Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Lila ki είπε:

      Τι να πω τώρα … είχα τόση αισιοδοξία … αλλά όπως λες έχεις την κόρη σου τιν δύναμη σου … είναι τόσο θετικό που εχεια ήδη ένα παιδί και ίσως ακούγεται περίεργο αυτό που λέω αλλά για εμένα που δεν έχω ακόμα ένα παιδάκι μου ακούγεται τόσο ενθαρρυντικό που έχεις μια μικρή αγκαλιά δίπλα σου η οποία μπορεί να απαλύνει κάθε πόνο . Πως θα προσχωρήσετε τώρα τι σπυ είπε ο γιατρός ;;; Θα αδιαθετήσεις ; Θα πρέπει να κανείς κάτι άλλο να πέσει η χοριακη ;

      Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου,εύχομαι σε σένα μια μεγάλη χοριακη και μια γλυκιά εγκυμοσύνη🥰Εγω δυστυχώς δεν τελείωσα ακόμα, πρέπει να πάω πάλι αύριο για χοριακη για να δούμε αν μηδενιστεί.Μου είπε πως ίσως είναι εξωμητριο,μικρή η πιθανότητα,αλλά δυστυχώς υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο.Μου είπε πως είτε το έμβρυο είχε κάποια χρωμοσωμικη,είτε δεν βρήκε"μέρος" για να εμφυτευτει..Ελπιζω να σταματήσω τα φάρμακα και να το αποβάλλει ο οργανισμός μου και να μη χρειαστω αποξεση.Κοιτα να δεις που μέχρι πριν λίγο ευχομουν για μια μεγάλη χοριακη και τώρα πρεπει να μηδενιστεί 🤷

Cafe Ιουνίος 2012


Recommended Posts

Έφη μου κάνε θετικές σκέψεις και θα δεις ΌΛΑ θα πάνε ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Τα σημερινά νέα είναι πως ναι πήγα σουπερ μαρκετ για να προμηθευτώ σαμπουάν κτλ για το μαιευτήριο..Και στον Γιάννο και τώρα στην Σταχτοπούτα μας διάλεξα υποαλλεργικά και άοσμα προϊόντα για ν μην μπερδέυουν την μυρωδιά της μανούλας.....

Θέλω ένα ζευγάρι παντοφλίτσες και ένα νυχτικούλη για την πρώτη μέρα που με έιχε βολέψει.......Δεν ήθελα παντελόνι ύστερα από τόσες ώρες ανοιχτά πόδια!!χαχαχχαχαχα


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Στέγια μου ποια είναι αυτά τα υποαλλεργικά και άοσμα γιατί εγώ δεν βρήκα κάτι ή δεν έψαξα σωστά!!!!Τα φώτα σου φίλη μου...............Εγώ πάλι σήμερα διάθεση μηδέν...αύριο περιμένω τεχνικούς να μας βάλουν το 2ο κλιματιστικό για να μη μας ζεσταίνεται ο πρίγκηψ....και αν μου βρωμίσουν το σπίτι πολύ θα εκνευριστώ.....:evil::evil::evil:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑλημέρα Έφη μου!!!

Λοιπόν πήρα αφρόλουτρο σαντεξ(χωρίς άρωμα)νοξιμα αποσμητικό(χωρίς άρωμα)και ένα ελαφρύ σαμπουάν......Το σαντεξ είναι και υποαλλεργικό....

Στην αρχή μέχρι να μάθει την μαμά καλό είναι να μην φοράμε έντονα αρώματα γιατί μπερδεύεται....

Είδες είχαμε και την τρίτη άφιξη από την Σελεστίνα και αύριο μπαίνει νομίζω η Μαρούτσος......


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

Στεγια μου, χθες αγορασα και θηλες σιλικονης για το θηλασμο, μικρες με καμπυλη για να ακουμπαει η μυτουλα του μωρου στο στηθος...Βασικα τις πηρα πιο πολυ σε περιπτωση που τραυματιστει η θηλη, να μην με αποθαρρυνει να συνεχισω..Μια φιλη μου τις πρωτες μερες απο το ρουφηγμα του μωρου μελανιασε το στηθος της κ ευτυχως συνεχιζει ακαθεκτη με τις θηλες..

Εσυ χρησιμοποιησες καθολου...?Βολευουν?

Να τις χρησιμοποιησω προληπτικα ή μονο αν δω οτι ζοριζομαι?


cT2Cp3.png

kJlGp2.png

HmHip3.png

Link to comment
Share on other sites

Στέγια μου σε ευχαριστώ...θα κάνω μια εξόρμηση...το είχα ακούσει ότι καλό θα ήταν να βρούμε άοσμα αλλά μετα μου είπαν πως όπως και να'χει το μωράκι θα μάθει τη μυρωδιά της μαμάς!!!

