Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Καλημέρα! Πετάγομαι κι εγώ στη συζήτηση χωρίς να συμμετέχω ενεργά για να δώσω εμψύχωση... Κι εγώ την 9η μέρα έκανα τεστ και ήταν έτσι αχνή και τελικά έχω δίδυμα! Οπότε απόλαυσε το ότι ανιχνεύεται η χοριακή και μη σκας, όλα καλά θα πάνε! 🥰😇🥰😇

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ιουνίος 2012


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γλυκές μου φιλενάδες.....................................

ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ γέννησα την Δευτέρα 11/6!!!!

Να τα πάρω από την αρχή?Ας προσπαθήσω όσο προλαβαίνω......

Δευτέρα πρωί πρωί είμαστε στο Γαία.Με ετοιμάζουν και μου χορηγούν τα υλικά για την πρόκληση Στις 08:20....Μπήκα με διαστολή 3!!!Στις 9 παρά δέκα μου σπάει ο γιατρός τα νερά και πηγαίνουμε στην αίθουσα τοκετού...Εκεί μένω κολλημένη σε διαστολή 4 μέχρι και τις 11:35!!!!Έκανα εννοείται επισκληρίδιο αλλά οι τεχνικοί είναι ανυπόφοροι!!!!

Εκείνη την ώρα και αφού βεβαιώνεται πως είμαι ακόμα με 4 λέω του άντρα μου να πάει για λιγάκι έξω να χαλαρώσει,να κάνει και ένα τσιγάρο και να πει στην μαμά μου Όλα καλά...

Ε ξαφνικά νιώθω μια πίεση και με εξετάζει η προϊσταμένη μαία και μου λέει 7-8 σε 10 λεπτά γεννάς!!!!Εγώ κάνω 2 λεπτά να το συνειδητοποιήσω καθώς δε το πίστευα.....Τότε λέω να φωνάξουν τον άντρα μου!!!!Ε μέχρι να ανέβει,να ντυθεί εγώ ήθελα να σπρώξω και κρατήθηκα φωνάζοντας το όνομα του άντρα μου!!!Με το που τον είδα(ίσα που πρόλαβε ο γιατρός να με σκίσει)σπρώχνω 2 φορές και αυτό ήταν!!!ΓΕΝΝΗΣΑ!!!!

Τελικά η Σταχτοπούτα ήταν περιτυλιγμένη με τον λώρο γιαυτό και καθυστέρησα να γεννήσω!!!

Βγήκε 3280 γρ και 51 εκ!!!Είναι τόσο μικρούλα και με πολύ πολύ μικρά πατουσίνια σαν κανονική Σταχτοπούτα!!!Τα ματάκια της είναι γκρί και είναι μια κούκλα ίδια ο Γιάννος στον πιο μινιατούρα!!!!

Τελικά καθίσαμε μια μέρα παραπάνω λόγω ίκτερου (ήθελε σολάριουμ η Σταχτοπούτα)και στον γυρισμό έγιναν τα ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!

Ο Γιάννος με το που την είδε τρελάθηκε!!!ήθελε να την φιλάει και είναι συνέχεια μαζί μου!!!της τραγουδάει και της χορεύει και είναι μια γλύκα......

Το καλύτερο όμως είναι οι ταυτόχρονοι θηλασμοί με τους οποίους τα μάτια μου γεμίζουν δάκρυα και η χαρά μου είναι ανεκδιήγητη...

ΑΑΑ μέσα σε 5 μέρες ο Γιάννος έχει ψηλώσει πολύ,έχει μεγαλώσει απίστευτα....

Μέσα στην κλινική είμαστε διάσημοι λόγω του ότι η Σταχτοπούτα βρήκε έτοιμο γάλα!!!!!!

όσο αφορά την γέννα στο συγκεκριμένο μαιευτήριο είναι τα καλύτερα για το προσωπικό.....Κάναμε ρουμινγκ ιν και όλο το προσωπικό επιδιώκει τον αποκλειστικό θηλασμό.....Ακόμα και την βραδιά που έκανε φωτοθεραπεία με το που ξύπναγε μου την έφερναν στο δωμάτιο για θηλασμό.....

Σας φιλώ γλυκά όλες και εύχομαι πρώτα στς εγκυούλες μας με το καλό και σύντομανα γεμίσουμε και άλλες κοιλίτσες...Να χαιρόμαστε τα παιδάκια μς και να είναι γερά!!

Εφάκι να σας ζήσει!!!!

