Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , Angot είπε:

χαχαχαχ θα σας βγάλω μισθό στο τέλος για την ψυχανάλυση! η αλήθεια είναι πως για το μετά δεν εχω διαβάσει τίποτε απολύτως δλδ δεν ξέρω καν τι είναι το σελτεδακι που λένε, πως πρέπει να κοιμούνται τα μωρά κλπ! ίσως πρέπει να ρίξω εκεί την προσοχή μ γιατί όπως λέει και μια φίλη, πρωην  φορουμιστρια νυν μαμά ενός γιγαντακου «όταν με το καλό γεννήσεις θα χάσεις τον μπούσουλα,  ουτε βρακι δεν θα μπορείς να του  αλλαξεις  που λέει ο λόγος » μου είπε να παρακολουθήσω και κάποια μαθήματα κάποια στιγμή, γονεικοτητας νομίζω , θα την ρωτησω! 

Αυτό είναι η αλήθεια μετά αρχίζουν τα εγκεφαλικά. Αν ζοριστηκες μια στην εγκυμοσύνη μετά θα ψάχνεις βοήθεια Κ δεν θα προλαβαίνεις να ρωτήσεις κιόλας . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 7 λεπτά , linaa είπε:

Αυτό είναι η αλήθεια μετά αρχίζουν τα εγκεφαλικά. Αν ζοριστηκες μια στην εγκυμοσύνη μετά θα ψάχνεις βοήθεια Κ δεν θα προλαβαίνεις να ρωτήσεις κιόλας . 

υπάρχει κάποιο βιβλίο για το μετά;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Angot είπε:

υπάρχει κάποιο βιβλίο για το μετά;

Ποσο σε νιώθω! Σε Ολη την εγκυμοσύνη αγχος ειχα, Ελεγα αν δεν το πιασω στα χέρια μου δεν θα ηρεμησω.. Και πάλι δεν ηρεμησα! Ευτυχώς βρήκα εναν υπέροχο παιδίατρο κ με ηρεμει αλλα κ με βάζει στην θέση μου με τις τρελες μου 😂😂😂 υπαρχει του κ παπαβ..τζη Και γενικά πολλα αρθρα του που ειναι πολυ βοηθητικά.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα @Angot μου.. εγώ έμεινα φυσιολογικά έγκυος μετα απο ωοληψια. 3 ιουλιου εκανα ωοληψια και 25 ιουλιου ημουν εγκυος νομιζω 5 εβδομαδων οι γιατροί δεν μπορούσαν να καταλάβουν πως έγινε. Δεν πίστευα με τίποτα ότι είχα ένα μωρό μέσα μου γιατί είχα πάρει απόφαση ότι δεν θα μπορέσω ποτέ να κάνω παιδιά κ ας προσπαθουσα τόσες φορές. Έφτασα 8 μηνων και δεν είχα αγοράσει τίποτα γιατί φοβόμουν μην γίνει τίποτα κ όπως λες είχα φόβο πολύ κ πήγαινα μέρα με την μέρα. Μου έσπασαν τα νερα 35 εβδομαδων κ τώρα έχω το θαύμα μου κοιμάται δίπλα μου . Απόλαυσε την εγκυμοσυνη σου κ ότι είναι να γίνει θα γίνει. Σου εύχομαι τα καλύτερα και καλή λευτεριά 🥰🥰🥰

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Tintin είπε:

Ποσο σε νιώθω! Σε Ολη την εγκυμοσύνη αγχος ειχα, Ελεγα αν δεν το πιασω στα χέρια μου δεν θα ηρεμησω.. Και πάλι δεν ηρεμησα! Ευτυχώς βρήκα εναν υπέροχο παιδίατρο κ με ηρεμει αλλα κ με βάζει στην θέση μου με τις τρελες μου 😂😂😂 υπαρχει του κ παπαβ..τζη Και γενικά πολλα αρθρα του που ειναι πολυ βοηθητικά.. 

