Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 49 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε δοκιμάσει κάποιες πολυβιταμινες για τη βελτίωση της ποιότητας των ωαρίων.Εχει δυόμιση χρόνια που έκοψα το τσιγάρο και σκέφτομαι να πάρω και βιταμίνες μπας και βελτιωθεί η κατάσταση.Με αγχωνει το ότι είμαι και 39,έχω και χαμηλή ΑΜΗ..θα πάρει σίγουρα και ο άντρας μου βιταμίνες για το σπέρμα, αυτός έχει τρία χρόνια που έκοψε το τσιγάρο,αν και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο,γιατί έχει ολιγοσπερμια και κάνουμε μικρογονιμοποιηση 

      Έχω διαβάσει για το coq10 ότι βοηθάει πάρα πολύ. Έπαιρνα ημερησιως 200mg,  τώρα θα το αυξήσω στα 600mg  είναι ακριβό δυστυχώς όμως. Αλλά κ για ωμέγα 3 λιπαρά πως χρειάζεται.

      Εγώ παίρνω το coq10, φολικο και μια πολυβιταμινη για πριν τη συλληψη, που βοηθάει δηλαδή.

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Μπραβο βρε Σκορπίνα... Και στο σωστό μέρος και με τον ίδιο τίτλο το θέμα!

Κι εγώ αγχώθηκα μήπως και χαθούμε!!! Θα μας βρουν οι άλλες άραγε;

Σκορπινα μου μπράβο! Πήρες φόρα κι ανεβαίνεις και δε σε σταματάει τίποτα! Τέτοια να ακούμε να χαιρόμαστε κι εμείς και να ελπίζουμε πως κάποια στιγμή θα συμβεί σε όλες μας !!!!!

Λουλούκα μου γλυκιά.... καταλαβαίνω πως αυτή η φάση δεν είναι το καλύτερό σου. Ναι, πένθος είναι, τώρα έτσι μοιάζει, ομως θα έρθουν τα καλύτερα, πίστεψέ το και χαμογέλασέ μας λίγο. Υπομονή κι επιμονή κούκλα !!!!

Ε ναι! Σκεφτηκα να ανοιξω το ιδιο θεμα για να το δειτε ολες! Ουτε εγω θελω να χαθουμε!

Και ναι ithaki μου ευχομαι σε ολα τα κοριτσακια συντομα μανουλες! Μην απογοητευεστε! Ολα θα γινουν!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το πιθανότερο είναι ότι όλες έπαθαν σοκ όταν είδαν το θέμα κλειδωμένο και δεν ξέρουν που να πάνε..

Μα κι ο συντονιστής πολύ απότομα μας το έκλεισε...Ανέβασα ένα νεο θέμα με τιτλο "Ενημερωση" μπας και το δουν οι κοπέλες όπου λέω το λινκ για εδώ κι ελπίζω να το προσέξουν..


jYwYp3.png
Link to comment
Share on other sites

περυσι τετοια εποχη ειχα παλλινδρομη και φετος αυτό.. δεν εχω το κουράγιο να ξαναπερασω κι αλλες στεναχωριες..

νιωθω λες και με τιμωρει ο θεος...

κουραγιο κοριτσακι μου μην το βαζεις κατω ολα....ο θεος δεν σε τιμωρει απλα μας δοκιμαζει καμμια φορα ολα θα πανε καλα και η επομενη φορα θα ειναι και η τυχερη θα το δεις!!

Link to comment
Share on other sites

4.200 μονάδες....πετάω κορίτσια μου! Πετάω!!! Τώρα περιμένω τηλ από τον γιατρό μου να μου πει τι θα κάνω με το αιματάκι που βλέπω κ με τα φάρμακα! Θα σας ενημερώσω κουκλίτσες μου!!!:)

ειδες που ολα πηγαν καλα???ΜΠΡΑΒΟ κοριτσακι μου!!!ετσι να ακουμε ευχαριστα!!! αντε με το καλο τωρα να πας να τα δεις....γιατι πιστευω πως ειναι διδυμα!!!μη σου πω και τριδυμα!!!!με το καλο ολα!!!

Link to comment
Share on other sites

Kοριτσια καλως σας βρηκα στη νεα μας τοποθεσια....

Τελικα και εγω μηδεν........:-(:sad::-(:sad:\

Skorpinaki μου χαιρομαι πολυ πολυ για σενα κουκλα μου..

