Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

Μανούλες Νοεμβρίου 2024


Recommended Posts

Εγώ ακόμη είμαι με τα 2 θετικά τεστακια .τα οποία είναι άχνα θετικά αλλά θετικά.εχω κ καθυστέρηση 5 μέρες .είμαι ανυπόμονη αλλά δυστυχώς χθες Κυριακή σήμερα αργια οπότε χοριακη από αύριο.....έχω ένα άγχος π ήταν αχνές οι γραμμουλες μου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 208
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Giannoula92 είπε:

Εγώ ακόμη είμαι με τα 2 θετικά τεστακια .τα οποία είναι άχνα θετικά αλλά θετικά.εχω κ καθυστέρηση 5 μέρες .είμαι ανυπόμονη αλλά δυστυχώς χθες Κυριακή σήμερα αργια οπότε χοριακη από αύριο.....έχω ένα άγχος π ήταν αχνές οι γραμμουλες μου.

Όλα θα είναι τέλεια, καλύτερα που θα κάνεις αύριο να δεις κ ένα μεγάλο νούμερο.

4 ώρες πρίν, Pepi88 είπε:

Εγώ 6μιση ...μην αγχώνεσαι κάτι γίνεται με την φύση και όταν έχεις ήδη παιδιά σε προστατεύει όσο και να ξεπατωνεσαι..😂 τώρα για τα συμπτώματα τι να σου πω θρίλερ και εγώ μια έτσι μια αλλιώς...μόνο η βαρεμάρα είναι σταθερή θέλω μόνο να ξαπλώνω και να μην μιλάω σε άνθρωπο 😂

Και εγώ στον γιο μου άκουσα 6+2 δεν ξέρω τι χοριακη είχα δεν είχα κάνει ούτε μια τότε ...

Αχ αυτό με τις βαρεμάρα τι φάση? Δεν έχω όρεξη για τιποτα

3 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Μακάρι... Αύριο θα δούμε!!!! Εν τω μεταξύ 4:30-5:00 τελειώνω, 6:00 θα πάρω τον γιο μου από τάε κβο ντο, να πάρω τα παιδιά να τα πάω στην πεθερά μου για να πάω στο γιατρό. Δεν ξέρω πώς θα βγει η αυριανή μέρα;;;

@Ζαχαρωτο τι είπε ο γιατρός;

Όλα πάνε καλά. Αν κ δουλεύω σε αποθήκη αγχώθηκα μήπως με το σκύψιμο κλπ έχει γίνει κάτι αλλά όλα καλά. Απλά έχω ιγμορίτιδα κ το άφησα πολύ. Αυτή την στιγμή μόνο φουλ όρο ήμαστε σε κρίσιμες εβδομάδες. 10 Απρίλη έχω πάλι ραντεβού. Μου έγραψε εξετάσεις αίματος και καλλιέργεια κολπικού υγρου

  • Μου αρέσει 1

Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Ακόμα μια μέρα που περιμένω τιμή χοριακης! Θα πάρω και τον γιατρό μου μόλις βγει. Πήγα με τα πόδια στο μικροβιολογικό και με έχουν πιάσει απίστευτες κράμπες στη μήτρα. Θα του ζητήσω μαγνήσιο νομίζω.. εσείς παίρνετε; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Ζαχαρωτο είπε:

Όλα θα είναι τέλεια, καλύτερα που θα κάνεις αύριο να δεις κ ένα μεγάλο νούμερο.

Αχ αυτό με τις βαρεμάρα τι φάση? Δεν έχω όρεξη για τιποτα

Όλα πάνε καλά. Αν κ δουλεύω σε αποθήκη αγχώθηκα μήπως με το σκύψιμο κλπ έχει γίνει κάτι αλλά όλα καλά. Απλά έχω ιγμορίτιδα κ το άφησα πολύ. Αυτή την στιγμή μόνο φουλ όρο ήμαστε σε κρίσιμες εβδομάδες. 10 Απρίλη έχω πάλι ραντεβού. Μου έγραψε εξετάσεις αίματος και καλλιέργεια κολπικού υγρου

Κι εγώ ήμουν με ίωση εδώ και δύο εβδομάδες.. ήπια ένα μπουκάλι phytobisolvon, 5 ζιρτεκ και έβαζα otrivin 3 φορές την ημέρα.. επίσης, λόγω άγχους τον τελευταίο μήνα είχα καπνίσει τον μισό Παπαστρατο 😂 α, και την καθαρά Δευτέρα που το έμαθα είχα πιεί μπύρες, ούζα.. εύχομαι να είναι όλα καλά! 

