Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

      Μήπως είναι έντερο; Δυστυχώς μόνο εικασίες μπορώ να κάνω, δεν ξέρω κάτι... Φαντάζομαι λόγω άγχους όλες πονάμε και υποθέτουμε πράγματα αυτές τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά... Καλή επιτυχία! Α! Σε ποια χώρα βρίσκεσαι;

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Aangelika8 είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Μακάρι να ήμουν κάτω από 40!! Το άλλο μήνα μπαίνω στα 41!

Μια χαρά είναι η ηλικια σου και το ότι έχετε τόσες βλαατοκυστες δείχνει πολυ καλή δυναμικη! Καλά έκανες που προχωρησες σε προεμφυτευτικο, θα είσαι και πιο ήσυχη στην εγκυμοσύνη σου.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Angot είπε:

καλημερα κοριτσια εκανα καμπύλη 

στης νηστείας εχω 70 με όριο 92

στα 60’ εχω 161 με όριο 180

και στα 120’ εχω 150 με όριο 153 

😔 της 2η ώρας είναι οριακό ε;

Μια χαρά είναι κορίτσι . Απτήν στιγμή που είσαι μέσα στα φυσιολογικά δεν υπάρχει πρόβλημα . Δεν είναι παθολογικη μην ανχωνεσε είναι άψογη 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

Μια χαρά είναι κορίτσι . Απτήν στιγμή που είσαι μέσα στα φυσιολογικά δεν υπάρχει πρόβλημα . Δεν είναι παθολογικη μην ανχωνεσε είναι άψογη 

θα μου πει να προσέξω διατροφή πάντως πιστευω! τρωω πολλές πατάτες 🤪

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

Τα αποτελέσματα από προεμφυτευτικο πόσο καιρό κάνουν να βγουν? Ένα μήνα μου είπανε από το κέντρο...έτυχε να τα πάρει καμία κοπέλα κ νωρίτερα? Τελικά καταφέραμε να στείλουμε 8 βλαστοκυστες!! 

Καλη επιτυχια!! Εμάς είχαν βγει σε περίπου 10 μέρες!! Τα 2 εμβρυακια τα έχω στην κοιλίτσα μου τώρα!!

  • Λουλούδια 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια ! Είχα μια αποτυχημένη εξωσωματική στις 25/2 . Πότε μπορώ να προσπαθήσω ξανα ; Δεν ξέρω αν αξίζει όμως για 5 μόνο ωάρια να το ξανακάνω . Μέτριας ποιότητας από ότι μου είπε ο γιατρος μου . Από τα 5 γονιμοποιήθηκαν τα 4. Τριών ημερών αλλά δεν βγήκε τίποτα θετικό . Τώρα το σκέφτομαι . Είναι και η ηλικία μου 43 στα 44 πια . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, MatinaChr είπε:

Καλημέρα κορίτσια ! Είχα μια αποτυχημένη εξωσωματική στις 25/2 . Πότε μπορώ να προσπαθήσω ξανα ; Δεν ξέρω αν αξίζει όμως για 5 μόνο ωάρια να το ξανακάνω . Μέτριας ποιότητας από ότι μου είπε ο γιατρος μου . Από τα 5 γονιμοποιήθηκαν τα 4. Τριών ημερών αλλά δεν βγήκε τίποτα θετικό . Τώρα το σκέφτομαι . Είναι και η ηλικία μου 43 στα 44 πια . 

Είναι όντως πολύ δύσκολο σε αυτή την ηλικία, αν έχεις χρόνο και υπομονή θα μπορούσες να προσπαθήσεις με φυσικο κυκλο άμεσα. Για να ξαναπάρεις ορμόνες πρέπει να περάσουν τουλάχιστον 3 μήνες αλλά νομίζω τζάμπα θα ταλαιπωρησεις τον οργανισμο σου. Την επιλογή τς δωρεάς ωαριων την έχετε συζητήσει με το γιατρό σου? Πιθανόν είναι η πιο ενδεδειγμένη σε ηλικίες άνω των 43

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, MatinaChr είπε:

Καλημέρα κορίτσια ! Είχα μια αποτυχημένη εξωσωματική στις 25/2 . Πότε μπορώ να προσπαθήσω ξανα ; Δεν ξέρω αν αξίζει όμως για 5 μόνο ωάρια να το ξανακάνω . Μέτριας ποιότητας από ότι μου είπε ο γιατρος μου . Από τα 5 γονιμοποιήθηκαν τα 4. Τριών ημερών αλλά δεν βγήκε τίποτα θετικό . Τώρα το σκέφτομαι . Είναι και η ηλικία μου 43 στα 44 πια . 

