Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

πρίν από 31 λεπτά , Nima21 είπε:

Καλησπέρα!

Γνωρίζετε αν για την  ωοληψία πρέπει να αφαιρεθεί το μανικιούρ; Γιατί πρόκειται να την κανω μεσα στην ερχόμενη εβδομαδα και έχω ημιμόνιμο στα χέρια, να ξέρω να το αφαιρέσω.. δεν εχω παρει οδηγίες ακόμα.. αύριο θα μάθω ακριβή ημερομηνία..

Όχι μη το χαλάσεις, δεν επηρεάζει σε κάτι! Καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

Καλησπέρα!

Γνωρίζετε αν για την  ωοληψία πρέπει να αφαιρεθεί το μανικιούρ; Γιατί πρόκειται να την κανω μεσα στην ερχόμενη εβδομαδα και έχω ημιμόνιμο στα χέρια, να ξέρω να το αφαιρέσω.. δεν εχω παρει οδηγίες ακόμα.. αύριο θα μάθω ακριβή ημερομηνία..

Αν δεν είσαι σε φυσικό κύκλο και γίνει ωοληψια με νάρκωση-μεθη λόγω πολλών ωαριων (μέχρι 2 ωαρια κάποιες κοπέλες αντέχουν και χωρις) τότε συνήθως στις οδηγίες είναι να έχει αφαιρεθεί το μανικιουρ (να υπάρχει κάποια επιπλοκη κάτι φαίνεται στα νύχια γι αυτό και θέλουν να τα βλέπουν, πιο λεπτομέρειες δεν ξέρω). Εμένα μου είχαν πει όχι μανικιούρ και όχι αρώματα. Ρώτα το γιατρό σου για ασφάλεια καθώς το ημιμονιμο δε θα μπορέσεις να το αφαιρέσεις επί τόπου αν απαιτείται.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Σποράκι είπε:

Όχι μη το χαλάσεις, δεν επηρεάζει σε κάτι! Καλή επιτυχία!

Ευχαριστώ πολύ!

1 hour ago, Nels είπε:

Αν δεν είσαι σε φυσικό κύκλο οποτε γίνει ωοληψια με νάρκωση-μεθη λόγω πολλών ωαριων (μέχρι 2 ωαρια κάποιες κοπέλες αντέχουν και χωρις) τότε συνήθως στις οδηγίες είναι να έχει αφαιρεθεί το μανικιουρ (να υπάρχει κάποια επιπλοκη κάτι φαίνεται στα νύχια γι αυτό και θέλουν να τα βλέπουν, πιο λεπτομέρειες δεν ξέρω). Εμένα μου είχαν πει όχι μανικιούρ και όχι αρώματα. Ρώτα το γιατρό σου για ασφάλεια καθώς το ημιμονιμο δε θα μπορέσεις να το αφαιρέσεις επί τόπου αν απαιτείται.

Όχι δεν είμαι σε φυσικό.. ναι θέλω να καλέσω και αύριο το κέντρο για σίγουρα γιατί η αλήθεια φοβάμαι να το ρισκάρω για αυτόν τον λόγο.. που θα τρέχω τελευταία στιγμή να το βγάλω... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μολισ εκανα την πρώτη μου ενεσουλα ! 28+2 !! εχω άλλες 3 μέχρι κ αύριο βράδυ … χθες το μωρο έκανε σαν τρελό για κάποιο λόγο , έσπρωχνε δεξιά -αριστερά ένιωθα πίεση  κ πονούσαν τα κόκαλα μ χαμηλά !

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Nels είπε:

Αν δεν είσαι σε φυσικό κύκλο και γίνει ωοληψια με νάρκωση-μεθη λόγω πολλών ωαριων (μέχρι 2 ωαρια κάποιες κοπέλες αντέχουν και χωρις) τότε συνήθως στις οδηγίες είναι να έχει αφαιρεθεί το μανικιουρ (αν υπάρξει κάποια επιπλοκη κάτι φαίνεται στα νύχια γι αυτό και θέλουν να τα βλέπουν, πιο λεπτομέρειες δεν ξέρω). Εμένα μου είχαν πει όχι μανικιούρ και όχι αρώματα. Ρώτα το γιατρό σου για ασφάλεια καθώς το ημιμονιμο δε θα μπορέσεις να το αφαιρέσεις επί τόπου αν απαιτείται.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!