Νανά έρχομαι δίπλα για να σας περιγράψω ΤΕΛΕΙΕΣ στιγμές!!!!!!!!!!!!


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια...... σας εχασα!!!!!!! γεννησα και εγω στις 15-6 8.20 το πρωι μια μπεμπουλα που ερωτευτικα με το που την ειδα 3 κιλα και υψος... δεν μας ειπαν και εχω ξεχασει να ρωτησω!!! το φεις το εχουν μπλοκαρει στο ρεα και μολις σκευτικα το καφε!!!!!! δεν νομιζω να εχω χασει κανενα νεο γιατι ημουν η τελευταια!!!!!!!!!! τα δικα μου νεα ειναι οτι σε γενικες γραμμες ειμαι καλα, ποναω αλλα οχι πολυ μονο που σημερα εχς ενοχλησεις στο εντερο και αυτο ποναει πιπ πολυ απο την τομη αν με πιασει για τα καλα!! προσπαθω να θηλασω αλλα δεν μπορω, οι κοπελες με βοηθανε παρα μα παρα πολυ αλλα παντα καταλιγουμε στο ξενο, η μπεμπα με το που μπαινει στο στηθος η κοιματε η καθετε χωρις να κανει τιποτα, προσπαθω ακομα βεβαια και θα συνεχισω αλλα ειναι τοσο χαλια οι θυλες μου που δεν ξερω αν θα τα καταφερω, και οι νοσοκομες μου το ειπαν αλλα μαζι προσπαθουμε να βρουμε τροπο να τις φτιαξουμε αλλα δεν βοηθαει και η μικρη... τεσπα σκευτομαι θετικα και συνεχιζω.... αν δεν χρειαστει να καθησοθμε παρα πανω την τριτη θα βγουμε να παμε στον γιαννακη μας που μου εχει λειψει πααααραααα πολυ και δεν θελει να μου μιλησει ουτε στο τηλ γιατι ολη μερα με τις γιαγιαδες περναει τοοοσοοοοοοοο καλα που δεν νομιζω αν βιαζετε να με δει!!!!!!!!!! εμαθα εχτες οτι φωναζει χαρουμενος "εχω αδερφουλα εχω αδερφουλα" και συγκινηθηκα... αντε να δουμε πως θα αντιδρασει μολις την δει...

Link to comment
Share on other sites

Νέληηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη να σας ζήσει η κοράκλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σήμερα θα επιστρέψετε στο σπιτάκι σας εεε?Ο Γιάννης και ο Γιάννος μου την ίδια συμπεριφορά....

Μόλις γύρισα όμως έπεσε στην αγκαλιά μου και στο στήθος!!!χιχιχιχιχι

Εμείς εχτές πήραμε την μισή ευχή και δεν άντεξα και το βράδυ πήγαμε βόλτα στους γονείς μου!!!!Δε μας περίμεναν και όλοι στη γειτονιά μας υποδέχτηκαν σα τον Σαμαρά!!!(αστειάκι χαχαχχαχα)

Εδώ δε βλέπω κίνηση πάω δίπλα...


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να βλέπω το καφέ μας έρημο...........


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια μου γεννήσα κι εγώ 12/6 τον υπέροχο μπεμπάκο μου 3100 και με ύψος 50εκ. Είναι τόσο μικρούλης κ γλυκός!απίστευτα τα συναισθήματα μου! Μπήκα με τεχνητούς και γεννήσα μέσα σε 6 ώρες φυσιολογικά κ χωρίς επισκληριδιο! Ήταν η συγκλονιστικότερη κ όμορφοτερη εμπειρία της ζωής μου ,τόσο για μένα όσο κ για τον άνδρα μου χωρίς τον οποίο δεν ξέρω κατά πόσο θα ήταν το ίδιο. Ο τοκετός για μένα ήταν ένα μαγευτικό ταξίδι! Θα περιγράψω αναλυτικά εν καιρώ! Να μας ζήσουν λοιπόν γλυκιες μου μάνουλες! Στεγια Μου να χαίρεσαι την σταχτοπουτα σου!

Link to comment
Share on other sites

Έφη μου κοριτσάκι μου γλυκό να χαίρεστε τον τζούνιορ!!!!

Τι όμορφα όλες στην παρέα έχουμε τα παιδάκια μας αγκαλίτσα....