Καλημερα καλη μου Ματινα, 

λυπαμαι πολυ που δεν στεφθηκε με επιτυχια η προσπαθεια σας! Εχω βρεθει πολλακις στη θεση σου εχοντας και βεβαρημενο ιστορικο ηταν ισως πιο επωδυνο. Εγω εχω μια ισοζυγισμενη χρωμοσωμικη μεταθεση στο 5 και το 9 που ειναι μια οικογενειακη μεταθεση, την κληρονομησαμε απο τον μπαμπα μου οποτε οσα ωαρια και αν παρηγαγα αυτα αναπαραγονταν ανωμαλα δημιουργοντας εμβρυα με χρωμοσωμικες! Πολλα τα χρηματα σε προεμφυτευτικο και τελικα μηδενικο το αποτελεσμα. Ομως θελαμε παρα πολυ ενα μωρο. Εγω λογω δουλειας ειμαι συνεχως με παιδια και ετσι δεν μου ελειπε τοσο η παρουσια η ενασχοληση μαχι τους ,ο αντρας μου ομως πραγματικα θα ηταν κριμα να μην γινοταν μπαμπας… ετσι πολυ συνειδητα πηγαμε με δωρεα. Βρηκαμε γρηγορα τη δοτρια (αυγουστο του 22)και πηραμε 4 αριστες βλαστοκυστες. Και τοτε ξαφνικα το ενδομητριο μου δεν μεγαλωνε ( δεν το πιστευα αυτο που παντα ηταν ΟΚ με εγκατελειπε)αφου το παλεψα 10 μηνες αποφασισαμε να κανουμε ενα διαλλειμμα, και πριν απο σαραντα μερες πηγα στο γιατρο μου, και ηταν 10mm, πριν μια εβδομαδα εκανα εμβρυομεταφορα την πρωτη με δοτρια και ειμαι εγκυος! Ειμαι 46 μισο. Εγω λοιπον θα σου προτεινα να το δοκιμασεις! Μακαρι και γω να μην ειχα αναλωθει 7 χρονια με δικα μου! Θα ειχα τωρα τουλαχιστον δυο παιδια! 
ευχομαι οτι και να αποφασισεις να ευωδοθει απο καρδιας!

  • Μου αρέσει 2
  • Λουλούδια 7
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, MatinaChr είπε:

Καλημέρα κορίτσια ! Είχα μια αποτυχημένη εξωσωματική στις 25/2 . Πότε μπορώ να προσπαθήσω ξανα ; Δεν ξέρω αν αξίζει όμως για 5 μόνο ωάρια να το ξανακάνω . Μέτριας ποιότητας από ότι μου είπε ο γιατρος μου . Από τα 5 γονιμοποιήθηκαν τα 4. Τριών ημερών αλλά δεν βγήκε τίποτα θετικό . Τώρα το σκέφτομαι . Είναι και η ηλικία μου 43 στα 44 πια . 

Καλημέρα! Πολύ θετικό που από τα πέντεγονιμοποιηθηκαν και προχώρησαν τα τέσσερα.. στη θέση σου θα έκανα κι άλλη μια προσπάθεια με τα δικά μου αλλά θα τα άφηνα στο στάδιο της βλαστοκύστης. Μπορείς ήδη μετά το Πάσχα να προχωρήσεις. Η λύση της δωρεάς θα υπάρχει πάντα εξάλλου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, ελπίζω όλες να είστε καλά και να πετύχουμε όλες το στόχο μας 🙏🙏🙏  ήθελα να ρωτήσω κάτι sos, όμως! Ψάχνω απεγνωσμένα τα dermestril 100, Αθήνα μένω κ δεν μπορώ να τα βρω πουθενά. Γνωρίζει καμία που μπορώ να βρω; Δεν θέλω των 50. Μόνο των 100! Επίσης, αν υπάρχει κάπου επαρχία κ μπορούν να μου τα στείλουν με κούριερ πχ και να βάλω τα χρήματα στην τράπεζα… ssoossss….κοριτσιααααααα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 18 λεπτά , vivina είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, ελπίζω όλες να είστε καλά και να πετύχουμε όλες το στόχο μας 🙏🙏🙏  ήθελα να ρωτήσω κάτι sos, όμως! Ψάχνω απεγνωσμένα τα dermestril 100, Αθήνα μένω κ δεν μπορώ να τα βρω πουθενά. Γνωρίζει καμία που μπορώ να βρω; Δεν θέλω των 50. Μόνο των 100! Επίσης, αν υπάρχει κάπου επαρχία κ μπορούν να μου τα στείλουν με κούριερ πχ και να βάλω τα χρήματα στην τράπεζα… ssoossss….κοριτσιααααααα

