Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 19 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι εννοείται πως θα σταματήσουμε το φιλισιν μόλις ξεκινήσουμε τις βιταμίνες,δλδ από βδομάδα .Μέχρι τότε παίρνουμε φιλισιν και μολερς,καλό κάνουν έτσι κ αλλιώς.Θα πω στον γιατρό να μου γράψει και εξετάσεις για βιταμίνες,να δω αν έχω έλλειψη από κάτι. Πάντως κάτι πανάκριβες βιταμίνες που είδα,τύπου ovamax, fertilimax κτλ,φαίνονται πολύ καλές,αλλά η τιμή τους είναι απαγορευτική για εμάς 

      Πωπω λες να μην βοηθήσουν σε τπτ?Διάβασα και εδώ στο φόρουμ διάφορα ποστ και έχει κοπέλες που τις βοήθησαν τα ινοφερτ..τι να πω,μακάρι να με βοηθησουν και μένα,έτσι κ αλλιώς θαύματα δεν περιμένω .Θα παραγγείλω και q10.Αυτο βοηθάει μόνο εμάς η και τους άντρες?

      Ο ενδοκρινολογος έδωσε και στον άντρα μου Q10, ίδια δόση, 400mg/μέρα, της Smile πήραμε και εμείς που είναι σχετικά οικονομικές. Επίσης στην ποιότητα των ωαρίων, σίγουρα σε περίπτωση πολυκυστικων αλλά και χωρίς όπως εγώ, βοηθάει μικρή δόση τύπου glucophage, και ο γυναικολόγος και ο ενδοκρινολογος μου τα σύστησαν, τα έκοψα όταν έμεινα έγκυος γιατί δεν είχα θέμα με το σακχαρο αλλά ο γυναικολόγος μου είχε πει ότι μπορούσα και να τα συνεχίσω.

      Από βιταμίνες μετά τις ακριβές για κάποιο διάστημα έψαξα για πιο οικονομική λύση και πήρα και εγώ τις wellwoman γιατί δεν έχουν ιώδιο που λόγω θυροειδη δεν κάνει και έχουν σχεδόν τα ίδια συστατικά με τις fertilimax κλπ

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , Angot είπε:

αυτό με τις 2 βδομαδες ισχύει; διαβάζω διαφορά και κυρίως από παλιά φόρουμ που κορίτσια τις έκαναν από την 26η εβδομάδα και γεννούσαν αρκετά αργότερα!

Ισχύει κορίτσι μου ...εγώ ήμουν τυχερή στην ατυχία μου τις έκανα και σε μια βδομάδα γέννησα και όντως ο μικρός χρειάστηκε μόνο διάχυτο οξυγόνο μέσα στην θερμοκοιτίδα δλδ δεν διασωληνωθηκε ...μην αγχώνεσαι σχεδόν πάντα μπορούν να τα προβλέψουν αυτά οι γιατροί...και εγώ αγχωνομουν λογο συσπάσεων και όλο έλεγα να ποτέ θα τις κάνουμε Ε και όταν ζορισαν τα πράγματα τις κάναμε ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 2 λεπτά , Despoina1988 είπε:

Ισχύει κορίτσι μου ...εγώ ήμουν τυχερή στην ατυχία μου τις έκανα και σε μια βδομάδα γέννησα και όντως ο μικρός χρειάστηκε μόνο διάχυτο οξυγόνο μέσα στην θερμοκοιτίδα δλδ δεν διασωληνωθηκε ...μην αγχώνεσαι σχεδόν πάντα μπορούν να τα προβλέψουν αυτά οι γιατροί...και εγώ αγχωνομουν λογο συσπάσεων και όλο έλεγα να ποτέ θα τις κάνουμε Ε και όταν ζορισαν τα πράγματα τις κάναμε ...

ποσο γέννησες εσυ ; μωρέ ξέρεις τι; νιώθω ότι βαραίνω πολύ εκεί κάτω , νιώθω το σώμα μου να ζορίζεται ! δεν ξέρω έτσι είναι το φυσιολογικό; τις συσπάσεις τις εχω από 17η εβδομάδα ,22η εκανα περιδεση και εβαλα όρο με ηρέμησε για 20 ημέρες και μετά πάλι τα ίδια! και επειδή αν τύχει να μπω σε τοκετό δεν τον σταματάς άρα δεν έχουν κ νόημα οι ενέσεις! έλεγα μήπως τις εκανα νωρίς , ξέρεις να κάνω ότι μπορώ καλύτερο αφού το σώμα μου δεν τα καταφέρνει και πολύ καλα 😔

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Angot είπε:

ποσο γέννησες εσυ ; μωρέ ξέρεις τι; νιώθω ότι βαραίνω πολύ εκεί κάτω , νιώθω το σώμα μου να ζορίζεται ! δεν ξέρω έτσι είναι το φυσιολογικό; τις συσπάσεις τις εχω από 17η εβδομάδα ,22η εκανα περιδεση και εβαλα όρο με ηρέμησε για 20 ημέρες και μετά πάλι τα ίδια! και επειδή αν τύχει να μπω σε τοκετό δεν τον σταματάς άρα δεν έχουν κ νόημα οι ενέσεις! έλεγα μήπως τις εκανα νωρίς , ξέρεις να κάνω ότι μπορώ καλύτερο αφού το σώμα μου δεν τα καταφέρνει και πολύ καλα 😔

