Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      5 ημερών βάλαμε. Ενημερώσαμε την γιατρό έχει δει εγκυμοσύνη με 28.40 να πάει καλά. Πιστεύει ότι είναι νωρίς για 9 ημέρα. Εγώ πιστεύω ότι δεν είναι νωρίς γιατί 9 και 5 =14 . Πρώτη φορά βλέπουμε θετική απλά το 28.40 μασ φοβίζει. Δεν θέλουμε να το χάσουμε το μωράκι μασ . Σκέφτομαι και κάτι άλλο το πρωί την τρύπησαν 5 φορές για να βρούν αίμα και δεν έστειλαν πολύ μήπως παίζει και αυτό τον ρόλο του δεν ξέρω. Εσείς τι λέτε έχετε ακούσει καλή εγκυμοσύνη με χοριακη 28

      Ο γιατρός έχει απόλυτο δίκιο...έχουμε δει υψηλές χοριακες να πέφτουν και χαμηλές να γίνονται υγιη μωράκια! Πάνω από 25 είναι έξω από την γκρι ζώνη και θεωρείται θετικη χοριακη! Επίσης υπάρχουν καθυστερημένη ες εμφυτεύσεις. Να είστε αισιόδοξοι ως την επαναληπτική. Η κακή διάθεση και το στρες δε κάνει καλό. Επηρεάζει το νευρικό σύστημα και ίσως κάνει συσπασεις η μήτρα! Σας εύχομαι τα καλύτερα  γιατί νιώθω απολυτα το άγχος σας!!!

      Just now, Fay_ είπε:

      Στην 8η είμαι με δίδυμα. Έχω καφέ που πάνε και έρχονται από πριν την χοριακη. Τώρα έχω ηρεμήσει κάπως. Κάνω ξαπλοθεραπεια και Τετάρτη έχω προγραμματισμένο υπέρηχο.. 

      Τι ωραια! Διδυμακια! Η φίλη μου με δίδυμα 50 ετών είχε πολλές φορές αίμα. Κάποιες φορές ήταν μικρή αποκόλληση που ήθελε ξάπλα και μια ένεση. Τώρα εχει 2 πανέμορφα αγοράκια! Όσο μπορείς να ξεκουράζεται και εννοείται να ενοχλείς τον γιατρό! 😄

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

1 hour ago, Fay_ said:

Σκέφτομαι μήπως έφυγε μαζί με το αίμα ξέρεις.. τέλος πάντων ας μην το σκέφτομαι. 

Εμένα μου συνέβαινε συχνά, δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα! Θεωρώ ότι το φάρμακο περνάει. Ρώτησε κ τον γιατρό σου όμως αν σε ανησυχεί 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 15/3/2024 at 9:39 ΜΜ, Bluee19 είπε:

Πάλι καλά και κάτι καλό !!! Που άλλου μπορεί να οφείλετε αυτό το σπερμα που έχουμε δεν μπορώ να καταλάβω …

Επίσης SGPT 41 με όριο 40 ούτε αυτό ξέρω τι  είναι 

Καλλιέργεια έχετε κάνει ,μήπως υπάρχει μικρόβιο;

 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Maroxmarox είπε:

Καλλιέργεια έχετε κάνει ,μήπως υπάρχει μικρόβιο;

 

 

Ναι κάναμε υπάρχει ουρεοπλασμα πήρε vibramicyn 20μερες και θα επαναλάβουμε επανεξετάση σε 3μηνρς να δούνε αν έφυγε 

Link to comment
Share on other sites

On 16/3/2024 at 8:44 ΜΜ, Kate89 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και καλό τριήμερο να έχουμε!Μιας και είδα ότι μια κοπέλα πριν είχε ανεβάσει τις ορμονολογικες εξετάσεις του άντρα της, έκανε και εμένα ο άντρας μου και με ανησυχεί η προλακτίνη που είναι στο 20 , η τεστοστερόνη του είναι 333 και η TSH 2.99.

Επίσης anti-tg 27.1 και  anti-tpo 1300.

Τις έχουμε στείλει σε ενδοκρινολόγο και ουρολόγο να μας πουν.

Εσάς πως σας φαίνονται; Ετοιμαζόμαστε για εξωσωματική τον άλλο μήνα 

Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

 

Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Alex@ είπε:

Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

 

Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

Καλησπέρα!! Κανένα μισάωρο αφότου ξύπνησε, έδωσε αίμα.

