Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Αντε παλι το τσιγαρο.....Αφου το κοψατε ρε κοριτσια γιατι το ξαναρχιζετε???????????:-(:sad::-(:sad:

:-(:sad: το ξέρω... χαζομάρα εεε? δεν ειμαι φανατική καπνιστρια , 4-5 τσιγαρα καπνιζω.. και θα το κόψω μαχαίρι!!

Απο αύριο ξεκινάω και δίαιτα, θα το ΄ραψω το στόμα μου, ενα μηνα τώρα όλο ετρωγα!:wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμενα τη δευτερη που την εκανα στο τριμηνο δεν μου ζητησαν.για μετα 6 μηνες σου ζητανε γιατι για τη τελευταια που εκανα τωρα μου ζητησαν.......

το τρίμηνο πώς το μετρας? 3 κύκλους? αν υποθέσουμε οτι τώρα είναι η πρώτη περίοδος , τελη Ιανουαρίου ειναι τρίτη κ μετα ξεκινάω πάλι?:?:

Link to comment
Share on other sites

το τρίμηνο πώς το μετρας? 3 κύκλους? αν υποθέσουμε οτι τώρα είναι η πρώτη περίοδος , τελη Ιανουαρίου ειναι τρίτη κ μετα ξεκινάω πάλι?:?:

Ακριβως ετσι...

Οσο για το φαγητο βρε κοριτσια τι ειναι παλι αυτο?????

Δλδ ποτε δεν μου απαγωρευσε κανεις να φαω κατι, ουτε εγω η ιδια στον εαυτο μου... Γιατι κανουμε την υπερβαση αυτη αυτο το διαστημα δεν καταλαβαινω......Τρωω του σκασμου και τα ανακατευω ολα αλμυρα,γλυκαα...

Τωρα που το σκεφτομαι αιδιαζω...;););)

Link to comment
Share on other sites

κι εσυ marthula μου τα ίδια ε... αχ κοριτσακια μου , μονο εμεις μπορούμε να καταλάβουμε η μια την άλλη... χαιρομαι πολύ που σας έχω, σας νιώθω πολύ κοντα μου κι ας μην γνωριζόμαστε καν...

πες μας τι θα σου πει ο γιατρος... τι μπορεί να φταιει γι αυτες τις αποτυχημενες προσπάθειες?:?::?:

όταν απέτυχε η εμβρυομεταφορά που είχα κάνει 28/7 ο γιατρός μου είπε πως ήταν θέμα τύχης...και όταν λέει τύχη εννοεί παράγοντες και αίτια τα οποία δεν έχουν ακόμα βρεθεί! Έτσι μου πε...και τον πίστεψα πραγματικά!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Η Αντιμιλλέριος είναι μια ειδική εξέταση, ορμονολογική, που σου δείχνει πόσα είναι τα αποθέματα περίπου των ωοθηκών σου, πόσα αυγουλάκια έχεις, περίπου τη γονιμότητά σου και πόσο απέχεις από την εμμηνόπαυση. Έχει σημασία να θυμάσαι πως είναι ενδεικτική και όχι αποδεικτική. Την έκανα όταν δεν ανταποκρίθηκα στα φάρμακα της εξωσωματικής και μετά άλλαξα πρωτόκολλο.


"Έχω μια αγκαλιά...για σένα την έχω...και πολλά φιλιά σού στέλνω ξανά...που δεν είσαι εδώ ακόμα τ'αντέχω....όμως μην αργείς δε νιώθω καλά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ό,τι αφορά το κάπνισμα, είναι μια δύσκολη υπόθεση, για μένα είναι πολύ πολύ δύσκολο. Όσες καπνίζουν, νομίζω ότι καταλαβαίνουν. Εννοείται πως δεν είναι καλό, πως βλάπτει κτλ, αλλά από περιέργεια, κορίτσια, δεν μπήκατε στον πειρασμό σε όλη την περίοδο της εξωσωματικής; Δεν αναφέρομαι σε ένα ολόκληρο τσιγάρο, έστω λίγο για τον καημό...


"Έχω μια αγκαλιά...για σένα την έχω...και πολλά φιλιά σού στέλνω ξανά...που δεν είσαι εδώ ακόμα τ'αντέχω....όμως μην αργείς δε νιώθω καλά..."

Link to comment
Share on other sites

Η Αντιμιλλέριος είναι μια ειδική εξέταση, ορμονολογική, που σου δείχνει πόσα είναι τα αποθέματα περίπου των ωοθηκών σου, πόσα αυγουλάκια έχεις, περίπου τη γονιμότητά σου και πόσο απέχεις από την εμμηνόπαυση. Έχει σημασία να θυμάσαι πως είναι ενδεικτική και όχι αποδεικτική. Την έκανα όταν δεν ανταποκρίθηκα στα φάρμακα της εξωσωματικής και μετά άλλαξα πρωτόκολλο.

