Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 32 minutes ago, Eflenew said:

      Ακούσαμε καρδια!!!!!!! 143 παλμοί! Μου έγραψε εξετάσεις και ξανά εξεταση σε 15 μέρες!  Πιθανή ημερομηνία τοκετού Γενάρης 2025!

      Πόσο θυμώνω με το κράτος που δε βοηθάει πιο ουσιαστικά με τα φάρμακα. Εύχομαι να βρεις άμεσα. 🙏

      Η βλαστοκυστη  5ης ημέρας αξιολογείται απο το 1 εως το 6 και πίσω από το νούμερο παίρνει 2 γράμματα από Α-C. Σε βλαστοκυστη 5ης ημέρας το 6 μπροστά δείχνει ότι έχει εκκολαφθει πληρως, έχει εξέλθει από τη διαφανη ζώνη. Είναι καλό ότι προχωρησε.  Εκτός αν εννοούν βλαστοκυστη 6ης ημέρας  που δε γνωριζω για αυτό. 

      Συγκινήθηκα πολύ ! Συγχαρητήρια ! Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη ! Όλα να πάνε δεξιά ! 

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , Fay_ είπε:

τώρα με πήραν από τον γυναικολόγο και μου είπαν πως δεν τους προβληματίζει κάτι. Εγω όμως νομίζω πως την θελουμε κοντά στο 1. Κάνω λάθος;; 

Νομίζω το χαμηλά αν δεν έχεις κάποιο σύμπτωμα δεν επιρεαζει ψηλά να μην είναι χαμηλά δεν ενοχλεί εκτός αν έχεις συμπτώματα. Πχ ζαλάδες διάρροιες κτλ. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 1 λεπτό , Σποράκι είπε:

Γενικά με τα φάρμακα απορρυθμίζεται λίγο αλλά δεν επηρεάζει την ετ. Οι γυναικολόγοι τη θέλουν κάτω από 2-2,5. Μη σε αγχώνει, προχωράς κανονικά. Πολύ πολύ καλή επιτυχία!!!

Σ ευχαριστώ @Σποράκι 💕💕💕

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , linaa είπε:

Η μία είναι για ανοσολογικά θέματα . Κ η άλλη για θρομβοφιλια 

Νομίζω βασικά τους παράγοντες αυτούς για θρομβοφιλια τους εξετάζουν στο πακετο

Θα πάω αύριο στο Ελένας για τις εξετάσεις και θα μου κάνουν θρόμβο φιλίας απλώς αυτές τις δυο μου της έχει γράψει σε χαρτάκι να πάω να της κάνω άλλου μάλλον δεν θα γράφονται για αυτό δεν ξέρω 

 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Baby 26 είπε:

Γεια σας και πάλι κοριτσιααα θα ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση εσείς στην διαδικασία τις εξωσωματικής πόσες φορές μιλήσατε με τον γιατρό ; Γιατί εγώ από την αρχή μια δυο φορές μιλήσαμε και μετά μόνο με την μαία και γενικά μου έχει τύχει να με πάρουν 3-4 φορές να μου πούνε το ίδιο αποτέλεσμα εξετάσεων διαφορετικές μαίες λες και δεν συνενοουνται και επισης είχανε χάσει τις εξετασεις του άντρα μου!!! τώρα είμαι δυο μέρες πριν την έμβρυο μεταφορά και μου είπαν θα με πάρουν την Παρασκευή και τίποτα πάλι εγώ έπρεπε να πάρω δεν ξέρω τι να πω έχω ξενερώσει λίγο με το κέντρο λες και δεν ασχολούνται καν…. Είμαι σε γνωστό κέντρο στην Αθηνα 

Μιλούσα μονο με το γιατρο και όταν χρειάστηκε με τις εμβρυολογους.Με τις μαίες δε μίλησα ποτέ. Όποτε ήθελα να ρωτήσω κάτι του τηλεφωνούσα και αν είχε δουλειά,με έπαιρνε αυτός μόλις τελείωνε.Στη Θεσσαλονίκη είμαι εγώ, στο Γένεσις έκανα την εξωσωματική με τον Θ.Σ . Για μένα είναι πολύ σημαντική η επικοινωνία με το γιατρό,στην τελική αυτός με ανελαβε,όχι οι μαίες και οι συνεργάτες του.Καλη επιτυχία ❤️

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Μιλούσα μονο με το γιατρο και όταν χρειάστηκε με τις εμβρυολογους.Με τις μαίες δε μίλησα ποτέ. Όποτε ήθελα να ρωτήσω κάτι του τηλεφωνούσα και αν είχε δουλειά,με έπαιρνε αυτός μόλις τελείωνε.Στη Θεσσαλονίκη είμαι εγώ, στο Γένεσις έκανα την εξωσωματική με τον Θ.Σ . Για μένα είναι πολύ σημαντική η επικοινωνία με το γιατρό,στην τελική αυτός με ανελαβε,όχι οι μαίες και οι συνεργάτες του.Καλη επιτυχία ❤️

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου!!!

