Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Giogo είπε:

Μας είπαν σήμερα ότι προχώρησε άλλο 1 που είναι μέτριας ποιότητας. Δεν μου έδωσαν κάποια εξήγηση. Η εμβρυολογος μου είπε ότι η εικόνα που είχε από τους γαμετες ήταν πολύ καλή. Οι γονιμοποιησεις πήγαν πολύ καλά αλλά την τρίτη μέρα ενώ είχαν καλές διαιρέσεις είχαν θραύσματα. Μου είπε ότι μπορεί απλά να ήταν ένας κακός κύκλος. Με τον γιατρό δεν έχω μιλήσει ακόμη. Θα με καλέσει σήμερα.

Τι σκέφτεστε να κάνετε; Θα προχωρήσεις σε εμβρυομεταφορα με αυτά τα 2; Πάντως παράξενο ακούγεται.. να φαίνεται να πηγαίνει πολύ καλα και να μην προχώρησαν.. για ποιο λόγο κάνατε εξωσωματική; Εμάς πχ είπαν ότι λογω σπέρματος δεν προχώρησαν. 

Just now, Katiamaxiking είπε:

Τι σκέφτεστε να κάνετε; Θα προχωρήσεις σε εμβρυομεταφορα με αυτά τα 2; Πάντως παράξενο ακούγεται.. να φαίνεται να πηγαίνει πολύ καλα και να μην προχώρησαν.. για ποιο λόγο κάνατε εξωσωματική; Εμάς πχ είπαν ότι λογω σπέρματος δεν προχώρησαν. 

Καταλαβαίνω την απογοήτευση σου..είναι η πρώτη σου φορα;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, Baby 26 είπε:

Έχεις δίκιο δεν πρέπει καν να ασχολουμε νιώθω περήφανη και δυνατή απλώς δεν θέλω να με γρουσουζέψουν τέλος πάντων απλά δεν ξανασχολούμαι και τέλος Μπενάκης - βγαινακης 

Ούτε καν να ασχολείσαι μαζί τους ,ξέρω πως νιώθεις μου το έχουν κάνει και εμένα ...πήρες τις 7 εργάσιμες η και παραπάνω ημέρες  μέχρι και την χοριακη σου; Κάτσε και απόλαυσε το καθισιο σου και σου εύχομαι μια τεράστια χοριακη!🙏

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, egopote8aexopaidi είπε:

Καλησπερα σας,

Να ρωτησω κι εγω κατι: Σε ποια μερα του κυκλου εχετε κανει την υστεροσκοπηση, κ βιοψια ενδομητριου πριν την εμβρυομεταφορα; Εχω ακουσει οτι γινεται μεταξυ 6-12 μερα. Εμας η γυναικολογος θελει να τη κανει την 16-17 μερα και προβληματιστηκαμε. Θα ειναι αξιοπιστο το δειγμα; Γραψτε μου παρακαλω.

Καλησπέρα, αν και μόνο μια φορά έχει τύχει να κάνω βιοψία ενδομητρίου αλλά και εμένα σε αυτές τις μέρες ήθελε να γίνει η εξέταση, μετά την ωορρηξία συγκεκριμένα μου είχε πει για να είναι πιο παχύ το ενδομήτριο και να πάρουν καλό ποσοστό δείγματος.. 18η την έκανα συγκεκριμένα. Χωρίς λοιπόν να είμαι απόλυτα σίγουρη αν όντως πρέπει ή όχι να γίνεται εκείνες τις μέρες, ξέρω σίγουρα ότι αρχές του κύκλου που αναφέρεις πρέπει να γίνεται η υστεροσκοπηση για να είναι λεπτό το ενδομήτριο.. Εκτός αν πρόκειται για διαγνωστική υστεροσκοπηση που απλά θέλει να δει την εικόνα του ενδομητρίου.. υποθέτω! Ταυτόχρονα δεν έχει τύχει να κάνω αυτές τις δύο εξετάσεις για να σου πω..

Ίσως ξέρει κάποια άλλη κοπέλα κάτι διαφορετικό..


