Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Και εγώ τα clearblue πρώιμης ανίχνευσης έκανα,την τρίτη και την Τετάρτη έβγαιναν αχνά θετικά και χθες που έκανα χοριακη,ήταν 58. Ο γιατρός είπε οτι είναι λίγο χαμηλή και να σου πω την αλήθεια είμαι αρκετά στεναχωρημένη,φοβάμαι πως θα πάω αύριο και θα πάρω μεγάλη απογοήτευση..Σχετικά με τις αξιολογήσεις στο Σκρουτζ,δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να βγει θετικό και να πάρεις μηδενική χοριακη,μου φαίνεται αδιανόητο.Το να βγει ομως αρνητικό και να είσαι έγκυος,τότε ναι,έχει λογική.Κανε και αύριο ένα τεστ και δες αν η γραμμουλα είναι πιο σκούρη

      Στην αρχή είπα να κάνω αύριο...μετά που είδα όλες αυτές τις αξιολογήσεις το σκέφτομαι...Ειλικρινά θεωρώ μια χαρα τη χοριακή σου και είμαι σίγουρη ότι Δευτέρα θα διπλασιαστεί! Στο εύχομαι μέσα από την καρδια μου! Άρα Δευτέρα σημαντική μέρα και για τις 2 μας!!! Εμένα είναι η 8η εμβρυομεταφορα μου...5 αρνητικές 3 με πολύ πολύ χαμηλές τιμές που δε θεωρήθηκαν καν θετικές ούτε αρνητικές...έκανα επαναληπτικες και έπεφταν και τέλος...Δε ξέρω....

Μανούλες Νοεμβρίου 2024


Recommended Posts

πρίν από 23 λεπτά , marpi91 είπε:

Έχεις θρομβοφιλια; Κι εγώ έκανα innohep αλλά προληπτικά, τις ξεκίνησα μετά την αυχενική. Σε ποιον αιματολογο πας; 

Εχω θρομβοφιλια ναι και λόγω των αποβολών..στον Παπαδάκη Θεσσαλονίκη..


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 208
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ χθες έκανα την πρώτη μου χοριακη.ημιυν στην 5η η 6η μέρα καθυστέρησης .εμείς είχαμε επαφές με θετικά τεστ ωορρηξίας 6+7 Μαρτίου δλδ ξέρουμε πότε έγινε η σύλληψη ....η χοριακη μου λοιπόν ήταν μόνο 160.δεν είναι μικρή για 5 μέρες καθυστέρηση? Εσείς με τι χοριακες ξεκινήσατε κ στις πόσες μέρες καθυστέρησης??η γυναικολογος δεν μου έλυσε την απορία αν είναι χαμηλή Μ είπε μόνο να ξανακάνω σε 3 μέρες. .θυμάμαι η αδερφή μου στη μια βδομάδα καθυστέρησης είχε ήδη 1500 χοριακη 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Giannoula92 είπε:

Εγώ χθες έκανα την πρώτη μου χοριακη.ημιυν στην 5η η 6η μέρα καθυστέρησης .εμείς είχαμε επαφές με θετικά τεστ ωορρηξίας 6+7 Μαρτίου δλδ ξέρουμε πότε έγινε η σύλληψη ....η χοριακη μου λοιπόν ήταν μόνο 160.δεν είναι μικρή για 5 μέρες καθυστέρηση? Εσείς με τι χοριακες ξεκινήσατε κ στις πόσες μέρες καθυστέρησης??η γυναικολογος δεν μου έλυσε την απορία αν είναι χαμηλή Μ είπε μόνο να ξανακάνω σε 3 μέρες. .θυμάμαι η αδερφή μου στη μια βδομάδα καθυστέρησης είχε ήδη 1500 χοριακη 

Κοίτα σημασία πάντα έχει η αύξηση στις 48 με 72 ώρες ...για 5 μέρες καθυστέρηση είναι λίγο χαμηλη αλλά τα έχω δει όλα εδώ μέσα..επίσης οσο καλές και να ήταν οι πρώτες μου χοριακες απέβαλα 4 φορές δεν έχει πάντα σημασία δλδ.αυτη την φορά την ημέρα που περίμενα ήταν 94.7 αλλά δεν έχω ιδέα ποτέ έκανα ωορρηξία...


