Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλό μήνα ! Την Πέμπτη είναι να κάνω την χοριακη μου (14 μερες μετά την εβρυομεταφορα βλαστοκυστες) Υπάρχει περίπτωση να εχω τόσο σύντομα τάση εμετού η είμαι κατά φαντασία έγκυος ;;;; 🤣🤣🤣

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

Χρειαζομαι νομιζω τα φωτα σας…Μετα απο κοπους πολλους και ακυρωσεις εξαιτιας λεπτου ενδομητριου ξαφνικα το ενδομητριο μετα απο ενα χρονο περιπου διαλλειματος εφτιαξε για να κανω την εμβρυομεταφορα δυο βλαστοκυστων με δανεικα… Και ενω ειναι γυρω στα 8,5 11 μερα αρχιζω προγεστερονη κτλ εχθες δυο μερες πριν την εμβρυομεταφορα με τον αντρουλη μου καναμε σε..κανονικα χωρις προφυλακτικο! Εχουμε καταστρεψει το αποτελεσμα! Ο γιατρος μιυ παγωσε κομπιασε οταν του το πα σημερα! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , dreamy είπε:

Χρειαζομαι νομιζω τα φωτα σας…Μετα απο κοπους πολλους και ακυρωσεις εξαιτιας λεπτου ενδομητριου ξαφνικα το ενδομητριο μετα απο ενα χρονο περιπου διαλλειματος εφτιαξε για να κανω την εμβρυομεταφορα δυο βλαστοκυστων με δανεικα… Και ενω ειναι γυρω στα 8,5 11 μερα αρχιζω προγεστερονη κτλ εχθες δυο μερες πριν την εμβρυομεταφορα με τον αντρουλη μου καναμε σε..κανονικα χωρις προφυλακτικο! Εχουμε καταστρεψει το αποτελεσμα! Ο γιατρος μιυ παγωσε κομπιασε οταν του το πα σημερα! 

Γιατί, τι θα πάθει το ενδομητριο με το σεξ? Πρώτη φορά το ακούω αυτό σαν προβλημα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , dreamy είπε:

Αυτο ειπα και γω! Και ευχομαι να ειναι ετσι! Γιατι μου εκανε ενα σχολιο για προσταγλαδινες και συσπασεων εξαιτιας αυτου! 
Σε ευχαριστω!!

Και εμείς είχαμε κάνει πριν την ετ και μάλιστα ο άντρας μου έκανε πλάκα ότι με άφησε αυτός έγκυο και όχι η βλαστοκυστη, ούτε να το σκέφτεσαι του λεγα για την είχαμε ελεγμένη με προεμφυτευτικο, χαχαχα. Ούτε καν σκέφτηκα να το αναφέρω στο γιατρό, πάντως εγκυος έμεινα. Και αφού η ετ θα γίνει σε 2 μερες ποσο να κρατάνε πια αυτές οι μικροσυσπασεις. Αν ειχαν τοσο επίδραση καμία δε θα έμενε έγκυος φυσιιολογικα. Ας σου δώσει λίγο μαγνήσιο και κάνα buscopan στην τελική. Καλή επιτυχία εύχομαι!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Nels είπε:

Και εμείς είχαμε κάνει πριν την ετ και μάλιστα ο άντρας μου έκανε πλάκα ότι με άφησε αυτός έγκυο και όχι η βλαστοκυστη, ούτε να το σκέφτεσαι του λεγα για την είχαμε ελεγμένη με προεμφυτευτικο, χαχαχα. Ούτε καν σκέφτηκα να το αναφέρω στο γιατρό, πάντως εγγυος έμεινα. Και αφού η ετ θα γίνει σε 2 μερες ποσο να κρατάνε πια αυτές οι μικροσυσπασεις. Ας σου δώσει λίγο μαγνήσιο και κάνα buscopan στην τελική. Καλή επιτυχία εύχομαι!

Αχ να σαι καλα Nels μου! Και καθολου συσπασεις δεν νιωθω φυσικα…με ολα αυτα τα μη και τις εξετασεις και τα φαρμακα απομακρυνομασταν τοσο πολυ που αποφασισαμε μετα απο το στραπατσο που φαγαμε με το ενδομητριο που δεν ελεγε να ανεβει περυσι πως για κανενα λογο δεν θα χαναμε ο ενας τον αλλο! Αλλωστε ειμαστε ο ενας για τον αλλο και επειδη αγαπιομαστε τοσο πολυ κανουμε ΟΛΑ αυτα για να μεγαλωσουμε την οικογενεια μας. Αν ειναι στη διαδιακασια αυτη να χασουμε το μεταξυ μας καηκαμε! 
On the bright side, εχω εξαιρετικη διαθεση και θα ανεβω αυριο Αθηνα με αισιοδοξια για την εμβρυομεταφορ!