Melitaki καλώς το...που χάθηκες? Πάντως για τις θηλές που αναφέρεις σε όσα σεμινάρια θηλασμού και αν πήγα μας απέτρεψαν από το να τις χρησιμοποιήσουμε και επειδή δεν δημιουργείται η επαφή που πρέπει λέει και γιατί δημιουργούν χειρότερα προβλήματα όπως φράξιμο των γαλακ΄τοφόρων πόρων και άλλα τέτοια...βέβαια οι εμπειρότερες ξέρουν καλύτερα....εγώ τελικά δεν πήρα...

Μας έβαλαν σήμερα και το κλιματιστικάκι...μου κρέμασε και ένα ράφι ο καλός μου στο μπάνιο ώστε να χρησιμοποιώ το πλυντήριο ως βάση αλλαξιέρας και μια χαρά...μου έφυγαν άλλα 2 βάρη:-P:razz::-P:razz:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέραααααααααααααααααααααααααααααααααα

Μελιτάκι μου δεν χρειάστηκε να χρησιμοποιήσω και θα συμφωνήσω με την Έφη....για οποιαδήποτε "κακουχία"των θηλών γαλατάκι δικό σου μετά από κάθε γεύμα και να αερίζονται!!!

Έφη μου τέλια ιδέα η αλλαξιέρα πάνω στο πλυντήριο και εμένα το ίδιο έχει φτιάξει ο μπαμπάς μου ένα ντουλάπι ίσο με το πλυντήριο δίπλα του και ο πάγκος καλύπτει πλυντήριο και ντουλάπι...έτσι δεν έχω μόνο την αλλαξιέρα αλλά και όλα τα βρεφικά από πάνες μέχρι σαμπουαν κτλ....

Εμένα σήμερα μου έφερε την συρταριέρα του Γιάννου και το κομοδίνο(γίνανε τέλεια)και έφτιαξα κάποιες λεπτομέρειες στον τοίχο..Δεν έχουμε ακόμα τελειώσει με την διακόσμηση του τοίχου!!

Αύριο μπαίνουμε μαζί με την μαμά μου στο δωμάτιο της Σταχτοπούτας0 που κρατάω κλειστό,να πλύνουμε και να τακτοποιήσουμε......

Άντε μετά θα καθίσω στον καναπέ και θα περιμένω........................................

Την φέταααααααααααααααααααααααααααα εννοέιται...χαχαχαχα


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

Υπέροχη μέρα ξημέρωσε!!!!

Σήμερα αντικρίζει το φως της πρώτης καλοκαιρινής μέρας ο γαμπρούλης μου και μόλις έμαθα από καλές πηγές(χιχιχιχιχι)πως γεννάει και η Βέρα μας!!!!!!!!!!!!!!!!

Κοριτσάρες μου τι τέλεια που μπαίνει ο μήνας μας!!!!!


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

Μας έβαλαν σήμερα και το κλιματιστικάκι...μου κρέμασε και ένα ράφι ο καλός μου στο μπάνιο ώστε να χρησιμοποιώ το πλυντήριο ως βάση αλλαξιέρας και μια χαρά...μου έφυγαν άλλα 2 βάρη:-P:razz::-P:razz:

γεια σου κοριτσακι...μεγιες μεγιες το κλιματιστικο και οι αναπροσαρμογες...ολες κατι αλλαζουμε τελικα...

κανα νεοτερο για το μπεμπε???

Ναιιι γενναει και η Βερα μας...

Dimitra78 λογικα και εσυ μας το εκνανες το μπεμπε...περιμενουμε νεα οποτε μπορεσεις!!

Εμεις κλασικα κοπαναμε σαν τρελοι...τεταρτη παλι τυπικα γιατρο..και στην αναμονη να μας κανει την εμφανιση του οποτε θελησει!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

natnat το μπεμπέ τα ίδια, τον νιώθω η αλήθεια να με πιέζει κάτω κανα 2 μέρες και να στριφογυρίζει αλλά δεν ξέρω...περιμένω την Τρίτη να ξαναπάμε γιατρό...έχω βέβαια ακόμη μέχρι τις 14 αλλά έχω ψιλοαγχωθεί....

Εσυ πως πας?

Γεννάνε και τα κοριτσάκια μας ενα ενα...τι ωραία!!!και καλό μήνα σε όλες!!!

Link to comment
Share on other sites

Έφη μια χαρά σε ακούω...

Εγώ εχτές ύστερα από περπάτημα ένιωσα τις πρώτες συσπασούλες....Συνεχίστηκαν αραιά μέχρι και σήμερα....

Σήμερα με έπιασε πρωινή αυπνία.....Ξύπνησα πριν φύγει ο μπαμπούλης μας για την δουλειά και τέλος......

Η Μαρούτσος γέννησε προχτές το αντράκι της 3150γρ και εχτές η Βέρακ τα κατάφερε να γεννήσει φυσιολογικά(το πρώτο ήταν καισαρική) το δικό της Πρίγκιπα.......

Καλημέραααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Eγώ συσπάσεις Στέγια μου έχω από την αρχή του 9ου... μόλις σταμάτησα το μαγνήσιο... όλα καλά θα πάνε μωρέ....απλά αυτό το άγνωστο της πρώτης φοράς με τρελένει....αλλά πάντα δεν λένε η πρώτη φορά είναι δύσκολη???:oops::oops::oops:

εντάξει εσύ με το δωμάτιο της μικρής που θα κάνατε δουλειές με την μανούλα σου???τι καλά να είχα κι εγώ την μανούλα μου κοντά...πόσο μου λέιπει...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Εφουλα τι κανεις?Εχουμε και νεα γεννητουρια.Γεννησε η natnat εκανε ενα μπομπιρα 3750 και 57 ποντους!!!!!Αν και ειχε διαστολη 10 κολλησε στις εξωθησεις και τελικα εκανε καισαρικη αλλα ειναι μια χαρα και οι δυο

Link to comment
Share on other sites

Αντε λιγες μειναμεεεεεεεε!!!!Λιγη υπομονη ακομααααααααα....Ουφ...

Την Τεταρτη εχω αγωνια να δω τι θα μου πει ο γιατρος...Παντως απο τοτε που εκοψα τα χαπια εχω πιο λιγες συσπασεις απλα ειναι πιο δυνατες...

Τακτοποιησαμε κ το σπιτι, το παιδικο δωματιο...Εβαλε κ ο αντρας μου διπλα μας την κουνια κ προς το παρον την καμαρωνουμε, αδεια ακομα...χεχεχε

Σας φιλω προσ το παρον!!!


cT2Cp3.png

kJlGp2.png

HmHip3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Εφουλα τι κανεις?Εχουμε και νεα γεννητουρια.Γεννησε η natnat εκανε ενα μπομπιρα 3750 και 57 ποντους!!!!!Αν και ειχε διαστολη 10 κολλησε στις εξωθησεις και τελικα εκανε καισαρικη αλλα ειναι μια χαρα και οι δυο

Μαράκι μου σε ευχαριστώ για την ενημέρωση!!!Δεν πειράζει ας είναι και καισαρική, σημασία έχει ότι είναι και οι δυο τους καλά και ο μπεμπάκος 3700 τέλεια!!!

Εγώ του έδωσα και κατάλαβε εχθές...βόλτα, φαγητό ,κινηματογράφο και όλο το βράδυ η κοιλιά μου πέτρα μιλάμε:shock::shock::shock: και σήμερα πήγαμε βόλτα στο Mall με τον καλό μου έριξα πάλι ένα περπάτημα...το βράδυ περιμένω τους κουμπάρους μας για φαγητό θα ετοιμάσω οπότε μια χαρά.....από κούραση καλά πάμε....

Melitaki εγω αύριο έχω γιατρό και με τρώει η αγωνία...ας μη μου πει κλειστός τράχηλος πάλι...εδώ και 4 μέρες έχω κάτι πονάκια περιόδου και πόνο στη μέση αλλά για καμία ώρα το βράδυ μόνο...θα δείξει...θα σας ενημερώσω...

Πάντως νιώθω ότι εγώ δε θα πάρω ποτέ σειρά για να γεννήσω:confused::confused::confused:

Η Στέγια που χάθηκε?

Σας φιλώ

Link to comment
Share on other sites

Μαράκι μου σε ευχαριστώ για την ενημέρωση!!!Δεν πειράζει ας είναι και καισαρική, σημασία έχει ότι είναι και οι δυο τους καλά και ο μπεμπάκος 3700 τέλεια!!!

Εγώ του έδωσα και κατάλαβε εχθές...βόλτα, φαγητό ,κινηματογράφο και όλο το βράδυ η κοιλιά μου πέτρα μιλάμε:shock::shock::shock: και σήμερα πήγαμε βόλτα στο Mall με τον καλό μου έριξα πάλι ένα περπάτημα...το βράδυ περιμένω τους κουμπάρους μας για φαγητό θα ετοιμάσω οπότε μια χαρά.....από κούραση καλά πάμε....

Melitaki εγω αύριο έχω γιατρό και με τρώει η αγωνία...ας μη μου πει κλειστός τράχηλος πάλι...εδώ και 4 μέρες έχω κάτι πονάκια περιόδου και πόνο στη μέση αλλά για καμία ώρα το βράδυ μόνο...θα δείξει...θα σας ενημερώσω...

Πάντως νιώθω ότι εγώ δε θα πάρω ποτέ σειρά για να γεννήσω:confused::confused::confused:

Η Στέγια που χάθηκε?

Σας φιλώ

Γεια σου κοριτσακι.Τι κανεις?Εγω εχω τεταρτη ραντεβου αλλα μεχρι την πεμπτη θα πρεπει να εχω γεννησει πητ 7/06 ποσο αλλο θα καττσει μεσα!!:shock::shock:Περιμενω νεα σου απο το γιατρο.Η Στεγια δεν ξερω που ειναι και στο facebook δεν εμφανιστηκε σημερα νομιζω μπορει να βολταρει με το Γιαννο της.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...