Σήμερα εκανα τον 2ο υπέρηχο 10η μερα του κυκλου και 9η μέρα διεγερσης και απο εκει που επαιρνα γκοναλ 250 και cetrotide απο την 6η μέρα διεγερσης, από σημερα μου είπε να αυξήσω γκοναλ στις 300 και Τετάρτη θα ξανακάνω υπέρηχο. Γύρω στα 10 ωάρια τα οποία ομως πρεπει να μεγαλώσουν κ άλλο... Οιστραδιόλη στα 1528. Σάββατο με βλεπει για ωοληψία.

Και ερωτώ εγώ: υπαρχει ξαφνικα κίνδυνος για υπερδιέγερση και με αυτόν τον αριθμό αυγών; Ή θα βλέπαμε κατι ήδη στον υπέρηχο; Δεν ξερω γιατι μου έχει καρφωθεί ο φοβος.. ισως απο αυτα που διαβάζω.. δεν έχω πολυκυστικές, γενικα η διεγερση παει καλά.. μονο βαρος χαμηλα και ενοχληση σαν να ειμαι στη μερα της ωορρηξιας ..στην ούρηση το ίδιο, σαν να ειμαι στη μερα της ωορρηξιας που υπαρχει μια δυσκολία, σαν κατακρατηση... Δεν πίνω βεβαια και πολυ νερο...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κορίτσια ! από τη μέρα μ που είπε ότι θα γεννήσω γρήγορα με έχει πιάσει αϋπνία κοιμάμαι και ξυπνάω αχάραγα! εχω την αίσθηση που είχαμε στο σχολείο όταν ήταν να πάμε εκδρομή 🙄

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Angot είπε:

καλημερα κορίτσια ! από τη μέρα μ που είπε ότι θα γεννήσω γρήγορα με έχει πιάσει αϋπνία κοιμάμαι και ξυπνάω αχάραγα! εχω την αίσθηση που είχαμε στο σχολείο όταν ήταν να πάμε εκδρομή 🙄

Άντε καλέ μην έχεις ανχος επιρεαζει αρνητικά. Σε πάω στοίχημα ότι θα γεννήσεις κανονικά μετά τις 36 εβδομάδες . Χαλάρωσε. Άσε τις προβλέψεις Κ επικεντρωσου στον στόχο σου .

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , linaa είπε:

Άντε καλέ μην έχεις ανχος επιρεαζει αρνητικά. Σε πάω στοίχημα ότι θα γεννήσεις κανονικά μετά τις 36 εβδομάδες . Χαλάρωσε. Άσε τις προβλέψεις Κ επικεντρωσου στον στόχο σου .

οχι δεν το νιώθω αν άγχος ! παρολο που δεν πρέπει τόσο νωρίς και δεν το θέλω , εχω μια περίεργη προσμονή! ίσως τώρα αρχίζει να μ μοιάζει πιο χειροπιαστό ! δεν θα παω τόσο , νιώθω πιέσεις χαμηλά εγώ παρακαλάω να παω 32 εστω ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Angot είπε:

οχι δεν το νιώθω αν άγχος ! παρολο που δεν πρέπει τόσο νωρίς και δεν το θέλω , εχω μια περίεργη προσμονή! ίσως τώρα αρχίζει να μ μοιάζει πιο χειροπιαστό ! δεν θα παω τόσο , νιώθω πιέσεις χαμηλά εγώ παρακαλάω να παω 32 εστω ! 

