Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια ειμαι καινουρια στο forum και εχω ηδη δυο αποτυχημενες εξωσωματικες.Βλεπω πως καποιες κοπελες μετα απο αποτυχημενες εξωσωματικες μενουν εγκυες φυσιολογικα !απορω αν συμβαινει οντως κοριτσια γιατι τη δεδομενη στιγμη τα βλεπω ολα μαυρα και νομιζω πως δεν θα μου συμβει ποτε να μεινω εγκυος και να κανω ενα παιδακι.

Εσεις που το πετυχατε να μας τα λετε να παιρνουμε κουραγιο:cry:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτσια ειμαι καινουρια στο forum και εχω ηδη δυο αποτυχημενες εξωσωματικες.Βλεπω πως καποιες κοπελες μετα απο αποτυχημενες εξωσωματικες μενουν εγκυες φυσιολογικα !απορω αν συμβαινει οντως κοριτσια γιατι τη δεδομενη στιγμη τα βλεπω ολα μαυρα και νομιζω πως δεν θα μου συμβει ποτε να μεινω εγκυος και να κανω ενα παιδακι.

Εσεις που το πετυχατε να μας τα λετε να παιρνουμε κουραγιο:cry:

Γεια σου Πινοκιο!!!καταλαβαινω την απογοητευση σου μετα απο 2 αποτυχιες..τοσες ειχα κι εγω πριν 2 χρονια,ομως μετα απο συνολικη προσπαθεια για παιδι 3 χρονων και σε στιγμη που μονο να μεινω εγκυος δεν περιμενα λογω μιας επεμβασης που εκανα ,εμεινα εγκυος στην κορουλα μου η οποια ειναι πλεον 13 μηνων!!!Να μην χανεις το κουραγιο σου κουριτσακι μου και με τον ενα η αλλον τροπο σιγουρα θα μεινεις εγκυος!!Και δεν ειμαι η μονη που μου συνεβει κατι τετοιο,λιγους μηνες μετα εμεινε εγκυος και μια φιλη μου απο το φορουμ οπως και 2 αλλες κοπελες στην συνεχεια!!Σου ευχομαι συντομα να ανακοινωσεις κι εσυ την δικη σου εγκυμωσυνη και να γινεις παραδειγμα για πολλες αλλες κοπελες που ειναι στην προσπαθεια!!


1η IVF Φεβρουαριος 2012 αρνητικη

2η IVF Μαιος 2012 βιοχημικη κυηση

Νοεμβριος 2012 Φυσιολογικη συλληψη!!!!

LyVGp3.png

oJ6fp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια ειμαι καινουρια στο forum και εχω ηδη δυο αποτυχημενες εξωσωματικες.Βλεπω πως καποιες κοπελες μετα απο αποτυχημενες εξωσωματικες μενουν εγκυες φυσιολογικα !απορω αν συμβαινει οντως κοριτσια γιατι τη δεδομενη στιγμη τα βλεπω ολα μαυρα και νομιζω πως δεν θα μου συμβει ποτε να μεινω εγκυος και να κανω ενα παιδακι.

Εσεις που το πετυχατε να μας τα λετε να παιρνουμε κουραγιο:cry:

Πινόκιο καλημέρα

Εγώ είμαι άλλη μία περίπτωση όπως είπε και η φίλη μου η Εύη που έμεινα έγκυος με φυσιολογικό τρόπο στον 6 μηνών γιό μου.

Να σου πω βέβαια ότι προσπαθούσα 7 χρόνια να κάνω παιδί, έχω κάνει μία σερματένγχιση αποτυχημένη και 3 εξωσωματικές. Το μικρό μου ήρθε εκεί που δεν το περίμενα και μάλιστα ένα μήνα πριν πάω να βάλω τις 2 βλαστοκύστες που έχω στην κατάψυξη. Ήρθε εκεί που είπα ότι, ότι είναι να γίνει θα γίνει με τις βλαστοκύστες και μετά τέλος.

Να σου πω ότι δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα ούτε από μένα ούτε από το σύζυγο απλά μας είχε κυριεύσει το άγχος. Χαλάρωσε όσο μπορείς, μη το σκέφτεσαι όσο μπορείς και αυτό και να δεις που όλα θα γίνουν.

  • Μου αρέσει 1

1η IVF (Δεκέμβριος 2011): Αρνητική

2η IVF (Ιούνιος 2012): Βιοχημική κύηση

3η IVF (Μαίος 2013): Βιοχημική κύηση

Ιούλιος 2013: Φυσιολογική σύλληψη

7ybJp3.png

Fxxvp3.png

Καλώς ήρθες πρίγκηπά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω κοριτσια για τις απαντησεις και το κουραγιο που μου δινετε

Ελπιζω κι εγω καποια στιγμη να τα καταφερω...!!:D

Πιστευω πως το αγχος παιζει ρολο σ αυτες τις καταστασεις αν και ο εξωσωματικος μου το αρνειται λεγοντας πως τοτε καμια γυναικα δεν θα εμενε εγκυος γιατι ολες εχουν αγχος ειδικα οταν ειναι σε διαδικασια εξωσωματικης!

τι να πω..κοριτσια να χαιρεστε τα παιδακια σας:D

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...