Ειχα συσπάσεις από την 21η βδομάδα και έφτασα 31η...νομίζεις ότι δεν αντέχει τι σώμα αλλά πίστεψέ με αντέχει και φυσικά όταν νιώθεις ότι κάτι δεν πάει καλά θα μιλάς με τον γιατρό να σε βλέπει μήπως χρειάζεσαι τοκολυτικο ορο...έχω χρειάστηκα πολλές φορές ωσπου κάποια στιγμή δεν με έπιανε πια και γέννησα αλλά δόξα τον Θεό άντεξα 10 εβδομάδες!!και έχει κοπέλες που πάνε έτσι και μέχρι τέλους να ξέρεις !!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina1988 είπε:

Ειχα συσπάσεις από την 21η βδομάδα και έφτασα 31η...νομίζεις ότι δεν αντέχει τι σώμα αλλά πίστεψέ με αντέχει και φυσικά όταν νιώθεις ότι κάτι δεν πάει καλά θα μιλάς με τον γιατρό να σε βλέπει μήπως χρειάζεσαι τοκολυτικο ορο...έχω χρειάστηκα πολλές φορές ωσπου κάποια στιγμή δεν με έπιανε πια και γέννησα αλλά δόξα τον Θεό άντεξα 10 εβδομάδες!!και έχει κοπέλες που πάνε έτσι και μέχρι τέλους να ξέρεις !!

εκανες πολλές; εμένα πείραξαν τράχηλο αυτό είναι το θέμα! ναι μ το είπαν τα κορίτσια στο μαιευτήριο , μ είπαν και πως πολλές κοπέλες έμεναν και μέχρι να γεννήσουν! μικρούλης κ σένα, να σ ζήσει κοπέλα μ ! ποσά κιλάκια;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Angot είπε:

εκανες πολλές; εμένα πείραξαν τράχηλο αυτό είναι το θέμα! ναι μ το είπαν τα κορίτσια στο μαιευτήριο , μ είπαν και πως πολλές κοπέλες έμεναν και μέχρι να γεννήσουν! μικρούλης κ σένα, να σ ζήσει κοπέλα μ ! ποσά κιλάκια;

Ναι και εμένα μια σπιθαμή τραχήλου είχε μείνει ...τα ξαναλέγαμε όταν έκανες περίδεση απλά έχω κάνει καινούργιο λογαριασμό.. γεννήθηκε 1,800 τώρα είναι 3 χρονών...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Despoina1988 είπε:

Ναι και εμένα μια σπιθαμή τραχήλου είχε μείνει ...τα ξαναλέγαμε όταν έκανες περίδεση απλά έχω κάνει καινούργιο λογαριασμό.. γεννήθηκε 1,800 τώρα είναι 3 χρονών...

ρε συ δε σε κατάλαβα!  αχαχαχ δεν στα ξαναλέω  τότε! μη σε κουράζω ! αρχίζω και συμβιβάζομαι με τα συμπτώματα -δυσκολίες μου! δεν μπορώ να κάνω κάτι αλλο! πλέον σκέφτομαι τον τοκετό και να καταφέρω να γίνει όσο πιο ασφαλής και αργά γίνεται! ξεκινησα καο το δωμάτιο τουυυ και ξέρεις μ γίνεται πιο πραγματικό πλέον , νιώθω σαν να εχω χρέος να τα καταφέρω! δεν ξέρω αν μπορώ να στο εξηγήσω σωστά!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, vivina είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, ελπίζω όλες να είστε καλά και να πετύχουμε όλες το στόχο μας 🙏🙏🙏  ήθελα να ρωτήσω κάτι sos, όμως! Ψάχνω απεγνωσμένα τα dermestril 100, Αθήνα μένω κ δεν μπορώ να τα βρω πουθενά. Γνωρίζει καμία που μπορώ να βρω; Δεν θέλω των 50. Μόνο των 100! Επίσης, αν υπάρχει κάπου επαρχία κ μπορούν να μου τα στείλουν με κούριερ πχ και να βάλω τα χρήματα στην τράπεζα… ssoossss….κοριτσιααααααα

Εγώ όταν τα χρειάστηκα είχα βρει στον Βόλο. Δεν θυμάμαι όμως ποιο φαρμακείο.. κάνε μια έρευνα και σε άλλες πόλεις 

4 ώρες πρίν, vivina είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, ελπίζω όλες να είστε καλά και να πετύχουμε όλες το στόχο μας 🙏🙏🙏  ήθελα να ρωτήσω κάτι sos, όμως! Ψάχνω απεγνωσμένα τα dermestril 100, Αθήνα μένω κ δεν μπορώ να τα βρω πουθενά. Γνωρίζει καμία που μπορώ να βρω; Δεν θέλω των 50. Μόνο των 100! Επίσης, αν υπάρχει κάπου επαρχία κ μπορούν να μου τα στείλουν με κούριερ πχ και να βάλω τα χρήματα στην τράπεζα… ssoossss….κοριτσιααααααα