Η χοριακή μου σήμερα βγήκε 925, κάτι παραπάνω από τριπλασιασμό είχα οπότε είναι καλό σημάδι 🩵🩷

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Κι εγώ ήμουν με ίωση εδώ και δύο εβδομάδες.. ήπια ένα μπουκάλι phytobisolvon, 5 ζιρτεκ και έβαζα otrivin 3 φορές την ημέρα.. επίσης, λόγω άγχους τον τελευταίο μήνα είχα καπνίσει τον μισό Παπαστρατο 😂 α, και την καθαρά Δευτέρα που το έμαθα είχα πιεί μπύρες, ούζα.. εύχομαι να είναι όλα καλά! 

Η χοριακή μου σήμερα βγήκε 925, κάτι παραπάνω από τριπλασιασμό είχα οπότε είναι καλό σημάδι 🩵🩷

Πιο καλή δεν θα μπορούσε να είναι η χοριακη!εγώ πήγα γιατρό είδαμε σάκο και εμβρυϊκά στοιχεία αλλά καρδούλα δεν άκουσαμε ακόμα ..εγώ πιστεύω έπρεπε να ακούσουμε ο γιατρός λέει επειδή έχω μεγάλο κύκλο είναι φυσιολογικα όλα ..αυτά !

  • Μου αρέσει 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 20 λεπτά , Pepi88 είπε:

Πιο καλή δεν θα μπορούσε να είναι η χοριακη!εγώ πήγα γιατρό είδαμε σάκο και εμβρυϊκά στοιχεία αλλά καρδούλα δεν άκουσαμε ακόμα ..εγώ πιστεύω έπρεπε να ακούσουμε ο γιατρός λέει επειδή έχω μεγάλο κύκλο είναι φυσιολογικα όλα ..αυτά !

Σε ποια εβδομάδα είσαι κορίτσι μου; Κι εγώ που έχω μεγάλο κύκλο 30 ημερών πάντα με φωνάζει ένα τσικ πιο αργά για καρδούλα. 

Τώρα έκλεισα ραντεβού για την επόμενη Παρασκευή, αλλά μόλις συνειδητοποίησα ότι δεν μπορώ εκείνη την ώρα και θα πρέπει να το αλλάξω 😩 εσείς ξεχνάτε στην εγκυμοσύνη???

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , marpi91 είπε:

Σε ποια εβδομάδα είσαι κορίτσι μου; Κι εγώ που έχω μεγάλο κύκλο 30 ημερών πάντα με φωνάζει ένα τσικ πιο αργά για καρδούλα. 

Τώρα έκλεισα ραντεβού για την επόμενη Παρασκευή, αλλά μόλις συνειδητοποίησα ότι δεν μπορώ εκείνη την ώρα και θα πρέπει να το αλλάξω 😩 εσείς ξεχνάτε στην εγκυμοσύνη???

Εγώ έχω κύκλο 31 -32 ..Βάση τελευταίας περιόδου είμαι 6w 4d και μου είπε να εξακολουθώ να μετράω έτσι για να μην μπερδεύτω...και τώρα θα με δει σε τρεις βδομάδες όταν θα είμαι 9w 4d..μου έδωσε και μαγνήσιο συν όλα τα άλλα μου έγραψε και προγεννητικό ...

Αν ξεχνάω λέει 😂κατά βάση ξεχνάω 😂

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Pepi88 είπε:

Εγώ έχω κύκλο 31 -32 ..Βάση τελευταίας περιόδου είμαι 6w 4d και μου είπε να εξακολουθώ να μετράω έτσι για να μην μπερδεύτω...και τώρα θα με δει σε τρεις βδομάδες όταν θα είμαι 9w 4d..μου έδωσε και μαγνήσιο συν όλα τα άλλα μου έγραψε και προγεννητικό ...

Αν ξεχνάω λέει 😂κατά βάση ξεχνάω 😂

 

πρίν από 29 λεπτά , marpi91 είπε:

Σε ποια εβδομάδα είσαι κορίτσι μου; Κι εγώ που έχω μεγάλο κύκλο 30 ημερών πάντα με φωνάζει ένα τσικ πιο αργά για καρδούλα. 