η αλήθεια είναι πως αν δεν πετύχει θα κοιτάξω και αλλά κέντρα τώρα εύχομαι να πάνε όλα καλά πάντως και να μην χρειαστεί 

σε ευχατιστω κ παλιιι σ εύχομαι τα καλύτερα ❤️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Baby 26 είπε:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου!!!

η αλήθεια είναι πως αν δεν πετύχει θα κοιτάξω και αλλά κέντρα τώρα εύχομαι να πάνε όλα καλά πάντως και να μην χρειαστεί 

σε ευχατιστω κ παλιιι σ εύχομαι τα καλύτερα ❤️

Κ εγώ μόνο με τον γιατρό μιλάω, ελάχιστα κ για απλά πράγματα με τη μαία !με το καλό σου εύχομαι!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα,

Θα ηθελα τα φώτα σας απο όσες κάνατε εξωσωματικη αλλα δεν μένετε Αθηνα οποτε ταξιδέψατε απο αλλη πολη μονο για την ωοληψία και την εμβρυομεταφορα. Τον αλλο μηνα καλώς εχόντων των πραγμάτων θα ξεκινήσω τη διαδικασία αλλα διεγερση και υπερήχους θα κανω κανονικά στην πολη μου με τον γυναικολόγο μου και ανεβω για τα υπολοιπα Αθήνα.. ακομα δεν εχω ιδεα τι πρωτόκολλο θα ακολουθήσω, τωρα πηρα την αποφαση της επιτροπης οποτε περιμενω να μιλησει ο γιατρός μου με τον εξωσωματικό. Τηλεφωνικά μου ειπαν ενα κόστος απο το κέντρο αλλα τότε υπολογίστηκαν μεσα και οι υπερηχοι και η παρακολούθηση.. φαντάζομαι! δεν εχω μιλησει ακομα για τις λεπτομέρειες αλλα για να εχω εναν μπουσουλα απλως, υπαρχει περιπτωση να μειωθει το κοστος λογω του οτι δεν θα κανω ολοκληρη τη διαδικασία πάνω; Συνέβη σε καμία; Επισης πληροφοριακά δεχονται δόσεις ή πληρώνεις εφάπαξ το ποσό;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κορίτσια! εγώ 6 μέρες από την περιδεση και παααλι εχω πονάκια περιόδου, και είδα κ λίγα υγρά με μπεζοροζ χρώμα σε ένα σκούπισμα  όπως την  επομενη  της περιδεσης, άοσμα (παίρνω ακόμα αντιβίωση) !πήρα τον γιατρό γιατί μου είχαν περάσει και λέω κάτσε μπας κ είναι τοκετού  , είπε μην ανησυχώ και να κάνω 3  τα glopir αντί για 1 που έπαιρνα! το μωρο χθες όλο χαμηλά χτυπούσε αλλά γενικά σαν μέρα ήταν καλή δεν πονούσα! σήμερα πάλι έχει ανεβεί αρκετά ψηλά το μωράκι αλλά εχω πονάκια 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,

Θα ηθελα τα φώτα σας απο όσες κάνατε εξωσωματικη αλλα δεν μένετε Αθηνα οποτε ταξιδέψατε απο αλλη πολη μονο για την ωοληψία και την εμβρυομεταφορα. Τον αλλο μηνα καλώς εχόντων των πραγμάτων θα ξεκινήσω τη διαδικασία αλλα διεγερση και υπερήχους θα κανω κανονικά στην πολη μου με τον γυναικολόγο μου και ανεβω για τα υπολοιπα Αθήνα.. ακομα δεν εχω ιδεα τι πρωτόκολλο θα ακολουθήσω, τωρα πηρα την αποφαση της επιτροπης οποτε περιμενω να μιλησει ο γιατρός μου με τον εξωσωματικό. Τηλεφωνικά μου ειπαν ενα κόστος απο το κέντρο αλλα τότε υπολογίστηκαν μεσα και οι υπερηχοι και η παρακολούθηση.. φαντάζομαι! δεν εχω μιλησει ακομα για τις λεπτομέρειες αλλα για να εχω εναν μπουσουλα απλως, υπαρχει περιπτωση να μειωθει το κοστος λογω του οτι δεν θα κανω ολοκληρη τη διαδικασία πάνω; Συνέβη σε καμία; Επισης πληροφοριακά δεχονται δόσεις ή πληρώνεις εφάπαξ το ποσό;

Δε νομίζω να αλλάζει το κόστος.. Προσωπικά όσο μου είπε ο γιατρός στην αρχή τόσο πληρωσα κ ας έκανα την παρακολούθηση στην πολη μου..2-3 υοερηχοι είναι..εγω πληρωσα μια κ καλη όταν έκανα την εμβρυομεταφορα..στην ωοληψια πληρωσα μόνο τον αναισθησιολογο κ την κατάψυξη..