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Pepi88 είπε:

Οχι λέω που πήγα και δεν άκουσα ακόμα καρδούλα ...ναι έτσι προσπαθώ με ζωγραφική και τέτοια παιχνίδια να περνάει η ώρα ...χθες μίλησα και με τον αιματολογο ξεκίνησα innohep αντιπηκτικες...εσύ πως είσαι ?

Αντιπηκτικες γιατί; Έχεις ιστορικό;

Κορίτσια εγώ χθες ξεθεωθηκα στο περπάτημα. Είχα δύσκολο δρομολόγιο αλλά λέω πάμε σιγά σιγά με στάσεις και βλέπουμε.... Μετά ήρθα σπίτι πήρα τον μεγάλο να τον πάω ρομποτική, γύρισα πήγα το σούπερ μάρκετ του μήνα, μόλις έφυγε και αυτό μέχρι να συγυρισω τα παιδιά, να μαγειρέψω έπεσα Ντεντ... Ναι ξέρω δεν πρέπει αλλά είναι η ζωή μου έτσι, είναι έντονη η καθημερινότητά μου, δε γίνεται να το αλλάξω αυτό. Όσο μπορώ κάνω παύσεις.

 

Σήμερα έχω το στομάχι μου χαλια.

1 ώρα πρίν, Giannoula92 είπε:

Εγώ χθες έκανα την πρώτη μου χοριακη.ημιυν στην 5η η 6η μέρα καθυστέρησης .εμείς είχαμε επαφές με θετικά τεστ ωορρηξίας 6+7 Μαρτίου δλδ ξέρουμε πότε έγινε η σύλληψη ....η χοριακη μου λοιπόν ήταν μόνο 160.δεν είναι μικρή για 5 μέρες καθυστέρηση? Εσείς με τι χοριακες ξεκινήσατε κ στις πόσες μέρες καθυστέρησης??η γυναικολογος δεν μου έλυσε την απορία αν είναι χαμηλή Μ είπε μόνο να ξανακάνω σε 3 μέρες. .θυμάμαι η αδερφή μου στη μια βδομάδα καθυστέρησης είχε ήδη 1500 χοριακη 

Όχι καλέ μπορεί να έγινε καθυστερημένη σύλληψη. Μη δίνεις σημασία. Κάποτε ήμουν στην ίδια ομάδα με μια κοπέλα που ξεκίνησε με χοριακή 70

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Pepi88 είπε:

Κοίτα σημασία πάντα έχει η αύξηση στις 48 με 72 ώρες ...για 5 μέρες καθυστέρηση είναι λίγο χαμηλη αλλά τα έχω δει όλα εδώ μέσα..επίσης οσο καλές και να ήταν οι πρώτες μου χοριακες απέβαλα 4 φορές δεν έχει πάντα σημασία δλδ.αυτη την φορά την ημέρα που περίμενα ήταν 94.7 αλλά δεν έχω ιδέα ποτέ έκανα ωορρηξία...

Και η γιατρος δε μου είπε ότι ανησυχεί.μου ειπε ότι δεν κοιτάμε το νούμερο σε σχέση με την καθυστέρηση αλλά αν το νούμερο που έχουμε ανεβαίνει και με τι ρυθμο.δυστυχως εγώ αγχωνομαι γιατί έχουμε βασανιστεί πολύ 2 χρόνια προσπαθούσαμε και οι εξετάσεις σπερματος ήταν χάλια λόγω παλιού χειρουργείου .μας είπαν για εξωσωματική κ πάνω που το ψάχναμε έτυχε η εγκυμοσύνη γι'αυτό έχω το άγχος με τη χοριακη.ξερω ότι αν δεν πάει καλά μπορεί και να μην ξανάρθει φυσικα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πρέπει αύριο μεθαύριο να ξανακάνεις 

πρίν από 1 λεπτό , Giannoula92 είπε:

Και η γιατρος δε μου είπε ότι ανησυχεί.μου ειπε ότι δεν κοιτάμε το νούμερο σε σχέση με την καθυστέρηση αλλά αν το νούμερο που έχουμε ανεβαίνει και με τι ρυθμο.δυστυχως εγώ αγχωνομαι γιατί έχουμε βασανιστεί πολύ 2 χρόνια προσπαθούσαμε και οι εξετάσεις σπερματος ήταν χάλια λόγω παλιού χειρουργείου .μας είπαν για εξωσωματική κ πάνω που το ψάχναμε έτυχε η εγκυμοσύνη γι'αυτό έχω το άγχος με τη χοριακη.ξερω ότι αν δεν πάει καλά μπορεί και να μην ξανάρθει φυσικα

Δεν υπάρχει λόγος να το κάνεις αυτό στον εαυτό σου. Ο,τι είναι να γίνει θα γίνει, δεν ωφελεί κάπου να σκέφτεσαι αρνητικά και τόσο μακροπρόθεσμα, το πας βήμα βήμα και βλέπεις πως θα εξελιχθεί 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ΧρυσαΜ είπε:

Αντιπηκτικες γιατί; Έχεις ιστορικό;

Κορίτσια εγώ χθες ξεθεωθηκα στο περπάτημα. Είχα δύσκολο δρομολόγιο αλλά λέω πάμε σιγά σιγά με στάσεις και βλέπουμε.... Μετά ήρθα σπίτι πήρα τον μεγάλο να τον πάω ρομποτική, γύρισα πήγα το σούπερ μάρκετ του μήνα, μόλις έφυγε και αυτό μέχρι να συγυρισω τα παιδιά, να μαγειρέψω έπεσα Ντεντ... Ναι ξέρω δεν πρέπει αλλά είναι η ζωή μου έτσι, είναι έντονη η καθημερινότητά μου, δε γίνεται να το αλλάξω αυτό. Όσο μπορώ κάνω παύσεις.

 

Σήμερα έχω το στομάχι μου χαλια.

Όχι καλέ μπορεί να έγινε καθυστερημένη σύλληψη. Μη δίνεις σημασία. Κάποτε ήμουν στην ίδια ομάδα με μια κοπέλα που ξεκίνησε με χοριακή 70

Καθυστερημένη σύλληψη δεν νομίζω γιατι είχαμε επαφές μόνο 6+7 Μαρτίου που είχα θετικό τεστ ωορρηξίας.δεν είχαμε αργότερα ξανά .μήπως είχαμε απλα καθυστερημένη εμφύτευση? Δεν ξέρω η γιατρός Μ είπε να μην κοιτάω πόσο χαμηλό είναι το νούμερο αλλά το αν ανεβαίνει με το Ρυθμό που πρέπει.

πρίν από 3 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Πρέπει αύριο μεθαύριο να ξανακάνεις 

Δεν υπάρχει λόγος να το κάνεις αυτό στον εαυτό σου. Ο,τι είναι να γίνει θα γίνει, δεν ωφελεί κάπου να σκέφτεσαι αρνητικά και τόσο μακροπρόθεσμα, το πας βήμα βήμα και βλέπεις πως θα εξελιχθεί 

Ναι το ξέρω έχεις δίκιο .ότι είναι να γίνει θα γίνει .το άγχος δεν αλλάζει κάτι ούτε βοηθάει.θα κάνω υπομονή μέχρι τη Δευτέρα που θα ξανακάνω τη χοριακη 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Αντιπηκτικες γιατί; Έχεις ιστορικό;

Κορίτσια εγώ χθες ξεθεωθηκα στο περπάτημα. Είχα δύσκολο δρομολόγιο αλλά λέω πάμε σιγά σιγά με στάσεις και βλέπουμε.... Μετά ήρθα σπίτι πήρα τον μεγάλο να τον πάω ρομποτική, γύρισα πήγα το σούπερ μάρκετ του μήνα, μόλις έφυγε και αυτό μέχρι να συγυρισω τα παιδιά, να μαγειρέψω έπεσα Ντεντ... Ναι ξέρω δεν πρέπει αλλά είναι η ζωή μου έτσι, είναι έντονη η καθημερινότητά μου, δε γίνεται να το αλλάξω αυτό. Όσο μπορώ κάνω παύσεις.

 

Σήμερα έχω το στομάχι μου χαλια.