Τώρα έκλεισα ραντεβού για την επόμενη Παρασκευή, αλλά μόλις συνειδητοποίησα ότι δεν μπορώ εκείνη την ώρα και θα πρέπει να το αλλάξω 😩 εσείς ξεχνάτε στην εγκυμοσύνη???

Αν ξεχνάμε?

Γεννήθηκα για να ξεχνάω.

Και εγώ κύκλο 30 ημερών. Εντάξει άμα μεταφέρεις το ραντεβού 1 ώρα αργότερα?

πρίν από 52 λεπτά , Pepi88 είπε:

Πιο καλή δεν θα μπορούσε να είναι η χοριακη!εγώ πήγα γιατρό είδαμε σάκο και εμβρυϊκά στοιχεία αλλά καρδούλα δεν άκουσαμε ακόμα ..εγώ πιστεύω έπρεπε να ακούσουμε ο γιατρός λέει επειδή έχω μεγάλο κύκλο είναι φυσιολογικα όλα ..αυτά !

Μια χαρά φυσιολογικό είναι θα δεις το αλογάκι σου στον επόμενο υπέρηχο πως θα καλπάζει.

5 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Κι εγώ ήμουν με ίωση εδώ και δύο εβδομάδες.. ήπια ένα μπουκάλι phytobisolvon, 5 ζιρτεκ και έβαζα otrivin 3 φορές την ημέρα.. επίσης, λόγω άγχους τον τελευταίο μήνα είχα καπνίσει τον μισό Παπαστρατο 😂 α, και την καθαρά Δευτέρα που το έμαθα είχα πιεί μπύρες, ούζα.. εύχομαι να είναι όλα καλά! 

Η χοριακή μου σήμερα βγήκε 925, κάτι παραπάνω από τριπλασιασμό είχα οπότε είναι καλό σημάδι 🩵🩷

Όλα θα είναι καλά.

Η χοριακή είναι τέλειααααα μπράβο!!!! Άντε να περάσει γρήγορα ο καιρός να δεις το μωρό σου..

 

Κορίτσια με έχει κουράσει πολύ η ναυτία δεν αντέχω άλλο.Στην κόρη μου έκανα απευθείας εμετό ηρεμούσα.Τώρα τίποτα βασανιζομαι.Μου είπε ο γιατρός να κάνω υπομονή άμα έχω μόνο ναυτίες και όχι εμετούς. Αλλά πλέον με δυσκολεύει στην καθημερινότητα μου. Γεύματα κάνω συχνά κ μικρά γιατί κατευθείαν πρήζομαι και νιώθω ότι έχω φάει 1 αρνί στην καθισια Μ. Δεν ξέρω τι άλλο να κανω


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 25/3/2024 at 8:37 ΜΜ, Ζαχαρωτο είπε:

Όλα θα είναι τέλεια, καλύτερα που θα κάνεις αύριο να δεις κ ένα μεγάλο νούμερο.

Αχ αυτό με τις βαρεμάρα τι φάση? Δεν έχω όρεξη για τιποτα

Όλα πάνε καλά. Αν κ δουλεύω σε αποθήκη αγχώθηκα μήπως με το σκύψιμο κλπ έχει γίνει κάτι αλλά όλα καλά. Απλά έχω ιγμορίτιδα κ το άφησα πολύ. Αυτή την στιγμή μόνο φουλ όρο ήμαστε σε κρίσιμες εβδομάδες. 10 Απρίλη έχω πάλι ραντεβού. Μου έγραψε εξετάσεις αίματος και καλλιέργεια κολπικού υγρου

Περαστικά σας!!! 

@marpi91 πολύ χαίρομαι που πάνε όλα καλά!!! Τέλεια η τιμή σού. Μαγνήσιο εγώ δεν παίρνω ακόμα. Ανέκαθεν ξεχνάω δεν είναι από την εγκυμοσύνη από την κούραση θα έλεγα... Επειδή δουλεύω σε εταιρεία με.τσιγαρα έχω να σού πω ότι το έκανες πριν δεν πειράζει, το τι θα κάνεις από εδώ και πέρα έχει σημασία. Κι εγώ το ίδιο έπαθα, είχαμε και εταιρικό ιβεντ, ήπια 2 τζιν και κάπνισα σχεδόν ένα πακέτο. Το επικό ήταν ότι πήγα και για δεντροφύτευση χαχαχα 

