Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα κορίτσια να ρωτήσω κάτι τα χάπια μετά την εμβρυομεταφορα τα λαμβάνετε την ίδια ώρα η και να υπάρξει 1 ώρα διάφορα δεν υπάρχει θέμα. ( Καταλάβατε έμεινα χωρίς προγεστερόνη και περίμενα να ανοίξουν σήμερα τα φαρμακεία τελευταία προγεστερόνη 11 το βράδυ και τώρα 8:20 το πρωί)

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Neverstop είπε:

Γεια σου κορίτσι μου.

Εγώ ξεκίνησα δεύτερη ημέρα έξι σικλακουρ κι έκανα υπέρηχο να βλέπουμε το ενδομήτριο. Μόλις αυξήθηκε ικανοποιητικά ξεκίνησα και προγεστερόνη και πέντε ημέρες έγινε η μεταφορά. 18η του κύκλου ήταν. Έπαιρνα και σαλοσπιρ αλλά δεν θυμάμαι από πότε😀

Καλή επιτυχία να έχεις μέσα από την καρδιά μου! 

Διαβάζω πάντα τα νέα όλων των κοριτσιών στο θέμα της εξωσωματικής , νιώθω τις αγωνίες τους,αλλά λόγω του μπέμπη δεν προλαβαίνω να γράψω.

 

Όλες οι κοπέλες να έχουν γεμάτη από μωρό αγκαλιά σύντομα εύχομαι🙏🙏

Έλα βρε κοριτσάκι μου!! Τι κάνεις;;; Να μου φιλήσεις το μπέμπη σου γλυκιά μου!!! 

Να δηλαδή τα 4 ή 6 cyclacur καλή ώρα μου φαίνονται πιο λογικά σύμφωνα και με όσα ξέρω και έχω κάνει και εγώ.. εμένα μου είπε τώρα πως όταν ξεκινήσουμε θα ξεκινήσω με ένα cyclacur πρωί βράδυ από δεύτερη μέρα του κύκλου.. δηλαδή δύο cyclacur την ημέρα.. ενώ μέχρι τώρα έπαιρνα 6 κάθε φορά αλλά ήταν σε φρέσκους κύκλους μετά την ωοληψια και μένω με την απορία του τι ακριβώς αλλάζει..;! Ναι λογικά salospir/κορτιζόνη θα μου δώσει και εμένα και θα κάνουμε και intralipid αυτή τη φορά...

1 ώρα πρίν, Σποράκι είπε:

Κοίτα ωορρηξία είναι δύσκολο να κάνεις αν είσαι σε τεχνητό κύκλο, υποθέτω αν ήθελε οβιτρέλ θα σου είχε πει να προμηθευτείς αλλά για να είσαι σίγουρη μπορείς να μιλήσεις με τη μαία. Εγώ έχω κάνει οβιτρελ αλλά τα σικλακιουρ δεν τα είχα ξεκινήσει δεύτερη μέρα. Πήγα 7η για υπέρηχο, είδαμε ωοθυλάκιο και ξεκίνησα σικλακιουρ γιατί δεν ήταν παχύ το ενδομήτριο. Έκανα κανονικά ωοληψια και ετ. Αυτός όμως θεωρείται φυσικός κύκλος και ας πήρα χάπια, γιατί τα ξεκίνησα στη μέση. Πριν την 7η-8η μέρα δεν χρειάζεσαι υπέρηχο, έχεις πολλές μέρες μπροστά σου να σου αλλάξει τη δοσολογία και να κάνεις την ετ.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!

Ναι... Δεν ξέρω.. ακούω διάφορες εμπειρίες.. συγκεντρώνω εγώ τις πληροφορίες που χρειάζομαι και θα ρωτήσω το γιατρό με το τι γίνεται και τι συμβαίνει γιατί μου έχει κεντρίσει το ενδιαφέρον.. καλά δεν έχω ξεκινήσει για ετ.. απλά συζητήσαμε το πλάνο και με έπιασε απροετοίμαστη δεν ήξερα τι πρέπει να ρωτήσω..! Με ηρεμία μετά σκέφτομαι τις απορίες μου και κάνω μια σύγκριση με τις δικές σας εμπειρίες για να έχω μια εικόνα του τι ακριβώς να ρωτήσω όταν έρθει η ώρα να ξεκινήσουμε..

