Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

χαρηκα τόσο πολύ με την scorpina και την koel που είχα την ψευδαιθηση οτι θα είμασταν όλες εγκυούλες... με το που άρχισαν τα αρνητικά προσγειώθηκα...:-(

ουτε κι εγω θέλω να χαθούμε , θελω να μαθαίνω τα νέα σας και αντε σιγα σιγά να φουσκώνουν οι κοιλίτσες!!!

το μεσημερι που εγραψα ήμουν πολύ χαλια... τωρα ειμαι καλύτερα, ηπια και 2-3 ποτηρια κρασι καπνισα κιολας ουφ!! μετα απο πόσο καιρο μπορουμε να κάνουμε δευτερη προσπάθεια??? θα χρειαστουν πάλι να ξανακανω ΟΛΕΣ τις εξετάσεις??

χαχα!το έρηξες έξω βλέπω!Καλά κάνεις!2η προσπάθεια μετά από 2 με 3 κύκλους.Έχεις κατεψυγμένα?Αν ναι δε χρειάζεται ξανά όλες τις εξετάσεις.Μόνο siclacur,utrogestan και αντιπικτηκές αν έκανες για εμβρυομεταφορά.Βασικά ότι σου πει ο γιατρός σου.


yS7sp3.png 8hfMp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ithaki & Marthula εγω εχω κανει FSH, TH και LH. Απ' οτι ειδα στις ορμονικες μου δεν εχω κανει την ΑΜΗ. ΤΙ ειδους εξεταση ειναι;; Αμαν θα μας τρελλανουν μ'αυτες τις εξετασεις!! Λετε να πρεπει να την κανω κι εγω, δεν μου ειπε κατι ο γιατρος! χχχ

Τι να πω βρε κουκλα, εγω απο αυριο θα το ψαξω λιγο και αν δεν βγει πολυ ακριβη θα τη κανω...Αλλωστε ξανα του χρονου τετοιο καιρο προσπαθεια....

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την εξέταση ΑΜΗ, γιατί δεν παρήγαγα πολλά ωάρια. Το αποτέλεσμα της εξέτασης ήταν πολύ πολύ χαμηλό (1), έκανα την εξωσωματική (περίπου 10 ωάρια, 6 όμως καλά) και τώρα είμαι σε φάση αναμονής για τα αποτελέσματα. Πάντως, η μητέρα μου σταμάτησε να αδιαθετεί γύρω στα 43-45, οπότε και μού είπαν ότι έτσι δικαιολογείται, είναι κληρονομικό, αφού είμαι μόνο 33 χρονών και έχω μικρή γονιμότητα..


"Έχω μια αγκαλιά...για σένα την έχω...και πολλά φιλιά σού στέλνω ξανά...που δεν είσαι εδώ ακόμα τ'αντέχω....όμως μην αργείς δε νιώθω καλά..."

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κουκλίτσες μου....

Την Πέμπτη το πρωί θα πάω στο νοσοκομείο της πόλης μου για κολπικό υπέρηχο(ο γιατρός μου είναι εκεί) Ανυπομονώ να δω τι θα δω!!! Όσο για τον γιατρό στην Αθήνα που μου έκανε την εμβρυομεταφορά μου είπε να συνεχίσω να πίνω utrogestan και cyclacur μεχρι νεοτέρας και απλά μου έκοψε το ενα σαλοσπίρη που έπινα κάθε βράδυ!!! Και έτυχε οι γιατροί μεταξύ τους να ναι και φίλοι! Αχαχαχαχα :):):):):)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσάκια μου!

Εγώ μόλις γύρισα σπίτι! Είχα πάει να δώσω αιματάκι για τη δεύτερη χοριακή! Μακάρι να έχει αυξηθεί αρκετα!

Skorpina μου με συγκινεί πολύ το ενδιαφέρον σου! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Να είσαι καλά και να σου πάνε όλα τέλεια από δω κ μπρος! Να έχεις μια ήρεμη κ όμορφη εγκυμοσύνη γλυκιά μου!:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!

Εγώ μόλις γύρισα σπίτι! Είχα πάει να δώσω αιματάκι για τη δεύτερη χοριακή! Μακάρι να έχει αυξηθεί αρκετα!