Μπορεί να φταίει και αυτό λοιπόν 🙃

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

 

Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

Ναι κάναμε υπάρχει ουρεοπλασμα πήρε vibramicyn 20μερες και θα επαναλάβουμε επανεξετάση σε 3μηνρς να δούνε αν έφυγε 

Όταν τελείωσε την αντιβίωση δεν έκανε επανεξέταση ;θα περιμένετε 3 μήνες;νομίζω ότι η επανεξέταση πρέπει να γίνει άμεσα ,είναι ισχυρό μικρόβιο και επηρεάζει γενικά.παει σε ουρολόγο σωστά;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Maroxmarox είπε:

Όταν τελείωσε την αντιβίωση δεν έκανε επανεξέταση ;θα περιμένετε 3 μήνες;νομίζω ότι η επανεξέταση πρέπει να γίνει άμεσα ,είναι ισχυρό μικρόβιο και επηρεάζει γενικά.παει σε ουρολόγο σωστά;

Ναι ο ουρολόγος μας είπε να κάνει επανεξετάσει σε 3μηνες γιατί δεν θα δείξει νωρίτερα 

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

κοριτσιααα αύριο εχω γιατρό να δούμε τον τράχηλο και μεθαύριο εχω υπερηχογράφημα καρδιάς του εμβρύου !!! για ποιο να πρώτο αγχωθώ δεν ξέρω! το θετικό είναι ότι σήμερα ξύπνησα 4η μέρα σερί χωρίς πονάκια περιόδου…. δεν έχει ξαναγίνει ! βασικα από την περιδεση κ έπειτα δλδ 12 μέρες με έχουν πιάσει μόνο 2 φορες! λέτε ν γίνεται  δουλίτσα ; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω. Όσες δεν θέλατε να πείτε στη δουλειά σας για την εξωσωματική πως το κάνατε; Έχω αύριο ετ και δε θέλω να πω κάτι αλλά ούτε έχω κάποιον γιατρό να μου γράψει ψεύτικη αναρρωτική για τρεις μέρες που θέλω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω. Όσες δεν θέλατε να πείτε στη δουλειά σας για την εξωσωματική πως το κάνατε; Έχω αύριο ετ και δε θέλω να πω κάτι αλλά ούτε έχω κάποιον γιατρό να μου γράψει ψεύτικη αναρρωτική για τρεις μέρες που θέλω 

ο γιατρός της εξωσωματικής γιατί δεν σου γράφει;  εγώ που δεν ήθελα μ έγραψε ρήξη ωχρού σωματιου με αιμορραγία και άλγος! μάτι τέτοιο! 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω. Όσες δεν θέλατε να πείτε στη δουλειά σας για την εξωσωματική πως το κάνατε; Έχω αύριο ετ και δε θέλω να πω κάτι αλλά ούτε έχω κάποιον γιατρό να μου γράψει ψεύτικη αναρρωτική για τρεις μέρες που θέλω 

Μπορείς να ζητησεις απ το κέντρο που θα κανείς την ετ να σου γράψει αναρρωτικη χωρίς να εχει αιτιολογία ετ? Το δικό μου το κέντρο το ειχε κανει δεν ξερω αν το κανουν ολα.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Angot είπε:

ο γιατρός της εξωσωματικής γιατί δεν σου γράφει;  εγώ που δεν ήθελα μ έγραψε ρήξη ωχρού σωματιου με αιμορραγία και άλγος! μάτι τέτοιο! 

Ευχαριστώ! Καλό μου ακούγεται θα τους πω να μου γράψουν κάτι τέτοιο 

πρίν από 15 λεπτά , Tintin είπε:

Μπορείς να ζητησεις απ το κέντρο που θα κανείς την ετ να σου γράψει αναρρωτικη χωρίς να εχει αιτιολογία ετ? Το δικό μου το κέντρο το ειχε κανει δεν ξερω αν το κανουν ολα.. 

Ναι μάλλον αυτό θα κάνω. Ευχαριστώ! 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Angot είπε:

κοριτσιααα αύριο εχω γιατρό να δούμε τον τράχηλο και μεθαύριο εχω υπερηχογράφημα καρδιάς του εμβρύου !!! για ποιο να πρώτο αγχωθώ δεν ξέρω! το θετικό είναι ότι σήμερα ξύπνησα 4η μέρα σερί χωρίς πονάκια περιόδου…. δεν έχει ξαναγίνει ! βασικα από την περιδεση κ έπειτα δλδ 12 μέρες με έχουν πιάσει μόνο 2 φορες! λέτε ν γίνεται  δουλίτσα ; 

Είναι πολύ καλό που μειώθηκαν. Έχεις δει άλλη διαφορά; Οι συσπάσεις μειώθηκαν; είχες πριν αίσθημα βαρους; (ρωτάω γιατί εκανα και εγώ περίδεση πριν καμιά βδομαδα)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...