Είναι θέμα γιατρου κ κέντρου πιστευω ο τρόπος πληρωμης.. Αν θέλει να σε διευκολύνει.. Μπορείς να το συζητήσεις μαζί του

  • Ευχαριστώ 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Angot είπε:

καλησπερα κορίτσια! εγώ 6 μέρες από την περιδεση και παααλι εχω πονάκια περιόδου, και είδα κ λίγα υγρά με μπεζοροζ χρώμα σε ένα σκούπισμα  όπως την  επομενη  της περιδεσης, άοσμα (παίρνω ακόμα αντιβίωση) !πήρα τον γιατρό γιατί μου είχαν περάσει και λέω κάτσε μπας κ είναι τοκετού  , είπε μην ανησυχώ και να κάνω 3  τα glopir αντί για 1 που έπαιρνα! το μωρο χθες όλο χαμηλά χτυπούσε αλλά γενικά σαν μέρα ήταν καλή δεν πονούσα! σήμερα πάλι έχει ανεβεί αρκετά ψηλά το μωράκι αλλά εχω πονάκια 

Μην ανχωνεσε κορίτσι είναι ακόμα νωρίς Κ σίγουρα επιρεαζεσε Κ από την περίδεση. Στον επόμενο υπέρηχο θα δεις ότι θα είσαι πιο ήρεμη Κ δεν θα έχεις όλο Κ λιγότερες ενοχλήσεις όσο περνάει ο καιρός . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

Μην ανχωνεσε κορίτσι είναι ακόμα νωρίς Κ σίγουρα επιρεαζεσε Κ από την περίδεση. Στον επόμενο υπέρηχο θα δεις ότι θα είσαι πιο ήρεμη Κ δεν θα έχεις όλο Κ λιγότερες ενοχλήσεις όσο περνάει ο καιρός . 

λες να με πιάσουν τα 3 glopir? με ενοχλούν τρομερά βέβαια πονοκέφαλο τρελό και ταχυκαρδία καμια ώρα αφού τα πάρω αλλά χαλάλι! απλώς τώρα όσο περνάει ο καιρός όλο και κάτι καινούριο θα νιώθω και μένα το μυαλό μ θα πηγαίνει συνέχεια εκεί! σκεψου από αύριο θα κάνω έλεγχο τιμών να δω που είναι πιο οικονομικά αν χρειαστώ νοσηλεία  χτυπά ξύλο ! εννοώ για καιρό βέβαια για 2-3 μέρες είναι οκ το δικό μ το μαιευτηριο αλλά για κάτι βδομαδες και μήνες που ακούω δεν …

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Kathrin17 είπε:

Δε νομίζω να αλλάζει το κόστος.. Προσωπικά όσο μου είπε ο γιατρός στην αρχή τόσο πληρωσα κ ας έκανα την παρακολούθηση στην πολη μου..2-3 υοερηχοι είναι..εγω πληρωσα μια κ καλη όταν έκανα την εμβρυομεταφορα..στην ωοληψια πληρωσα μόνο τον αναισθησιολογο κ την κατάψυξη..

Είναι θέμα γιατρου κ κέντρου πιστευω ο τρόπος πληρωμης.. Αν θέλει να σε διευκολύνει.. Μπορείς να το συζητήσεις μαζί του

Οκκ! Σε ευχαριστώ πολύ!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Angot είπε:

λες να με πιάσουν τα 3 glopir? με ενοχλούν τρομερά βέβαια πονοκέφαλο τρελό και ταχυκαρδία καμια ώρα αφού τα πάρω αλλά χαλάλι! απλώς τώρα όσο περνάει ο καιρός όλο και κάτι καινούριο θα νιώθω και μένα το μυαλό μ θα πηγαίνει συνέχεια εκεί! σκεψου από αύριο θα κάνω έλεγχο τιμών να δω που είναι πιο οικονομικά αν χρειαστώ νοσηλεία  χτυπά ξύλο ! εννοώ για καιρό βέβαια για 2-3 μέρες είναι οκ το δικό μ το μαιευτηριο αλλά για κάτι βδομαδες και μήνες που ακούω δεν …

Δεν θα χρειαστείς νοσηλεία . Τώρα που έχεις κάνει περίδεση βγαλτο απτό μυαλό σου. Μόλις κάνεις τους πρώτους ελενχους κ δεις ότι όλα προχωράνε θα ηρεμήσεις Κ από συσπάσεις. 

Link to comment
Share on other sites

On 11/3/2024 at 1:29 ΜΜ, linaa είπε:

Ε λογικά τώρα θα σου έρθει περίοδος κανονικά Κ θα μηδενισει

Καλημέρα !! Τελικά όντως πρέπει να μου ήρθε περίοδος χθες γιατί έχω παρά πολύ ΡΟΗ όπως στην περίοδο και είναι και ακριβώς στον μήνα από την αποβολή όπως μου έρχεται πάντα απλώς αναρωτιέμαι γιατί μου είπαν πως θα μου έρθει σε 30-40 μέρες από την απόξεση ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...