Παρεπιπτόντως.. φυσικό κύκλο εγώ ήξερα την παρακολούθηση υπερηχογραφικά, ovitrelle για προκαθορισμο της ωορρηξίας και έναρξη προγεστερόνης ανάλογα με την ηλικία των εμβρύων για την ετ.. δηλαδή ξέρω ότι από τη στιγμή που μπαίνουν οιστρογόνα δεν θεωρείται φυσικός κύκλος.. φαντάζομαι βέβαια ότι και ο κάθε γιατρός έχει τη δική του προσέγγιση στο φυσικό κύκλο όσο και στο τεχνητό.. πχ όπως όταν κάνουν arvekap για πλήρη καταστολή των ενδογενών ορμονών πριν την έναρξη των cyclacur σε τεχνητό κύκλο ετ..


OiAXp2.pngbfhkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Σποράκι είπε:

Κοίτα ωορρηξία είναι δύσκολο να κάνεις αν είσαι σε τεχνητό κύκλο, υποθέτω αν ήθελε οβιτρέλ θα σου είχε πει να προμηθευτείς αλλά για να είσαι σίγουρη μπορείς να μιλήσεις με τη μαία. Εγώ έχω κάνει οβιτρελ αλλά τα σικλακιουρ δεν τα είχα ξεκινήσει δεύτερη μέρα. Πήγα 7η για υπέρηχο, είδαμε ωοθυλάκιο και ξεκίνησα σικλακιουρ γιατί δεν ήταν παχύ το ενδομήτριο. Έκανα κανονικά ωοληψια και ετ. Αυτός όμως θεωρείται φυσικός κύκλος και ας πήρα χάπια, γιατί τα ξεκίνησα στη μέση. Πριν την 7η-8η μέρα δεν χρειάζεσαι υπέρηχο, έχεις πολλές μέρες μπροστά σου να σου αλλάξει τη δοσολογία και να κάνεις την ετ.

Καθώς διάβαζα την συζήτηση σας, αναρωτήθηκα αν ο τεχνητός κύκλος που είπατε είναι διαφορετικός από τον τροποποιημενο φυσικό;

Ο γιατρός μου είπε θα χρησιμοποιήσουμε την γκοναλ για την διαιδκασια της ετ  δεν είπε κάτι για σικλακιουρ 

Είναι άλλη μέθοδος αυτη;

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Kiddo είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!!!

Όχι ακόμα δεν έχω ξεκινήσει απλά θα δοκιμάσουμε ετ με κατεψυγμένα αυτή τη φορά για αλλαγή και επειδή δεν το έχω ξανακάνει δεν ξέρω τι να περιμένω.. όπως μου το εξήγησε θα πάω δεύτερη μέρα του κύκλου για υπέρηχο και αιματολογικές και αν είναι όλα καλά, ξεκινάμε από τη δεύτερη μέρα με ένα cyclacur πρωί-βράδυ.. και επειδή στην ετ με φρέσκα έπαιρνα 6 cyclacur, πρωί μεσημέρι βράδυ, μου φάνηκαν λίγα τώρα.. επίσης είπε επανέλεγχος θα γίνει στην 8η μέρα.. μου φάνηκε αρκετά μακριά.. δεν μου είπε περισσότερα.. του έχω εμπιστοσύνη φυσικά αλλά επειδή δεν εξηγεί και πολλά όπως οι περισσότεροι και είμαι ολίγον control freak θέλω να ξέρω τι να περιμένω για να θέσω και ανάλογες απορίες.. 😅

Να ρωτήσω αν σου είπε, θα χρειαστείς ovitrelle; Αλήθεια ωορρηξία περιμένουμε να γίνει και ανάλογα ορίζεται η ετ ή όχι; Οπότε υπερηχογραφικά μόνο άλλη μία φορά θα σε δεί ή θα το ορίσει ξανά ανάλογα μετά τον επανέλεγχο..;