Όχι καλέ μπορεί να έγινε καθυστερημένη σύλληψη. Μη δίνεις σημασία. Κάποτε ήμουν στην ίδια ομάδα με μια κοπέλα που ξεκίνησε με χοριακή 70

Ναι κορίτσι μου έχω θρομβοφιλια που την ανακάλυψα από εξετάσεις  μετά την τελευταία αποβολή ...σήμερα και εμένα είναι χάλια το στομάχι μου ...τώρα όσο αφορά την κούραση σίγουρα είναι έντονη η ζωή σου τουλάχιστον όσον μπορείς να παίρνεις ανάσες λίγο να ηρεμεις ..

πρίν από 14 λεπτά , Giannoula92 είπε:

Και η γιατρος δε μου είπε ότι ανησυχεί.μου ειπε ότι δεν κοιτάμε το νούμερο σε σχέση με την καθυστέρηση αλλά αν το νούμερο που έχουμε ανεβαίνει και με τι ρυθμο.δυστυχως εγώ αγχωνομαι γιατί έχουμε βασανιστεί πολύ 2 χρόνια προσπαθούσαμε και οι εξετάσεις σπερματος ήταν χάλια λόγω παλιού χειρουργείου .μας είπαν για εξωσωματική κ πάνω που το ψάχναμε έτυχε η εγκυμοσύνη γι'αυτό έχω το άγχος με τη χοριακη.ξερω ότι αν δεν πάει καλά μπορεί και να μην ξανάρθει φυσικα

Ναι λογικό όλο το άγχος λόγο της περίπτωσης σας αλλά μην βασίζεσαι μόνο στις χοριακες η εξέλιξη τους πολλες φορές είτε θετικά είτε αρνητικά μας εκπλήσσουν!υπομονή λίγες μέρες!

  • Καλή τύχη! 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Giannoula92 είπε:

Καθυστερημένη σύλληψη δεν νομίζω γιατι είχαμε επαφές μόνο 6+7 Μαρτίου που είχα θετικό τεστ ωορρηξίας.δεν είχαμε αργότερα ξανά .μήπως είχαμε απλα καθυστερημένη εμφύτευση? Δεν ξέρω η γιατρός Μ είπε να μην κοιτάω πόσο χαμηλό είναι το νούμερο αλλά το αν ανεβαίνει με το Ρυθμό που πρέπει.

Ναι το ξέρω έχεις δίκιο .ότι είναι να γίνει θα γίνει .το άγχος δεν αλλάζει κάτι ούτε βοηθάει.θα κάνω υπομονή μέχρι τη Δευτέρα που θα ξανακάνω τη χοριακη 

Μα ο νόμος του Μέρφι πώς γίνεται πάντα όταν επείγει να κάνεις εξετάσεις και να μεσολαβεί σαββατοκύριακο ίσα ίσα ίσα να σού κάνει τα νεύρα τσατάλια χαχαχ🤣

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Μα ο νόμος του Μέρφι πώς γίνεται πάντα όταν επείγει να κάνεις εξετάσεις και να μεσολαβεί σαββατοκύριακο ίσα ίσα ίσα να σού κάνει τα νεύρα τσατάλια χαχαχ🤣

Δεν άντεξα πήγα και έκανα τώρα το απόγευμα.χθες ήταν 160 σήμερα 202.νομιζω πως δεν θα πάει καλά αυτό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , Giannoula92 είπε:

Δεν άντεξα πήγα και έκανα τώρα το απόγευμα.χθες ήταν 160 σήμερα 202.νομιζω πως δεν θα πάει καλά αυτό.

Η χοριακη διπλασιάζεται κάθε 2 μέρες Κ όχι κάθε μέρα . Οπότε συμπέρασμα δεν μπορείς να βγάλεις κανονικά αν την πρώτη την έκανες πρωί πρέπει να πας μετά από 48 ώρες πάλι για επανάληψη. Δεν είναι τυχαίο αυτό που λένε ούτε βγαίνει συμπέρασμα με κάθε μέρα δεν το λένε δηλαδή απτό μυαλό τους υπάρχει αιτία . 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Giannoula92 είπε:

Δεν άντεξα πήγα και έκανα τώρα το απόγευμα.χθες ήταν 160 σήμερα 202.νομιζω πως δεν θα πάει καλά αυτό.

