Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

10 ώρες πρίν, Angot είπε:

κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας! μπαίνω 28η μεθαύριο, παρά την περιδεση και τα 3 glopir και την ξάπλα συνεχίσω τις συσπάσεις, περίπου 15 την ημέρα πάνω κάτω, νιώθω βάρος και εχω και πονάκια στη μέση πλέον!  αύριο εχω ραντεβού με τον γιατρό μ και λέω να του ζητήσω να κάνω τις ενέσεις κορτιζόνης για τα πνεύμονια του μωρού ! εκείνος δεν μου έχει αναφέρει τίποτα αλλά θα ήθελα να κάνω ότι μπορω ώστε να διευκολύνω το μωρο μ να ανταπεξέλθει αν γεννηθεί πρόωρα (που εγώ ειμαι σίγουρη, το νιώθω) τι λέτε  εσείς; 

Ο γυναικολόγος που με παρακολουθουσε στην επαρχία μου έβαλε 1 ενεση πριν περίπου 10 μερες κ ειχε σκοπο να μου βαλει προοληπτικα αλλη μια προχθες αλλα ανεβηκα αθηνα. Τώρα με παρακολουθεί ενας απο τους γνωστους γυναικολογους καγηγητης γυναικολογιας εμβρυολογιας. Ήταν εντελώς κατά το να μου βάλει ενεση κορτιζονης προληπτικά. Είπε ότι τις ενέσεις αυτές δεν τις βάζεις προληπτικά, μόνο αν υπάρχουν ενδείξεις ότι κοντεύει ο τοκετός. Επίσης ότι υπάρχουν αρνητικές επιδρασεις στα έμβρυα κ καλύτερα να μην μας πει ποιες είναι αυτές. Με 1,6 τράχηλο κ ειπε οτι δεν θα μου τις βαλει τουλ ακόμα. Επίσης εμένα μου πε ότι η επίδραση τους είναι για περίπου 5 μέρες. Οποτε αν τις βαλεις πολυ νωρις χωρίς λιγο κ τις χρειαστεις μετά δεν θα μπορείς. Να σου πω την αλήθεια είμαι πιο ήρεμη γτ μετά την ενεση για καποιες μερες τα μωρα δεν τα ένιωθα καθόλου ζωηρά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, Marlina είπε:

Ο γυναικολόγος που με παρακολουθουσε στην επαρχία μου έβαλε 1 ενεση πριν περίπου 10 μερες κ ειχε σκοπο να μου βαλει προοληπτικα αλλη μια προχθες αλλα ανεβηκα αθηνα. Τώρα με παρακολουθεί ενας απο τους γνωστους γυναικολογους καγηγητης γυναικολογιας εμβρυολογιας. Ήταν εντελώς κατά το να μου βάλει ενεση κορτιζονης προληπτικά. Είπε ότι τις ενέσεις αυτές δεν τις βάζεις προληπτικά, μόνο αν υπάρχουν ενδείξεις ότι κοντεύει ο τοκετός. Επίσης ότι υπάρχουν αρνητικές επιδρασεις στα έμβρυα κ καλύτερα να μην μας πει ποιες είναι αυτές. Με 1,6 τράχηλο κ ειπε οτι δεν θα μου τις βαλει τουλ ακόμα. Επίσης εμένα μου πε ότι η επίδραση τους είναι για περίπου 5 μέρες. Οποτε αν τις βαλεις πολυ νωρις χωρίς λιγο κ τις χρειαστεις μετά δεν θα μπορείς. Να σου πω την αλήθεια είμαι πιο ήρεμη γτ μετά την ενεση για καποιες μερες τα μωρα δεν τα ένιωθα καθόλου ζωηρά...

άρα λίγο δίκοπο μαχαίρι μου φαίνεται ! δεν ξέρω τι να πω !!! ότι είναι για καλό , πραγματικά 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angot είπε:

άρα λίγο δίκοπο μαχαίρι μου φαίνεται ! δεν ξέρω τι να πω !!! ότι είναι για καλό , πραγματικά 

Όλα καλά θα πάνε κούκλα μου !!και εγώ τις έκανα και τοοοοσες πολλές γυναίκες και τα παιδιά μας είναι υγιέστατα...όταν έρθει η ώρα θα ξέρει ο γιατρός αν τις χρειάζεσαι και ποτε!! Ήρεμα μην αγχώνεσαι με τέτοια !!Έπαιρνα ΤΟΣΑ φάρμακα στην εγκυμοσύνη αναγκαστικά που ειλικρινά οι ενέσεις κορτιζόνης ήταν το μικρότερο κακό ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Σημερα 9η μερα του κύκλου πήγα για αιματολογικες και υπέρηχο για την ετ, το ενδομητριο είναι 4,2 κ έχω ένα ωαριο στα 13χιλ από τα αριστερά. Πάω ετ σε φυσικό κύκλο.