έναν τέτοιο παιδίατρο θα θέλω κ γω 😅 να μου βάζει τις φωνές να ηρεμώ από τις τρελες μου! το περίεργο είναι πως γενικά πριν ξεκινήσω τις εξωσωματικές και βιώσω την απώλεια ήμουν τρομερά αισιόδοξο άτομο και συγκροτημένο! τώρα είναι λες και εχω πάθει μετάλλαξη, ούτε εγώ δεν μπορώ να το καταλάβω 

πρίν από 11 λεπτά , Butterfly 92 είπε:

Καλημέρα @Angot μου.. εγώ έμεινα φυσιολογικά έγκυος μετα απο ωοληψια. 3 ιουλιου εκανα ωοληψια και 25 ιουλιου ημουν εγκυος νομιζω 5 εβδομαδων οι γιατροί δεν μπορούσαν να καταλάβουν πως έγινε. Δεν πίστευα με τίποτα ότι είχα ένα μωρό μέσα μου γιατί είχα πάρει απόφαση ότι δεν θα μπορέσω ποτέ να κάνω παιδιά κ ας προσπαθουσα τόσες φορές. Έφτασα 8 μηνων και δεν είχα αγοράσει τίποτα γιατί φοβόμουν μην γίνει τίποτα κ όπως λες είχα φόβο πολύ κ πήγαινα μέρα με την μέρα. Μου έσπασαν τα νερα 35 εβδομαδων κ τώρα έχω το θαύμα μου κοιμάται δίπλα μου . Απόλαυσε την εγκυμοσυνη σου κ ότι είναι να γίνει θα γίνει. Σου εύχομαι τα καλύτερα και καλή λευτεριά 🥰🥰🥰

και μετά έτρεχες και δεν προλάβαινες;; να σου ζήσει το θαύμακι σου , να είναι γέρο και τυχερό! μακάρι έτσι τα απρόσκοπτα όλων μας να είναι και τόσο τυχερά 🤞

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , Angot είπε:

έναν τέτοιο παιδίατρο θα θέλω κ γω 😅 να μου βάζει τις φωνές να ηρεμώ από τις τρελες μου! το περίεργο είναι πως γενικά πριν ξεκινήσω τις εξωσωματικές και βιώσω την απώλεια ήμουν τρομερά αισιόδοξο άτομο και συγκροτημένο! τώρα είναι λες και εχω πάθει μετάλλαξη, ούτε εγώ δεν μπορώ να το καταλάβω 

και μετά έτρεχες και δεν προλάβαινες;; να σου ζήσει το θαύμακι σου , να είναι γέρο και τυχερό! μακάρι έτσι τα απρόσκοπτα όλων μας να είναι και τόσο τυχερά 🤞

Ετσι ακριβώς κ εγώ! Εκανα συνεδρίες με ψυχολογο για να προσπαθήσω να λυσω το θέμα μου αλλα ο μόνος που με ηρεμει πλεον ειναι ο παιδιατρος, οπως παλιά το εκανε ο γυναικολογος.. Να με κατι που θα μπορουσες ν ασχοληθεις για να ξεχαστεις, να ενημερωθεις για παιδιατρους.. Εγώ πήγα στα τυφλά κ η πρώτη γιατρος μονο αγχος μου μετέδιδε.. Αυτον δεν τον αλλαζω με τίποτα !

Link to comment
Share on other sites

@Angot ήμουν στην κλινική κ τότε ήρθανε τα πράγματα στο σπιτι κ είχα την μάνα μου να τα ετοιμάσει.. όλα γίνονται. Δεν θέλει άγχος κ να είσαι ήρεμη να απολαμβάνεις την κάθε σου ημέρα γιατί είναι μοναδική 🥰

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα τσακώθηκα παρά πολύ έντονα με την αφεντικίνα μου φωνές κλάματα και είμαι δεύτερη μέρα μετά την εμβρυομεταφορα νιώθω ότι πάνε τα εμβρυακια μου με τοση πίεση…πφφφ…

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Baby 26 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα τσακώθηκα παρά πολύ έντονα με την αφεντικίνα μου φωνές κλάματα και είμαι δεύτερη μέρα μετά την εμβρυομεταφορα νιώθω ότι πάνε τα εμβρυακια μου με τοση πίεση…πφφφ…

