Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

πρίν από 57 λεπτά , Angot είπε:

καλησπερα κορίτσια χρόνια πολλά για την ημέρα!!! 

μωρε να ρωτησω παρατηρώ στο εσώρουχο στάμπες υγρού , και μια αίσθηση σαν να εχω ιδρώσει ! Δλδ αλλάζω εσώρουχο  κ μετά πάλι το ίδιο! μετρήσαμε την πέμπτη τα υγρά μ όλα φυσιολογικά! δεν εχω φαγούρα , δεν μυρίζουν άσχημα! άλλες φορες είναι διάφανα άλλες  ελαφρώς λευκά και άλλες  έτσι μια πιο κιτρινωπη απόχρωση ! μια το ένα μια το άλλο! είναι φυσιολογικό λέτε;  και πριν μείνω έγκυος ειχα πάντα πολλά υγρά αλλά τώρα αγχώνομαι για αμνιακα 

Καλέ μην βάζεις με το μυαλό σου διάφορα φυσιολογικά είναι τα υγρά Κ ειδικά εσύ που βάζεις Κ υποθετα Κ γενικά έχεις Κ την περίδεση τα υγρά θα είναι πιο αυξημένα. Μην ανχωνεσε.  Γενικά πάντως επειδή σε έχω να το σκεφτεσε για μέρες υπάρχουν Κ στικάκια στα φαρμακεία που βλέπεις αν είναι αμνιακό . Αλλά δεν υπάρχει περίπτωση 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

Καλέ μην βάζεις με το μυαλό σου διάφορα φυσιολογικά είναι τα υγρά Κ ειδικά εσύ που βάζεις Κ υποθετα Κ γενικά έχεις Κ την περίδεση τα υγρά θα είναι πιο αυξημένα. Μην ανχωνεσε.  Γενικά πάντως επειδή σε έχω να το σκεφτεσε για μέρες υπάρχουν Κ στικάκια στα φαρμακεία που βλέπεις αν είναι αμνιακό . Αλλά δεν υπάρχει περίπτωση 

οχι μόνο από το στόμα πίνω , μ τα έκοψε τα κολπικά ! χαχαχααχα τα είδα αλλά φοβάμαι να βάλω τη μπατονέτας μέσα! 😅 θα περιμενω ως τις 11/4 …. το βράδυ το έβλεπα συνέχεια εφιάλτη 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Εγώ μόλις επιστρέφω από το ραντεβού Μ με τον σφακ. Κ εκείνος Μ είπε ότι μάλλον φταίνε τα ωάρια και Μ πρότεινε λαμπαροσκοπιση για πιθανή ενδομητριωση. Δεν ξέρω τι να κάνω.... Να πω την αλήθεια φοβάμαι. Επηρεάζει κάπου αρνητικά η εξέταση αυτή; Την έχει κάνει καμία με τον συγκεκριμένο γιατρό; Κ μετά από αυτή υπάρχει βελτίωση; Ο γιατρός Μ είπε μπορεί ναι μπορεί κ όχι... επίσης Μ πρότεινε αναζωογόνηση ωοθηκών που προς το παρόν είμαι κατά 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Βάσω91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Εγώ μόλις επιστρέφω από το ραντεβού Μ με τον σφακ. Κ εκείνος Μ είπε ότι μάλλον φταίνε τα ωάρια και Μ πρότεινε λαμπαροσκοπιση για πιθανή ενδομητριωση. Δεν ξέρω τι να κάνω.... Να πω την αλήθεια φοβάμαι. Επηρεάζει κάπου αρνητικά η εξέταση αυτή; Την έχει κάνει καμία με τον συγκεκριμένο γιατρό; Κ μετά από αυτή υπάρχει βελτίωση; Ο γιατρός Μ είπε μπορεί ναι μπορεί κ όχι... επίσης Μ πρότεινε αναζωογόνηση ωοθηκών που προς το παρόν είμαι κατά 

Αρνητικά δεν πειράζει καμία εξέταση από αυτές . Αν έχεις κάνει οτιδήποτε άλλο κ δεν είχες αποτέλεσμα δεν έχεις παρά να συνεχίσεις τις προσπάθειες με καινούριες εξετάσεις 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

Κορίτσια για τον πόνο στη μέση σαν σύμπτωμα έχετε κάτι να αναφέρετε; Σήμερα προστέθηκε κ αυτό στη λίστα. Μπορεί να είναι κ αυτό από την προγεστερονη; Είμαι 7η μέρα από ετ..

