Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Σαλπιγγογραφια σε δημόσιο νοσοκομείο


Recommended Posts

Γεια σας θα ήθελα κάποια κοπέλα αν γνωρίζει να με βοηθήσει .μετά από 1+χρόνο προσπαθείας για παιδάκι με τον άντρα μου ξεκινήσαμε τις εξετάσεις .εγω έκανα πρώτα ορμονικές και απλές γυναικολόγικες π ήταν καλές .δυστυχώς αυτός είχε άσχημο σπέρμοδιάγραμμα κ ξεκίνησαμε να  ψάχνουμε για το τι φταίει.βεβαια αφού βρήκαμε σε αυτόν το πρόβλημα εγώ δεν έκανα περαιτέρω εξετάσεις κ συνέχεια έχω στο μυαλό μ ότι θα ήταν καλό να κάνω μια σαλπιγγογραφια γιατί το δικό τ πρόβλημα δεν αναιρεί ότι μπορεί να έχω κι εγώ κάτι .σκεφτόμουν να την κάνω σε δημόσιο νοσοκομείο αλλά δεν γνωρίζω καθόλου τη διαδικασία.δηλαδη κλείνω απλά ραντεβού στο γυναικολογικό ? Πρέπει να πω ότι θέλω σαλπιγγογραφια??χρειάζομαι κάποιο παραπεμπτικό από γιατρό ? Αν ξέρει κάποια κοπέλα να με βοηθήσει.ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Giannoula92 είπε:

Γεια σας θα ήθελα κάποια κοπέλα αν γνωρίζει να με βοηθήσει .μετά από 1+χρόνο προσπαθείας για παιδάκι με τον άντρα μου ξεκινήσαμε τις εξετάσεις .εγω έκανα πρώτα ορμονικές και απλές γυναικολόγικες π ήταν καλές .δυστυχώς αυτός είχε άσχημο σπέρμοδιάγραμμα κ ξεκίνησαμε να  ψάχνουμε για το τι φταίει.βεβαια αφού βρήκαμε σε αυτόν το πρόβλημα εγώ δεν έκανα περαιτέρω εξετάσεις κ συνέχεια έχω στο μυαλό μ ότι θα ήταν καλό να κάνω μια σαλπιγγογραφια γιατί το δικό τ πρόβλημα δεν αναιρεί ότι μπορεί να έχω κι εγώ κάτι .σκεφτόμουν να την κάνω σε δημόσιο νοσοκομείο αλλά δεν γνωρίζω καθόλου τη διαδικασία.δηλαδη κλείνω απλά ραντεβού στο γυναικολογικό ? Πρέπει να πω ότι θέλω σαλπιγγογραφια??χρειάζομαι κάποιο παραπεμπτικό από γιατρό ? Αν ξέρει κάποια κοπέλα να με βοηθήσει.ευχαριστω.

Πρώτα πρέπει να κλείσεις στο γυναικολογικό τμήμα του νοσοκομείου να μιλήσεις με ένα γιατρό εκεί Κ να του πεις τι ακριβώς θέλεις Κ μετά να σου δώσει παραπεμπτικό για σαλπιγγογραφια. Από ιδιώτη γιατρό ειδικά η σαλπιγγογραφια δεν νομίζω ότι συνταγογραφήτε οπότε πρέπει να μιλήσεις με γιατρό του δημοσίου πρώτα . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , linaa είπε:

Πρώτα πρέπει να κλείσεις στο γυναικολογικό τμήμα του νοσοκομείου να μιλήσεις με ένα γιατρό εκεί Κ να του πεις τι ακριβώς θέλεις Κ μετά να σου δώσει παραπεμπτικό για σαλπιγγογραφια. Από ιδιώτη γιατρό ειδικά η σαλπιγγογραφια δεν νομίζω ότι συνταγογραφήτε οπότε πρέπει να μιλήσεις με γιατρό του δημοσίου πρώτα . 

Ευχαριστώ .πρέπει να υπάρχει κάποιος λόγος υγείας για να μου δώσουν το παραπεμπτικό? Θα χρειαστεί να δουν εξετάσεις κλπ? Η δίνουν παραπεμπτικό σε κάθε κοπέλα που θέλει να κάνει ?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Giannoula92 είπε:

Ευχαριστώ .πρέπει να υπάρχει κάποιος λόγος υγείας για να μου δώσουν το παραπεμπτικό? Θα χρειαστεί να δουν εξετάσεις κλπ? Η δίνουν παραπεμπτικό σε κάθε κοπέλα που θέλει να κάνει ?

Σε δημόσιο νοσοκομείο θα μιλήσεις με τον γιατρό που θα κλείσεις ραντεβού Κ θα πεις ακριβώς τι θες .αυτό Κ θα σε κατευθύνει. Από ιδιώτη γιατρό νομίζω δεν την δικαιολογεί ο εοππυ . Είναι απτις εξετάσεις που δεν συνταγογραφουνται από ιδιώτες νομίζω . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , linaa είπε:

Σε δημόσιο νοσοκομείο θα μιλήσεις με τον γιατρό που θα κλείσεις ραντεβού Κ θα πεις ακριβώς τι θες .αυτό Κ θα σε κατευθύνει. Από ιδιώτη γιατρό νομίζω δεν την δικαιολογεί ο εοππυ . Είναι απτις εξετάσεις που δεν συνταγογραφουνται από ιδιώτες νομίζω 

Ωραία κατάλαβα .ναι ο ΕΟΠΥΥ δεν τη δικαιολογεί .Μ είπαν κοστίζει γύρω στα 200€ .στο νοσοκομείο πληρώνεις κάτι??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...