Skorpina μου με συγκινεί πολύ το ενδιαφέρον σου! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Να είσαι καλά και να σου πάνε όλα τέλεια από δω κ μπρος! Να έχεις μια ήρεμη κ όμορφη εγκυμοσύνη γλυκιά μου!:D

Που είσαι κοπέλα μου?Αντε να πάρουμε κι άλλη χαρά σήμερα.Σου εύχομαι τα καλύτερα.Εγω εχθες κορίτσια σταματησα τα αντισυλληπτικα και περιμενω να αδιαθετησω για να ξεκινησω κι εγω :P

Link to comment
Share on other sites

Που είσαι κοπέλα μου?Αντε να πάρουμε κι άλλη χαρά σήμερα.Σου εύχομαι τα καλύτερα.Εγω εχθες κορίτσια σταματησα τα αντισυλληπτικα και περιμενω να αδιαθετησω για να ξεκινησω κι εγω :P

Σε ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου! Να είσαι καλά!

Εύχομαι και σε 'σένα καλή επιτυχία και καλή αρχή! Να είσαι αισιόδοξη, να έχεις διάθεση και όλα θα πάνε καλά! Εγώ ούτε που την κατάλαβα τη διαδικασία! Πότε ξεκίνησα τις ενέσεις, πότε έκανα ωοληψία, πότε εμβρυομεταφορά κ πότε μου ήρθε η θετική χοριακή, ούτε που πρόλαβα να το συνειδητοποιήσω! Μα έιχα καθ'όλη τη διάρκεια της προσπάθειας πολύ κέφι κ ελπίδα οτι όλα θα πάνε καλά! Κια μέχρι στιγμής έτσι είναι! Μακάρι να έχει πάει καλά κ η δεύτερη χοριακή! Περιμένω!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!

Εγώ μόλις γύρισα σπίτι! Είχα πάει να δώσω αιματάκι για τη δεύτερη χοριακή! Μακάρι να έχει αυξηθεί αρκετα!

Skorpina μου με συγκινεί πολύ το ενδιαφέρον σου! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Να είσαι καλά και να σου πάνε όλα τέλεια από δω κ μπρος! Να έχεις μια ήρεμη κ όμορφη εγκυμοσύνη γλυκιά μου!:D

σου εύχομαι μια τεραστια αυξηση χοριακης....περιμενω νεα σου!!!! μακια (μπορει να μην ειμαι μεσα οποτε στειλε μου pm τα αποτελεσματα για να τα λαβω απο το iphone lol lol )

κι οσο για ηρεμη εγκυμοσυνη πως βρε κοριτσακι? συνεχιζω και βλεπω αιματακι καφε εχω και πονακια....συνεχεια στο τρεμουλο ειμαι....μακαρι να πανε ολα καλα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Που είσαι κοπέλα μου?Αντε να πάρουμε κι άλλη χαρά σήμερα.Σου εύχομαι τα καλύτερα.Εγω εχθες κορίτσια σταματησα τα αντισυλληπτικα και περιμενω να αδιαθετησω για να ξεκινησω κι εγω :P

καλη επιτυχια στο ξεκινημα σου κοπελα μου....να χεις καλη διαθεση πιστη ελπιδα και ολα θα πανε πολυ καλα!!! φιλακια

Link to comment
Share on other sites

χαχα!το έρηξες έξω βλέπω!Καλά κάνεις!2η προσπάθεια μετά από 2 με 3 κύκλους.Έχεις κατεψυγμένα?Αν ναι δε χρειάζεται ξανά όλες τις εξετάσεις.Μόνο siclacur,utrogestan και αντιπικτηκές αν έκανες για εμβρυομεταφορά.Βασικά ότι σου πει ο γιατρός σου.

ΚΑΛΗΜΕΡΑ κοριτσια κι απο εμένα,

μαζεψα τα κομμάτια μου και με αισιοδοξία σιγά σιγά λέω να κοιτάξω τι πρέπει να κάνω στη συνέχεια. ¨΄Οχι αμέσως αλλά σιγά σιγά...

εμένα ο γιατρός μου είπε οτι πιστευει οτι υπάρχουν πιθανότητες να μείνω εγκυος. Ζήτησε να κάνουμε την εξέταση καρυότυπος ζευγους. Αν κάποια ξέρει πλήροφορίες ας γράψει.

Είπαμε ο δρόμος είναι μακρύς.... Πρέπει να έχουμε υπομονή και ΕΠΙΜΟΝΗ....

Γι΄όσες είχανε θετικά αποτελέσματα ευχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα μια χαρά...!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...