Θέλεις διπλασιασμό ή έστω 60% ανά 48-72 ώρες. Γι'αυτό σου είπε η γιατρός σου να πας σε 3 μέρες να κάνεις πάλι εξέταση. Κι εγώ όσο και να τρωγομουν, περίμενα να περάσει 48ωρο για να επαναλάβω. Νωρίτερα δεν έχει νόημα κορίτσι μου, μόνο στενοχωριέσαι και αγχώνεσαι τσάμπα. Ο,τι είναι να συμβεί θα συμβεί, ομολογουμένως! Έχε θετική σκέψη και εμπιστοσύνη στο θαυματακι σας! 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Giannoula92 είπε:

Δεν άντεξα πήγα και έκανα τώρα το απόγευμα.χθες ήταν 160 σήμερα 202.νομιζω πως δεν θα πάει καλά αυτό.

Τουλάχιστον με 48 ώρες διαφορά κάνεις την επόμενη αλλιώς δεν μπορείς να καταλάβεις ...δλδ σήμερα πρέπει να κάνεις ..και πάντα ίδια ώρα !


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Giannoula92 είπε:

Δεν άντεξα πήγα και έκανα τώρα το απόγευμα.χθες ήταν 160 σήμερα 202.νομιζω πως δεν θα πάει καλά αυτό.

Νομίζω ότι κακώς το κάνεις αυτό, δεν ξέρω καν αν πρόλαβαν να περάσουν 24 ώρες αλλά όπως σού λένε τα κορίτσια διπλασιάζεται κάθε 2 3 μέρες 😊 λίγη υπομονή 

Καλησπέρα!

Έκανα την πρώτη ανακοίνωσή μου σήμερα σε μία φίλη-συναδελφο, πιο πολύ για να μού πει κι εκείνη πώς το χειρίστηκε όταν ήταν έγκυος. Μού είπε να μην το πω ακόμα στη δουλειά γιατί έχουν το δικαίωμα μέχρι να κλείσω τον 3ο μήνα να με απολύσουν. Ισχύει αυτό; Δεν το ήξερα;

Καλά ούτως ή άλλως δεν θα το έλεγα κάτσε να δούμε πώς θα πάει.

Θα το πω σίγουρα πριν τον τρίτο μήνα στη μάνατζερ μου κι ας κάνει ο,τι θέλει, τουλάχιστον εγώ θα το έχω πει κι αν νομίζουν ότι θέλουν να με διώξουν ας με διώξουν 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Νομίζω ότι κακώς το κάνεις αυτό, δεν ξέρω καν αν πρόλαβαν να περάσουν 24 ώρες αλλά όπως σού λένε τα κορίτσια διπλασιάζεται κάθε 2 3 μέρες 😊 λίγη υπομονή 

Καλησπέρα!

Έκανα την πρώτη ανακοίνωσή μου σήμερα σε μία φίλη-συναδελφο, πιο πολύ για να μού πει κι εκείνη πώς το χειρίστηκε όταν ήταν έγκυος. Μού είπε να μην το πω ακόμα στη δουλειά γιατί έχουν το δικαίωμα μέχρι να κλείσω τον 3ο μήνα να με απολύσουν. Ισχύει αυτό; Δεν το ήξερα;

Καλά ούτως ή άλλως δεν θα το έλεγα κάτσε να δούμε πώς θα πάει.

Θα το πω σίγουρα πριν τον τρίτο μήνα στη μάνατζερ μου κι ας κάνει ο,τι θέλει, τουλάχιστον εγώ θα το έχω πει κι αν νομίζουν ότι θέλουν να με διώξουν ας με διώξουν 

Καλημέρα!δεν έχουν δικαίωμα να σε διώξουν ίσα ίσα το αντίθετο ξέρω εγώ !!

Τι κάνεις πως είσαι ?εγώ πλέον τις περισσότερες ώρες της ημέρας έχω αναγουλα μόλις τρώω για 10 λεπτά είμαι οκ μετά πάλι τα ίδια ...δεν κάνω εμετό είναι αυτή η μόνιμη αηδία 🥴


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...