Angot θα πας πολύ παρακάτω . Μην τρελενεσε απτήν στιγμή που σου είπε κάτι ο γιατρός έχεις βάλει πολύ χαμηλά τον πήχη χωρίς λόγο. Αν ο γιατρός σε περίμενε να γεννήσεις τόσο νωρίς θα σε είχε σε πολύ αυστηρή επιτήρηση εκτός Κ εάν είναι ανεύθυνος Κ δεν τον νοιάζει που δεν το πιστεύω. Ο γιατρός είπε μια πιθανότητα να γεννήσεις πιο νωρίς για να μην πέσει έξω Κ τον κηνυγας μετά . Αλλά θα πας πολύ παραπάνω .

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

Καλησπέρα!

Σήμερα εκανα τον 2ο υπέρηχο 10η μερα του κυκλου και 9η μέρα διεγερσης και απο εκει που επαιρνα γκοναλ 250 και cetrotide απο την 6η μέρα διεγερσης, από σημερα μου είπε να αυξήσω γκοναλ στις 300 και Τετάρτη θα ξανακάνω υπέρηχο. Γύρω στα 10 ωάρια τα οποία ομως πρεπει να μεγαλώσουν κ άλλο... Οιστραδιόλη στα 1528. Σάββατο με βλεπει για ωοληψία.

Και ερωτώ εγώ: υπαρχει ξαφνικα κίνδυνος για υπερδιέγερση και με αυτόν τον αριθμό αυγών; Ή θα βλέπαμε κατι ήδη στον υπέρηχο; Δεν ξερω γιατι μου έχει καρφωθεί ο φοβος.. ισως απο αυτα που διαβάζω.. δεν έχω πολυκυστικές, γενικα η διεγερση παει καλά.. μονο βαρος χαμηλα και ενοχληση σαν να ειμαι στη μερα της ωορρηξιας ..στην ούρηση το ίδιο, σαν να ειμαι στη μερα της ωορρηξιας που υπαρχει μια δυσκολία, σαν κατακρατηση... Δεν πίνω βεβαια και πολυ νερο...

Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

πρίν από 2 λεπτά , Soho24 είπε:

Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

Και να προσθέσω ότι το σύνηθες είναι οι 300 μονάδες ημερισίως, τουλάχιστον από αυτά που ακούω και διαβάζω τα τελευταία χρόνια. Μην ανησυχείς με την αύξηση της δόσης, θα δώσετε μια ώθηση στα ωοθυλάκια μέχρι την ωοληψία. Εύχομαι πολύ καλή επιτυχία.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Angot said:

οχι δεν το νιώθω αν άγχος ! παρολο που δεν πρέπει τόσο νωρίς και δεν το θέλω , εχω μια περίεργη προσμονή! ίσως τώρα αρχίζει να μ μοιάζει πιο χειροπιαστό ! δεν θα παω τόσο , νιώθω πιέσεις χαμηλά εγώ παρακαλάω να παω 32 εστω ! 

Είναι άγχος κ αγωνία και ορμόνες! Θα τα πας καλύτερα από ότι νομίζεις. Εγώ γύρω στις 35-36 είχα έντονες συσπάσεις με πόνο κ τελικά υποχωρησαν κ γεννησα 39μισο. Το ξέρω είναι πολύ αγχωτικό, προσπάθησε να βάζεις χαλαρωτική μουσική, εμένα με βοηθούσε. Όλα θα πάνε καλά! Οι ορμόνες προκαλούν έντονα όνειρα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , dec-e είπε:

Είναι άγχος κ αγωνία και ορμόνες! Θα τα πας καλύτερα από ότι νομίζεις. Εγώ γύρω στις 35-36 είχα έντονες συσπάσεις με πόνο κ τελικά υποχωρησαν κ γεννησα 39μισο. Το ξέρω είναι πολύ αγχωτικό, προσπάθησε να βάζεις χαλαρωτική μουσική, εμένα με βοηθούσε. Όλα θα πάνε καλά! Οι ορμόνες προκαλούν έντονα όνειρα 

οχι δεν εχω όνειρα , προσμονή εχω σαν παιδάκι.  δεν είναι απαραίτητα άγχος  η αίσθηση!  άλλο στις 35 και άλλο στις 28 ! αν φτάσω 35 θα κάνω open party κορίτσια …χαχαχ θα εχω και άνευ !!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...