Loulouca και εσυ χαλια ε? Τι να κανουμε εγω του χρονου παλι αλλα το ψαχνω απο σημερα κιολας και δεν κανω πλακα...

Εχω να μιλησω με εναν ιατρο στο εξωτερικο σημερα...

Vasiliki εσυ πως πας???????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ειδες που ολα πηγαν καλα???ΜΠΡΑΒΟ κοριτσακι μου!!!ετσι να ακουμε ευχαριστα!!! αντε με το καλο τωρα να πας να τα δεις....γιατι πιστευω πως ειναι διδυμα!!!μη σου πω και τριδυμα!!!!με το καλο ολα!!!

Λες να είναι δίδυμα ή τρίδυμα? Θα τρελαθώωωωω!!! :lol::lol::lol::lol:

Την Πέμπτη θα πάμε να κάνουμε κολπικό υπέρηχο....θα σας ενημερώσω!!!

Πάντως ναι μεγάλη αδικία που μας έκοψαν έτσι ξαφνικά:mad::-x:-x...ελπίζω πως θα μας βρουν όλες κάποια στιγμή....γι αυτό έβαλα και το ίδιο θέμα!!!

Θέλω πολύ να μάθω για την anastazie... τι έγινε? Μακαρι να της πηγαν όλα καλά με τη δεύτερη χοριακή!!:-)

Link to comment
Share on other sites

Kοριτσια καλως σας βρηκα στη νεα μας τοποθεσια....

Τελικα και εγω μηδεν........:-(:sad::-(:sad:\

Skorpinaki μου χαιρομαι πολυ πολυ για σενα κουκλα μου..

Loulouca και εσυ χαλια ε? Τι να κανουμε εγω του χρονου παλι αλλα το ψαχνω απο σημερα κιολας και δεν κανω πλακα...

Εχω να μιλησω με εναν ιατρο στο εξωτερικο σημερα...

Vasiliki εσυ πως πας???????

marthula μου την επομενη φορα θα εισαι πιο τυχερη...μη μου απογοητευεσαι!!Φιλια:cool:

Link to comment
Share on other sites

να μαι και γώ!

Marthula και luluca μου πόσο σας καταλαβαίνω.Δε θα σας πω να μην στεναχωριέστε γιατί απλά δεν γίνεται αυτό.Ο θεός να σας δώσει κουράγιο και να συνεχίσετε πάλι.

Scorpinaki μου είδες που τελικά πήγαν όλα καλά?Μπράβο κοριτσάκι μου.

Εγώ σήμερα πρώτη μέρα πάλι στη δουλειά και δεν την πάλευα καθόλου.Από το Σάββατο της χοριακής μου έχω πιεστεί πολύ και έχω 3 μέρες τώρα τρελό πονοκέφαλο και τάση για εμετό.Ημικρανία τρελή η οποία δεν περνάει με τίποτα.Έχω πάρει τα πάντα όλα.

Δε θέλω να χαθούμε και αν μπορείτε να γράφετε να μαθαίνουμε νέα και ας αργεί ακόμα η επόμενη προσπάθειά μας.

Επανέρχομαι στα κοριτσάκι μας με το αρνητικό.Πάρτε το χρόνο σας και μετά σας θέλω πιο δυνατές από ποτέ.Μου το υπόσχεσθε?Σκεφτείτε τουλάχιστον ότι η επόμενη προσπάθειά μας μάλλον θα συμπέσει πάλι και θα είμαστε μαζί!!!Και δε θα σταματήσουμε να προσπαθούμε ο κόσμος να χαλάσει!!!!


yS7sp3.png 8hfMp2.png
Link to comment
Share on other sites

Kοριτσια καλως σας βρηκα στη νεα μας τοποθεσια....

Τελικα και εγω μηδεν........:-(:sad::-(:sad:\

Skorpinaki μου χαιρομαι πολυ πολυ για σενα κουκλα μου..

Loulouca και εσυ χαλια ε? Τι να κανουμε εγω του χρονου παλι αλλα το ψαχνω απο σημερα κιολας και δεν κανω πλακα...

Εχω να μιλησω με εναν ιατρο στο εξωτερικο σημερα...

Vasiliki εσυ πως πας???????