 Προς το παρόν παιρνω δύο το πρωί και δύο το βράδυ και μεθαύριο θα παίρνω και ένα το απόγευμα,δλδ πέντε στο σύνολο.Λογικα και εσύ τόσα θα πάρεις,δε νομίζω να σου δώσει λιγότερα.Σχετικα με τις ovitrelle & arvekap,τις είχα κάνει στην ωοληψια.Στην εμβρυομεταφορά μόνο cyclacur,utrogestan & prolutex. Την Τετάρτη έχω τον δεύτερο υπέρηχο και ορμονολογικες και αν όλα πάνε καλά, υποθέτω πως θα ξεκινήσω και την προγεστερόνη.Εχουν περάσει πάνω από δύο χρόνια από τότε που είχα κάνει την εμβρυομεταφορά και κάποιες λεπτομερειες δυστυχώς δεν τις θυμάμαι.Εμενα με ανησυχεί πολύ το αποτέλεσμα των ορμονολογικων,διότι έχει ένα μήνα που αποθηλασα και φοβάμαι ότι θα είναι ο,τι να ναι οι ορμόνες μου..Καλή επιτυχία κορίτσι μου,εύχομαι σε λίγο καιρό να κρατάς το μωράκι σου στην αγκαλιά σου❤️❤️❤️

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Kiddo είπε:

Έλα βρε κοριτσάκι μου!! Τι κάνεις;;; Να μου φιλήσεις το μπέμπη σου γλυκιά μου!!! 

Να δηλαδή τα 4 ή 6 cyclacur καλή ώρα μου φαίνονται πιο λογικά σύμφωνα και με όσα ξέρω και έχω κάνει και εγώ.. εμένα μου είπε τώρα πως όταν ξεκινήσουμε θα ξεκινήσω με ένα cyclacur πρωί βράδυ από δεύτερη μέρα του κύκλου.. δηλαδή δύο cyclacur την ημέρα.. ενώ μέχρι τώρα έπαιρνα 6 κάθε φορά αλλά ήταν σε φρέσκους κύκλους μετά την ωοληψια και μένω με την απορία του τι ακριβώς αλλάζει..;! Ναι λογικά salospir/κορτιζόνη θα μου δώσει και εμένα και θα κάνουμε και intralipid αυτή τη φορά...

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!

Ναι... Δεν ξέρω.. ακούω διάφορες εμπειρίες.. συγκεντρώνω εγώ τις πληροφορίες που χρειάζομαι και θα ρωτήσω το γιατρό με το τι γίνεται και τι συμβαίνει γιατί μου έχει κεντρίσει το ενδιαφέρον.. καλά δεν έχω ξεκινήσει για ετ.. απλά συζητήσαμε το πλάνο και με έπιασε απροετοίμαστη δεν ήξερα τι πρέπει να ρωτήσω..! Με ηρεμία μετά σκέφτομαι τις απορίες μου και κάνω μια σύγκριση με τις δικές σας εμπειρίες για να έχω μια εικόνα του τι ακριβώς να ρωτήσω όταν έρθει η ώρα να ξεκινήσουμε..

Παρεπιπτόντως.. φυσικό κύκλο εγώ ήξερα την παρακολούθηση υπερηχογραφικά, ovitrelle για προκαθορισμο της ωορρηξίας και έναρξη προγεστερόνης ανάλογα με την ηλικία των εμβρύων για την ετ.. δηλαδή ξέρω ότι από τη στιγμή που μπαίνουν οιστρογόνα δεν θεωρείται φυσικός κύκλος.. φαντάζομαι βέβαια ότι και ο κάθε γιατρός έχει τη δική του προσέγγιση στο φυσικό κύκλο όσο και στο τεχνητό.. πχ όπως όταν κάνουν arvekap για πλήρη καταστολή των ενδογενών ορμονών πριν την έναρξη των cyclacur σε τεχνητό κύκλο ετ..

