπερηχο να ξεκινήσουμε ωοληψια κ βρήκαμε μια κύστη (πρώτη φορά δε μου ξαναετυχε) μου είπε ο γιατρός να περιμένουμε τις ορμονικές γιατί αν δεν παράγει ορμόνες δε μας πειράζει μπορούμε να ξεκινήσουμε. Σας έχει τύχει με κύστη να ξεκινήσετε τη διαδικασία? 

Εγώ έχω τύχει να κάνω ωοληψια με κύστη που απτις αιματολογικές είδαν ότι ήταν οκ να προχωρήσουμε και πήγε καλύτερα από κάθε άλλη φορά.

Μη φανταστείς, 4 ώριμα είχα αλλά στις επόμενες ωοληψίες δεν πήραμε ποτέ πάνω από 1. Δεν γονιμοποιησα όμως κανένα για να δω τη δυναμική τους.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marmaki είπε:

Εγώ έχω τύχει να κάνω ωοληψια με κύστη που απτις αιματολογικές είδαν ότι ήταν οκ να προχωρήσουμε και πήγε καλύτερα από κάθε άλλη φορά.

Μη φανταστείς, 4 ώριμα είχα αλλά στις επόμενες ωοληψίες δεν πήραμε ποτέ πάνω από 1. Δεν γονιμοποιησα όμως κανένα για να δω τη δυναμική τους.

Με πήραν από την κλινική να πάω να ξαναδώσω αίμα γιατί ήταν πολύ καλές οι αιματολογικες μου για να είναι σίγουροι... Τώρα περιμένω από το γιατρό να δω τι θα μου πει τελικά...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

Έχω να μπω καιρό και μπηκα να δω τα ωραιότερα νέα ! Συγχαρητήρια ! Σπυ εύχομαι τα καλύτερα ! Εγώ 21η ημέρα θα κάνω τη πρώτη ένεση … μετά τον Απρίλιο θα ξεκινησω ενέσεις για οκτώ ημέρες να κάνω ωοληψια … μιλάμε ένα άγχος άστο … 

Σε ευχαριστώ παρά πολύ και νιώθω το άγχος σου είναι όμως ένα μοναδικό ταξίδι και όταν πάρεις το θετικό τα ξεχνάς όλα κορίτσι μου καλή δύναμη ❤️

7 ώρες πρίν, Σποράκι είπε:

Πολλά συγχαρητήρια, με το καλό και μια τεράστια χοριακή 🥰

Σε ευχαριστώ παρά πολυυυυυ ❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια γύρισα από τον γιατρό! όλα καλα ειμαι 24+3 το μωράκι είναι 720 γραμμάρια και ο τράχηλος 2,5 σταθερά! πιστεύει θα φτάσω ως το τέλος. νιώθω κανιά φορά βάρος γιατί το μωράκι κάθεται με το κωλαρακι προς τα κάτω και με σπρώχνει με τα ποδαράκια! έχει ισχιακή θέση και είναι φυσιολογικό να νιώθω την παραπάνω πίεση χαμηλα! καλό δεν είναι το βάρος του μωρού;

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 14 λεπτά , Angot είπε:

κορίτσια γύρισα από τον γιατρό! όλα καλα ειμαι 24+3 το μωράκι είναι 720 γραμμάρια και ο τράχηλος 2,5 σταθερά! πιστεύει θα φτάσω ως το τέλος. νιώθω κανιά φορά βάρος γιατί το μωράκι κάθεται με το κωλαρακι προς τα κάτω και με σπρώχνει με τα ποδαράκια! έχει ισχιακή θέση και είναι φυσιολογικό να νιώθω την παραπάνω πίεση χαμηλα! καλό δεν είναι το βάρος του μωρού;

Μπράβο κορίτσι όλα καλά λοιπόν! Είδες μετά τον πρώτο ελενχο σου είπα θα είσαι άλλος άνθρωπος. Μια χαρά είναι το βάρος κάνε τους υπολογισμούς σου .

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κοντεύω να τρελαθώ. Έκανα το μεσημέρι ετ και κάποιες ώρες αργότερα που είχα γυρίσει σπίτι και είχα ξαπλώσει ένιωσα κάτι γουργουρίσματα κάτω χαμηλά που γενικα τα έχω νιώσει ξανά στο παρελθόν και το έχω αναφέρει στο γιατρό και μου έχει πει πως δεν είναι κάτι.. ανησυχώ πολύ μήπως ήταν σύσπαση στη μήτρα και μετακινήθηκαν τα εμβρυακια μου. Κοντεύω να τρελαθώ 😢

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Fay_ είπε:

Κορίτσια κοντεύω να τρελαθώ. Έκανα το μεσημέρι ετ και κάποιες ώρες αργότερα που είχα γυρίσει σπίτι και είχα ξαπλώσει ένιωσα κάτι γουργουρίσματα κάτω χαμηλά που γενικα τα έχω νιώσει ξανά στο παρελθόν και το έχω αναφέρει στο γιατρό και μου έχει πει πως δεν είναι κάτι.. ανησυχώ πολύ μήπως ήταν σύσπαση στη μήτρα και μετακινήθηκαν τα εμβρυακια μου. Κοντεύω να τρελαθώ 😢