OiAXp2.pngbfhkp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Angot είπε:

κορίτσια γλυκο κουταλιού περγαμόντο επιτρέπεται στην εγκυμοσυνη; έφτιαξε η μαμά αλλά δεν ξέρω , να φάω ή οχι; 

Αμα δεν έχεις ζαχαρο γιατί να μην το φας ? Γιατί να μην κάνει ? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Maroxmarox είπε:

Ούτε καν να ασχολείσαι μαζί τους ,ξέρω πως νιώθεις μου το έχουν κάνει και εμένα ...πήρες τις 7 εργάσιμες η και παραπάνω ημέρες  μέχρι και την χοριακη σου; Κάτσε και απόλαυσε το καθισιο σου και σου εύχομαι μια τεράστια χοριακη!🙏

Ναι έχω πάρει άδεια μέχρι την χοριακη και τους γράφω κανονικά από έδω και περααα σε ευχαριστώ πολυυυ ❤️❤️

  • Μου αρέσει 2
  • Λουλούδια 2
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

Τι σκέφτεστε να κάνετε; Θα προχωρήσεις σε εμβρυομεταφορα με αυτά τα 2; Πάντως παράξενο ακούγεται.. να φαίνεται να πηγαίνει πολύ καλα και να μην προχώρησαν.. για ποιο λόγο κάνατε εξωσωματική; Εμάς πχ είπαν ότι λογω σπέρματος δεν προχώρησαν. 

Καταλαβαίνω την απογοήτευση σου..είναι η πρώτη σου φορα;; 

Δεύτερη φορά και την πρώτη κάπως έτσι είχε πάει αλλά επειδή ήμασταν σε δημόσιο είπαμε μήπως ήταν θέμα εμβρυολογικού και αλλαξαμε κέντρο. Ο γιατρός μας είπε ότι όπως φαίνεται αυτή είναι η δυναμική των ωαρίων μου, οπότε να κάνουμε άλλη μια διέγερση να δούμε αν μπορέσουμε να πάρουμε άλλες 1-2 βλαστοκυστες και μετά να προχωρήσουμε σε εμβρυομεταφορά. Σε εξωσωματική προχωρήσαμε κυρίως λόγω ηλικίας μου (39), δεν έχει βρεθεί κάποια αιτία και οι εξετάσεις και των 2 είναι πολύ καλές. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Giogo είπε:

Δεύτερη φορά και την πρώτη κάπως έτσι είχε πάει αλλά επειδή ήμασταν σε δημόσιο είπαμε μήπως ήταν θέμα εμβρυολογικού και αλλαξαμε κέντρο. Ο γιατρός μας είπε ότι όπως φαίνεται αυτή είναι η δυναμική των ωαρίων μου, οπότε να κάνουμε άλλη μια διέγερση να δούμε αν μπορέσουμε να πάρουμε άλλες 1-2 βλαστοκυστες και μετά να προχωρήσουμε σε εμβρυομεταφορά. Σε εξωσωματική προχωρήσαμε κυρίως λόγω ηλικίας μου (39), δεν έχει βρεθεί κάποια αιτία και οι εξετάσεις και των 2 είναι πολύ καλές. 

Πάντως ακόμη και στα ιδιωτικά, διαφέρει από εργαστήριο σε εργαστήριο. Για για την ηλικία πήρατε πολλα ωάρια! Περίεργο και που με καλο σπερμα, δεν προχώρησαν.. ευχομαι η επόμενη φορα να πάει καλύτερα!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 53 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

Και γιατί δεν κάνει να φας ανανά;

λένε ότι προκαλεί συσπάσεις! δεν ξέρω ισχύει δεν ισχύει εγώ πάντως δεν τρωω αρκετές εχω μόνη μ 😅 μόνο η ιδέα φτάνει 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

Πάντως ακόμη και στα ιδιωτικά, διαφέρει από εργαστήριο σε εργαστήριο. Για για την ηλικία πήρατε πολλα ωάρια! Περίεργο και που με καλο σπερμα, δεν προχώρησαν.. ευχομαι η επόμενη φορα να πάει καλύτερα!! 

Ισχύει. Γι αυτό επιλέξαμε να πάμε σε ένα από τα τρία πιο γνωστά. Οπότε πρέπει να αποδεχτούμε ότι αυτή είναι η φύση. 

Σ' ευχαριστώ πολύ! Το ίδιο και για σένα εύχομαι! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Kορίτσια μόλις πήραμε τα αποτελέσματα ορμονών του άντρα μου και επειδή μέχρι την Τρίτη είναι πολύ θέλω την γνώμη σας!!! 
 

TSH 2,96

FSH 2,5

LH 4,3

PRL 11,1

Τεστοστερόνη 746

SHBG 71 

E2 21,9

ACTH 50,7

Κορτιζόλη 19,3

Σωματομεδινη C 160 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bluee19 είπε:

 

Kορίτσια μόλις πήραμε τα αποτελέσματα ορμονών του άντρα μου και επειδή μέχρι την Τρίτη είναι πολύ θέλω την γνώμη σας!!! 
 

TSH 2,96

FSH 2,5

LH 4,3

PRL 11,1

Τεστοστερόνη 746

SHBG 71 

E2 21,9

ACTH 50,7

Κορτιζόλη 19,3

Σωματομεδινη C 160 

Είναι καμία εκτός ορίων στις μονάδες μέτρησης που σου δίνει? 

Καλές φαίνονται πάντως 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...