Φυσικός κύκλος θεωρείται ο κύκλος που πας σύμφωνα με την ωορρηξία. Ο οργανισμός σου δηλαδή προγραμματίζει την ωορρηξία και συνεπώς την ετ. Η οβιτρελ γίνεται για την ωρίμανση του ωαρίου (36 ώρες πριν την ωοληψια περίπου) όταν δει ο γιατρός ότι είναι έτοιμο το ωοθυλάκιο. Αν τα οιστρογόνα προστεθούν αφού εμφανιστεί το ωοθυλάκιο δηλαδή μετά την 6η - 7η μέρα δεν αλλάζει ο κύκλος. Πάλι παρακολουθείς το ωοθυλάκιο και περιμένεις την ωορρηξία, απλά ενισχύεις την ε2 και ταυτόχρονα το ενδομήτριο. Αν ξεκινήσεις από την δεύτερη μέρα του κύκλου τα χάπια δεν περιμένεις ωορρηξία και ρυθμίζεις ο γιατρός την ημέρα της ετ. Αυτός είναι ο τεχνητός.

πρίν από 38 λεπτά , Alex@ είπε:

Καθώς διάβαζα την συζήτηση σας, αναρωτήθηκα αν ο τεχνητός κύκλος που είπατε είναι διαφορετικός από τον τροποποιημενο φυσικό;

Ο γιατρός μου είπε θα χρησιμοποιήσουμε την γκοναλ για την διαιδκασια της ετ  δεν είπε κάτι για σικλακιουρ 

Είναι άλλη μέθοδος αυτη;

Λογικά θα σου κάνει στον ίδιο κύκλο διέγερση και ετ. Η γκοναλ είναι ένεση διέγερσης, γίνεται σε φυσικό κύκλο, κάνεις ωοληψια και μετά ετ. Οι παραπάνω διαδικασίες που διάβασες είναι για ετ κατεψυγμένων εμβρύων, που γίνεται σε φυσικό ή τεχνητό κύκλο.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Σποράκι είπε:

Φυσικός κύκλος θεωρείται ο κύκλος που πας σύμφωνα με την ωορρηξία. Ο οργανισμός σου δηλαδή προγραμματίζει την ωορρηξία και συνεπώς την ετ. Η οβιτρελ γίνεται για την ωρίμανση του ωαρίου (36 ώρες πριν την ωοληψια περίπου) όταν δει ο γιατρός ότι είναι έτοιμο το ωοθυλάκιο. Αν τα οιστρογόνα προστεθούν αφού εμφανιστεί το ωοθυλάκιο δηλαδή μετά την 6η - 7η μέρα δεν αλλάζει ο κύκλος. Πάλι παρακολουθείς το ωοθυλάκιο και περιμένεις την ωορρηξία, απλά ενισχύεις την ε2 και ταυτόχρονα το ενδομήτριο. Αν ξεκινήσεις από την δεύτερη μέρα του κύκλου τα χάπια δεν περιμένεις ωορρηξία και ρυθμίζεις ο γιατρός την ημέρα της ετ. Αυτός είναι ο τεχνητός.

Λογικά θα σου κάνει στον ίδιο κύκλο διέγερση και ετ. Η γκοναλ είναι ένεση διέγερσης, γίνεται σε φυσικό κύκλο, κάνεις ωοληψια και μετά ετ. Οι παραπάνω διαδικασίες που διάβασες είναι για ετ κατεψυγμένων εμβρύων, που γίνεται σε φυσικό ή τεχνητό κύκλο.

Καλήμερα!!

και εγώ με κατεψυγμένα θα πάω σε ετ,  βλαστοκύστες 5 ημερών.  Κ σαν να έχω μπερδευτεί τώρα γιατί είμαι σίγουρη ότι είπε ο γιατρός πως θα χρησιμοποιήσουμε τις γκοναλ κ prolutex, δεν είπε για άλλο φάρμακο.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , Alex@ είπε:

Καλήμερα!!

και εγώ με κατεψυγμένα θα πάω σε ετ,  βλαστοκύστες 5 ημερών.  Κ σαν να έχω μπερδευτεί τώρα γιατί είμαι σίγουρη ότι είπε ο γιατρός πως θα χρησιμοποιήσουμε τις γκοναλ κ prolutex, δεν είπε για άλλο φάρμακο.

 

Απλά όταν έρθει η ώρα ρωτά να σου εξηγήσει αν όντως είναι αυτά τα φάρμακα Κ γιατί στα δίνει αφού είναι για διεργεση πως θα γίνει. . Αν στο είπε μια φορά μπορεί Κ να μπερδεύτηκε Κ να ήθελε να πει κάτι άλλο ή να είχε κάτι άλλο στο μυαλό του. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Alex@ είπε:

Καλήμερα!!