@Pepi88  πολύ ωραία!!! Καλα θα πάρεις να το μεταφέρετε δε νομίζω ότι θα υπάρξει θέμα 

Πήγα κι εγώ σήμερα, είδαμε τα βασικά και θα ξαναπάω 8/4. Μού είπε ουσιαστικά ο,τι κάνω να μην το ξανακάνω. Τού περιέγραψα και τη φύση της δουλειάς μου και μού είπε να μού γράψει άδεια από τώρα αλλά τού είπα όχι γιατί είναι πολύ νωρίς και φοβάμαι μη γίνει κάτι και δεν προχωρήσει η εγκυμοσύνη. Πάντως προς το παρόν είπε ούτε δουλειές στο σπίτι, ούτε περπάτημα που κάνω στη δουλειά φουλ, ούτε βάρη.... Να δω πώς θα βγεί....

 

Μου έδωσε επίσης φολιντεξ και γράψαμε εξετάσεις αίματος 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Ζαχαρωτο είπε:

 

Αν ξεχνάμε?

Γεννήθηκα για να ξεχνάω.

Και εγώ κύκλο 30 ημερών. Εντάξει άμα μεταφέρεις το ραντεβού 1 ώρα αργότερα?

Μια χαρά φυσιολογικό είναι θα δεις το αλογάκι σου στον επόμενο υπέρηχο πως θα καλπάζει.

Όλα θα είναι καλά.

Η χοριακή είναι τέλειααααα μπράβο!!!! Άντε να περάσει γρήγορα ο καιρός να δεις το μωρό σου..

 

Κορίτσια με έχει κουράσει πολύ η ναυτία δεν αντέχω άλλο.Στην κόρη μου έκανα απευθείας εμετό ηρεμούσα.Τώρα τίποτα βασανιζομαι.Μου είπε ο γιατρός να κάνω υπομονή άμα έχω μόνο ναυτίες και όχι εμετούς. Αλλά πλέον με δυσκολεύει στην καθημερινότητα μου. Γεύματα κάνω συχνά κ μικρά γιατί κατευθείαν πρήζομαι και νιώθω ότι έχω φάει 1 αρνί στην καθισια Μ. Δεν ξέρω τι άλλο να κανω

Μακάρι να είναι όντως καλά το σπορακι!!!!

έπαιρνε μια φίλη μου ενα συμπλήρωμα για την αναγουλα που την έσωσε θα την ρωτήσω και ρώτα μετά τον γιατρό σου αν σε αφήνει να το πάρεις ...

7 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Περαστικά σας!!! 

@marpi91 πολύ χαίρομαι που πάνε όλα καλά!!! Τέλεια η τιμή σού. Μαγνήσιο εγώ δεν παίρνω ακόμα. Ανέκαθεν ξεχνάω δεν είναι από την εγκυμοσύνη από την κούραση θα έλεγα... Επειδή δουλεύω σε εταιρεία με.τσιγαρα έχω να σού πω ότι το έκανες πριν δεν πειράζει, το τι θα κάνεις από εδώ και πέρα έχει σημασία. Κι εγώ το ίδιο έπαθα, είχαμε και εταιρικό ιβεντ, ήπια 2 τζιν και κάπνισα σχεδόν ένα πακέτο. Το επικό ήταν ότι πήγα και για δεντροφύτευση χαχαχα 

@Pepi88  πολύ ωραία!!! Καλα θα πάρεις να το μεταφέρετε δε νομίζω ότι θα υπάρξει θέμα 

Πήγα κι εγώ σήμερα, είδαμε τα βασικά και θα ξαναπάω 8/4. Μού είπε ουσιαστικά ο,τι κάνω να μην το ξανακάνω. Τού περιέγραψα και τη φύση της δουλειάς μου και μού είπε να μού γράψει άδεια από τώρα αλλά τού είπα όχι γιατί είναι πολύ νωρίς και φοβάμαι μη γίνει κάτι και δεν προχωρήσει η εγκυμοσύνη. Πάντως προς το παρόν είπε ούτε δουλειές στο σπίτι, ούτε περπάτημα που κάνω στη δουλειά φουλ, ούτε βάρη.... Να δω πώς θα βγεί....