εγω καλα ειμαι κοριτσακι μου δοξα το θεο ολα καλα τωρα εχω σε δυο εβδομαδες να κανω την καμπυλη ζαχαρου και ψιλοαγχωνομαι για το τι θα δειξει...τεσπα ευχομαι ολα να πανε καλα για ολες μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


χαρηκα τόσο πολύ με την scorpina και την koel που είχα την ψευδαιθηση οτι θα είμασταν όλες εγκυούλες... με το που άρχισαν τα αρνητικά προσγειώθηκα...:-(

ουτε κι εγω θέλω να χαθούμε , θελω να μαθαίνω τα νέα σας και αντε σιγα σιγά να φουσκώνουν οι κοιλίτσες!!!

το μεσημερι που εγραψα ήμουν πολύ χαλια... τωρα ειμαι καλύτερα, ηπια και 2-3 ποτηρια κρασι καπνισα κιολας ουφ!! μετα απο πόσο καιρο μπορουμε να κάνουμε δευτερη προσπάθεια??? θα χρειαστουν πάλι να ξανακανω ΟΛΕΣ τις εξετάσεις??

Link to comment
Share on other sites

Λες να είναι δίδυμα ή τρίδυμα? Θα τρελαθώωωωω!!! :lol::lol::lol::lol:

Την Πέμπτη θα πάμε να κάνουμε κολπικό υπέρηχο....θα σας ενημερώσω!!!

Πάντως ναι μεγάλη αδικία που μας έκοψαν έτσι ξαφνικά:mad::-x:-x...ελπίζω πως θα μας βρουν όλες κάποια στιγμή....γι αυτό έβαλα και το ίδιο θέμα!!!

Θέλω πολύ να μάθω για την anastazie... τι έγινε? Μακαρι να της πηγαν όλα καλά με τη δεύτερη χοριακή!!:-)

ειναι πολυ μεγαλη η τιμη της χοριακης και νομιζω πως διδυμα θα ειναι σιγουρα!!! αχ αντε με το καλο να πανε ολα και να χεις μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!εννοειται πως περιμενουμε νεα σου μετα τον υπερηχο....:D:D οντως ειναι πολυ αδικο που μας εκοψαν ετσι αδικα αλλα ελπιζω να ξαναβρεθουμε ολες μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Kοριτσια καλως σας βρηκα στη νεα μας τοποθεσια....

Τελικα και εγω μηδεν........:-(:sad::-(:sad:\

Skorpinaki μου χαιρομαι πολυ πολυ για σενα κουκλα μου..

Loulouca και εσυ χαλια ε? Τι να κανουμε εγω του χρονου παλι αλλα το ψαχνω απο σημερα κιολας και δεν κανω πλακα...

Εχω να μιλησω με εναν ιατρο στο εξωτερικο σημερα...

Vasiliki εσυ πως πας???????

κι εσυ marthula μου τα ίδια ε... αχ κοριτσακια μου , μονο εμεις μπορούμε να καταλάβουμε η μια την άλλη... χαιρομαι πολύ που σας έχω, σας νιώθω πολύ κοντα μου κι ας μην γνωριζόμαστε καν...

πες μας τι θα σου πει ο γιατρος... τι μπορεί να φταιει γι αυτες τις αποτυχημενες προσπάθειες?:?::?:

Link to comment
Share on other sites

χαρηκα τόσο πολύ με την scorpina και την koel που είχα την ψευδαιθηση οτι θα είμασταν όλες εγκυούλες... με το που άρχισαν τα αρνητικά προσγειώθηκα...:-(

ουτε κι εγω θέλω να χαθούμε , θελω να μαθαίνω τα νέα σας και αντε σιγα σιγά να φουσκώνουν οι κοιλίτσες!!!

το μεσημερι που εγραψα ήμουν πολύ χαλια... τωρα ειμαι καλύτερα, ηπια και 2-3 ποτηρια κρασι καπνισα κιολας ουφ!! μετα απο πόσο καιρο μπορουμε να κάνουμε δευτερη προσπάθεια??? θα χρειαστουν πάλι να ξανακανω ΟΛΕΣ τις εξετάσεις??

Εμενα τη δευτερη που την εκανα στο τριμηνο δεν μου ζητησαν.για μετα 6 μηνες σου ζητανε γιατι για τη τελευταια που εκανα τωρα μου ζητησαν.......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...