Φαρμακειο φαιη Παπαϊωάννου στο Βόλο μποτσαρη 36 . Κάνε μια ερώτηση. Μήπως έχει κ μπορούν να σου τα στείλουν. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες,

Την επόμενη Τετάρτη έχω εμβρυομεταφορά και βρίσκομαι σε δίλημμα: Να οδηγήσω ή να πάρω ταξί? Θα δουλεύει ο άντρας μου και θα πάω μόνη μου δυστυχώς. Ο γιατρός μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα να οδηγήσω,αλλά ανησυχώ λίγο.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Angot είπε:

εκανες πολλές; εμένα πείραξαν τράχηλο αυτό είναι το θέμα! ναι μ το είπαν τα κορίτσια στο μαιευτήριο , μ είπαν και πως πολλές κοπέλες έμεναν και μέχρι να γεννήσουν! μικρούλης κ σένα, να σ ζήσει κοπέλα μ ! ποσά κιλάκια;

Πώς καταλαβαίνεις ότι κανείς συσπάσεις?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Faith22 είπε:

Πώς καταλαβαίνεις ότι κανείς συσπάσεις?

σφίγγει ολόκληρη η κοιλιά μου λες και εχω μια γροθιά μέσα μ και σφίγγει! ελαφρώς νιώθεις και  την αναπνοή σου να μειώνεται ! εγώ προσωπικά δεν πονάω και αν αλλαξω θέση σταματάει το σφίξιμο, κρατάει μερικά δευτερόλεπτα καπου 20-30 εγώ μετράω! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα σε όλες,

Την επόμενη Τετάρτη έχω εμβρυομεταφορά και βρίσκομαι σε δίλημμα: Να οδηγήσω ή να πάρω ταξί? Θα δουλεύει ο άντρας μου και θα πάω μόνη μου δυστυχώς. Ο γιατρός μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα να οδηγήσω,αλλά ανησυχώ λίγο.

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, να οδηγήσεις κανονικά. Τίποτα από όλα αυτά που φοβόμαστε δεν επηρεάζει το αποτέλεσμα. Καλή επιτυχία!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα σε όλες,

Την επόμενη Τετάρτη έχω εμβρυομεταφορά και βρίσκομαι σε δίλημμα: Να οδηγήσω ή να πάρω ταξί? Θα δουλεύει ο άντρας μου και θα πάω μόνη μου δυστυχώς. Ο γιατρός μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα να οδηγήσω,αλλά ανησυχώ λίγο.

Κάνε ότι σε κάνει να νιώθεις άνετα. Προσωπικά θα προτιμουσα να οδηγώ εγώ παρά ο οδηγός ταξί (σε σαμαρακια ή οδήγηση που θα μου προκαλουσε αγχος) 

Εχω κανει 2 εμβρυομεταφορες που έφεραν εγκυμοσύνη και ταξιδεψα 3ωρες για να γυρίσω στην πολη..μην ανησυχείς, αλλιώς θα στο έλεγε ο γιατρός σου

  • Ευχαριστώ 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Butterfly 92 είπε:

Εγώ όταν τα χρειάστηκα είχα βρει στον Βόλο. Δεν θυμάμαι όμως ποιο φαρμακείο.. κάνε μια έρευνα και σε άλλες πόλεις 

Φαρμακειο φαιη Παπαϊωάννου στο Βόλο μποτσαρη 36 . Κάνε μια ερώτηση. Μήπως έχει κ μπορούν να σου τα στείλουν. 

Αχ σε ευχαριστώ πολύ! Θα τους πάρω τηλ αύριο! Μακάρι να βρεθούν, αλλιώς θα μιλήσω με τον γιατρό μου, μήπως βάζω 2 των 50 δίπλα δίπλα.. έχω πάρει σε πολλά φαρμακεία της αττικης κ όλοι μου λένε ότι είναι σε έλλειψη…

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , vivina είπε:

Αχ σε ευχαριστώ πολύ! Θα τους πάρω τηλ αύριο! Μακάρι να βρεθούν, αλλιώς θα μιλήσω με τον γιατρό μου, μήπως βάζω 2 των 50 δίπλα δίπλα.. έχω πάρει σε πολλά φαρμακεία της αττικης κ όλοι μου λένε ότι είναι σε έλλειψη…

Ξέρω..  έτσι έκανα κ εγώ..  Κ αφού δεν έβρισκα έπαιρνα σε άλλες πόλεις..  Κ σιγά σιγά με υπομονή 😄βρήκα τελικά στο Βόλο. Μακάρι να έχουν και να εξυπηρετηθεις.  

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια να ρωτήσω κάτι. Έκανα χθες τον πρώτο μου υπέρηχο και τον κάναμε κολπικά. Σήμερα έχω λίγα καφετιά στο σκούπισμα και νιώθω τραβήγματακια. Τους ενημερωσα και μου είπαν δεν είναι κάτι να μην ανησυχώ και να πάρω Buscopan. Είναι φυσιολογικό λέτε; Συμβαίνει λόγω υπερήχου; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...