 

Μου έδωσε επίσης φολιντεξ και γράψαμε εξετάσεις αίματος 

Χαίρομαι που είναι  όλα καλά !!!μπράβο ρε συ !!!τώρα όσο αναφορά τις δουλειές ναι να προσέχεις αλλά με τα παιδιά τι θα κάνεις 🤔 και εμένα αυτό είναι το ζόρι μου όχι το σπίτι ...χέστηκα δλδ αν έχει και λίγο σκόνη αλλα ο μικρός θέλει να παίζουμε είναι μέσα στην ενέργεια ...

  • Μου αρέσει 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Ζαχαρωτο την Παρασκευή δουλεύω από τη 13:00 μέχρι τις 9 το βράδυ, οπότε δεν παίζει. Αλλά το έβαλα Τετάρτη 3/4. Θεωρητικά θα είμαι 6w βάσει ΤΕΡ. Ελπίζω να δούμε πραγματακια, έστω να πάλλεται η καρδούλα κι ας την ακούσω σε επόμενο ραντεβού 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

@Ζαχαρωτο την Παρασκευή δουλεύω από τη 13:00 μέχρι τις 9 το βράδυ, οπότε δεν παίζει. Αλλά το έβαλα Τετάρτη 3/4. Θεωρητικά θα είμαι 6w βάσει ΤΕΡ. Ελπίζω να δούμε πραγματακια, έστω να πάλλεται η καρδούλα κι ας την ακούσω σε επόμενο ραντεβού 

Οριακά θα είσαι για καρδούλα αν έχεις μεγάλο κύκλο αλλά μακάρι να τα καταφέρεις !εγω την έφαγα την πίκρα μου χθες 😂

  • Ευχή 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Pepi88 είπε:

Οριακά θα είσαι για καρδούλα αν έχεις μεγάλο κύκλο αλλά μακάρι να τα καταφέρεις !εγω την έφαγα την πίκρα μου χθες 😂

Tι έπαθες;

Νταξει εμείς δεν παίζουμε με τα παιδιά, δεν προλαβαίνω δηλαδή, με τον μεγάλο πού και πού κανένα επιτραπέζιο τα σαββατοκύριακα, με την κόρη μου αγκαλιές και χαδακια και τέτοια με τον μικρό γαργαλιτα και πειράγματα. Μπορείς κι εσύ να κάνεις τα ίδια. Μπορείτε κανένα μικρό παζλ, ή ζωγραφική ήπια πράγματα. 

Με τις δουλειές τώρα 2 μέρες τα κάνει όλα ο άντρας μου, μετα βλέπουμε.

@marpi91 το πιο πιθανό να δείτε μόνο το σάκο και τον ασκό αλλά είναι οκ νομίζω για 6 εβδομάδες. Αυτές οι πρώτες εβδομάδες είναι βασανιστικές.......

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΧρυσαΜ είπε:

Tι έπαθες;

Νταξει εμείς δεν παίζουμε με τα παιδιά, δεν προλαβαίνω δηλαδή, με τον μεγάλο πού και πού κανένα επιτραπέζιο τα σαββατοκύριακα, με την κόρη μου αγκαλιές και χαδακια και τέτοια με τον μικρό γαργαλιτα και πειράγματα. Μπορείς κι εσύ να κάνεις τα ίδια. Μπορείτε κανένα μικρό παζλ, ή ζωγραφική ήπια πράγματα. 

Με τις δουλειές τώρα 2 μέρες τα κάνει όλα ο άντρας μου, μετα βλέπουμε.

@marpi91 το πιο πιθανό να δείτε μόνο το σάκο και τον ασκό αλλά είναι οκ νομίζω για 6 εβδομάδες. Αυτές οι πρώτες εβδομάδες είναι βασανιστικές.......

Οχι λέω που πήγα και δεν άκουσα ακόμα καρδούλα ...ναι έτσι προσπαθώ με ζωγραφική και τέτοια παιχνίδια να περνάει η ώρα ...χθες μίλησα και με τον αιματολογο ξεκίνησα innohep αντιπηκτικες...εσύ πως είσαι ?


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Pepi88 είπε:

Οχι λέω που πήγα και δεν άκουσα ακόμα καρδούλα ...ναι έτσι προσπαθώ με ζωγραφική και τέτοια παιχνίδια να περνάει η ώρα ...χθες μίλησα και με τον αιματολογο ξεκίνησα innohep αντιπηκτικες...εσύ πως είσαι ?

Έχεις θρομβοφιλια; Κι εγώ έκανα innohep αλλά προληπτικά, τις ξεκίνησα μετά την αυχενική. Σε ποιον αιματολογο πας; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...