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

Εφακι μουυυυυυυυ!!!!!!!!!!!Να σας ζησει ο παιδαρος!!!!!Εχω χασει κι εγω νεα και δεν πολυμπαινω στο καφε, και εκανα τοση χαρα σημερα που μπηκα!!!!Επιτελους ολες εχουμε τα αγγελουδια μας!!Αντε με το καλο και στο επομενο να μπουμε παλι εδω!!!!!!!!!!!!!!!!

Στελλιτσα, ολα τελεια!!!!!!χαχαχαχαα

Τα τικερακια μου τα εχασαν!!!!!Ωρα να τα αλλαξω!!!


cT2Cp3.png

kJlGp2.png

HmHip3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα!!!! Μελιτάκι μου κι εσένα να σου ζήσει γλυκιά μου....Ελπίζω να είστε όλες καλά...κι εσείς και τα βρεφάκια σας...

Εμείς μια χαρά.....βάζουμε 500 γρ. την εβδομάδα....φτάσαμε τα 4900!!!!Την Τετάρτη έχουμε παιδίατρο...για να δούμε...

Στέγια μου το πήρα το μνμ σου γλυκιά μου...δεν έχω φατσομπούκ...Ελπίζω να είστε τέλεια με την μπουμπού....

Το μόνο δυσάρεστο που μου συνέβει είναι ότι απέτυχα με τον θηλασμό...μου στοίχισε πάρα πολύ, λίγο έλειψε να με πάρει πολύ από κάτω αλλά ευτυχώς με βοήθησαν να το διαχειριστώ και τώρα είμαι καλά....

Σας φιλώ

Link to comment
Share on other sites

Εφουλα να σας ζησει κοριτσακι μου.Εχω πολυυυυυυυυυυυυυυυ καιρο να μπω στο καφε απο τοτε που γεννησα περιπου νομιζω.Εγω γεννησα 10-06 ενα πανεμορφο μωρακι 4κιλα και 51,5.Πηγαινα για φυσιολογικο αλλα μετα απο 8 ωρες και διαστολη 9 επεσαν οι παλμοι του μικρου φτασανε 50-60 και αναγκαστηκα εκανα καισαρικη αλλα σημασια εχει οτι πηγαν ολα καλα.Ουτε εγω τον θηλασα δυστυχως γιατι δεν τον εβαλα κατευθειαν στο στηθος στο νοσοκομειο τον εβαλα μετα απο 2-3 ημερες απο οτι θυμαμαι ,αλλα δεν το επιανε με τιποτα το στηθος και οι θηλες μου δεν ηταν και οι καλυτερες και δυστυχωσ το πολυ να ηπιε 100γρ απο μενα κι αυτα με θηλαστρο.Θα τα ξαναπουμε φιλακια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μαράκι μου να σας ζήσει...γερός και δυνατός!!!Σημασία έχει ότι είστε και οι δύο καλά....

Εγώ τον θήλασα 10 μέρες...με πραγματικό πόνο...αρνήθηκα πεισματικά να του δώσω οποιοδήποτε συμπλήρωμα...θήλαζα και έκλαιγα από τον πόνο των τραυματισμένων θηλών...το παιδάκι έκλαιγε όλη την ώρα από την πείνα...εγώ ήμουν με το στήθος έξω συνέχεια....συνέχεια... όμως το παιδάκι έπινε περισσότερο αίμα απ'οτι γάλα...ώσπου άρχισε να κάνει εμετό με αίμα...ήρθε και ο παιδίατρος στις 10 μέρες και ...υποσιτισμένο και αφυδατωμένο το μωρό...είχε πάρει μόλις 10 γραμμάρια...όπως καταλαβαίνεις του έδωσα κατευθείαν ξένο...συνέχισα με θήλαστρο να βγάζω...ωστόσο ο πόνος ήταν το ίδιο εφιαλτικός και οι πληγές δεν έκλειναν...μακάρι να ήξερα τι έκανα λάθος...γιατί το ήθελα πάρα πολύ...

εύχομαι πρώτα ο Θεός στο επόμενο παιδάκι...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,να είσαι βρε Εφάκι μας γράφεις εδώ και ζωντανεύει λιγάκι το καφέ μας...

Καλέ έχει γίνει ολόκληρος άντρας!!!!!Φτού σου ματάκια μου!!!

Αγάπη μου είχες θέμα με τον θηλασμό εεε?Δε πειράζει τα παιδάκια μας να είναι καλά...

Μαράκι μου τι κάνετε?τι κάνει ο άντρακλας?