Μια χαρά θα είναι τα εμβρυακια, κολυμπάνε ξέγνοιαστα, αλλά γιατί δεν πήρες άδεια από τη δουλειά σου αυτή τη βδομάδα αφού δικαιούμαστε 7 εργάσιμες βάσει νόμου? Υπάρχει λόγος που μας τις δίνουν, καλό είναι να είμαστε τις πρωτες μέρες στο σπίτι ήρεμες και μετά σιγά σιγά να επανερχομαστε στη ρουτινα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Baby 26 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα τσακώθηκα παρά πολύ έντονα με την αφεντικίνα μου φωνές κλάματα και είμαι δεύτερη μέρα μετά την εμβρυομεταφορα νιώθω ότι πάνε τα εμβρυακια μου με τοση πίεση…πφφφ…

Αν είναι να πιάσουν δεν τα επιρεαζει τίποτα μην ανχωνεσε . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 11 λεπτά , Nels είπε:

Μια χαρά θα είναι τα εμβρυακια, κολυμπάνε ξέγνοιαστα, αλλά γιατί δεν πήρες άδεια από τη δουλειά σου αυτή τη βδομάδα αφού δικαιούμαστε 7 εργάσιμες βάσει νόμου? Υπάρχει λόγος που μας τις δίνουν, καλό είναι να είμαστε τις πρωτες μέρες στο σπίτι ήρεμες και μετά σιγά σιγά να επανερχομαστε στη ρουτινα

 

πρίν από 10 λεπτά , linaa είπε:

Αν είναι να πιάσουν δεν τα επιρεαζει τίποτα μην ανχωνεσε . 

Πήρα άδεια απλά έμαθα ότι κάθεται και λέει σε όλες τις πελάτισσες (δουλεύω σε κομμωτήριο) ότι κάνω εξωσωματική γεγονός που με έκανε να ξεσπάσω και αγχώθηκα γιατί εκλεγα κιόλας και λέω μην τυχόν αχ κορίτσια με ηρεμήσετε πολύ ❤️

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Baby 26 είπε:

 

Πήρα άδεια απλά έμαθα ότι κάθεται και λέει σε όλες τις πελάτισσες (δουλεύω σε κομμωτήριο) ότι κάνω εξωσωματική γεγονός που με έκανε να ξεσπάσω και αγχώθηκα γιατί εκλεγα κιόλας και λέω μην τυχόν αχ κορίτσια με ηρεμήσετε πολύ ❤️

Εντάξει μην στεναχωριέσαι για το τι λέει ο ένας Κ ο άλλος .εξάλλου πρέπει να νιώθεις περιφανή για την προσπάθεια σου. 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

Εντάξει μην στεναχωριέσαι για το τι λέει ο ένας Κ ο άλλος .εξάλλου πρέπει να νιώθεις περιφανή για την προσπάθεια σου. 

Έχεις δίκιο δεν πρέπει καν να ασχολουμε νιώθω περήφανη και δυνατή απλώς δεν θέλω να με γρουσουζέψουν τέλος πάντων απλά δεν ξανασχολούμαι και τέλος Μπενάκης - βγαινακης 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

Τα 4-5 που παλεύουν που έχουν φτάσει; 
σας έδωσαν κάποια εξήγηση; Πάντως θα σου έλεγα να κανεις λιγη υπομονη γιατί μπορεί και αυτά να τα καταφέρουν. Στο λέω από προσωπική εμπειρία. 

Μας είπαν σήμερα ότι προχώρησε άλλο 1 που είναι μέτριας ποιότητας. Δεν μου έδωσαν κάποια εξήγηση. Η εμβρυολογος μου είπε ότι η εικόνα που είχε από τους γαμετες ήταν πολύ καλή. Οι γονιμοποιησεις πήγαν πολύ καλά αλλά την τρίτη μέρα ενώ είχαν καλές διαιρέσεις είχαν θραύσματα. Μου είπε ότι μπορεί απλά να ήταν ένας κακός κύκλος. Με τον γιατρό δεν έχω μιλήσει ακόμη. Θα με καλέσει σήμερα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

Να ρωτησω κι εγω κατι: Σε ποια μερα του κυκλου εχετε κανει την υστεροσκοπηση, κ βιοψια ενδομητριου πριν την εμβρυομεταφορα; Εχω ακουσει οτι γινεται μεταξυ 6-12 μερα. Εμας η γυναικολογος θελει να τη κανει την 16-17 μερα και προβληματιστηκαμε. Θα ειναι αξιοπιστο το δειγμα; Γραψτε μου παρακαλω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...