Εγω παλι μια χαρα ανταποκριθηκα και τις τρεις!!!!!!!!!!!!!!!!Ειναι ακριβη ???? Τωρα μετραω και το τελευταιο ευρω........:-(:sad::-(:sad::-( Σε λιγοτερο απο χρονο εσκασα 8500 ευρω.......Εγινα νταντελα πια.........

Link to comment
Share on other sites

Σε ό,τι αφορά το κάπνισμα, είναι μια δύσκολη υπόθεση, για μένα είναι πολύ πολύ δύσκολο. Όσες καπνίζουν, νομίζω ότι καταλαβαίνουν. Εννοείται πως δεν είναι καλό, πως βλάπτει κτλ, αλλά από περιέργεια, κορίτσια, δεν μπήκατε στον πειρασμό σε όλη την περίοδο της εξωσωματικής; Δεν αναφέρομαι σε ένα ολόκληρο τσιγάρο, έστω λίγο για τον καημό...

Πειτε μου παερακαλω, υπαρχει μεγαλυτερος νταβατζης απο το τσιγαρο..?????

Παλια καπνησα και δεν με ενδιεφερε αλλο πραμα απο το να κρατησο λεφτα για τσιγαρα οταν εβλεπα να μου τελειωνουν...:P:p:p:pΟυτε φαι ουτε τιποταλλο....

Link to comment
Share on other sites

όταν απέτυχε η εμβρυομεταφορά που είχα κάνει 28/7 ο γιατρός μου είπε πως ήταν θέμα τύχης...και όταν λέει τύχη εννοεί παράγοντες και αίτια τα οποία δεν έχουν ακόμα βρεθεί! Έτσι μου πε...και τον πίστεψα πραγματικά!!!!!!

Κλα αυτο το ακουσα παλι σημερα........Τι να πουν καμια βλακια δικαιολογια?????Ολα στη τυχη ......

Και μετα εμεις θα πουμε "τοτε γιατι δεν το καναμε?"

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πλήρωσα 120 Ευρώ για την ΑΜΗ. Έχω ακούσει και για λιγοτερο από 100. Ποικίλλει ανα εργαστήριο μαλλον. Όσο για το κάπνισμα αναφέρομαι στις καπνίστριες που περνούν τα ίδια με μένα ή πέρασαν..


"Έχω μια αγκαλιά...για σένα την έχω...και πολλά φιλιά σού στέλνω ξανά...που δεν είσαι εδώ ακόμα τ'αντέχω....όμως μην αργείς δε νιώθω καλά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4.200 μονάδες....πετάω κορίτσια μου! Πετάω!!! Τώρα περιμένω τηλ από τον γιατρό μου να μου πει τι θα κάνω με το αιματάκι που βλέπω κ με τα φάρμακα! Θα σας ενημερώσω κουκλίτσες μου!!!:)

Συγχαρητηρια!!Ο αριθμος ειναι super!!!Eυχομαι ολα να κυλησουν ομορφα και με τον υπερυχο να εχεις ευχαριστη εκπληξη 2 εμβρυων!!:lol::lol::lol:!!!!


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ό,τι αφορά το κάπνισμα, είναι μια δύσκολη υπόθεση, για μένα είναι πολύ πολύ δύσκολο. Όσες καπνίζουν, νομίζω ότι καταλαβαίνουν. Εννοείται πως δεν είναι καλό, πως βλάπτει κτλ, αλλά από περιέργεια, κορίτσια, δεν μπήκατε στον πειρασμό σε όλη την περίοδο της εξωσωματικής; Δεν αναφέρομαι σε ένα ολόκληρο τσιγάρο, έστω λίγο για τον καημό...

Επειδη καταλαβαινω απολυτα αυτο που λες,ενω ειχα πει στον εαυτο μου οτι δεν θα καπνιζω στην διαδικασια της εξωσωματικης,καθημερινα εκανα 2 τσιγαρα....μετα την εμβρυομεταφορα καθολου!!Το χειροτερο ειναι οτι ο αντρας μου που καπνιζει,πηγαινει στο τζακι για να μην με ενοχλει...ελεος!


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ηθελα να μαθω αν ξερει καμια σας τι ειναι η αντιμυλλεριο ορμονη (ΑΜΗ)????????

"ΑΜΗ: εξέταση αίματος, που όπως δηλώνουν μπορεί να προβλέψει πόσος χρόνος απομένει σε μια γυναίκα πριν εισέλθει στην εμμηνόπαυση. Η εξέταση μετρά επίπεδα της αντιμυλλέριου ορμόνης (AMH), που παράγεται από τα κύτταρα στις ωοθήκες και αποτελεί δείκτη ωοθηκικής λειτουργίας.

Η εξέταση θα μπορούσε να αποτελέσει σημαντικό διαγνωστικό όπλο για την αξιολόγηση της αναπαραγωγικής ζωής και να παράσχει περισσότερο ακριβή δεδομένα σε σχέση με τη χρονολογική ηλικία."

(http://www.iatronet.gr/newsarticle.asp?art_id=12115)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...