Πως σας φαίνεται το 4,2 για την ημέρατου κύκλου; είναι η 1η μου ετ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια ! Σήμερα ξύπνησα και είδα καφετιά και στο εσώρουχο και στο σκούπισμα. Πήρα τηλ το ιατρείο , με καθησύχασαν, ότι δεν είναι κάτι και μου είπα να το παρακολουθήσω. Σας έχει τύχει; Τρομαξα παρα πολύ το πρωί … αν υπολογίζω καλα είμαι 5+ εβδομ. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , Psaxnwfos είπε:

Καλημέρα κορίτσια ! Σήμερα ξύπνησα και είδα καφετιά και στο εσώρουχο και στο σκούπισμα. Πήρα τηλ το ιατρείο , με καθησύχασαν, ότι δεν είναι κάτι και μου είπα να το παρακολουθήσω. Σας έχει τύχει; Τρομαξα παρα πολύ το πρωί … αν υπολογίζω καλα είμαι 5+ εβδομ. 

Κορίτσι μου Καλημερα. Έχω κι εγω καφετιά από χθες και το ίδιο μου είπαν από το ιατρείο, πως δεν ανησυχούμε και να πάρω Buscopan. Εγω την Τρίτη εκανα τον πρώτο υπέρηχο και χθες είδα τα καφέ, μου είπαν ότι μάλλον κάποιο αγγειακι έσπασε. Ελπίζω να είναι όλα καλά! 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Fay_ είπε:

Κορίτσι μου Καλημερα. Έχω κι εγω καφετιά από χθες και το ίδιο μου είπαν από το ιατρείο, πως δεν ανησυχούμε και να πάρω Buscopan. Εγω την Τρίτη εκανα τον πρώτο υπέρηχο και χθες είδα τα καφέ, μου είπαν ότι μάλλον κάποιο αγγειακι έσπασε. Ελπίζω να είναι όλα καλά! 

Μακάρι! Εγώ έχω τον πρώτο υπερηχο την Δευτέρα …

  • Λουλούδια 2
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Butterfly 92 είπε:

Ξέρω..  έτσι έκανα κ εγώ..  Κ αφού δεν έβρισκα έπαιρνα σε άλλες πόλεις..  Κ σιγά σιγά με υπομονή 😄βρήκα τελικά στο Βόλο. Μακάρι να έχουν και να εξυπηρετηθεις.  

Δυστυχώς όχι κορίτσια… δεν υπάρχει στο συγκεκριμένο φαρμακείο στο Βόλο.. 😞 κ γενικά όπου έψαξα μου είπαν ότι δεν υπάρχει… είναι σε γενική έλλειψη, εκτός αν υπάρχει κανένα ξεχασμένο σε κάνα φαρμακείο… αλλά μπορώ να ψάξω στα φαρμακεία όλης της Ελλάδας..;;; 🤣🤣🤣 θα μιλήσω με τον γιατρό μου, αν είναι να βάζω δυο δυο τα 50αρια ή αν έχει να μου προτείνει κανένα άλλο….

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vivina είπε:

Δυστυχώς όχι κορίτσια… δεν υπάρχει στο συγκεκριμένο φαρμακείο στο Βόλο.. 😞 κ γενικά όπου έψαξα μου είπαν ότι δεν υπάρχει… είναι σε γενική έλλειψη, εκτός αν υπάρχει κανένα ξεχασμένο σε κάνα φαρμακείο… αλλά μπορώ να ψάξω στα φαρμακεία όλης της Ελλάδας..;;; 🤣🤣🤣 θα μιλήσω με τον γιατρό μου, αν είναι να βάζω δυο δυο τα 50αρια ή αν έχει να μου προτείνει κανένα άλλο….

Μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω.. είχα πάρει και τα είχα χρησιμοποιήσει όλα.  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 50 λεπτά , Butterfly 92 είπε:

Μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω.. είχα πάρει και τα είχα χρησιμοποιήσει όλα.  

Αχ σε ευχαριστώ και μόνο που μου το λες!!! ❣️❣️❣️δεν ξέρω σε τι φάση βρίσκεσαι, αλλά εύχομαι όλα να σου πάνε τέλεια!!!! 🙏🙏🙏

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , vivina είπε:

Αχ σε ευχαριστώ και μόνο που μου το λες!!! ❣️❣️❣️δεν ξέρω σε τι φάση βρίσκεσαι, αλλά εύχομαι όλα να σου πάνε τέλεια!!!! 🙏🙏🙏

Έχω μια μπουμπού 2 μηνων που πιάστηκε φυσιολογικά μετά από ωοληψια.. μετά από 5 χρονια και 6 εξωσωματικες ήρθε μόνο του ..

  • Μου αρέσει 3
  • Λουλούδια 2
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια τελείωσα με τον γιατρό ειμαι 27+5 , δευτέρα θα κάνω 2 δόσεις κορτιζόνης και άλλες 2 την τρίτη ! πιστεύει να φτασουμε ως 35 αλλά ! να πάμε 30 κυνηγάει στην ουσία! το μωράκι είναι 1290 γραμμάρια  μεγαλώνει γρήγορα ευτυχώς! ο τράχηλος ακόμα 2,5 εκατοστά.! πως τα βλεπετεε; μου είπε να σηκώνομαι μέσα στο σπίτι και να βγω για ένα φαγητό έξω! α επισης έχει ήδη το κεφάλι κάτω , καο μου έβαλε το doppler νωρίτερα απ ότι ήταν 

  • Ευχή 5
Link to comment
Share on other sites

On 10/4/2024 at 1:25 ΜΜ, vivina είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, ελπίζω όλες να είστε καλά και να πετύχουμε όλες το στόχο μας 🙏🙏🙏  ήθελα να ρωτήσω κάτι sos, όμως! Ψάχνω απεγνωσμένα τα dermestril 100, Αθήνα μένω κ δεν μπορώ να τα βρω πουθενά. Γνωρίζει καμία που μπορώ να βρω; Δεν θέλω των 50. Μόνο των 100! Επίσης, αν υπάρχει κάπου επαρχία κ μπορούν να μου τα στείλουν με κούριερ πχ και να βάλω τα χρήματα στην τράπεζα… ssoossss….κοριτσιααααααα

Γεια σου !τα έχω εγώ αλλά μένω επαρχια ..αν τα χρειαστείς ,πες μ

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Butterfly 92 είπε:

Έχω μια μπουμπού 2 μηνων που πιάστηκε φυσιολογικά μετά από ωοληψια.. μετά από 5 χρονια και 6 εξωσωματικες ήρθε μόνο του ..

Αχ να σου ζήσει!! Τυχερή να είναι πάντα !!!! 

2 ώρες πρίν, Lotos είπε:

Γεια σου !τα έχω εγώ αλλά μένω επαρχια ..αν τα χρειαστείς ,πες μ

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!! Μου στείλτε όλες τη θετική ενέργεια σας, που χθες το απόγευμα βρέθηκε 1 κουτί. Στα Γιάννενα βέβαια -έψαξα σε όλη σχεδόν την Ελλάδα- αφού η εμβρυομεταφορα θα γίνει μετά το Πάσχα, προλαβαίνω να πάω εγώ να τα πάρω το Πάσχα που θα πάω Γιάννενα, πρώτα ο Θεός!!! Μου είπαν ότι θα μου τα κρατήσουν, κ όταν τους είπα ότι μπορώ να τους κάνω κ τραπεζική κατάθεση το ποσό,που είπαν ότι δεν χρειάζεται, αφού είναι για καλό σκοπό, θα τα πληρώσω όταν τα πάρω από εκεί!! Γίνονται και θαύματα!!! Τώρα σειρά έχει, να πετύχει αυτή τη φορά, είναι η δεύτερη εξωσωματική μου & η πέμπτη εμβρυομεταφορα μου!!! 🙏🙏🙏🙏🙏

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...