και εγώ με κατεψυγμένα θα πάω σε ετ,  βλαστοκύστες 5 ημερών.  Κ σαν να έχω μπερδευτεί τώρα γιατί είμαι σίγουρη ότι είπε ο γιατρός πως θα χρησιμοποιήσουμε τις γκοναλ κ prolutex, δεν είπε για άλλο φάρμακο.

 

Καλημέρα! Αλήθεια δεν το έχω ξανακούσει, όποτε μη σου λέω κάτι λάθος. Ξέρω σίγουρα ότι είναι ένεση διέγερσης αλλά μπορεί να χρησιμοποιείται και αλλιώς, αυτοί ξέρουν. Πολύ καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

 Προς το παρόν παιρνω δύο το πρωί και δύο το βράδυ και μεθαύριο θα παίρνω και ένα το απόγευμα,δλδ πέντε στο σύνολο.Λογικα και εσύ τόσα θα πάρεις,δε νομίζω να σου δώσει λιγότερα.Σχετικα με τις ovitrelle & arvekap,τις είχα κάνει στην ωοληψια.Στην εμβρυομεταφορά μόνο cyclacur,utrogestan & prolutex. Την Τετάρτη έχω τον δεύτερο υπέρηχο και ορμονολογικες και αν όλα πάνε καλά, υποθέτω πως θα ξεκινήσω και την προγεστερόνη.Εχουν περάσει πάνω από δύο χρόνια από τότε που είχα κάνει την εμβρυομεταφορά και κάποιες λεπτομερειες δυστυχώς δεν τις θυμάμαι.Εμενα με ανησυχεί πολύ το αποτέλεσμα των ορμονολογικων,διότι έχει ένα μήνα που αποθηλασα και φοβάμαι ότι θα είναι ο,τι να ναι οι ορμόνες μου..Καλή επιτυχία κορίτσι μου,εύχομαι σε λίγο καιρό να κρατάς το μωράκι σου στην αγκαλιά σου❤️❤️❤️

Καλημέρα!

Η ovitrelle στην ετ χρησιμοποιείται όπως περιγράφει η Σπορακι πιο κάτω ώστε να ξέρουν ακριβώς πότε θα γίνει η ωορρηξία και να ξεκινήσεις προγεστερόνη ανάλογα με την ωορρηξία αυτή δεν είναι υποχρεωτικό ότι θα γίνει και ωοληψια βέβαια επειδή κάνεις ovitrelle. Η arvekap χρησιμοποιείται για να γίνει καταστολή των ενδογενών ορμονών από την 21η μέρα του κύκλου και την 2η μέρα του κύκλου στη συνέχεια να ξεκινήσεις τα cyclacur και εν συνεχεία τα υπόλοιπα φάρμακα της ετ.. το κάνουν ώστε να έχουν το πλήρη έλεγχο ακόμα και αν οι ορμόνες σου δεν είναι ρυθμισμένες ώστε να μην επιρρεασει την διαδικασία της ετ.. πχ τώρα στη περίπτωση σου θα μπορούσε να ήταν μια καλή επιλογή (ο γιατρός σου βέβαια ξέρει καλύτερα το ορμονικό σου προφίλ και τι σου ταιριάζει καλύτερα οπότε μην ανησυχείς!)

Αμήν Παναγίτσα μου!! Να πάνε όλα κατ'ευχήν για όλες μας!! Άντε όλα δεξιά να σου πάνε γλυκιά μου και σε μερικούς μήνες να κρατάς το δεύτερο θαυματακι σου!!! Γράψε μας ότι νεότερο!