Εγώ έχω ενόχληση τύπου περιόδου εδώ και 2-3 μέρες, σήμερα είμαι στην 5η μέρα μετά την εμβρυομεταφορα. Επισης χθες ειχα και ενοχληση στην μέση. Για το στήθος που λες η αλήθεια είναι το νιώθω ζεστό αλλά δεν μπορώ να πω ότι ήταν κ κρύο ποτέ χαχαχα-  και τις τελευταίες μέρες είναι ελαφρώς πρησμένο αλλά οκ αυτό πες ότι είναι από την προγεστερονη που παίρνω. Τα αλλά όμως ;;; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Psaxnwfos είπε:

Εγώ έχω ενόχληση τύπου περιόδου εδώ και 2-3 μέρες, σήμερα είμαι στην 5η μέρα μετά την εμβρυομεταφορα. Επισης χθες ειχα και ενοχληση στην μέση. Για το στήθος που λες η αλήθεια είναι το νιώθω ζεστό αλλά δεν μπορώ να πω ότι ήταν κ κρύο ποτέ χαχαχα-  και τις τελευταίες μέρες είναι ελαφρώς πρησμένο αλλά οκ αυτό πες ότι είναι από την προγεστερονη που παίρνω. Τα αλλά όμως ;;; 

Ναι αυτό σκέφτομαι κ εγω ότι η μέση ποσο να επηρεαστεί από την προγεστερονη. Πονακια περιόδου έχω κ εγω από την 2-3 μέρα και σήμερα έχω πολλά υγρά (συγνωμη για την περιγραφή). Απλά φοβήθηκα με την μέση μήπως δεν είναι καλό σημάδι μήπως έκανα κάτι λαθος και τα έχασα. Επίσης δεν ξέρω πρέπει να το αναφέρω στο γιατρό; Εύχομαι όλα καλά να μας πάνε κορίτσι μου!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Fay_ είπε:

Ναι αυτό σκέφτομαι κ εγω ότι η μέση ποσο να επηρεαστεί από την προγεστερονη. Πονακια περιόδου έχω κ εγω από την 2-3 μέρα και σήμερα έχω πολλά υγρά (συγνωμη για την περιγραφή). Απλά φοβήθηκα με την μέση μήπως δεν είναι καλό σημάδι μήπως έκανα κάτι λαθος και τα έχασα. Επίσης δεν ξέρω πρέπει να το αναφέρω στο γιατρό; Εύχομαι όλα καλά να μας πάνε κορίτσι μου!!

Η αλήθεια είναι κ εγώ. Αυτές τις μέρες φοράω σερβιετακια γτ κάθε βράδυ βάζω υπόθετο προγεστερονης, αλλά σήμερα ένιωθα υγρασία κ εγώ . Πήρα τηλ στο ιατρείο χθες και ανέφερα τις ενοχλήσεις που ειχα κ μου είπαν οκ φυσιολογικές κ να μην αγχώνομαι κ ένα θέλω να πάρω ντεπόν. Μακάρι να μας πάνε όντως καλα… εμένα είναι η 3η εβρυομεταφορα …. Σε 9 μέρες η χοριακη … 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Psaxnwfos είπε:

Η αλήθεια είναι κ εγώ. Αυτές τις μέρες φοράω σερβιετακια γτ κάθε βράδυ βάζω υπόθετο προγεστερονης, αλλά σήμερα ένιωθα υγρασία κ εγώ . Πήρα τηλ στο ιατρείο χθες και ανέφερα τις ενοχλήσεις που ειχα κ μου είπαν οκ φυσιολογικές κ να μην αγχώνομαι κ ένα θέλω να πάρω ντεπόν. Μακάρι να μας πάνε όντως καλα… εμένα είναι η 3η εβρυομεταφορα …. Σε 9 μέρες η χοριακη … 