εγώ που ειμαι τρελή δε θα το σκεφτόμουν αυτό! δεν πάνε πουθενά τα εμβρυακια σ! μην ανησυχείς κορίτσι μ! να πάνε ολα καλα εύχομαι 

πρίν από 6 λεπτά , linaa είπε:

Μπράβο κορίτσι όλα καλά λοιπόν! Είδες μετά τον πρώτο ελενχο σου είπα θα είσαι άλλος άνθρωπος. Μια χαρά είναι το βάρος κάνε τους υπολογισμούς σου .

ναι μωρέ το ψυχακι μ! μεγαλωσε! λέω να φάω ένα σουβλάκι με γύρο κοτόπουλο να το γιορτάσω ! κιλά 4,5 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

εγώ που ειμαι τρελή δε θα το σκεφτόμουν αυτό! δεν πάνε πουθενά τα εμβρυακια σ! μην ανησυχείς κορίτσι μ! να πάνε ολα καλα εύχομαι 

ναι μωρέ το ψυχακι μ! μεγαλωσε! λέω να φάω ένα σουβλάκι με γύρο κοτόπουλο να το γιορτάσω 

Καλό ψημένα όλα ! Βάλτο για καλό Κ για κακό στο φουρνάκι 5 λεπτά 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Fay_ είπε:

Κορίτσια κοντεύω να τρελαθώ. Έκανα το μεσημέρι ετ και κάποιες ώρες αργότερα που είχα γυρίσει σπίτι και είχα ξαπλώσει ένιωσα κάτι γουργουρίσματα κάτω χαμηλά που γενικα τα έχω νιώσει ξανά στο παρελθόν και το έχω αναφέρει στο γιατρό και μου έχει πει πως δεν είναι κάτι.. ανησυχώ πολύ μήπως ήταν σύσπαση στη μήτρα και μετακινήθηκαν τα εμβρυακια μου. Κοντεύω να τρελαθώ 😢

Αυτό που μπορώ να σκεφτώ είναι μήπως είναι αέρας που μπήκε βάζοντας το σωληνάκι για την ετ. Σύσπαση η μήτρα;; Δεν θα το σκεφτόμουν. Καλη επιτυχία!! Και ψυχραιμία!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

Καλό ψημένα όλα ! Βάλτο για καλό Κ για κακό στο φουρνάκι 5 λεπτά 

μωρέ ο γύρος είναι τόσες πολλές ώρες σε ανεβασμένη θερμοκρασια ! νομίζω είναι πιο safe από τα καλαμάκια χοιρινά 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Fay_ είπε:

Κορίτσια κοντεύω να τρελαθώ. Έκανα το μεσημέρι ετ και κάποιες ώρες αργότερα που είχα γυρίσει σπίτι και είχα ξαπλώσει ένιωσα κάτι γουργουρίσματα κάτω χαμηλά που γενικα τα έχω νιώσει ξανά στο παρελθόν και το έχω αναφέρει στο γιατρό και μου έχει πει πως δεν είναι κάτι.. ανησυχώ πολύ μήπως ήταν σύσπαση στη μήτρα και μετακινήθηκαν τα εμβρυακια μου. Κοντεύω να τρελαθώ 😢

Εντάξει αυτά είναι τρελά σενάρια που σκέφτεσε . Μην ανχωνεσε δεν είναι έτσι ούτε οι συσπάσεις ούτε υπάρχει περίπτωση να καταλάβεις τίποτα από το τι γίνετε στην μήτρα αυτή την στιγμή . 

πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

μωρέ ο γύρος είναι τόσες πολλές ώρες σε ανεβασμένη θερμοκρασια ! νομίζω είναι πιο safe από τα καλαμάκια χοιρινά 

Όχι γιατί ο γύρος είναι πολύ χοντρός Κ τον κόβουν συνέχεια δεν ψήνετε ομοιόμορφα . 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

Εντάξει αυτά είναι τρελά σενάρια που σκέφτεσε . Μην ανχωνεσε δεν είναι έτσι ούτε οι συσπάσεις ούτε υπάρχει περίπτωση να καταλάβεις τίποτα από το τι γίνετε στην μήτρα αυτή την στιγμή . 

Όχι γιατί ο γύρος είναι πολύ χοντρός Κ τον κόβουν συνέχεια δεν ψήνετε ομοιόμορφα . 

μου έχει κάτσει τώρα τυλιχτό με γύρο κοτόπουλο καο μαγιόνεζα ! θα το ξεπεράσω 😅

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Angot είπε:

μου έχει κάτσει τώρα τυλιχτό με γύρο κοτόπουλο καο μαγιόνεζα ! θα το ξεπεράσω 😅

Μπορείς απλά να το βάλεις ένα 10λεπτο στο φούρνο καλέ Κ το τρως μετά . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...