  • Καλή τύχη! 1
  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Psaxnwfos είπε:

Κορίτσια καλό μήνα ! Την Πέμπτη είναι να κάνω την χοριακη μου (14 μερες μετά την εβρυομεταφορα βλαστοκυστες) Υπάρχει περίπτωση να εχω τόσο σύντομα τάση εμετού η είμαι κατά φαντασία έγκυος ;;;; 🤣🤣🤣

Κάνε κανένα τεστ για βλαστοκυστες οι 14 μέρες είναι πολλές . Εντάξει τόσο νωρίς συνήθως(καμιά φορά μπορεί Κ να γίνει βέβαια σπάνια)  δεν έχεις τάση για εμετό αλλά σήμερα θα είσαι 10η μέρα λογικά θα δείξει Κ το τεστ ξεκάθαρα . Πάρε 2 τεστ διαφορετικής μάρκας για να είσαι σίγουρη .  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , dreamy είπε:

Αχ να σαι καλα Nels μου! Και καθολου συσπασεις δεν νιωθω φυσικα…με ολα αυτα τα μη και τις εξετασεις και τα φαρμακα απομακρυνομασταν τοσο πολυ που αποφασισαμε μετα απο το στραπατσο που φαγαμε με το ενδομητριο που δεν ελεγε να ανεβει περυσι πως για κανενα λογο δεν θα χαναμε ο ενας τον αλλο! Αλλωστε ειμαστε ο ενας για τον αλλο και επειδη αγαπιομαστε τοσο πολυ κανουμε ΟΛΑ αυτα για να μεγαλωσουμε την οικογενεια μας. Αν ειναι στη διαδιακασια αυτη να χασουμε το μεταξυ μας καηκαμε! 
On the bright side, εχω εξαιρετικη διαθεση και θα ανεβω αυριο Αθηνα με αισιοδοξια για την εμβρυομεταφορ!

Μπράβο κορίτσι μου, μόνο θετικές σκέψεις να κάνεις,με το καλό!! Και εμείς κάπως έτσι ήμασταν, δε θέλαμε να γίνει αυτοσκοπός η όλη διαδικασία και να απομακρυνθουμε οπότε το πήραμε χαλαρά,  κάναμε μια προσπάθεια το χρόνο και ενδιάμεσα απολαμβάναμε τη ζωή μας και τα ταξίδια μας! Ευτυχώς δλδ γιατί τώρα με το μπεμπέ και κλείσιμο σπίτι φάγαμε και λίγο οι ισορροπίες αλλάξανε αλλά εχουμε μαζεμένα αποθέματα ενέργειας και όμορφων στιγμών και το χαιρόμαστε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, dreamy είπε:

Χρειαζομαι νομιζω τα φωτα σας…Μετα απο κοπους πολλους και ακυρωσεις εξαιτιας λεπτου ενδομητριου ξαφνικα το ενδομητριο μετα απο ενα χρονο περιπου διαλλειματος εφτιαξε για να κανω την εμβρυομεταφορα δυο βλαστοκυστων με δανεικα… Και ενω ειναι γυρω στα 8,5 11 μερα αρχιζω προγεστερονη κτλ εχθες δυο μερες πριν την εμβρυομεταφορα με τον αντρουλη μου καναμε σε..κανονικα χωρις προφυλακτικο! Εχουμε καταστρεψει το αποτελεσμα! Ο γιατρος μιυ παγωσε κομπιασε οταν του το πα σημερα! 

Εμένα μ λέγανε ότι λόγω υποθέτων να μη κάνω. Όχι κάτι άλλο. Βέβαια σε μια ομάδα στο φβ που είναι από διάφορες χώρες γυναίκες που προσπαθούν έτσι με εξωσωματικές, γράφουν ότι οι γιατροί τους λένε να κάνουν σεξ τη μέρα πριν την εμβρυομεταφορά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, linaa είπε:

Κάνε κανένα τεστ για βλαστοκυστες οι 14 μέρες είναι πολλές . Εντάξει τόσο νωρίς συνήθως(καμιά φορά μπορεί Κ να γίνει βέβαια σπάνια)  δεν έχεις τάση για εμετό αλλά σήμερα θα είσαι 10η μέρα λογικά θα δείξει Κ το τεστ ξεκάθαρα . Πάρε 2 τεστ διαφορετικής μάρκας για να είσαι σίγουρη .  

Την προηγούμενη εβδομάδα , Τετάρτη κ Παρασκευή έκανα από μια ovetrille, δεν ξέρω εάν είναι καλή ίδεα να κάνω τεστ σήμερα. Δεν υπάρχει περίπτωση να βγει ψευδές επηρεασμένο από τις ενέσεις;  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Psaxnwfos είπε:

Την προηγούμενη εβδομάδα , Τετάρτη κ Παρασκευή έκανα από μια ovetrille, δεν ξέρω εάν είναι καλή ίδεα να κάνω τεστ σήμερα. Δεν υπάρχει περίπτωση να βγει ψευδές επηρεασμένο από τις ενέσεις;  

Αν έκανες πριν τρεις μέρες ένεση ναι θα βγει επιρεασμενο όντως. 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια 3.420 η επανάληψη της χοριακης μου!! Η πρώτη την Παρασκευή ήταν 415. Πως τα βλέπετε τα νούμερα; Καλά είναι μου είπαν από το κέντρο. 
Στεναχωρήθηκα όμως γιατί ανέβηκε πάλι η tsh μου. Μίλησα ήδη με την ενδοκρινολογο για αύξηση δόσης. Μπορεί να έχει δημιουργηθεί θέμα στο έμβρυο; Κάτι διαβάζω για νοητικά θέματα και σκιάχτηκα πάλι. 

  • Μου αρέσει 2
  • Δύναμη! 1
  • Λουλούδια 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...