Κορίτσι μου εμένα ο γιατρός μου έχει πει πως τα συγκεκριμένα έχουν καταργηθεί/ εξαντληθεί. Και μου έχει πει και αγοράζω τα estramon που είναι το ίδιο πράγμα. Εγω παίρνω των 50 αλλά ίσως υπάρχουν και των 100 ή ίσως μπορείς να βάζεις δυο. Τα βρίσκω σε ένα συγκεκριμένο φαρμακείο στο κέντρο δεν ξέρω αν υπάρχουν και σε αλλά. Μηπως να ρωτήσεις τον γιατρό σου και αν θες μπορώ να σου στείλω σε μήνυμα το φαρμακείο. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Fay_ είπε:

Κορίτσι μου εμένα ο γιατρός μου έχει πει πως τα συγκεκριμένα έχουν καταργηθεί/ εξαντληθεί. Και μου έχει πει και αγοράζω τα estramon που είναι το ίδιο πράγμα. Εγω παίρνω των 50 αλλά ίσως υπάρχουν και των 100 ή ίσως μπορείς να βάζεις δυο. Τα βρίσκω σε ένα συγκεκριμένο φαρμακείο στο κέντρο δεν ξέρω αν υπάρχουν και σε αλλά. Μηπως να ρωτήσεις τον γιατρό σου και αν θες μπορώ να σου στείλω σε μήνυμα το φαρμακείο. 

Έχω πάρει σε φαρμακαποθήκες που βρήκα μέσω Ίντερνετ κ μου είπαν ότι υπάρχουν, αλλά εγώ ως ιδιώτης δεν μπορώ να τα πάρω από εκείνους, και εκείνοι για να τα δώσουν σε φαρμακείο θα πρέπει να συνεργάζονται με το συγκεκριμένο φαρμακείο.. ρώτησα τον γιατρό μου αλλά μου είπε ότι το ψάχνει… αν θέλεις στείλε μου το φαρμακείο σε μήνυμα! Σε ευχαριστώ πολύ πάντως!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας! μπαίνω 28η μεθαύριο, παρά την περιδεση και τα 3 glopir και την ξάπλα συνεχίσω τις συσπάσεις, περίπου 15 την ημέρα πάνω κάτω, νιώθω βάρος και εχω και πονάκια στη μέση πλέον!  αύριο εχω ραντεβού με τον γιατρό μ και λέω να του ζητήσω να κάνω τις ενέσεις κορτιζόνης για τα πνεύμονια του μωρού ! εκείνος δεν μου έχει αναφέρει τίποτα αλλά θα ήθελα να κάνω ότι μπορω ώστε να διευκολύνω το μωρο μ να ανταπεξέλθει αν γεννηθεί πρόωρα (που εγώ ειμαι σίγουρη, το νιώθω) τι λέτε  εσείς; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Angot είπε:

κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας! μπαίνω 28η μεθαύριο, παρά την περιδεση και τα 3 glopir και την ξάπλα συνεχίσω τις συσπάσεις, περίπου 15 την ημέρα πάνω κάτω, νιώθω βάρος και εχω και πονάκια στη μέση πλέον!  αύριο εχω ραντεβού με τον γιατρό μ και λέω να του ζητήσω να κάνω τις ενέσεις κορτιζόνης για τα πνεύμονια του μωρού ! εκείνος δεν μου έχει αναφέρει τίποτα αλλά θα ήθελα να κάνω ότι μπορω ώστε να διευκολύνω το μωρο μ να ανταπεξέλθει αν γεννηθεί πρόωρα (που εγώ ειμαι σίγουρη, το νιώθω) τι λέτε  εσείς; 

Αυτές οι ενέσεις κρατάνε δύο εβδομάδες τα ωφέλη τους. Εσύ angot να γεννησεις σε δύο εβδομάδες είναι λίγο αδύνατο. Οπότε Κ ο γιατρός σου θα έχει ένα πλάνο να στις κάνει αργότερα που θα πιάσουν τόπο 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , linaa είπε:

Αυτές οι ενέσεις κρατάνε δύο εβδομάδες τα ωφέλη τους. Εσύ angot να γεννησεις σε δύο εβδομάδες είναι λίγο αδύνατο. Οπότε Κ ο γιατρός σου θα έχει ένα πλάνο να στις κάνει αργότερα που θα πιάσουν τόπο 

αυτό με τις 2 βδομαδες ισχύει; διαβάζω διαφορά και κυρίως από παλιά φόρουμ που κορίτσια τις έκαναν από την 26η εβδομάδα και γεννούσαν αρκετά αργότερα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...