10 ώρες πρίν, Σποράκι είπε:

Φυσικός κύκλος θεωρείται ο κύκλος που πας σύμφωνα με την ωορρηξία. Ο οργανισμός σου δηλαδή προγραμματίζει την ωορρηξία και συνεπώς την ετ. Η οβιτρελ γίνεται για την ωρίμανση του ωαρίου (36 ώρες πριν την ωοληψια περίπου) όταν δει ο γιατρός ότι είναι έτοιμο το ωοθυλάκιο. Αν τα οιστρογόνα προστεθούν αφού εμφανιστεί το ωοθυλάκιο δηλαδή μετά την 6η - 7η μέρα δεν αλλάζει ο κύκλος. Πάλι παρακολουθείς το ωοθυλάκιο και περιμένεις την ωορρηξία, απλά ενισχύεις την ε2 και ταυτόχρονα το ενδομήτριο. Αν ξεκινήσεις από την δεύτερη μέρα του κύκλου τα χάπια δεν περιμένεις ωορρηξία και ρυθμίζεις ο γιατρός την ημέρα της ετ. Αυτός είναι ο τεχνητός.

Λογικά θα σου κάνει στον ίδιο κύκλο διέγερση και ετ. Η γκοναλ είναι ένεση διέγερσης, γίνεται σε φυσικό κύκλο, κάνεις ωοληψια και μετά ετ. Οι παραπάνω διαδικασίες που διάβασες είναι για ετ κατεψυγμένων εμβρύων, που γίνεται σε φυσικό ή τεχνητό κύκλο.

Καλημέρα! Ναι σωστά..! Τα έγραψες πιο αναλυτικά και όμορφα από μένα για την ovitrelle, άσχετα φυσικά στο αν θα γίνει και ωοληψια με το ίδιο σκεπτικό χρησιμοποιείται.

Οπότε μάλιστα..! Μάθαμε και κάτι καινούργιο..! Θα τα ρωτήσω φυσικά και στο γιατρό αλλά ήσουν πολύ επεξηγηματική! Σε ευχαριστώ πολύ!

@Alex@ άλλο πάλι και τούτο! Ναι ούτε εγώ το έχω ξαναακουσει αν και η gonal και όλα τα φάρμακα της διέγερσης αυξάνουν πάλι τα οιστρογόνα οπότε ίσως να θέλει να χρησιμοποιήσει τη gonal αντί τα cyclacur βέβαια είναι πολύ πιο κοστοβορο και ασύμφορο.. εκτός γλυκιά μου αν θέλει να σου κάνει και ωοληψια μαζί και μετά την ωοληψια να σε προετοιμάσει για την ετ με τα κατεψυγμένα που έχετε.. δεν ξέρω μόνο υποθέσεις κάνω γιατί δεν το έχω ξαναακουσει και εγώ..! Δεν το ρωτάς στο γιατρό σου για να είσαι σίγουρη στο τι θέλει να κάνει..;

  • Ευχή 2

OiAXp2.pngbfhkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα για υπέρηχο αφου ειμαι στη 2η μέρα 

Μου εξήγησε ότι πάμε φυσικά, δηλ θα παρακολουθουνε το ένα ωαριο κ το ενδομήτριο, μόνο αν χρειαστεί θα πάρω φάρμακο διέγερσης κ αυτό όπως κατάλαβα για να δώσω ώθηση στο ωαριο κ στο ενδομητριο αν χρειαστεί. Μου έγραψε κ ovitrelle.

 

  • Καλή τύχη! 3
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Alex@ είπε:

Πήγα σήμερα για υπέρηχο αφου ειμαι στη 2η μέρα 

Μου εξήγησε ότι πάμε φυσικά, δηλ θα παρακολουθουνε το ένα ωαριο κ το ενδομήτριο, μόνο αν χρειαστεί θα πάρω φάρμακο διέγερσης κ αυτό όπως κατάλαβα για να δώσω ώθηση στο ωαριο κ στο ενδομητριο αν χρειαστεί. Μου έγραψε κ ovitrelle.

 

Ναι έτσι τώρα έχει λογική..! Πολύ καλή επιτυχία να έχεις γλυκιά μου!! 🙏

  • Μου αρέσει 1

OiAXp2.pngbfhkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Psaxnwfos είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! 14η μέρα χθες κ η χοριακη μου ήταν στα 1838!!! Περιμένω πως κ πως το Σάββατο να την επαναλάβω !

Ευχαριστώ κορίτσια! Ανυπομονώ για το Σάββατο ! Λέτε να είναι 1 η 2; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...