Εγω έχω την Παρασκευή χοριακη. Καλή μας επιτυχία 🙏

  • Καλή τύχη! 3
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

@Fay_ @Psaxnwfos και στις 4 προσπάθειες μου ειχα ακριβώς τα ίδια , πονάκια, υγρά , μέση, πονοκέφαλο,μέχρι και ζάλη ενιωθα ! το μόνο που άλλαζε ήταν το ζεστό  στήθος , στις 2 θετικές ειχα όντως ζεστό! αλλά δεν είναι σημάδι που το έχουν όλες οι κοπέλες . δυστυχώς η προγεστερονη και το μυαλό παίζουν τα παιχνίδια τους! και σας τα λέω εγώ που ειμαι θεόμουρλη! ευτυχώς εκανα 152 τεστ την ημέρα και ξεχνιόμουν ! υπομονή κορίτσια μ, εχω καλή διαίσθηση και για τις 2 σας! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Βάσω91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Εγώ μόλις επιστρέφω από το ραντεβού Μ με τον σφακ. Κ εκείνος Μ είπε ότι μάλλον φταίνε τα ωάρια και Μ πρότεινε λαμπαροσκοπιση για πιθανή ενδομητριωση. Δεν ξέρω τι να κάνω.... Να πω την αλήθεια φοβάμαι. Επηρεάζει κάπου αρνητικά η εξέταση αυτή; Την έχει κάνει καμία με τον συγκεκριμένο γιατρό; Κ μετά από αυτή υπάρχει βελτίωση; Ο γιατρός Μ είπε μπορεί ναι μπορεί κ όχι... επίσης Μ πρότεινε αναζωογόνηση ωοθηκών που προς το παρόν είμαι κατά 

Καλησπέρα Βασω! Εγω αυτό που ειχα κάνει για να αποφασίσω ήταν να παρω 2-3 γνώμες διαφορετικών γιατρών για να δω πως θα συνεχίσω και με ποιον. Δεν ξέρω αν πηγες και άλλου να δεις τι θα σου πουν. 
Επίσης, ρωτα και παραπάνω πράγματα για την εξέταση αν σε απασχολεί. Εγω υστεροσκοπηση εκανα με τον σφακ και ήταν ανώδυνη. 
 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια για πείτε μ λίγο τη γνώμη σας γιατί  τσακώνομαι με τον άντρα μου! εκείνος λέει ότι τρωω λιγο και γω λέω ότι τρωω νορμαλ, μην ξεχνάτε ειμαι και όλη μετά ξάπλα! θα σας πω 2 μέρες τι εχω φάει: 

χθες: αρακά , καρύδια , πορτοκαλί , φράουλα, μπανάνα, σαλάτα χωριάτικη μαζί με όλα τα συνοδευτικά φετα ψωμί κλπ! 

σημερα: κοτόπουλο με πατάτες , φετα,χαλβά, καρύδια, δημητριακά , αγγουράκια! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Angot είπε:

κορίτσια για πείτε μ λίγο τη γνώμη σας γιατί  τσακώνομαι με τον άντρα μου! εκείνος λέει ότι τρωω λιγο και γω λέω ότι τρωω νορμαλ, μην ξεχνάτε ειμαι και όλη μετά ξάπλα! θα σας πω 2 μέρες τι εχω φάει: 

χθες: αρακά , καρύδια , πορτοκαλί , φράουλα, μπανάνα, σαλάτα χωριάτικη μαζί με όλα τα συνοδευτικά φετα ψωμί κλπ! 

σημερα: κοτόπουλο με πατάτες , φετα,χαλβά, καρύδια, δημητριακά , αγγουράκια! 

Όλη μέρα αυτά ή για μεσημεριανό? Αν είναι όλη μέρα Κ τρως αυτά  τρως λίγο .  Αν είναι για μεσημεριανό τρως νορμάλ. 

Πρωινό βραδινό ? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

Όλη μέρα αυτά ή για μεσημεριανό? Αν είναι όλη μέρα Κ τρως αυτά  τρως λίγο .  Αν είναι για μεσημεριανό τρως νορμάλ. 

Πρωινό βραδινό ? 