Εμείς εχτές πήγαμε παιδίατρο!!Πήραμε 1200 γρ και 3,5 πόντους σε ένα μήνα!!!!

Φουσκώνουν και τα δοντάκια μας!!!!Μα έβλεπα σάλια και έλεγα μπάαααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα και όμως μας είπε ίσως τα βγάλει νωρίς!!!


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,να είσαι βρε Εφάκι μας γράφεις εδώ και ζωντανεύει λιγάκι το καφέ μας...

Καλέ έχει γίνει ολόκληρος άντρας!!!!!Φτού σου ματάκια μου!!!

Αγάπη μου είχες θέμα με τον θηλασμό εεε?Δε πειράζει τα παιδάκια μας να είναι καλά...

Μαράκι μου τι κάνετε?τι κάνει ο άντρακλας?

Εμείς εχτές πήγαμε παιδίατρο!!Πήραμε 1200 γρ και 3,5 πόντους σε ένα μήνα!!!!

Φουσκώνουν και τα δοντάκια μας!!!!Μα έβλεπα σάλια και έλεγα μπάαααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα και όμως μας είπε ίσως τα βγάλει νωρίς!!!

Ειμαστε πααααααααααααρα πολυ καλα Στελλιτσα μου.Μια χαρα τα παει η σταχτοπουτα σου και απο υψος και απο βαρος ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΤην τελευταια φορα που τον ειχε δει ο γιατρος στις 19-06 ηταν 4170, υψος δεν ξερω γιατι ειχε ερθει σπιτι 51,5 ηταν οταν γεννηθηκε, σχεδον μετα απο 1 μηνα στις 10-07 ηταν 5150 και 59,5.:P:p:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Ναι πολύ καλά τα πάτε και από βάρος και από ύψος...δοντάκια τόσο νωρίς???στον 6ο περίπου δεν τα βγάζουν???Μαράκι όσο γεννήθηκε εσένα ο μπέμπης σου έγινε ο δικός μου μετά απο 1 μήνα....:D Τώρα την Παρασκευή ήταν 4900...

Ααααα και σήμερα σαραντίζουμε....:D:D:D

Διακοπές θα πάτε βρε κορίτσια..????Σας είπαν τίποτα οι παιδίατροι σχετικά? Εμείς 2 Αυγούστου φεύγουμε στις πόλεις μας και στο εξοχικό και δεν βλέπω την ώρα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας και απο εμενα!!!!!!!!!!Πωπω εχω καιρο να γραψω εδω!!!!!!Τι χαρααααααααα!!!!!!!!!!!Εφακι μου εισαι καλα?????

Λογικα θα εισαι στο εξοχικο τωρα, αλλα σου στελνουμε πολλες πολλες ευχες και εγω και ο μικρουλης μου!!!!!!

Εμεις εδω και 2 βδομαδες περιπου θηλαζουμε...

Φαντασου τοσο καιρο επινε δικο μου αλλα απο το θηλαστρο με μπιμπερο, και ξαφνικα αρχισε να πιπιλιζει μανιωδως!!!!!!Τρελαινεται.....

Βεβαια αν δεν μου το αδειασει καλα το βγαζω με το θηλαστρο κ το αποθηκευω για να το πιει με το μπιμπερο...Ειδικα αν δεν το αδειασω το βραδυ και δεν ξυπνησει ενδιαμεσα γινεται τουμπανο και το πρωι ειμαι σαν την Pamela Anderson...χαχαχαχα

Αλλα ειχα απογοητευτει κι εγω πολυ που ειχα αποτυχει με το θηλασμο..Αλλα να σου πω κατι...?Μια χαρα μεγαλωνουν αρκει να εχουν αγαπη κ αγκαλια...Το γαλα ειναι το λιγοτερο...Αν τα καταφερουμε καλως, αλλιως δεν ηρθε κ το τελος του κοσμου...

Μετα το 15 Αυγουστο παμε για ΕΜΒΟΛΙΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!

(χαχαχα Στελλα...)

Εμεις γεννηθηκαμε 2930 και υψος 49 εκατοστα στις 37+4..

Στις 23 Ιουλιου ημασταν 4200 και 55 εκατοστα..Αρα τωρα υποθετω θα εχουμε μεγαλωσει κι αλλο!

10 μεχρι 15 Αυγουστου θα παμε κι εμεις διακοπουλες εδω κοντα...

Σας φιλω κοριτσακια του cafeeeeeee!!!!!!!!!!!!


cT2Cp3.png

kJlGp2.png

HmHip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...