Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Κανένα σύμπτωμα από την έμβρυο μεταφορά


Recommended Posts


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , Gkgk είπε:

Καλησπέρα.εκανα έμβρυο μεταφορά 1 εμβρυακι 3 ημερών με διαιρέσεις 11 άριστο μου είπε η εμβρυολογος αλλα δεν έχω τίποτα συμπτώματα και αρχίζω να απογοητεύομαι .

Καμία απογοήτευση να μη σε πιάνει.. δεν υπάρχουν στάνταρ συμπτώματα σε καμία φάση της εγκυμοσύνης! Πριν πόσες μέρες την έκανες; Καλά αποτελέσματα να έχεις!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Gkgk είπε:

Την Τρίτη στις 23/4 την έκανα.απλα στον γιο μου που ήρθε πριν 5 χρόνια φυσιολογικά είχα μόνο μια μέρα έντονο πόνο περιόδου .τωρα δεν έχω τίποτα.

Η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική. Εγώ από την ετ μέχρι τη χοριακη - και καιρό μετά δλδ , απλά σου λέω για το διάστημα που σε αγχωνει αυτή τη στιγμή - δεν είχα κανένα απολύτως συμπτωμα και ήμουν έγκυος σε δίδυμα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αληθεια λες;ποσό χαίρομαι που υπήρχε και άλλη κοπέλα που δεν ενοιωθε κανένα συμπτώματα.να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!!το θέλω τόσο πολύ παλεύω 2 χρόνια τώρα . 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Gkgk είπε:

Καλησπέρα.εκανα έμβρυο μεταφορά 1 εμβρυακι 3 ημερών με διαιρέσεις 11 άριστο μου είπε η εμβρυολογος αλλα δεν έχω τίποτα συμπτώματα και αρχίζω να απογοητεύομαι .

Καλησπέρα, έκανα ετ 25/4, 2 βλαστοκυστες 5 ημερων και εγώ δεν νοιώθω τίποτα.....η αλήθεια είναι πως με απογοητεύει κάπως. Η χοριακη μου είναι το Μ.Σαββατο. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Gkgk είπε:

Να ρωτήσω κάτι;εαν ένα τεστ ούρων που έγινε σήμερα το μεσημέρι ειανο αχνό θετικό.ειναι ψευδές ενώ πρέπει να κάνω την χοριαακή το Σάββατο;

Το αχνο θετικό δεν είναι ψευδές, δες κ τις οδηγίες του τεστ!!

Μπράβο!!! Βέβαια η χοριακη το Σάββατο θα δείξει καλύτερα!

Εγώ έκανα το πρωι ένα αλλά τζίφος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μόλις πήρα τις μαίες και μου είπαν ότι μπορει  να ειανο και από τα φάρμακα μπορεί και όχι ..πάλι στο περίμενε πάλι απογοήτευση .μονο χοριακη μου είπαν το σαββατο

πρίν από 26 λεπτά , Alex@ είπε:
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Gkgk είπε:

Μόλις πήρα τις μαίες και μου είπαν ότι μπορει  να ειανο και από τα φάρμακα μπορεί και όχι ..πάλι στο περίμενε πάλι απογοήτευση .μονο χοριακη μου είπαν το σαββατο

Δεν τον ξέρω αν τα φάρμακα μπορεί να δείξουν ψευδως θετικό αλλά ούτε το έχω ακούσει. 

Να μην απογοητευεσαι, όλα θα πάνε καλά!

Link to comment
Share on other sites

Έκανα πάλι τεστ πριν λίγο έδειξε πάλι αχνό αλλα λίγο πιο έντονο από χθες δεν άντεχα να περιμένω το πρωί να κάνω με τα πρωινά ουρά.τος το καλό δηλαδή ακόμη να ανιχνευει την ovitrelle? 

Link to comment
Share on other sites

On 1/5/2024 at 12:11 ΜΜ, Alex@ είπε:

Θεσσαλονίκη είμαι, στο  νοσ. παπαγεωργιου έκανα την προσπάθεια.

Μακάρι να μας.πανε όλα καλά!

Εσυ κοπέλα μου δεν απάντησες είχες εχθές χοριακη όλα καλά;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...