όλη μέρα! κάποιες φορες που πεινάω παραπάνω τρωω μμ πριν το μεσημεριανό και μια φρυγανιά με μέλι και μια με μαρμελάδα, αλλά συνήθως δεν πεινάω τόσο! για βράδυ τρωω τα δημητριακά μπυ και καρύδια! φοβάμαι ότι θα με πιάσει καούρα αν φάω πάλι φαγητό και επισης εχω αγχωθεί με το ποσά κιλά θα πάρω τώρα που είμαι όλη μέρα ξάπλα! προχθές που ζυγίστηκα στον γιατρό ήμουν σταθερή στα 4,5 κιλά που ειχα πάρει απ την αρχή! τώρα που μπαίνω στον 7ο όμως αρχίζει η ανηφόρα ! τρωω όμως τις βιταμίνες μ για το μωράκι. φρούτα γάλα καρύδια 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Angot είπε:

όλη μέρα! κάποιες φορες που πεινάω παραπάνω τρωω μμ πριν το μεσημεριανό και μια φρυγανιά με μέλι και μια με μαρμελάδα, αλλά συνήθως δεν πεινάω τόσο! για βράδυ τρωω τα δημητριακά μπυ και καρύδια! φοβάμαι ότι θα με πιάσει καούρα αν φάω πάλι φαγητό και επισης εχω αγχωθεί με το ποσά κιλά θα πάρω τώρα που είμαι όλη μέρα ξάπλα! προχθές που ζυγίστηκα στον γιατρό ήμουν σταθερή στα 4,5 κιλά που ειχα πάρει απ την αρχή! τώρα που μπαίνω στον 7ο όμως αρχίζει η ανηφόρα ! τρωω όμως τις βιταμίνες μ για το μωράκι. φρούτα γάλα καρύδια 

Κιλά δεν θα πάρεις μην φοβάσε . Δεν ανεβαίνουν κορίτσι μου έτσι τα κιλά στον 7ο Κ δεν αναιβαινουν σίγουρα αν δεν τρως γλυκά Κ υδατάνθρακες. 

Ο άντρας σου έχει δίκιο τρως πολύ λίγο Κ αυτό κάνει κακό Κ στο μωρό. Κ δεν είναι μόνο ότι τρως λίγο μένεις Κ πολλές ώρες νηστική δηλαδή δεν μπορείς να μου λες οτι απτό μεσημέρι μέχρι το βράδυ είσαι με ένα μπολάκι δημητριακά Κ ένα φρούτο ... Αυτό είναι δίαιτα δεν είναι διατροφή για έγκυο. Θα χτυπάς έτσι Κ υπογλυμιες τόσες ώρες νυστικη . 

Για να μην παχύνεις απλά δεν θα τρως υδατάνθρακες ψωμί Κ γλυκά . Όμως θα πρέπει να τρως ένα πλήρες πρωινό πχ ομελέτα γάλα φριγανια ολικής το μεσημεριανό σου τα φρούτα σου το απόγευμα Κ το βράδυ ένα βραδινό απαχο πχ λίγο κοτόπουλο γαλοπούλα Κ λίγο γάλα χωρίς δημητριακά . 

Τα δημητριακά σε πληροφορω ότι περισσότερο παχαινουν παρά καλό κάνεις . Ειδικά τα δημητριακά που κυκλοφορούν έχουν τόσα συντηρητικά τόση επεξεργασία  Κ τόση ζάχαρη που σχεδόν τίποτα δεν προφέρεις. 

Επίσης για την καούρα αυτό που θα προσέξεις είναι τα όξινα τα λαδερα Κ τις μεγάλες ποσότητες. Δεν χρειάζετε να τρως μεγάλες ποσότητες ομως σίγουρα πρέπει να τρως κάτι . Δεν μπορεί μια έγκυος να είναι με 5 καρυδακια Κ ένα γάλα από το μεσημέρι Κ μετά καταλαβαίνεις ότι είναι δίαιτα αυτό που κάνεις. Όσο ξάπλα Κ αν είσαι τα κιλά δεν θα ανέβουν αν τρως σωστά. Τα κιλά σε πληροφορω ανεβαίνουν πιο εύκολα όταν κίνησε αλλά τρως ότι βρεις μπροστά σου . 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...